PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

człowiek mały

#776 Re: KOŃCZ WAŚĆ I WSTYDU OSZCZĘDŻ !!!!!

2011-12-02 20:35

#772: - KOŃCZ WAŚĆ I WSTYDU OSZCZĘDŻ !!!!!

Czy myślisz, że mam rozdwojenie jaźni internetowych? Ptasiek to Ptasiek, a ja to ja. Pomimo, że Ptasiek potrafi konkretnie i zdecydowanie punktować wasze słabe punkty, to ja nie jestem Nim...

Ja Wam niosę "kaganek oświaty" a może powinienem "Kaganiec" Nikogo nie obrażałem i nie obrażam, ale kłamstwa i oczywistych manipulacji tolerować nie będę.  Dużo tu na forum odwołań do religii chrześcijańskiej, jednak z IX przykazaniemu Was trochę na bakier

~~@~~

#777 STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!

2011-12-02 20:39

Ludzie czas uderzyć pięścią w stół.Wciskają nam elektrownie atomowe których utrzymywanie kosztuje 2,5x więcej po zamknięciu niż daje zysków podczas pracy , ukradli gaz łupkowy i energie geotermalną dali Niemcom . Kur*a gdzie my żyjemy . Rozliczmy zdrajców.bo nasze dzieci będą musiały się sprzedawać żeby przeżyć!!!!Czas wskrzesić odziały AK do neutralizacjii zdrajców. Czas na rewolucje!

Gość

#778 Re: Re: Precz z PRZEKUPNYMI PROFESORAMI, ZDRAJCAMI !!!!

2011-12-02 20:41

#763: człowiek mały - Re: Precz z PRZEKUPNYMI PROFESORAMI, ZDRAJCAMI !!!!

dlaczego jestes taki arogancki dla uczestników forum, nie tylko tutaj toczy sie dyskusja na ten temat i nie tylko ty ze swoimi poglądami jesteś najważniejszy. Protesty przeciw wydobyciu gazu  lupkoewgo są w Bułgarii, Anglii i ostatnio w Warszawie. O tym piszą media a nie ci co piszą na forum. Czy tamci ludzie to też według ciebie niedoinformowani ludzie ? Może waro żebyś wyszedł z tej strony i poczytał inne wiadomości bo pisanie na tym forum pochłania ci chyba cały twój czas i nie widzisz co się dzieje dookoła.

~~@~~

#779 Re:

2011-12-02 20:50

#4: -

proponuje też :

9)wsparcie dla POLSKICH programow badawczych i rozwojowych tak by chronic nasze zdolnosci ,wiedze i patenty oraz korzysci z tym zwiazane,

10)rozbudować infrastrukture ,prawna ,ekonomiczna i techniczną dla alternatywnych zródeł energii, oraz dla tzw.free energy<energia magnetyczna , turbiny Tesli HHO itp .

tak na poczatek powinno wygladac polskie 10 przykazań.


Gość

#780 NIE JEST WIARYGODNY "MAŁY CZŁOWIEK",= ptasiek

2011-12-02 21:16

NIE JEST WIARYGODNY "MAŁY CZŁOWIEK"= ptasiek

Zachwala wiercenia w Polsce, płuczki jak w reklamie " PIJ PŁUCZKI BĘDZIESZ WIELKI"
NIE SIL SIĘ !!!
KONIEC ZDRAJCOM !!!!
Naród surowo osadza zdrajców !!!!

Gość

#781 Re: STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!

2011-12-02 21:19

#777: ~~@~~ - STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!

RACJA :

Rozliczmy zdrajców.bo nasze dzieci będą musiały się sprzedawać żeby przeżyć!!!!

 

Czas wskrzesić odziały AK do neutralizacjii zdrajców.

 

Czas na rewolucje!


Gość

#782

2011-12-02 21:23

DLACZEGO TO CO JEST POD NASZA POLSKĄ ZIEMIĄ NALEŻY JUŻ DO OBCYCH NACJI A NIE DO NAS JAKO NARODU?
Słusznie ktoś napisał>
TO MY, NARÓD POLSKI POWINNIŚMY MIEĆ 100 PROCENT ZYSKU Z WYDOBYWANIA WSZYSTKICH NASZYCH BOGACTW NATURALNYCH.

WTEDY MOŻNA MÓWIĆ O NIEZALEŻNOŚCI ENERGETYCZNEJ I SUWERENNOŚCI NASZEGO KRAJU.
człowiek mały

#783 Re: Re: Re: Precz z PRZEKUPNYMI PROFESORAMI, ZDRAJCAMI !!!!

