NIE DLA LIKWIDACJI GOLECINA!!!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE DLA LIKWIDACJI GOLECINA!!!


Gość

#76

2012-02-21 21:36

Likwidacja szkoły kształcacej podstawową kadrę techników geodezyjnych,melioracyjnych,rolnictwa przy obecnym ich odczuwalnym braku na rynku pracy jest nieporozumieniem.Teren faktycznie atrakcyjny pod budownictwo i chyba o to tu chodzi.

Gość

#77 Komitet protestacyjny

2012-02-21 22:00

W dniu 20 lutego 2012 roku oficjalnie zawiązał się Komitet Protestacyjny który ma na celu obronę Szkoły na Golęcinie przed likwidacją. W skład Komitetu wchodzą rodzice, nauczyciele i uczniowie.
Oficjalnie też zgłoszone zostało pokojowe zgromadzenie na Placu Kolegiackim przed Urzędem Miejskim w godz. 14:00 - 18:00. To musi się udać!!!
Gość

#78 NIE DLA LIKWIDACJI GOLECINA!!!

2012-02-21 22:08

"Rewolucja" w poznańskiej oświacie ma swoje przyczyny w organizacji Euro 2012, np. nietrafionych inwestycjach miasta (mp. murawa boiska). Dlaczego dzieciaki, młodzież, nauczyciele likwidowanych szkół ich rodziny mają cierpieć bo prezesom z PZPN zamarzyła się imprezka, a błędy magistratu spowodowały straty w budżecie miasta które trzeba pokryć likwidacją szkół.
ALE NAJWAŻNIEJSZE. CZY po prostu NIE MOŻNA BYŁO TEGO ZROBIĆ BO LUDZKU, nawet jeśli znalazłyby się jakieś logiczne argumenty?! Wstyd!
RK

#79 Nie

2012-02-21 22:17

Witam - na Golęcinie spędziłem najwspanialsze w swoim życiu chwile, nie dość że zdobyłem tam dużą wiedzą z mechanizacji rolnictwa to wychowano mnie tam na porządnego człowieka - dzięki tej zdobytej wiedzy mogłem bez przeszkód dalej kształcić się na poznańskiej Akademii Rolniczej - nie wiem co komu strzeliło do głowy aby zamykać tę szkołę - najwidoczniej stare przysłowie że gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase ma tutaj swoją kolejna odsłonę

Gość

#80

2012-02-21 23:11

to jest chore że zamykają Golęcin
Heniu

#81 skandal

2012-02-21 23:42

Jestem absolwentem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Zespole Szkół Rolniczych im. Michała Drzymały w Poznaniu. Jestem i będę z tego dumny. Jestem też laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Dzięki tej szkole mogłem wybrać każdą uczelnie rolnicza w Polsce bez egzaminów wstępnych. Wybrałem Akademię Rolnicza w Poznaniu (obecnie Uniwersytet). Jak można likwidować taką szkołę. Problemem nie jest brak środków na jej utrzymanie, tylko chęć wybudowania apartamentowców lub hotelu w tak pięknej lokalizacji

Gość

#82

2012-02-22 00:32

kosztują światełka i malowane trawniki pod stadionem !! ceną jest edukacja polskiej młodzieży !

Gość

#83

2012-02-22 00:50

A może chcą zlikwidować szkołę na Golęcinie podobnie jak to się robi z gospodarstwem rolnym przy Technikum Rolniczym w Trzciance. Zawsze lekko sprzedaje się to na co się nie pracowało.

Gość

#84

2012-02-22 08:37

Kończyłem Technikum Melioracji Wodnych na Golęcinie dokładnie 40 lat temu (w 1972 r.). Z naszej klasy
ok. 80% uczniów zdało egzaminy na uczelnie w całej
Polsce.Była to wówczas szkoła o bardzo wysokim poziomie
przekazywanej wiedzy zarówno technicznej, jak i ogólnej.
Obecnie w Polsce, w dziedzinie szeroko pojętej gospodarki wodnej, zarówno w administracji i gospodarowaniu zamiast wymienianego w Prawie wodnym
zrównoważonego rozwoju jest jej niezrównoważone
"ekologizowanie"- np. brak pracowników ds. gospodarki
wodnej w urzędach gmin, upadek i likwidacja bardzo wielu spółek wodnych- brak administratorów wielu
urządzeń wodnych. Do tych m.in. organów powinno się
kształcić kadry w ZST na Golęcinie i w innych miejscach, w Polsce.
Waldemar Cichy

Gość

#85

2012-02-22 10:33

NIE DLA LIKWIDACJI GOLECINA !!!!

