STOP DRASTYCZNYM ZDJĘCIOM PRO-LIFE'U NA TERENIE STARÓWKI W TORUNIU


Gość

#1

2016-06-06 15:41

Każdy z nas ma prawo do manifestowania własnych poglądów, jednak nikt nie ma prawa wykorzystywać do tego celu ludzkich zwłok (w tym przypadku martwych płodów). Istnieją przecież jakieś granice!

Gość

#2

2016-06-07 06:23

Doskonale!

Gość

#3

2016-06-07 06:33

To jest dla mnie oburzające..........Starówka toruńska nie jest podwórkiem akademii medycznej.......

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-06-07 07:01


Aniloraq

#5 Tak wygląda aborcja.

2016-06-07 09:04

Prawda boli?

Anna

#6

2016-06-07 09:48

Problemem nie jest to, że ktoś chce manifestować swoje poglądy, bo do takich ma prawo, ale sposób, w jaki to robi.  Starówka jest miejscem dla wszystkich. Obrońcy praw kobiet nie pokazują na Starówce zdjęć zmaltretowanych kobiet, obrońcy praw zwierząt też w tym miejscu nie pokazują zdjęć z rzeźni, pacyfiści nie pokazują zmasakrowanych zwłok żołnierzy. Na to są inne miejsca, przede wszystkim takie, do których nie mają dostępu małe dzieci, którym trzeba takie rzeczy wyjaśniać w odpowiedni dla ich wieku sposób. Jeżeli prolife'owcy tak bardzo dbają o dobro dzieci, niech przez chwilę pomyślą o tych narodzonych już maluchach, które w konfrontacji z makabrycznymi obrazami przeżywają ogromny stres. Takie rzeczy są po prostu niezgodne z prawem i elementarną kulturą.  

Anna

#7 Re: Tak wygląda aborcja.

2016-06-07 10:21

#5: Aniloraq - Tak wygląda aborcja. 

 Słowa te świadczą o zupełnym niezrozumieniu treści petycji.

xdt

#8 Re: Tak wygląda aborcja.

2016-06-07 11:15

#5: Aniloraq - Tak wygląda aborcja. 

 Boli głowa czytając pomylone treści osoby nie rozumiejacej petycji. Czy pokazujesz maluchom czy to awoim czy w twojej rodzinie te zdjęcia?  Moze w takim razie należy  zorganizowac pikiety pod kościołami  z plakatami uswiadamiajacymi jak sie robi dzieci? To także  bedzie prawda.


Gość

#9

2016-06-07 11:34

Znamienne, że tak troszczycie się o dzieci. Te zamordowane też? 

Agata

#10 Re:

2016-06-07 12:01

#9: -  

 A czy nie lepiej, żeby chwałę Pana głosiły zdrowe i szczęsliwe dzieci ????

Pomijacie w swojej argumentacji parę faktów i nie mówcie o tym głośno. Jeśli wprowadzą ustawę aborcyjną w formie proponowanej przez Ordo Iuris to czeka nas dramat. Będziemy społeczeństwem ułomny, chorym gdzie będzie coraz mniejsza liczba ludzi zdolnych do pracy będzie utrzymywać coraz liczniejszą rzeszą osobników chorych, wymagających nieustannej opieki. Środki przeznaczone na opiekę zdrowotną zostaną w ogromnej mierze skonsumowane przez środki opieki nad niepełnosprawnymi, których liczba będzie rosła.Duży odsetek kobiet opuści rynek pracy, bo rodzące się dzieci w ramach tej ustawy, które nie znajdą opieki w ośrodkach, będą wymagały opieki matek w domach do których zawita nędza. Ustawa pogłębi podział na biednych i bogatych. Bo to kobiety bogate korzystają z podziemia aborcyjnego w kraju lub wyjeżdżają za za granicę. Rodzić wszystkie zdrowe i ułomne dzieci będzie biedota.


Gość

#11

2016-06-07 12:30

Od znajomych

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-06-07 14:38


nie. od prawdy bolesniejsza jest glupota i brak tolerancji

#13 Re: Tak wygląda aborcja.

2016-06-07 14:42


Gość

#14

2016-06-08 05:18

W Łodzi była też taka sytuacja.W niedzielę na Piotrkowskiej ,gdzie spacerowały dzieci z rodzicami,ludzie siedzieli w ogródkach pojawił się taki baner .Zgłosiłam natychmiast problem do straży miejskiej.Baner usunięto,ale tylko dlatego,że nie było pozwolenia...
Petycja jest bardzo właściwą interwencją.

Gość

#15

2016-06-08 10:09

Starówka to nie miejsce na galerie drastycznych obrazów
Arkadiusz Brodziński

#16

2016-06-08 10:23

Proponuję pokazać problem w ich stylu. Ciekawe co powie wtedy sługa Rydzyka z magistratu. Zdjęcia Wesołowskiego z zabaw na plaży czy pomordowanych Tutsi przez Hutu przy udziale Kościoła.
j

#17 Re: Re:

2016-06-08 10:41

#10: Agata - Re:  

 Chwałę Pana najdoskonalej głoszą właśnie te chore i nieszczęśliwe.


Gość

#18

2016-06-08 13:10

To chore, że petycja jest w ogóle potrzebna. Musiałam raz tłumaczyć dzieciom, co to za zdjęcia widziałyśmy na Starówce, były roztrzęsione. Niech sobie jako tapetę ustawią i w domu to powieszą, jeśli lubią.zero refleksji o tym, co pokazują.
gość

#19

2016-06-08 14:02

Mam dosyć tego terroru! Bardzo słuszny argument z dziećmi nie jest jedynym. Również jako osoba dorosła mam prawo tego nie ogladać, kiedy idę na Starówkę! Mam prawo tego nie oglądać. I wcale NIE DLATEGO, że brakuje mi empatii czy popieram takie praktyki. Używają oni często beznadziejnego argumentu, że skoro nie chcesz tego widziec, to jesteś jakąś patologiczną jednostką. Oburza mnie to, że jest to wciskane na siłę, jakby wszyscy ludzie byli przygłupami, których należy siłą zmusić do określonego myślenia. Oburza mnie ta arogancja. Nikt im nie zabrania mieć swojego zdania, ale nie może ono być wyrażane w taki sposób, że gwałci się wolność innych osób!!!


Gość

#20 Re:

2016-06-08 14:39

#19: gość -  

 Zgadzam się z oboma argumentami. Forma przekazu jest nie do przyjęcia w przestrzeni publicznej. Dziwi mnie, że władze nie kontrolują przestrzeni miejskiej. Z punktu widzenia dbałości o wizerunek miasta jest to, oględnie mówiąc, niezrozumiałe.

Arkadiusz Brodzinski

#21 Re: Tak wygląda aborcja.

2016-06-08 14:42

#5: Aniloraq - Tak wygląda aborcja. 

W niedzielę wpadnę do Kościoła ze zdjęciem Paetza jak stuka kleryka. Prawda boli?


Gość

#22

2016-06-08 17:57

Nie będę komentować,bo wszystko jest w tej petycji!
Po prostu popieram ją swoim podpisem!

Gość

#23

2016-06-08 22:25

"To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
w którym są włókna duszy i cząstki sumienia" [Z. Herbert]

Gość

#24

2016-06-09 03:35

Jestem przeciwko narzucaniu przez organizacje kk poglądu na życie
dark880

#25 Re: Re: Re:

2016-06-09 06:33

#17: j - Re: Re:  

 Super, tok rozumowania bliski fanatykom islamskim. Zmień leki, albo bierz połowę.




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...