Petycja do dyrektora CKE (stara matura z chemii 2015)

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja do dyrektora CKE (stara matura z chemii 2015)

Andrzej Duda

#1 Takie jest życie

2015-05-19 15:10

Mieliście dodatkowy rok tylko na naukę chemii, więc możecie mieć pretensje wyłacznie do siebie, a nie do CKE. 

Franciszek Podlaski

#2 Re: Takie jest życie

2015-05-19 15:12

#1: Andrzej Duda - Takie jest życie 

 Andrzejku nie wtrącaj się w nie swoje sprawy :*

Bronek

#3 Re: Takie jest życie

2015-05-19 19:58

#1: Andrzej Duda - Takie jest życie 

 Czemu niby technika miałyby mieć dodatkowy rok farfoclu?

1995

#4 Re: Takie jest życie

2015-05-20 11:51

#1: Andrzej Duda - Takie jest życie 

 po pierwsze nie TYLKO na naukę chemii, bo wiele osób poprawiało kilka przedmiotów.

po drugie nie chodzi nam o naszą maturę, bo nie twierdzimy, że była bardzo trudna, chodzi nam o maturę rocznika 96, który bez żadnego większego trudu mógłby ją napisać na porównywalnym poziomie, bo była po prostu BANALNA. i nie mam pretensji, tylko walczymy o  równe przeliczniki, bo przepraszam bardzo, ale jeśli ktoś ma się dostać na medycynę tylko dlatego, że miał łatwy arkusz to niech się nie cieszy, bo i tak wyleci. a co nam po studentach medycyny, których nie będzie na tej medycynie po pierwszym semestrze? podstawa na studiach się nie zmieniła, więc 1996 będzie trochę gorzej przygotowany.

najlepiej by było jakby WSZYSCY pisali jeszcze raz, ale albo arkusze na podobnym  poziomie albo jeden arkusz.
a rocznik 1996 może się oczywiście rzucać i robić gównoburzę, ale my po prostu walczymy o siebie. skoro nie potraficie tego uszanować to trudno.

lelopoj

#5 zaś walka

2015-05-20 16:32

nie wiem, czy mi się nie wydaje ażeby to była już 3 petycja wrzucana, wcześniejsze dwie szybko poległy, ta pewnie też upadnie,

co do matur to było logiczne, nie tylko  chemia tak wyglądała więc nie rozumiem całej tej spiny


Gość

#6

2015-05-20 17:28

Uważam, iż zróżnicowanie pozoimu matur było bardzo wysokie.
1996

#7 :)

2015-05-20 18:35

Radze wpierw porownac nowa podstawe ze stara podstawa z biologii a potem wypisywac swoje zale. Skoro za pierwszym razem sie wam nie udalo to znaczy ze wasz zasob wiedzy i umiejetnosci jest niewystarczajacy, radze sie zabrac za jakies powazne zajecie i pogodzcie sie z tym, ze lekarski przejdzie wam kolo nosa ;)

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-05-20 18:48


FB

#9 fFB

2015-05-20 19:04

#7: 1996 - :) 

 Gdybyśmy mieli taką chemię jak wy w tym roku to uwież, większości by się "udało" w 1 roku. A Twój zasób wiedzy jest z pewnością dużo większy niż tych poprawiających, ingorancie. 

-Kasia

#10 Re: :)

2015-05-20 19:52

#7: 1996 - :) 

 Po pierwsze : 1) życie jest po to by spełniać marzenia wiec ktoś tak przeciętny jak Ty nie będzie mówił co mamy w życiu robić 2) nie życze Ci abyś musiał tak jak my siedzieć rok i motywowowac sie do pracy :)

niga

#11

2015-05-20 20:36

Róbcie co chcecie, ale mi się, kufa, nie uśmiecha pisać tego w czerwcu po raz kolejny.

Usuńcie ten postulat o ponowym pisaniu, a ja i wiele innych osób, które też nie chcą podpisywać się pod czymś wbrew sobie, podpisze tę petycję. 

Ps, na kihui pisać w czerwcu, jak wyniki będą po rekrutacji?! Rekrutacja zależy od UCZELNI, a CKE może uczelniom naskoczyć. Więc pisanie w czerwcu, to strzał w stope.

Think about it.