2011-12-02 21:30

#778: - Re: Re: Precz z PRZEKUPNYMI PROFESORAMI, ZDRAJCAMI !!!!

Cały czas dyskusja się toczy wokół nowelizacji Prawa Górniczego i Geologicznego.  Zarówno petycja jak i wpisy moderujących to forum zawiera oczywistą nieprawdę, aby nie powiedzieć kłamstwa na poparcie petycji. Moja obecność jest dla równowagi, gdyż cóż to była by za dyskusja jeśli wszyscy by się z tym zgadzali. Po wielkoroć na moje absolutnie merytoryczne wpisy otrzymałem tylko infantylny stek wyzwisk. Czy uważasz, że moja arogancja bierze się z braku wiedzy w tym temacie, czy jest tylko reakcją na wpisy innych.

ptasiek

#784 Re:

2011-12-02 21:42

#782: -

czyli to cię najbardziej zabolało, że to co jest pod ziemia należy do skarbu państwa: cytat:

"Ale potem przyszli tacy jak Pan Mości Panie i zawłaszczyli sobie to, co obywatele wypracowali, odziedziczyli po ojcach, do czego mieli niezbywalne PRAWO! i Tacy jak Pan wymyślili NOWE PRAWO,  którym odebrali obywatelom ich dziedziczną  WŁASNOŚĆ, w tym własność zasobów."

nigdy nie miałaś prawa do zasobów do ziemi tak ale nie do tego co się pod nią znajduje - wiec rozumiem twoje wzburzenie i petycję walczysz o coś co nie należy i nigdy nie należało do ciebie i złościsz się, że cała Polska jako kraj i naród będzie miał z gazu zyski ale nie TY do swojej kieszeni! tutaj chyba najbardziej boli tzw. patrioto

myślisz czasem? nawet zasoby, które są na powierzchni nie należą do właściciela teranu - pomyślałaś o tym??

czy sugerujesz, że jak masz działkę z dostępem do rzeki, strumienia to ta woda też powinna być prywatna? i możesz sobie np. zmienić jej bieg, i odciąć od wody sąsiada - bo twoje?? zastanów się

Dlaczego nie odpowiadasz????????????/ tylko dalej bredzisz

Dlaczego nie cytujesz do końca


Gość

#785

2011-12-02 23:13

Re: STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!
2011-12-02 21:19

#777: ~~@~~ - STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!

RACJA :

Rozliczmy zdrajców.bo nasze dzieci będą musiały się sprzedawać żeby przeżyć!!!!



Czas wskrzesić odziały AK do neutralizacjii zdrajców.



Czas na rewolucje!
ptasiek

#786 Re:

2011-12-02 23:19

#785: -

czyli to cię najbardziej zabolało, że to co jest pod ziemia należy do skarbu państwa: cytat:

"Ale potem przyszli tacy jak Pan Mości Panie i zawłaszczyli sobie to, co obywatele wypracowali, odziedziczyli po ojcach, do czego mieli niezbywalne PRAWO! i Tacy jak Pan wymyślili NOWE PRAWO,  którym odebrali obywatelom ich dziedziczną  WŁASNOŚĆ, w tym własność zasobów."

nigdy nie miałaś prawa do zasobów do ziemi tak ale nie do tego co się pod nią znajduje - wiec rozumiem twoje wzburzenie i petycję walczysz o coś co nie należy i nigdy nie należało do ciebie i złościsz się, że cała Polska jako kraj i naród będzie miał z gazu zyski ale nie TY do swojej kieszeni! tutaj chyba najbardziej boli tzw. patrioto

myślisz czasem? nawet zasoby, które są na powierzchni nie należą do właściciela teranu - pomyślałaś o tym??

czy sugerujesz, że jak masz działkę z dostępem do rzeki, strumienia to ta woda też powinna być prywatna? i możesz sobie np. zmienić jej bieg, i odciąć od wody sąsiada - bo twoje?? zastanów się

Dlaczego nie odpowiadasz????????????/ tylko dalej bredzisz


Gość

#787

2011-12-03 00:26

Jeżeli Polska ma przetrwać, Polacy muszą zacząć jej bronić, i muszą to zrobić wspólnie.
Przyłącz się - Wrocławski Komitet Patriotyczny
kontakt@wroclawskikomitet.pl
nadzieja

#788 Re: Re: Re: Re: Re: Re: NIBY harytatywne firmy !

