Petycja dotycząca listy leków refundowanych .

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja dotycząca listy leków refundowanych .


Gość

#1

2011-09-16 01:01

Napiszę nie opinie ale.....
Wyobraźcie sobie klasę , a w środku dziecko z ADHD. Kręci się, wierci, mruczy coś pod nosem. Szura krzesłem. Drapie się, szuka czegoś w tornistrze. Zrywa się z krzesła bo musi coś natychmiast wyrzucić do śmietnika. Potyka się.Upada. Salwa śmiechu. Klasa, komentuje - kuternoga, debil, palant, świr znowu szaleje. Wyobraź sobie człowieku jak długo i ile razy zniósłbyś na spokojnie taką sytuację. Wczuj się w sytuację tego dziecka z ADHD. To jest CHOROBA, którą można i trzeba leczyć. Trzeba , by ktoś potem nie mówił że ADHD to sama agresja (agresja? może tylko z czyjej strony? dziecka z ADHD CZY KLASY ?). lECZYĆ PO TO BY DZIECKO Z adhd NIE MUSIAŁO przeżywać rozterek dać się upokorzyć i wyśmiać i znieść to na spokojnie czy przywalić komuś? Jest to choroba. Trzeba leczyć dla dobra wszystkich. Dla dziecka z ADHD by było w stanie zapanować nad swoimi reakcjami i dla klasy by nie miała okazji upokarzać. Jak ktoś uważa , że przesadzam to proszę by postał parę przerw (JAKO ANONIMOWA OSOBA)w szkole z klasą integracyjną, gdzie są dzieci z ADHD.

Gość

#2

2011-09-16 06:18

Wazna sprawa!!!Poki mozna jeszcze cos zrobic...Kazdy kto ma, lub zna dziecko chore na ADHD, wie jak wazna.

Gość

#3

2011-09-16 06:55

Jestem całym sercem z Wami-Rodzicami i Dziećmi z ADHD.
Trudno siłą woli wyleczyć cukrzycę,padaczkę,głuchotę.
Skąd dzieci ,młodzież,dorośli z ADHD mają brać siły i umiejętności samoleczenia tak uciążliwej choroby jaką jest ADHD -sprawiającej zakłócenia w pracy najważniejszego ich organu-mózgu ?
Aleksandra Folczyk
Autor petycji

#4 Re: Cała prawda ,nie z książek a z zycia .

2011-09-16 10:32


Gość

#5

2011-09-16 19:31

Popieram

Gość

#6

2011-09-17 15:06

Kazda dobra inicjatywa winna być popierana

Gość

#7

2011-09-17 18:48

Popieram w pełni.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-09-18 15:44



Gość

#9

2011-09-19 16:16

uważam, że należy zrobić wszystko żeby pomóc dzieciom i ich rodzicom w walce z chorobą ADHD.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-09-20 22:04



Gość

#11

2011-09-21 08:17

Weźcie się za tych łobuzów lekarzy , co biorą forse pod stołem bez kas fiskalnych, nikt nie pisze ale mieli furtkę aby nie zastosować kas w terminie.Polska to dziki kraj!!!!!

Gość

#12 Re:

2011-09-21 13:45

#11: -

dlaczego My ? Zrób to sam /sama .


Gość

#13

2011-09-22 15:15

Dobrze, że coraz więcej mówi się o chorobie ADHD. Jak moja córka chodziła lat 20 temu do szkoły , to dzieci takie nazywano głupolami. Nik się nie pochylił i chciał pomóc zrozumieć, że to nie z jej winy, kręci się w lawce, czsami wybucha agresją i jest ciągle rozkojarzona. Ja robiłam co mogłam - ale szkoły w tym czasie to beton. Pomogła jej prof. Komender - to ona stwierdziła,że jest to choroba mózgu i można z tym żyć i należy się cieszyć ,że "to tylko to". Nie było tak wyspecjalizowanych lekarzy - a teraz mają dużą wiedzę i nie potrafią zrozumieć ile kosztuje prowadzenie dziecka z ADHD - reedukacje, zajęcia dodatkowe, konsultacje lekarskie i leki, które w Polsce sa droższe niż za granicą. Czy rodzicom nie można choć troszkę ulżyć i nadal refundować te leki.

Gość

#14

2011-09-22 22:39

Podpisałam! Mam nadzieję, że ta petycja pomoże w refundacji...

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-09-23 11:19


Małgorzata A.

#16 Petycja dotycząca listy leków refundowanych

2011-09-23 11:21

Całym sercem jestem za tym, aby udało się otrzymać tę refundację. Kilka lat temu byłam wśród walczących o refundację leku CONCERTA. Wielu rodziców nie było w stanie leczyć swoich dzieci, ponieważ nie mogli sobie pozwolić na wydatek 250 zł miesięcznie. Udało się, i ten lek został wpisany na listę leków refundowanych. Pamiętam, jak otworzyło to możliwości złagodzenia problemu dla dzieci i dla rodziców.
Cukrzycy nie muszą walczyć o refundację leków. Jeżeli leki dla ADHD-ków nie będą refundowane, będzie to przejaw DYSKRYMINACJI.
Wesprzyjmy petycję.
Małgorzata A.
Aleksandra Folczyk
Autor petycji

#17

2011-09-23 18:45

Dziękuję za każdy wpis i słowa wsparcia .
Pantos

#18

2011-12-26 13:57

Podpisane .My w Zelowie staramy się o skatepark .
Liczę także na waszą pomoc .
http://www.petycjeonline.com/skatepark_w_zelowie