prośba o pomoc - przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie


Gość

#26

2015-11-22 09:59

Mam nadzieje że to rozładuje chociaż trochę korki w tym miejscu

Gość

#27

2015-11-22 11:16

Chcę żeby ta przebudowa się zakończyła
nk

#28 Re: Re:

2015-11-22 11:32

#22: Andrew - Re:  

Nie zakonnice sobie wpisały tylko Konserwator Zabytków i to jeszcze w latach 80-tych XXw. kiedy nie było szerokiej Żołnierskiej a w tym miejscu był przejazd kolejowy na torze łącznikowym. Problem z ceną jest w tym, że Instytut chce sprzedać cała działkę z budynkiem a ZMID chce zapłacićc tylko za parę metrów pod filar.

Zobacz ten rezerwat po drugiej stronie, młode olszyny i brzozy. Natmiast na terenie Instututu jest objęty ochroną drzewostan o chrakterze pomnikowym (pomniki przyrody). Łatwiej chyba byłoby zmnienić o te pare metrów granice rezerwatu, bo to jest własność Skarbu Państwa.

nk

#29 Re: Re:

2015-11-22 11:34

#12: Krzysztof Wakulski - Re:  

Droga potrzebna jest i  to nie od dzisiaj. Czy nie zastanawia Ciebie, ze ta petycja powstała dopiero teraz, równolegle z wnioskiem ZMID do ministra Kultury? Źle zaprojektowali skrzyżowanie, a teraz szukają winnego


Gość

#30

2015-11-22 11:46

Bo jestem za dobrymi rozwiązaniami i nie zgadzam się na rozwiązania prowizoryczne. Źle jest wtedy gdy pewne instytucje stawiają się ponad dobro społeczne.
Krzysztof Wakulski

#31 Re: Re: Re:

2015-11-22 12:03

#29: nk - Re: Re:  

 Nie mam zamiaru rozstrzygać kto zawinił bardziej a kto mniej. Jedną i drugą strona "sporu" ma swoje za uszami. Teraz oczekuję rozwiązania a nie szukania winnego. Niech zainteresowani siądą do stołu ii znajdą kompromis. Może właśnie ta petycją ich do tego zmotywuje, a Ministerstwo niech pełni funkcję moderatora!

P.S. Lubię wiedzieć z kim dyskutuję. Proszę się podpisać przy ewentualnej odpowiedzi imieniem i nazwiskiem. Bo tak to nie mam pewności co do intencji...


Gość

#32

2015-11-22 12:08

bo tu mieszkam i potrzebna jest przebudowa tego skrzyżowania. 

 


Gość

#33

2015-11-22 13:48

Wyjazd z Ząbek właściwie w każdej już porze jest zablokowany.

Gość

#34

2015-11-22 15:26

Ponieważ jestem użytkownikiem tych ulic.
nk

#35 Re: Re: Re: Re:

2015-11-22 15:38

#31: Krzysztof Wakulski - Re: Re: Re:  

Sprawę należało załatwić już dawno, na etapie projektowania i przygotowania dokumentacji. A jeśli nie można było dojść do porozumienia, przeprojektowac skrzyżowanie. Przeciez można jeszcze zmienić o kilka metrów granicę rezerwatu, to prostrze bo teren jest własnością Skarbu Państwa. 

PS. Mogę oczywiście podpisać tak jak autor tej petycji "Jan Kowalski", ale czy coś to zmieni w sprawie?

MiS

#36 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-22 18:53

#35: nk - Re: Re: Re: Re:  

 Nie jest tajemnicą kto jest autorem petycji i jak oraz dlaczego ona powstała. Można sobie poczytać o tym tutaj http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=567698&page=137 Wyrazy szacunku dla pani Małgosi ze ZMID za prowadzenie dialogu z zainteresowanymi tematem, oraz za wyjaśnienia.


Gość

#37

2015-11-23 01:18

Trzeba sie z bliznim dzielić Szanowne Siostrzyczki i jesli cała dzielnica i wszyscy mieszkancy prosza o to by dokonczyc prace nad obwodnicą. Jestescie nieubłagane jak wieść gminna niesie z powodów przyziemnych. To naprawde nieładnie. Korki są wielką uciazliwoscią dla wszystkich duszyczek a przeciez bez nich nie mialybyscie tego kawałka placu.

Gość

#38 Re: glosujemy!!

2015-11-23 08:43

#1: -  

 Witam,strasznie powoli zdobywamy podpisy:) jest ponad 500 a jezdzi W tym miejscu 30000 osob dziennie :) glosujemy !!!


