Ochrona Górek Czechowskich w Lublinie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ochrona Górek Czechowskich w Lublinie


Gość

#101

2016-10-21 20:24

Lubię zieleń.

Gość

#102

2016-10-21 20:45

Podpisałem tę petycje ponieważ jest to dla mnie ważne miejsce rekreacji, Lublin jest miastem "inspiracji" w którym brakuje już takich miejsc jak to na górkach Czechowskich

Gość

#103

2016-10-22 00:03

Likwidacja terenów zielonych w mieście jest niedopuszczalna, to jak cofanie się do średniowiecza.

Gość

#104

2016-10-22 19:14

Podpisałam petycję, bo uważam, że ten teren powinien służyć wszystkim mieszkańcom Lublina i okolic. Nie powinien być sprzedany. Może być dzierżawiony. Czy u nas też jest bar mleczny i Bufetowa? Trochę ten komentarz ironiczny, ale komuś zależy, żeby to sprzedać.

Gość

#105

2016-10-23 06:19

Mam sentyment do Górek Czechowskich.W dzieciństwie mieszkałam na Al.Raclawickich i często razem z rówieśnikami
tam właśnie lubiliśmy chodzić.

Gość

#106

2016-10-23 07:07

Niegospodarność

Gość

#107

2016-10-23 12:08

Zostawmy trochę zieleni, to sa nasze zielone płuca miasta. NIE - dla betonu i murów!

Gość

#108

2016-10-23 16:13

Podpisałam petycję ponieważ chciałabym żeby w Lublinie istniały jeszcze jakieś miejsca do rekreacji

Gość

#109

2016-10-25 14:54

Mieszkam na Czechowie. Jest to najbardziej zaludniony obszar miasta. Były poligon wojskowy wygląda jak naturalny step. Wystarczyło przejść przez ul. Koncertową i mamy inny świat. Miejsca ognisk i długich spacerów. Przejażdżek konnych rowerowych. Do nie dawno czynny tor motocross. To pewnie i tak nic nie da bo miasto weźmie forsę za ziemię i zgodę na budowę.

Gość

#110

2016-10-26 04:58

Mam nadzieje , że przyczyni się to do decyzji radnych o nie zmienianiu planu zagospodarowania terenu. Jeśli jednak tak nie będzie należałoby podać do publicznej wiadomości nazwiska radnych oraz przynależność partyjną tych co głosowali za zmiana planu zagospodarowania Górek Czechowskich tak aby wyborcy wiedzieli jak wybrani przez nich radni z poszczególnych opcji reprezentują ich interesy.

Gość

#111

2016-10-26 16:36

Bo należy walczyć o zachowanie terenów zielonych w miastach i dbać o zdrowie psychiczne ich mieszkańców.Często jestem gościem w Lublinie i okolicach stąd moja aktywność w postaci petycji.

Gość

#112

2016-10-26 17:52

Górki czechowskie nie powinny być zabudowane blokami. Zyjemy w mieście w którym brak naturalnych terenów takich jak górki. Co innego park, coś rekreacyjnego, ale nie wysokie bloki. Ktoś chyba chce się wzbogacić szybko i myśli że znalazł świetne do tego miejsce. NIE ! Nie bądzcie tacy pazerni. Górki nie są pod zabudowę wysokimi blokami. Nie niszczcie tej natury.

Gość

#113

2016-11-15 09:11

Górki Czechowskie stanowią płuca dla tej części miasta, położonej przecież w strefie dużego natężenia ruchu samochodowego w kierunku Warszawy! Nie wolno bezpowrotnie zniszczyć tej enklawy zieleni - dla dobra mieszkańców i tak już spychanej na margines dzielnicy miasta. Władze Lublina odwracają się tyłem od Czechowa - brak dobrego połączenia z południową częścią Lublina, zaniechanie planów trakcji trolejbusowej, bardzo źle skonstruowane rozkłady jazdy autobusów. Czuby mają oddech dzięki pobliskim lasom. A tu jedyną przestrzeń zieloną można zabetonować?!!!!!!!!!!!!!! Tylko dlatego,że mamy za słabą mobilizację społeczną, brak od wielu lat dobrych radnych, którzy reprezentowaliby skutecznie mieszkańców wobec stronniczego Ratusza. Sama p.Jaśkowska nie da rady! Jeśli jeszcze ktoś z naszych radnych popiera ideę obrony Górek to chylę czoło! Trzeba stworzyć jakiś kanał dotarcia z tą ideą do mieszkańców i zbierania podpisów. Może wykorzystać parafie i szkoły? Wzorem może być niezwykle prężna społeczność Czubów, która uzyskała tak dużo i dalej będzie wygrywała decyzje Ratusza na swoją korzyść kosztem Czechowa.:( Stowarzyszeniu życzę skuteczności i siły Stowarzyszonym!
kulcz

#114

2016-11-19 22:51

Obecny plan zagospodarowania jest kompromisowy i powinien pozostac nietknięty. Deweloper kupując dzialkę od Echo i tak zrobił interes zycia. Niech się cieszy ze nie musi przebudowywac skrzyzowania Solidarnosci i Ducha...!! Propozycja TBV, ktora proponuje zabudowę mieszkaniową na wzniesieniach i park w wąwozach który mialo by na dodatek urządzić miasto , to jakiś ponury ŻART...

