Petycja w sprawie zmiany założeń w programie rodzina 500plus!


Gość

#51

2016-02-11 09:18

Niema dzieci lepszych czy gorszych wszystkie są.takie same mają jednakowe potrzeby ale ci co żądzą myślą inaczej a to nie jest godne człowieka albo wszystkim albo nikomu

Gość

#52

2016-02-11 12:36

Podpisałam tę petycję ponieważ czuję się osobą coraz bardziej "wykluczoną" i pozbawiona pomocy. Jako matka samodzielnie wychowująca dziecko, jestem pozbawiona zarówno alimentów (ojciec nie płaci i nie kontaktuje się z dzieckiem) jak i pomocy ze strony instytucji państwowych. Moje zarobki są niskie.
jolka

#53

2016-02-11 19:35

podpisałam ale czy coś to da jestem samotnie wychowującą matką 1 dziecka,od kilku lat duszę się w tym systemie córka niema rodzinnego,renty rodzinnej ani socjalnej po ojcu,gdyż nie pracował albo na czarno by nie płacić alimentów.Próg dochodowy koszmar za 600zł to mieszkanie trzeba utrzymać a gdzie jedzenie,leki i inne opłaty. Często musimy se odmawiać wielu żeczy już rodziny wielodzietne mają lepiej nie mają progu dochodowego a korzystają z karty dużej rodziny,znam takich gdzie w rodzinie mają po 4 tys,miesięcznie dzieci wchodza za pół darmo do kina czy basen a rodzice jeżdzą na biletach ulgowych - czy my jesteśmy gorszego sortu i nasze dzieci.  Jak w tym kraju żyć ,każda partia patrzy tylko jak do władzy się dostać, mądży dietę dostaną ponad 1000zł, niedziwota że jak świnie wyglądają a o Jurgielu nie wspomnę.


Gość

#54

2016-02-11 20:01

podpisałam, ponieważ jestem matką samotnie wychowującą niepełnosprawne dziecko i w obu przypadkach mi się nie będzie należało 500 plus bo mam alimenty.

Gość

#55

2016-02-11 20:01

Uważam tę petycję za trafiony pomysł. Ustawa 500+ od samotnych rodziców powinna się rozpoczynać... Sam jestem ojcem samotnie wychowującym 12 letniego syna. Matka dziecka jest sądownie pozbawiona praw rodzicielskich. Wiem co to trud wychowania i jaki to ciężar finansowy. Muszę sobie radzić ze wszystkim sam...

Gość

#56

2016-02-11 21:48

Jestem matką samotnie wychowujące 2 dzieci.jedno jest niepełnosprawne pełnoletnie i pobiera z FA swiadczenia..ale pomoc 500+ juz mi sie nie nalezy bo mam tylko 7 latke wg prawa,czyli jedno dziecko.takich rodziców pokrzywdzonych przez prawo jest wiele ,dlatego domagam sie zmian.

Gość

#57 Dziękujemy! :)

2016-02-12 08:32

Kochani, 

dziękujemy Wam za wszytskie głosy i za komentarze. za podzielenie się z nami Waszą, najczęściej nie łatwą historią. 

Te same postulaty, które są zawarte w petycji, złożyliśmy w ramach konsultacji społecznych w końcówce grudnia 2015. 

Petycję z Waszymi podpisami złożymy w odpowiednie miejsca. Nawet jeżeli to nic już nie zmieni w założeniach programu 500plus, bo pewnie na dziś nie zmieni ( choć nie tracimy nadziei do końca), to mamy nadzieję, że problemy samotnych Rodziców w Polsce zostaną dzieki Wam bardzej zauważone. 

Jesteśmy zdania, że nie można wciąż milczeć i nawet jeśli poczatkowo nasze słowa, petycje, problemy nie zmieniają rzeczywistości to warto próbować dalej. 

W imieniu Swoim i Agnieszki pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdeczenie! 

Żaneta 

 

 


Gość

#58 Re:

2016-02-12 08:35

#17: samodzielnamama -  

 dziękujemy! też mamy taką nadzieję ! :)

rozżalona matka

#59

2016-02-18 09:29

Mimo tego, że wraz z  mężem zawsze pracowaliśmy, płaciliśmy podatki itp..., nie korzystaliśmy z pieniędzy państwowych zostaliśmy ukarani bo mamy tylko jedno dziecko. Dla partii obecnie rzadzacej nie jesteśmy rodziną, bo nie należy nam się wsparcie. Czujemy się niepotrzebni dla tego państwa. Ustawa 500+ jedt nieprawiedliwa, powinny dostać wszystkie dzieci albo żadne.


Gość

#60

2016-03-18 20:31

Zostałam wdową z dwójką małych dzieci 7 i 9 lat. Zarabiam 1350zł i mam rentę po mężu w wysokości 1120zł. Nie należą mi się żadne dodatki z tytułu matki samotnie wychowującej dzieci ponieważ przekraczam dochody. Jestem za tym aby w naszym przypadku znieść próg dochodowy 800zł na pierwsze dziecko.

Gość

#63

2016-08-23 10:52

obecny zapis jest niesprawiedliwy i nie daje gwarancji równości wszystkich obywateli
loan

#64 eleazar

2016-10-19 06:56

Szukasz kredytu biznesu? pożyczki osobiste, dom pożyczka, kredyt samochodowy, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital, itp .. Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jakichkolwiek powodów. Jesteśmy prywatnych pożyczkodawców, kredytów dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2% stopy procentowej. Jeśli jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami dzisiaj na (fredrickpetersonloan(at) gmail.com) i dostać już swój kredyt
Pozdrowienia,
Fredrick Peterson Zespół inwestycyjny