Gość

#39

2015-11-23 09:31

Bo to jest przyszlosc a nie zasciankowosc

Gość

#40

2015-11-23 10:51

Jest to kluczowa inwestycja drogowa dla udrożnienia i polepszenia przepustowości jednej z głównych dróg dojazdowych do Warszawy.

Gość

#41

2015-11-23 10:55

Wpisanie do rejestru zabytków ogrodu klasztornego ma podobną podstawę jak we fraszce „Tu, pod tą gruszką,
Drzemał Kościuszko!”
Dopieroż robi się skweres!
„A pod tą drugą
Kołłątaj Hugo
Załatwiał mały interes!”
Tadeusz Boy-Żeleński Lament Pana Radcy nad „Basztą Kościuszki”

Gość

#42

2015-11-23 12:53

Znam dobrze tę trasę i gigantyczne korki na niej.
s_m

#43 Re: Re: Re:

2015-11-23 13:01

#28: nk - Re: Re:  

Zakonnicom jak kawałek muru zdemontują, to nic się nie stanie, i tak jak cały kościół trzepią kase na wszystkim, a przynajmniej pare okropnych płacht reklamowych zniknie z okolicy. Zresztą, co tam jest zabytkowego? Płot? Reklamy na nim? W drugą stroną zauważ trzeba jeszcze przenosić linię energetyczną!

nk

#44 Re: Re: Re: Re:

2015-11-23 15:50

#43: s_m - Re: Re: Re:  

Linie energetyczna trzeba i tak przenosić. A to nie chodzi o płot, tylko o budynek i drzewostan - pomniki przyrody, które stoją na tej działce. Nie wiem czy ktoś chciałby też mieć na środku własnej działki filar wiaduktu, a dosłownie pod oknami jezdnie estakady

s_m

#45 poRe: Re: Re: Re: Re:

2015-11-23 20:55

#44: nk - Re: Re: Re: Re:  

Pokaż aktualne zdjęcie tego pomnika i udowodnij, że to ten pomnik.... zwykłe drzewa takie same jak w rezerwacie po drugiej stronie drogi. Że nie chcą mieć filaru p[rzed oknami? Powiedz to tym co im domy wyburzyli pod budowę tej drogi - nie jeden poszedł pod kilof w ciągu ulicy między Płowiecką a Chełmżyńską... tyle, że tamci ludzie, to zwykłe szaraki, a nie jakieś habity!


Gość

#46

2015-11-23 21:54

Żyjemy w XXI wieku i od samochodów nie uciekniemy, dlatego trzeba jak najszybciej zapewnić lepszą przepustowość węzła Marsa/Żołnierska. Tylko bezkolizyjne skrzyżowanie z estakadami może to zrealizować.
nk
Gość

#47 Re: poRe: Re: Re: Re: Re:

2015-11-24 07:34

#45: s_m - poRe: Re: Re: Re: Re:  

jesli uważasz ze to "takie same drzewa" to: 

1. niegdy nie byłeś w tym miejscu

2. nie rozrózniasz nawet brzozy i leszczyny od świerku

 

 

s_m

#48 Re: Re: poRe: Re: Re: Re: Re:

2015-11-24 08:35

#47: - Re: poRe: Re: Re: Re: Re:  

Jasne, wytnijmy więc pół rezerwatu tylko po to, zeby ocalić jeden wątpliwej jakości świerk którego nawet na street view nie widać.... a że przy okazji masa innych zdechnie od spalin w całej okolicy, nic to, grunt, że jeden świerk i korki ocaleją. Sorry, ale nie trafia do mnie twoja argumentacja, w okolicy codziennie spedzam az zbyt duzo czas przez te korki i serio, wole te publicznie dostepne brzozy i leszczyny niz jeden swierk do ktorego nikt nie ma dostepu!


Gość

#49 nk

2015-11-24 18:38

Co? jakie "wyciąć pół rezerwatu"? jaki "jeden watpliwej jakosci świerk"? Niestety, kompletenie sie nie orientujesz w otoczeniu tego skrzyżowania. Do rejestru wpisany jest akurat cały drzewostan na terenie działki. Trzeba byłoby wyciąć podobne ilości drzew, i to na granicy rezerwatu (nie do końca wiadomo gdzie sie zaczyna). Do tego są to stosunkowo młode brzozy i samosiejki.

Suli

#50 Re: Re: poRe: Re: Re: Re: Re:

2015-11-24 18:49

#47: nk - Re: poRe: Re: Re: Re: Re:  

 Pozwalam sobie zwrócić uwagę, że przy okazji sporządzania raportu oddziaływnia na środowisko i późniejszych procedur środowiskowych w tym w ramach rozmaitych uzgodnień, była robiona ewencja zieleni na posesji i wyszło, że cenny, zabytkowy drzewostan znajduje się w innej części działki - po drugiej stronie budynku.