Nie dyskryminowanie poszukiwaczy

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dyskryminowanie poszukiwaczy


Gość

#1

2016-03-10 10:09

Odnajdywanie przedmiotów z lat minionych jest praktycznie niewykonalne bez zaangażowania fascynatów historii, zwykle obdarzonych ogromną wiedzą, którzy często zupełnie bezinteresownie poświęcają temu zagadnieniu swój czas.
tre

#2 Petycja do Prezydenta z błędami?

2016-03-10 10:27

Stuknijcie się w głowę. Sam jestem poszukiwaczem i uważam ideę za bardzo dobrą, ale czy nie mogliście przyłożyć się do napisania tego tekstu? Prezydent jedynie wyśmieje tą petycję widząc błędy


Gość

#3

2016-03-10 11:39

Traktują nas niesprawiedliwie, nie jestem rabusiem, złodziejem i wandalem.

Gość

#4

2016-03-10 11:51

Eksploatorzy,chodzili i chodzić będą,lecz teraźniejsze przepisy traktują wszystkich jak bandytów,czarny rynek kwitnie,państwo traci na swej chciwości.
Pantalar

#5

2016-03-10 12:08

A gdzie argumenty, fakty, przykłady dobrych praktyk?

Błedy do poprawy.

 


Gość

#6

2016-03-10 12:18

prawo o poszukiwaczach jest beznadziejne.
Ech

#7 # 7

2016-03-10 12:43

Pomysł może i wart pochylenia, ale aktualna treść petycji już teraz gwarantuje jej szybkie wylądowanie w koszu.


Gość

#8

2016-03-10 13:54

Petycje podpisałem ponież także nie zgadzam sie z prawem jakie obowiązuję w naszym kraju które dyskryminuje i potępia miłośników historii przez co wiele ciekawych znalezisk zamiast w muzem ląduje w szufladach.

Gość

#9

2016-03-10 13:55

Jestem poszukiwaczem pasjonatem,nie skandalem ani złodziejem .poświęcając czas odkrywając historię i nie mogę uwierzyć że ktoś mnie za to może ukarac

Gość

#10

2016-03-10 14:19

Jako eksplorator czuję się dyskryminowany naszym prawem.

Gość

#11

2016-03-10 15:18

Gdyż nie jestem grabieżcą i to co należy dla kraju (muzea) jak i wojska (militaria) muszą być dostarczone. Nie można być traktowanym poniżej najniższej godności ( o ile to możliwe)
Michał D.

#12 Moi Drodzy

2016-03-10 15:24

Jeżeli macie pomysły, jak poprawić i co dodać, aby powyzsza petycja nabrala odpowiedniego wyglądu, proszę pomóżcie. 

Kolega nie jest jak sam powiedział polonista ale ma naprawdę bardzo dobre intencję. 

Napiszcie proszę w komentarzach co dodać i co poprawić a na pewno przed wysłaniem zostanie zrobione bo na pewno nie chce nikt z nas zrobić posmiewiska skoro walczymy o wspólną idee. 

Dziękuję i pozdrawiam 

 

Michał D.

głos rozsądku.

#13 GŁUPOTA

2016-03-10 16:05

1. To co robicie jest nie zgodne z prawem. Postudiujcie 5 lat archeologię to może coś zrozumiecie. /

2. Wasza petycja jest bez ładu i składu, co świadczy o waszym poziomie. Edytując tekst, zmienicie treść co też jest nieprawidłowe jak reszta Waszych działań.  

3. Skoro uważacie, że RP nie docenia tego, że poświęcacie swój czas na "poszukiwanie historii", to przestańcie to robić!

Bez poważania. 
ROGER

Detekto

#14 ---KOMPROMIS---

2016-03-10 18:09

 Myślę że Roger ma dużo racji! Ale naszym zadaniem jest nie popadać w skrajności (a taką jest zgoda na poszukiwania bez ograniczeń jak i całkowity ich zakaz) tylko wypracować kompromis. 

Moja propozycja to wprowadzenie "licencji" dla pasjonatów, którą wydawałyby uprawnione uczelnie po odbyciu odpowiednich kursów. Coś jak studia podyplomowe z podstaw archeologii. Plus do tego obowiązkowe staże na wykopaliskach. 

I byłby i wilk syty i owca cała. Taki kurs mógłby trwać np. dwa semestry (1rok) i kosztować np. nie więcej niż 4 tys. za semestr. Archeo by sobie dorobiło, my byśmy uzyskali licencje, a największym wygranym byłaby ... historia.


