Apel do Ewy Kopacz ws.rozpowszechnienia informacji o referendum 6 września


Gość

#1

2015-07-27 14:41

W Polskim, partyjnym systemie wyborczym nie działają procesy demokratyczne. Z tego powodu Polska jest krajem bardzo źle zarządzanym. Oligarchizacja życia politycznego i gospodarczego destrukcyjnie działa na rozwój naszego pięknego i bogatego kraju.

Gość

#2

2015-07-27 14:56

Czekałem na ten apel do premiera rządu Polskiego !
Dlaczego do tej pory nic nie zrobił w celu edukacji społeczeństwa Polskiego na temat Jednomandatowych Okręgów Wyborczych !
Inne kraje jak np.Nowa Zelandia _ ich rząd prowadził we wszystkich mediach TV itp kampanię referendalną przez 1,5 roku !
Można zadać tylko jedno pytanie ,czy polski rząd szanuje ,dba ,liczy się ze zdaniem polskich obywateli ?

Gość

#3

2015-07-27 15:21

popieram petycje!!!!

Gość

#4

2015-07-27 15:38

Uważam, że bierność i milczenie rządu i mediów w kwestii fundamentalnych dla Polski pytań przy braku świadomosci społeczeństwa jest przerażajaca

Gość

#5

2015-07-27 15:57

Referendum musi być wiążące

Gość

#6

2015-07-27 16:29

Bo jestem za JOWem.

Gość

#7

2015-07-27 16:32

Podobno PO była i jest za JOW. Teraz ma szansę to pokazać czy aby na pewno.

Gość

#8

2015-07-27 17:06

Bo to dla mnie i dla moich bliskich bardzo ważne!
giezeta

#9

2015-07-27 17:09

Ważne jest jaką ordynację będzie miała Polska w wyborach do Parlamentu, bo obecna ogranicza, w sposób katastrofalny, kandydowanie niezrzeszonym w partiach wyborcom!


Gość

#10

2015-07-27 17:15

Strona rządowa nie nagłaśnia informacji o jednodniowym referendum rozpisanym na dzień 6.09.2015 w sprawach specjalnych dla państwa podpisanego przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a dotyczącego sprawy fundamentalnej dla kraju.Nie prowadzi akcji edukacyjnej w tym zakresie, którą muszą wykonywać na dzień dzisiejszy wolentariusze pracujący społecznie na rzecz rozszerzenia informacji o referendum i Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.

Gość

#11

2015-07-27 17:27

Bo jest to zgodne z moimi przekonaniami.

Gość

#12

2015-07-27 17:49

Bierna postawa Pani Premier wynika z prostej rzeczy. Politycy z EK nie chcą zmiany ustrojowej która mogłaby spowodować ze taka mila pani premier musiałaby wrócić do roboty za 2000 w małym ośrodku zdrowia na prowincji. Wcale sie nie dziwię. A to co wyprawia Piechociński z Palikotem to już szczyt. I to są przedstawiciele polskiej myśli demokratycznej?
arek mcl

#13 Re:

2015-07-27 17:53

#2: -  

 przecież edukacja obywateli w tej sprawie byloby kręceniem bata na własny tyłek. Oni sie bija tego jak ognia. Zachecajmy wszystkich by szli na referendum.


Gość

#14

2015-07-27 18:16

Bez wsparcia szerokiego spektrum władzy i mediów ,niestety procentowo referendum upadnie ,z braku głupoty społeczeństwa.
gregor

#15

2015-07-27 20:02

Jak referendum upadnie to juź nigdy nie wezmę udziału w wyborach parlamentarnych :-(