Na tych górkach "mieszka wolność". Gdy patrzę na odlegle nowe osiedla, to nie wyobrazam sobie zeby rada miasta pozwolila urzadzić deweloperom górki zgodnie z ich pomyslem.


Gość

#115

2016-12-05 12:13

To chyba proste. Praktycznie jest tylko Ogród Saski. Park Ludowy został przez władze miasta zniszczony. Na części pozwolono stawiać budynki, a reszta gnije. Zostały górki czechowskie, które też chce się spieniężyć. Do tego dopuścić już nie możemy. Biorę wnuka i idziemy tam często na spacer. Gdzie będziemy chodzić jeżeli i to sprzeda się? Między blokami bo tylko to zostanie. Radni zapomnieli kto ich wybrał i po co. Zaczynają kręcić lody, gdyż chyba coś kapnie. Stop draństwu. Czas najwyższy słuchać tych, którzy ich wybrali.
bozenna

#116 Re:

2016-12-05 12:15

#102: -  

 Właśnie w temacie górek widać "inspirację.

 

tp

#117 Trwałość słów

2017-01-04 09:18

Zamieszczam starą wypowiedź prezydenta Żuka (znaleziona na forum: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=201463&page=78  )

"Czy z Echem, czy bez Echa, przebudujemy to skrzyżowanie. Jeśli zaangażujemy w to miejskie pieniądze droga do jakichkolwiek rozmów o centrum handlowym na górkach zostanie ostatecznie zamknięta – zapowiada prezydent Żuk. "

 

A teraz to skrzyżowanie się przebudowuje z rondem obsługującym tylko gorki czechowskie :

http://193.93.70.101/wp-content/plik/str/plan_sytuacyjny_Ducha_mapka_nr_1.pdf

 

Bożenna

#118 Górki czechowskie.

2017-02-07 15:23

Dosyć już betonowania miasta. Tam gdzie tylko można trzeba ratować zieleń. Górki czechowskie to jedyne takie duże miejsce zieleni w Lublinie. W ich części i tak wsadzono budownictwo jednorodzinne. Wystarczy! Stop dewastatorom zieleni w Lublinie. Nie może wszędzie i zawsze rządzić pieniądz. Władze miasta zadłużyły Lublin i teraz kosztem nas mieszkańców szukają pieniędzy na spłatę długów. Na zdobywanie pieniędzy takim kosztem zgody nie ma.

Chomik

#119 Re: Trwałość słów

2017-04-03 16:35

#117: tp - Trwałość słów 

 :) dzięki za kolejny rzeczowy argument. Prosimy o więcej. Przyda się.

rp

#120 A w Warszawie

2018-01-23 09:01

Ciekawy artykuł o inwestycji w Warszawie. Do przemyśleń.

wiadomosci.onet.pl/kraj/               warszawa-aktywisci-wygrali-z-miliarderem-poszlo-o-most-krasinskiego/2kkjnr5

Link powyżej trzeba połaczyć.

Krysia

#121 NIE!

2019-01-09 09:27

Dlaczego niszycie naturę? To jedyne takie miejsce! Stanowcze NIE dla blokow i innych zabudowań na tym terenie!

AS

#122 Górki Czechowskie

2019-01-13 14:45

Nie rozumiem. W chwili obecnej Górki Czechowskie wyglądają jak śmietnisko. Teren jest nieużytkiem w dodatku zaśmieconym, zdewastowanym, trudno dostępnym. W chwili obecnej nie dzieje się tam nic ciekawego. Czy nie było by lepiej zagospodarować ten teren? Zrobić alejki, zadbać o zieleń, sprawić żeby było tam bezpiecznie. Pod zabudowę pójść na w końcu tylko mały fragment terenu, a w Lublinie ciągle brakuje nowych mieszkań.

we

#123 Re: Górki Czechowskie

2019-01-28 06:22

#122: AS - Górki Czechowskie

To chyba byłeś na innych Górkach. Te nie wyglądają jak śmietnisko. Są zielone, pełne otwartej przestrzeni i mają szanse pozostać zieloną oazą w środku betonowego miasta. Są cenne bo są szansą naszego miasta nie jako uporządkowany park w środku bloków ale jako niezwykła naturalna przestrzeń. Dbajmy o nie i nie dajmy ich zniszczyć dla pieniądza.

Dipper Pines

#124

2019-03-12 15:51

Mam pytanie czy te komentarze to piszą tylko autorzy tej petycji, pytam bo ich treść brzmi trochę jak przemyślana strategia marketingowa wielkiej korporacji lul

A tak do Pana co tam gdzieś wyżej pisał że wychował się na Czechowie, ja też się na Czechowie wychowałem mieszkałem w bezpośrednim sąsiedztwie górek 15 lat (bo tyle mam) i mi bardziej podoba się pomysł TBV 


Gość

#125 Re: Re: Górki Czechowskie

2019-03-12 15:55

#123: we - Re: Górki Czechowskie 

Wyglądają jak śmietnik. TBV (chyba) posprzątało trochę, ze 3 lata temu