Gość

#15 Re: ---KOMPROMIS---

2016-03-10 18:42

#14: Detekto - ---KOMPROMIS--- 

 Osoby +30  mają pracę i rodziny na utrzymaniu, a ty proponujesz im studia i jeszcze za 4 tys. 

Nie no gratki 


Gość

#16

2016-03-10 18:45

Myślę że w końcu coś się zmieni, i nie będzie partyzantki.
Detekto

#17 Re: Re: ---KOMPROMIS---

2016-03-10 19:01

#15: - Re: ---KOMPROMIS--- 

 A widziałeś fibule i branzolety z brązu na skupie złomu? Nawet możesz o tym poczytać. Wynikało to z braku elementarnej wiedzy. 

Tylko w ten sposób -poprzez odpowiednią edukację- możemy się pozbyć łaty złodziei i niszczycieli stanowisk archeo. 99% detektorystów nie ma świadomości że biega po stanowiskach. Neglegentia culpa est...


Anonymous

#18 Re: Re: Re: ---KOMPROMIS---

2016-03-10 19:26

#17: Detekto - Re: Re: ---KOMPROMIS--- 

 Lepiej coś na zasadzie karty wedkarskiej egzamin z podstaw i roczna składka powiedzmy 120 zł


Gość

#19 Re: Re: Re: ---KOMPROMIS---

2016-03-10 19:28

#17: Detekto - Re: Re: ---KOMPROMIS--- 

 To można wyrobić pozwolenie z uiszczeniem jednorazowej opłaty rocznej jak np za kartę wędkarska przy czym taka osoba zwana dalej zrzeszona będzie miała wydany swój identyfikator ze zdjęciem i nr id pozwalający na eksploratacje.

 

A nie szkoły czy studia. ....

Jak się wwali w teren archeo świadomie czy nie to mandat. Wtedy przed kolejnym wyjściem w teren upewni się czy może tam wejść. 

Tyle w temacie 

blady_swit

#20 Re: GŁUPOTA

2016-03-10 19:51

#13: głos rozsądku. - GŁUPOTA 

 Wy pseudo archeolodzy nie ruszycie dupska dopoki my nie znjadziemy czegos, wtedy sie ruszacie, straszycie itd. Cioty jednym slowem, a ty jestes baran !


Gość

#21 Re: Re: GŁUPOTA

2016-03-10 19:53

#20: blady_swit - Re: GŁUPOTA 

 Szacunek. Mi również na usta się cisnelo ale się powstrzymalem.

szukaczpl

#22 Re: GŁUPOTA

2016-03-10 20:04

#13: głos rozsądku. - GŁUPOTA 

 1. To co wy robicie drodzy pseudo Archeolodzy po 5 letnich studiach to nic innego jak nabywanie uprawnien do obrastania w piórka -a poważnie to nie robicie nic!!! tak, NIC bo jest was mało i życia wam braknie żeby sklasyfikować to czego odszukuje cala grupa poszukiwaczy a niejeden zna lepiej temat od Was.. niby wykształconych (napuszonych bardziej pasuje)

2. Wasze stanowiska archeologiczne są nam dobrze znane i omijane przez z nas z daleka!!! - i teraz ciekawostka - przez Was również są omijane z daleka - popadają w ruinę albo są już wysypiskami śmieci - tak dbacie o 'swoje' stanowiska. 

3. Nie robicie nic aby sprawę współpracy doprowadzić do rozsądnego pułapu - a robicie dużo aby poszukiwaczy odstraszyć od ich hobby.

4. są kraje bardziej cywilizowane w tematach państwo poszukiwacze archeolodzy i może na tych waszych studiach tego nie uczą ale podpowiedz jest w petycji - Anglia - gotowy wzór.


Gość

#23 Re: Re: GŁUPOTA

2016-03-10 20:10

#22: szukaczpl - Re: GŁUPOTA 

 Brawo kolego, jesteś mistrzem cietej riposty! !!

100 % racja 


Gość

#24

2016-03-10 20:13

Jestem poszukiwaczem i uwazam ze powinno byc to legalne w Polsce oczywiscie w/g jakiegos reulaminu który sprecyzuje warunki kto ,gdzie , jak moze to robic..

Anonymous

#25 Re: Re: GŁUPOTA

2016-03-10 20:46

#22: szukaczpl - Re: GŁUPOTA 

 Trafiłeś w dychę, święta prawda