Gość

#16

2015-07-27 20:10

SKORUMPOWANY RZĄD I PARTIE

Gość

#17

2015-07-27 23:02

Petycja w/w w sprawie JOW , jest w pełni adekwatna do moich poglądów odnośnie podmiotowości jednostki ludzkiej i znaczenia tak ważnych dla naszego Kraju i Obywateli uzasadnionych oczekiwań . W myśl danego nam Konstytucyjnego przywileju do wolności decyzji i demokratycznego wyboru mamy prawo domagać się bezstronności i obiektywizmu w postępowaniu kompetentnych przedstawicieli naszego Rządu . A zatem popieram petycję w całej rozciągłości i z wzajemnym szacunkiem oczekuję zadowalającej reakcji dla siebie i całego narodu Polskiego.. POLKA - Jolanta Babiarz


Gość

#18

2015-07-28 02:09

Bo wladza III RP ma mnie za smiecia,niewolnika,wyrobnika

Gość

#19

2015-07-28 02:11

sto ukluć szpilka i slonia zabije

Gość

#20

2015-07-28 02:59

Jakieś Lisy z lasu koło Borzęcina przekazały innym zwierzętom i ssakom w tym i ludziom najwspanialszej wsi w Polsce Borzęcinie k.Szczurowej. Dlatego najwspanialszej bo zamieszkuje tu najwięcej bocianów. Tych bocianów ,które są najlepsze i najsprytniejsze. Rok w rok odbywają długą podróż z Afryki do Europy. A w Europie właśnie upodobały sobie Polskę, a w Polsce wieś Borzęcin w Małopolsce. Chyba muszą skądś wiedzieć ,że tam jest prawdziwa Polska. A czy Pani premier Kopacz to wie ?.Teraz już wie, bo inżynier Doniec z Krakowa jej to publicznie przekazał. Wróciłem do swojego Krakowa po 20 latach od ukończenia studiów na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Moja pierwsza wtedy praca to remont Sukiennic wewnątrz w ekipie wrocławskiego Integeru byłem kierownikiem robót konserwatorskich. Tam osobiście przy jakiejś ważnej uroczystości w niedziele poznałem osobiście Pana prezydenta Majchrowskiego ,ale też pana Zdrojewskiego ówczesnego ministra kultury ,chyba ważnego do dziś pani kolegi. Potem rozbudowywałem Muzeum Narodowe we Wrocławiu będąc członkiem wspaniałego zespołu ludzi zarówno po stronie wykonawcy "INTEGER SA Wrocław jak i Inwestora MN we Wrocławiu ,razem skróciliśmy wtedy umowny cykl o 7-9 miesięcy co w Polsce jest bardzo rzadko stosowane. Firma Integer SA /proszę nie mylić z firmą kurierską Integer, za którą to obecnie stoi pan Brzuska co chce ze swoimi kolegami przejąć, albo przekazać –czyli sprzedać Deutsche Post Pocztę Polską .Pani Prezes Magda Piasecka-Ludwin/tak ,tak to bratanica ówcześnie najbogatszej Polki na świecie Pani Barbary Piaseckiej Johnson, która to odwiedziła naszą budowę czyli „Nowe Sukiennice” na krakowskim Rynku. Pani ta miała w czasie niezapowiedzianej wizyty/przyleciała wyczarterowanym samolotem z Nowego Jorku/ dystyngowanego Asystenta ,który na poduszeczce nosił za nią małego pieska/my inżynierowie zastanawialiśmy się za ile moglibyśmy ponosić pieska za Pania Barbarą,w każdym razie na pewno to zajęcie było wielokrotnościa zarobków polskiego inżyniera w Polsce. Ale Pani Barbara nie spotkała się wtedy z Majchrowskim, który myślę ,że w podskokach przybyłby na spotkanie z Panią wówczas nr 10 najbogatszych Amerykanów. Żartowaliśmy wtedy że nasza Pani mogłaby wykupić wówczas Kulczyka,Solorza,Staraka,Karkosika,Krauzego...i jeszcze kilku naszych nowych "zdobywców"Polski.
