NIE DLA LIKWIDACJI GOLECINA!!!


Gość

/ #97

2012-02-23 09:16

Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o pomyśle likwidacji szkoły. Jestem absolwentem technikum na Golęcinie. Ze wszystkich moich szkół tą najmilej wspominam. Wspaniali nauczyciele, wspaniała atmosfera. Gdybym teraz miał wybierać znów wybrałbym to miejsce. Nauka w tej szkole stworzyła mi szerokie możliwości do osiągnięcia życiowych sukcesów i teraz z moją rodziną wiodę piękne i spokojne życie. Z radością pokonywałem codziennie wiele km żeby dotrzeć do tej szkoły. Wokół mnóstwo zieleni, cisza i spokój - dawały idealną atmosferę do nauki. Biegi przełajowe na lekcjach WF dawały możliwości pokonywanie pięknych terenów dookoła Jeziora Rusałka. Wszystkie szkoły powinny być umiejscawiane w takich miejscach a nie między "blokowiskami i autostradami". Połowa innych poznańskich szkół powinna być zamknięta ze względu na złą lokalizację i przeniesiona właśnie np na taki piękny Golęcin. Kampusy uniwersytetów buduje się na przedmieściach właśnie z dala od hałasu i tłoku. Niestety żyjemy w czasach gdzie pieniądz rządzi światem a nie uczucia ludzi i zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, że w przyszłości wszystkie dzieci będą mogły uczęszczać do szkoły na Golecinie a nie tylko te, które miały dużo szczęścia bo urodziły się w bogatych w pieniądz rodzinach. Wojciech Jóźwiak