Gość

#86

2012-02-22 11:33

popieram, jestem absolwentem, to dobra szkoła

Gość

#87 KIEDY GOLĘCIN ZOSTAŁ SPRZEDANY ?????????

2012-02-22 15:23

„Szefowie WSNHiD dzielili się już planami kolejnych przedsięwzięć, związanych ze Starą Drukarnią przy Kaponierze oraz School of Form - szkołą designu, która będzie zbudowana na Golęcinie. Nie mam do was żadnego osobistego interesu - zwracał się do obecnych na sali polityków Piotr Voelkel, podkreślając, że wspomniany teren nadal będzie służył rozwojowi edukacji w Poznaniu. Wdzięczność ludziom władzy okazał kartami dożywotniego wstępu do Auli Artis - ich właścicielami stali się m.in. prezydent Ryszard Grobelny, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz oraz marszałek województwa Marek Woźniak.”
kiedy rozliczymy wreszce kumpelstwo i kolesiostwo ?
czy radni z PO też zostali kupieni ?? bo stanowisko od początku zajmują PRZECIW szkole - wkrótce się tego dowiemy
matka

#88 Re: KIEDY GOLĘCIN ZOSTAŁ SPRZEDANY ?????????

2012-02-22 16:51

#87: - KIEDY GOLĘCIN ZOSTAŁ SPRZEDANY ????????? 

 Golęcin już służy rozwojowi  edukacji w Poznaniu i nie należy tej służby przerywać !!!


Gość

#89

2012-02-22 21:10

Komercja nie może górować nad oświatą!

Gość

#90

2012-02-22 21:10

Bez opinii.

Gość

#91

2012-02-22 21:12

Bez słów.

Gość

#92

2012-02-23 00:02

Popieram tą petycje: bo jest łatwo coś zamknąć, gorzej stworzyć od podstaw prestiż i renomę w szkolnictwie kształtowaniu młodych umysłów do pracy i wytrwałości.

Gość

#93 Re: Re: KIEDY GOLĘCIN ZOSTAŁ SPRZEDANY ?????????

2012-02-23 00:22

#88: matka - Re: KIEDY GOLĘCIN ZOSTAŁ SPRZEDANY ?????????

coż - zobaczymy jak zagłosują Radni ...

Radek Kazuś

#94 Stanowcze NIE

2012-02-23 00:49

Likwidacja Zespołu Szkół na Golęcinie równa się z likwidacją Technikum Mechanizacji Rolnictwa, które istniało tam od 1947 roku, a które udało się reaktywować po kilkuletniej przerwie. W dodatku w okolicach poznania również likwidowane są szkoły o profilu rolniczym (daleko nie szukać w Objezierzu szkoła również ma iść do likwidacji), co oznacza, że w promieniu 50 km od poznania w zagłębiu rolniczym, jakim jest wielkopolska nie będzie szkół kształcących młodych rolników - stwarza to taką sytuacje że młodzież z terenów wiejskich mogąca do tej pory kształcić się w Poznaniu pozbawia się możliwości kształcenia w zawodach rolniczych - a w dzisiejszych czasach edukacja "techniczna" od najmłodszych lat pozwali na równe konkurowanie z rolnictwem zachodnim - posyłanie tych młodych ludzi do liceów ogólnokształcących a następnie na studia rolnicze nie rozwiąże problemu gdyż brak podstaw ze szkoły średniej może w dużej mierze utrudnić ukończenie takich studiów - sam jestem absolwentem Technikum Mechanizacji Rolnictwa na Golęcinie a następnie studiowałem na Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy)i pamiętam, jakie trudności z przedmiotami zawodowymi mieli studenci, którzy wcześniej ukończyli LO. Po prostu okres szkoły średniej to najlepszy czas w życiu młodego człowieka na zdobywanie takiej technicznej podstawowej wiedzy. Dodatkowo w tego typu technikum młodzi ludzie uczą się nie tylko stricte rolniczych przedmiotów, ale również z innych dziedzin techniki, dzięki czemu absolwenci są dobrze przygotowani do obecnego rynku pracy oraz są pracownikami uniwersalnymi, łatwo dostosowującymi się do nowych zadań. Nie pozwólmy, aby dla czyichś małych interesów zaprzepaszczono dorobek kilku pokoleń nauczycieli i absolwentów.