Już w drzwiach biura budowy Pani Barbara Piasecka zapytała kto tu najwięcej wie i teraz mógłby odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące budowy. Ówczesny kierownik koordynator Franciszek wyznaczył do tego zadanie oczywiście majstra Andrzeja Maja.
Sam nie czuł się na tyle silny i pewno bał się przy tak ważnym Gościu kompromitacji. Kolega Andrzej doskonale wywiązał się z zadania, poradził sobie z każdym nawet podchwytliwym pytaniem. Pani Piasecka okazało się z wykształcenia historyk sztuki była doskonale przygotowana wcześniej do zwiedzania krakowskich Sukiennic w czasie ich rewaloryzacji. Sporo już wiedziała o budowie na pewno od swojej od bratanicy .Tak jak z każdym trudnym tematem ,który jak zawsze pojawia się na początku jakiegoś zadania, tak na każdej budowie pojawiają się problemy różnej wagi już z chwilą otrzymania ostatecznego projektu .W pośpiechu naszego życia prawie nigdy/a w Polsce w szczególności/żaden projekt nie jest perfekcyjnie dopracowany przez projektantów. W tym szczególnym przypadku przez Biuro Projektowe Pana Profesora Kadłuczki-który zawsze tytułował naszego majstra Andrzeja cyt. "panie inżynierze". ...Mógłbym jeszcze dalej ciągnąć tą opowieść inżyniera budowlańca i może to kiedyś zrobię...Ale wróćmy do dnia dzisiejszego tj 27.07.2014 r. Data jak każda inna. Świat jest pełen niepokojów; Turcja w kłopotach, nasi przyjaciele Grecy w opałach, w części ostatnio z winy pani kolegi Donalda ,który mocno ich atakuje wielokrotnie zawracając ich Premiera z drogi. Grecy nazywają przewodniczącego Tuska cyt.:”Lokajem pani Merkel”,a kolega Miltiades z Aten nawet nazwał go cyt."szarlatanem" ,A u nas "sza" nikt o tym nie pisze, nikt o tym nie mówi,nawet ksiądz Dyrektor ,który wg mnie robi tyle wspaniałych rzeczy-starszym dostarcza modlitwę ,a młodzież kształci w swojej wg mnie wspaniałej Wyższej Szkole Technik Medialnych w Toruniu. Ta Jego młodzież już "zamiata" bo współtworzą wyśmiewaną przez pana "Starszego gówniarza" Adama Michnika ,który to przywłaszczył sobie tytuł do naszej ongiś Gazety Wyborczej .
TV TRWAM -Informacje u księdza Dyrektora Rydzyka nie tylko są dziś dużo bardziej wiarygodne od Wiadomości, Faktów i Informacji Solorza, ale i pogoda na dzień następny zawsze się sprawdza- i to jest fakt. Ksiądz Dyrektor nie straszy nas społeczeństwo codziennie ciężkimi chorobami, a przeważnie chorobami dzieci, aby podprogowo dać nam informacje: cieszcie sie jak macie, bo możecie mieć gorzej, możecie mieć chore dzieci. Takie chore dziecko miał kiedyś Paweł Kukiz, jak pognębiony Ojciec szukał wtedy sobie pomocy, a że w środowisku w którym ciężko pracował i pracuje miał też kolegę Maleńczuka tego co nie poszedł za czasów generała W.J. do wojska w pewnym momencie był to alkohol.
