APEL o utworzenie SZLAKU SECESJI POZNAŃSKIEJ

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji APEL o utworzenie SZLAKU SECESJI POZNAŃSKIEJ

UM

#1

2015-11-13 12:43

Niedawno przeprowadziłam się z Poznania do Heidelbergu w Niemczech. Uwielbiam spacerować dziewiętnastowiecznymi ulicami i podziwiać zadbane kamienice z tamtgo okresu. Marzy mi się, że kiedyś, gdy wrócę do Poznania, i tam będę mogła oddawac się takim spacerom. Wilda, Jezyce – moje ulubione dzielnice – popadają dziś w ruinę. Warto walczyć o ich przetrwanie!


Gość

#2

2015-11-13 12:59

Mamy w Poznaniu tak wspaniałą (i szczątkową już w stosunku do lat powojennych, dalej lat 70. !, kiedy zaczęto te domy tak ochoczo wyburzać pod np. eksperymenty budowlane typu biurowce przy - wtedy ul. Armii Czerwonej - ul. dzisiaj Św. Marcin ) architekturę secesyją, że warto by była ona popularyzowana, by mieli jej pełną świadomość sami mieszkańcy Poznania, a także by mogli ją podziwiać do Poznania przybywający.

Gość

#3

2015-11-13 13:01

Secesja była wspaniałym okresem w architekturze. Cała popularność Barcelony opiera się na odrestaurowaniu perełek stworzonych przez geniuszy epoki 'modernisme', więc czemu Poznań ma być gorszy?
romeo

#4

2015-11-13 13:12

Zachowajmy dla potomnych piękno zostawione przez tych, których już nie ma


Gość

#5

2015-11-13 15:25

Bo urodziłam się w Poznaniu i pomimo, że losy mnie rzuciły w inną część Polski wszystko co się dzieje w moim rodzinnym mieście nadal żywo mnie interesuje. Uwielbiam dawne kamienice, uważam że właśnie one nadają każdemu miastu własny, niepowtarzalny charakter. A zatem należy zadbać aby ich piękno nadal trwało.

Gość

#6

2015-11-13 15:36

Podpisałam, żeby nie zaginęła piękna poznańska secesja, żeby ocalić to co zostało, to co się nie obróciło jeszcze w pył !

Gość

#7

2015-11-13 15:37

Jako mieszkańcy Poznania powinniśmy zrobić wszystko by ocalic tak wspaniałe perełki architektury


Gość

#8

2015-11-13 15:43

Bo poznańska architektura secesyjna należy do ciekawszych w kraju. Mamy tutaj zarówno strukturalną secesję, jak i dekoracyjną. Część z budynków została poddana konserwacji, ale wiele niszczeje lub jest w sposób nieprawidłowy modernizowanych. Wspaniałe są symbole umieszczone nie tylko na elewacjach, ale także wewnątrz klatek schodowych czy na witrażach. One także wymagają ochrony.

Gość

#9

2015-11-13 17:24

Jestem historykiem sztuki.

Gość

#10

2015-11-13 17:44

Denerwuje mnie, że wydaje się grube miliony na budowę "nowych zabytków" (jak np. zamek Przemysła), podczas gdy prawdziwe zabytki popadają w ruinę.

Gość

#11

2015-11-13 17:45

Bo zależy mi na utworzeniu szlaku Secesji poznańskiej a jestem od urodzenia mieszkanką Poznania i chcę żeby moje miasto zyskało kolejną atrakcję.

Gość

#12

2015-11-13 18:12

Świetna inicjatywa. Secesyjne kamienice potrzebują renowacji, a Poznań kolejnej turystycznej atrakcji.

Gość

#13

2015-11-13 18:13

To rewelacyjny pomysł. Poznań nie stara się o promocję swego bogactwa kulturowego i nie czyni z niego atutu. Dlatego każda inicjatywa w tym kierunku jest bardzo potrzebna.
Niedawno byłam w Łodzi - to, co to miasto robi dla przełamania stereotypu Łodzi-miasta kominów itp. jest niesamowite!

Gość

#14

2015-11-13 18:18

Poznańskie kamienice secesyjne są przepiękne, jednak część wymaga naprawy. Jednak ich architektura i historia mogą o są skarbnicą wiedzy o mieście i jego mieszkańcach. Warto odkryć na nowo ich urok.

Gość

#15

2015-11-13 20:00

Nie słyszałam o lepszym pomyśle odkąd mieszkam w Poznaniu. Poznań jest przepięknym miastem, ale z bardzo złym PRem. Od dziecka mówią nam,że to maisto biznesu i przedsiębiorczości. Być może kiedyś tak było, może kiedyś będzie tak znów. Nikt jednak nie mówi o przepięknych walorach artystycznych tego miasta. Poznaniacy nie szanują budynków, politycy nie chcą przeznaczać odpowiedniej ilości pieniędzy na renowację. Nie rozumiem dlateczego. To może być historyczny hit!

Gość

#16

2015-11-13 20:03

Because if the politicians and the people will not take action, than Poznań will loose it's potential.

Gość

#17

2015-11-13 20:28

Secesyjne kamienice to perełki poznańskiej architektury,  aż żal patrzeć jak niszczeją.  A nieopodal (np. na ul. Roosevelta) wyrastają kolejne bohomazy architektoniczne! Secesja to jest dopiero prawdziwy design, a nie pospolite bezguście, którego w Poznaniu niestety pełno. ..


Gość

#18

2015-11-13 22:05

Poznańska secesja jest chlubą miasta i zasługuje na troskę i zachowanie jej piękna

Gość

#19

2015-11-13 22:53

Secesja jest urocza, a w Poznaniu jest wiele jej reprezentantów. Warto o to zadbać.

Gość

#20

2015-11-14 07:32

Poznań ma wiele pięknych, secesyjnych kamienic - szlak to świetny pomysł!

Gość

#21

2015-11-14 07:58

ponieważ mieszkam na Jeżycach i przykro mi, gdy niszczeje przepiękna secesja

Gość

#22

2015-11-14 09:56

Podpisuję się pod petycją ponieważ jestem entuzjastą zabudowy secesyjnej.Budynki z tego okresu posiadają tyle uroku są niepowtarzalne a wykonane detale świadczą o dużym profesjonaliźmie wykonawców.

Gość

#23

2015-11-14 10:09

Uwielbiam secesje i prawie po każdej renowacji kamienicy secesyjnej zauważam nowe , ciekawe ozdobne elementy.

Gość

#24

2015-11-14 10:46

Bo z racji wykonywanej pracy odwiedzam tydzień w tydzień takie miejsca i jest jeszcze tyle do zrobienia żeby przywrócić to piękno naszej architektury secesyjnej... uwielbiam te klimaty i smutno kiedy widzę jak perełki niszczeją. Spółdzielnie mieszkaniowe odnawiają betonowe koszmary a te, często pięknie zdobione acz sypiące się, cudowne kamienice stoją bezpańsko, bez opieki....


Gość

#25

2015-11-14 11:35

Poznań to moje miasto. Tu się urodziłam, tu mieszkam. Nie mogę patrzeć jak nasze zabytki, dziedzictwo niszczeją. To ogromna wartość miasta, która jeśli utracimy, będziemy żałować.