Gość

#95 BĘDZIEMY PROTESTOWAĆ DO SKUTKU !!!

2012-02-23 01:11

drodzy państwo!

dlatego jeżeli sprawa dalej sie potoczy, oby tak nie było - jutro głosowanie nad wnioskiem o przyjęcie woli likwidacji ZST, jeżeli przejdzie to we wtorek głosowanie nad likwidacją - mamy nadzieję ze tak nie będzie. Ale myslimy, że trzeba zebrać te wszystkie wasze głosy rozsądku w całej tej sprawie i wystosować LIST OTWARTY DO PREMIERA DONALDA TUSKA ORAZ MINISTRA ROLNICTWA, są onie o sprawie poinformowani, niech obejmą szczególnym zainteresowaniem tą niebywałą sprawę - to naszego głosu społeczeństwa muszą słuchać !!! A ten głos żada skutecznego wyjaśniania spraw takich jak ta !!!
Rodzic Absolwent

#96 Wsyd

2012-02-23 08:04

Kto choć raz był na Golęcinie temu zapewne utkwił w pamieci napis w holu budynku głównego - "Takie Rzeczypospolite będą jakie ich młodzieży chowanie" w przypadku Golęcina nie jest to kolejna pusta sentencja, ale powiedział bym życiowe credo, którym kierują sie nauczyciele i wychowawcy. Dodatkowo obok napisu znajduje się popiersie Michała Drzymały - prostego chłopa który dzięki swojej przebiegłości i woli walki z zaborcą stał się symbolem. Symbolem pokazujacym że polski chłop też stawia opór pruskiej władzy. Zrządzenie losu sprawiło że właśnie dziś 23 lutego 2012 roku przypada 40 rocznica nadania szkole imienia tego właśnie patrona, również zrządzenie losu sprawiło że dzisiaj uczniowie, rodzice, absolwenci i nauczyciele tak jak ich patron muszą walczyć o swoje. Walczą już nie z pruskim zaborcą - a z ludzką chciwością i podejżaną polityką władz Poznania, która może okazać się bardziej antypolska niż pruska Hakata

Gość

#97

2012-02-23 09:16

Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o pomyśle likwidacji szkoły. Jestem absolwentem technikum na Golęcinie. Ze wszystkich moich szkół tą najmilej wspominam. Wspaniali nauczyciele, wspaniała atmosfera. Gdybym teraz miał wybierać znów wybrałbym to miejsce. Nauka w tej szkole stworzyła mi szerokie możliwości do osiągnięcia życiowych sukcesów i teraz z moją rodziną wiodę piękne i spokojne życie. Z radością pokonywałem codziennie wiele km żeby dotrzeć do tej szkoły. Wokół mnóstwo zieleni, cisza i spokój - dawały idealną atmosferę do nauki. Biegi przełajowe na lekcjach WF dawały możliwości pokonywanie pięknych terenów dookoła Jeziora Rusałka. Wszystkie szkoły powinny być umiejscawiane w takich miejscach a nie między "blokowiskami i autostradami". Połowa innych poznańskich szkół powinna być zamknięta ze względu na złą lokalizację i przeniesiona właśnie np na taki piękny Golęcin. Kampusy uniwersytetów buduje się na przedmieściach właśnie z dala od hałasu i tłoku. Niestety żyjemy w czasach gdzie pieniądz rządzi światem a nie uczucia ludzi i zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, że w przyszłości wszystkie dzieci będą mogły uczęszczać do szkoły na Golecinie a nie tylko te, które miały dużo szczęścia bo urodziły się w bogatych w pieniądz rodzinach. Wojciech Jóźwiak

Gość

#98

2012-02-23 10:03

Tylko matoły zamykają szkoły
Golaj

#99

2012-02-23 10:25

Facet płaci za Gimnazjum DA VINCI 11 tyś złotych rocznie za wynajem obiektów !!! Gdzie są organy ścigania CBA i CBŚ ??
GOŚĆ

#100

2012-02-23 10:45

NIE DLA LIKWIDACJI !!!