Czy czyniliśmy z tego powodu zarzut nieodżałowanemu i najlepszemu w dotychczasowej "wolnej"Polsce Ministrowi Zdrowia śp Zbigniewowi Relidze ,że w ciężkim stresie zajrzał do kieliszka. Paweł Kukiz bardzo szybko otrząsnął się ,mając przyjaciela Rodziny Kukizów ks.Tadeusza Zaleskiego Isakowicza to nie było trudne. Paweł Kukiz wyśmiewany przez wasze "propagandowe tuby" zwyciężył z chorobą swojego dziecka. Zwycięży też jesienią 2015 roku w cuglach wygramy wybory ogłoszone przez waszego prezydenta Bronka/ zresztą imiennika mojego wspaniałego Ojca/.A pani pani Ewo/imienniczko mojej siostry / czym jesteś lepsza dziś od Pawła wszak to on studiował dwa fakultety w tym również z pani kolegą karierowiczem Grzesiem. A że ich nie ukończył jak tow.Kwaśniewski ..? Wszak politologia nawet nieukończona tytułem magistra w polityce bliższa niż medycyna. A wy lekarze w tym psychiatrzy jak pani kolega Bogdan Klich, którego miałem przyjemność spotkać przy windzie na uroczystościach nadania wyższego wojskowego stopnia prawdziwemu Bohaterowi Polski kapitanowi Aleksandrowi Tarnawskiego lat 94 w „mojej” Arenie Kraków .Jakimś dziwnym przypadkiem fotoreporter portala www.infokrakow25.pl uchwycił nas razem tzn ja ze swoim synusiem z przodu ,a pani w towarzystwie mistrza z Dakaru Rafała Sonika za nami, może to jakiś symbol nieprawdaż ? Gdybym pania wtedy zobaczył zapytałbym dlaczego nie zaprosiliście Pana „Cichociemnrgo” Aleksandra do w pełni komfortowej loży prezydenckiej, tylko nasz staruszek musi na boisku z Gortatem i jego kolegami słuchać tumultu, łomotu i głośnej muzyki i wąchać pot zawodników z bliskiej odległości, wszak pani uciekała na trybuny jak się później okazało chyba zakończyliście imprezę w loży prezydenckiej. Mój synek był wyposażony w Aptece w stopery.
Czy Pan Tarnawski również je dostał ? Ja i wielu zaskoczonych ludzi z niesmakiem i zażenowaniem
oglądają te pani poczynania, spływy Dunajcem, jazdę z panem wojewoda Milerem po schodach ruchomych oddanego w tamtym roku z dużym opóźnieniem Dworca PKP w Krakowie,głaskanie małego murzynka w towarzystwie posła8 siostrzeńca innego kiedyś waszego POsła i ministra sprawiedliwości-filozofa Gowina /ponoć bramkarza Czarnych Jasło ,który był za dobry do kopania piłki z Tuskiem i Schetyną/.Mówią po Krakowie ,ze Gibała ponoć zastanawia się czy po PO,Palikocie nie wstąpić do Partii Kukiza, myśle ,że Paweł szczerze i serdecznie by się uśmiał z nijakiego wg mnie „Narcyza” bo przed każdymi wyborami wydaje milion plakatów ,ulotek a nawet wykonuje nachalne telefony do mieszka©ńców Krakowa ,informując z tych bilbordów,że on Łukasz Gibała ma największe z wszystkich posłów zasługi dla nas mieszkańców .Ale zapomniał się na chwile że już nie jest oficjalnie z wami PO i chyba chciał pochwalić się ,że może być tłumaczem „murzyńskiego” ;).
Różni mądrzy ludzie jak np Pan Max Kolonko z TV Max wzywa panią do szybkiej dymisji, i zastąpienia Pani fachowcem politykiem jakich PO niewątpliwie POsiada ,może np. to być POzyskany z PiS „Misiek” Kamiński, skoro ponoć pani dziś „sufluje”/ z wykorzystaniem Cichociemnego itp./ czy nie lepiej oddać mu ster władzy na te kilka miesięcy?. Myślę ,że Max Kolonko ma rację, spojrzenie z za wielkiej wody jest bardziej obiektywne, nieprawdaż ?My tu w Polsce przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się do waszego rządzenia różnymi wiernymi wam nieudacznikami ,psychiatra do wojska ,a wojskowy na Szoguna,filozof na ministra sprawiedliwości a prawnik na ministra budownictwa i infrastruktury,w którym to dzis nie ma w śród 15 – tu ministrów i podsekretarzy stanu żadnego inżyniera ,i w tej naszej Ojczyżnie ma być dobrze ??? .Bo wy lekarze powinniście leczyć ludzi ,a nie rządzić naszym krajem wojskiem nasza ukochana Ojczyzną.Za pana Klicha spadły dwa najważniejsze w Polsce samoloty.za pani rządów mam nadzieję ,że do listopada tzn do moich imienin Andrzeja nic złego sie nie wydarzy oto będziemy się modlić ,myślę że w tej modlitwie nie tylko pomoże nam ksiądz Dyrektor,ksiądz Isakowicz,ale tez Kardynał Dziwisz z Wawelu inni duchowni ale i wszyscy Polacy. My nie jesteśmy panie Lis tacy głupi. Wasz czas sie kończy mam nadzieje. że na długie lata. Nie tylko mam nadzieje ja to wiem :).Dedykuję Pani Pani kochana Ewuniu/czasami tak mówie do mojej starszej siostry/ tak wiersz Juliana Tuwima "Wszyscy za wszystkich" z Elementarza Falskiego.
PS Pozdrowienia spod Wawelu inżynier Andrzej Doniec były inspektor nadzoru remontu kominów Zamku Królewskiego.
PS A Pani Kluzikowa niech już nowych elementarzy nie pisze ;),bo ten Falskiego nauczył mnie,moją siostre Ewę , brata Adama,moja nową przyjaciółkę tak myślę i wierzę Pania doktor Ewę Kopacz z Szydłowca i…całe pokolenia Polaków,wracajmy do najlepszych naszych korzeni,jak powiedział przedwczoraj Paweł Kukiz /CZŁOWIEK NIKT/ w Borzęcinie,nie szukajmy wrogów,a przyjaciół,nie szperajmy daleko w przodkach,bo skąd wiemy czy nasi pradziadowie nie byli: Żydami,Rosjanami,Grekami,Ormianami,Niemcomi itd. Była to riposta jak starszy Pan kazał mu na listy wyborcze wpisywać tylko rdzennych Polaków. A czy nie wystarczy ,że będą to UCZCIWI i KOMPETENTNI LUDZIE. Wg redaktora lisa Kukiz ich nie ma ,wg b Prezydenta Wałensy Kukiz to rozrabiaka,a ja panu mówię Paweł Kukiz to sympatyczny,spokojny i inteligentny człowiek będzie naszym Premierem wybierze najlepszych jak kiedyś Premier IIRP Grabski, o dziwo Paweł .a już młodego Grabskiego w szeregach swoich oddanych WoJOWników .Karierowiczów jak burmistrz Lubina szybko przejrzał, a do Pana w którego dobre intencje dla Polski wierzyłem/ale wtedy żył jeszcze nasz Ojciec św. JPII. Panie Prezydencie Lechu Paweł Kukiz Nasza Matkę Najświętsza ma w sercu a nie afiszuje się nosząc ją w klapie.
Andrzej Doniec –Stowarzyszenie Uaktywnionych Ludzi.

Gość

#21

2015-07-28 03:03

Chcę by Polacy świadomie przyłączyli się do odbudowy Ojczyzny i mieli bezpośredni wpływ na rządzących i ich poczynania.

Gość

#22

2015-07-28 06:39

Rozpaczliwie szukam powodu by podjąć próbę pozostania w Ojczyźnie. Jedynie radykalne zmiany skłonią mnie do tego i je popieram z całego serca i rozumu.

Gość

#23

2015-07-28 07:51

Dla mnie demokracja to wybory większościowe a nie proporcjonalne.




Gość

#24

2015-07-28 20:53

Najwyższy czas, żeby urzędowe referendum zaczęli promować urzędnicy.

Gość

#25

2015-07-30 19:36

więcej takich Akcji