 

Jsjsjsj

#12

2015-05-20 21:23

Podpisałam petycje ale drugi raz nie zamierzam tego pisać , przecież oni mogą tak zryty arkusz że nie pozbieramy sie i nawet 10% nie będziemy mieć :) 

Franciszek Podlaski

#13 Re: :)

2015-05-20 22:46

#7: 1996 - :) 

 To Wam medycyna przejdzie koło nosa, bo nie dość, że mieliście banalny arkusz dla gimnazjalistów to jeszcze na pewno narobiliście w nim głupich błędów :D Więc zaczekajcie do czerwca z takimi opiniami, bo większość z Was będzie poprawiać i zobaczycie jak to jest :D

95

#14 Re: :)

2015-05-21 07:49

#7: 1996 - :) 

 My jak się nie dostaniemy w tym roku, to za rok, za to Was wywalą po tym roku :D Ciekawe, komu wtedy medycyna przejdzie koło nosa

95

#15 Re:

2015-05-21 07:51

#11: niga -  

 Wyniki z czerwca są tego samego dnia co z maja, żey ci, co byli chorzy w pierwszym terminie mogli normalnie się rekrutować. Aczkolwiek zgadzam się, jak nam dadzą kolejny arkusz to się nie pozbieramy :) Chyba że dadzą wszystkim, łącznie z 96, wtedy przynajmniej sprawiedliwie się nie pozbieramy :D

1996

#16 Re: fFB

2015-05-21 09:56

#9: FB - fFB 

 Proponuję przejrzenie sobie arkusza z biologii, zrobienie go w stresie, z dusza na ramieniu ze braknie czasu. Nas tez nikt nie przygotował na takie typy zadań, jakie otrzymaliśmy - informator, kilka zbiorów, w większości zupełnie nieadekwatnych? Cieżko jest utrzymać pełne skupienie przez 3 godziny, kiedy ma sie praktycznie przy każdym zadaniu tekst z informacja wstępna. Jeżeli czujecie sie pokrzywdzeni to cóż, na każde niepowodzenie trzeba byc przygotowanym. My dostaliśmy trudna biologię, obfita w ilośc zadań, ilośc tekstu i prostsza chemię, wy za to raz ze mieliście arkusze z poprzednich lat ktore pomogły Wam sie przygotować, to dwa otrzymaliście dosc standardowe arkusze, z tym, ze chemię mieliście trudniejsza, cos za cos. A co do elektrochemii to chciałabym zeby była na maturze mojego rocznika - i tak większość nauczycieli ja przerobiła, wiec nie byłby to dla nas problem. Zaznaczam tez ze mieliśmy dużo mniej czasu na przyswojenie sobie chemii, a Wasze argumenty ze mielismy jej po 7 godzin w tygodniu naprawdę kuleją - tempo w jakim dostarczano nam wiedzy było zawrotne, nie wszystko da sie radę od razu przyswoić. Naprawdę, dajcie sobie spokój, kto ma sie dostać na lek czy stome i tak sie dostanie, kwestia motywacji i determinacji...

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-05-21 17:29



Gość

#18

2015-05-21 21:01

Uwazam, ze poziom trudnosci byl bardzo zroznicowany i jest to niesprawiedliwe.

Gość

#19

2015-05-25 06:34

Proszę się zastanowić czego uczymy młodzież poprzez takie postępowanie. Dlaczego nie ma wyrównanego startu. Bezmyślność Państwa przeraża a macie kształtować społeczeństwo
Matuszczyk

#20 Re: Takie jest życie

2015-05-27 16:49

#1: Andrzej Duda - Takie jest życie 

 No chyba sobie kpisz kolego. Matura to test sprawdzajacy wiedze i kompetencje zeby sie dostac na studia. Czas na przygotowanie nie ma NIC do rzeczy. Takie samo prawo ma sie dostac osoba podchodzaca 8my raz i 1szy, wiec jedynym czynnikiem roznicujacym powinna byc wiedza. A jak ma byc porownywana dwoma roznymi testami? Osobiscie uwazam ze jesli wszyscy nie pisza tego samego to juz jest jakis zart, ale jesli juz piszemy rozne testy to oczywiscie ze powinny byc inaczej punktowane.


Gość

#21

2015-05-27 20:30

dokonywac zmian; TAK ale z glowa
Change

#22 Petycja

2015-06-16 14:50

Napiszmy do nowego Ministra Zdrowia!


Gość

#23

2015-06-26 13:28

Ponieważ odzwierciedla emocje młodych ludzi względem Polskiego Systemu Edukacji.

Gość

#24

2015-06-27 20:55

Tegoroczna stara matura z chemii pokazała gdzie CKE ma przyszłość młodych polaków. Totalny absurd, chamstwo i brak skrupułów ze strony urzędników CKE.


Gość

#25 Re: Re: Takie jest życie

2015-07-08 09:16

#4: 1995 - Re: Takie jest życie 

Jestem na 3 roku lekarskiego a nie mogę poprawić matury bo tegoroczna była za trudna. Twój argument o wylatujących studentach jest inwalidą.