2011-12-03 00:37

#754: człowiek mały - Re: Re: Re: Re: Re: NIBY harytatywne firmy ! 

 

śpieszę z odpowiedzią

"Obszar górniczy"-tereny pod wiertnię, baseny na płuczkę, drogi dojazdowe, inne obiekty niezbędne do wydobywania kopaliny, magazynowania bezzbiornikowego podziemnego substancji (ale jakich, już ustawa nie wyjaśnia, czy wszystkich? używanych do szczelinowania/)

"teren górniczy" -przestrzeń objęta przewidywanymi SZKODLIWYMI wpływami robót górniczych zakładu górniczego. Tereny te zarówno jak i obszary górnicze wpisuje się do Planów zagodpodarowania przestrzennego, Studium uwarunkowań ZPG, planów miejscowych. W przygotowanej przez MRR KOncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju na str. 123 jest mapa, na której 2/3 kraju pokrywają tereny "Ochrony złóż", w tym wszystkich koncesji wydanych na gaz łupkowy, jeszcze nie udokumentowanych. Żeby na tych terenach cokolwiek zrobić, zainwestować, wybudować, Minister właściwy!!! będzie uzgadniał z Wójtem zakres MOŻLIWEGO sposobu ich użytkowania i zagodpodarowania. Nie pleć zatem bzdur, że osoba pisząca o spadku ich wartości nie ma racji.

Tak w jednym jak i w drugim przypadku, tereny takie nie mają żadnej wartości handlowej. Nie sprzeda się ich nikomu, oprócz koncernu, bo to co pod ziemią nie należy do właściciela nieruchomości gruntowej. I popatrzcie, jak płynnie zaadoptowano do czasu świetlanego kapitalizmu neoliberalnego, anachronizm z głębokiej KOMUNY, kiedy wszystko było wszystkich, a teraz w imię swobody działalności gospodarczej obcych koncernów na naszej ziemi, własność ta przechodzi na ICH WŁASNOŚĆ. A nasza ziemia, domy, sady, łąki i cały dobytek, to tylko naniesienie na ICH własności. To tak jak z mieszkaniami własnościowymi w odzyskiwanych kamienicach? - gmina nie zdążyła notarialnie nadać własności działki pod nieruchomościa i ludzi z ich własności się wywłaszcza!! Chyba już DOSYĆ oszustw, manipulowania Polakami, przejmowania ich majątku. Ruch "oburzonych" może jeszcze do nas nie dotarł, bo ludzie są zgnębieni i zapomnieli o swojej godności, a raczej im to odebrano. Ale tacy jak ty "człowiek mały" - masz odpowiedni nick - spójrz w lustro, co tam naprawdę widać?

nadzieja

#789 Re: Re:

2011-12-03 00:52

#759: ptasiek - Re:  

 

Nie manipuluj, chociaż w tym jesteś niezastąpiony, ma z ciebie pociechę ten rząd wyprzedaży polskiego majątku. Nie TY rozpoznawałeś złoża, ale pokolenia powojenne Polaków za wielkie pieniądze, jakimi była ICH PRACA, be zwzględu ile im za to płacono. Praca jest wartościa, kórą można odnieść do każdego czasu i każdej waluty. Jest i powinna być miernikiem majętności Narodu, a Polakom pracowitości odmówić nie można było nie można dziś. Jeżeli to co pod ziemią jest KOMSOMOLSKO PAŃSTWOWE, a nie obywatela, który wykupił ziemię lub ją odziedziczył, to dlaczego PAŃSTWO,  czyli obywatele i firmy przez nich utworzone nie wykorzystują tych zasobów dla pomnażania zysku tych obywateli. ODDAŁEŚ  zasoby warz z ziemią nad nimi koncernom, głównie amerykańskim, które  SWOIM OBYWATELOM pomimo niszczenia środowiska, płacą część z zysku wydobywanego gazu, bo w USA twn GAZ należy do WŁAŚCICIELI nieruchomości. Co chcesz zarzucic moim argumentom. CHYBA TYLKO JADNO - PAŃSTWO TO PTASIEK!!! a nie obywatele RP.

Wybierz swojego nicka

#790 Temat

2011-12-03 01:32

A gdzie jest nasze dowództwo wojskowe, Gdzie nasza armia?
Wypowiedziano wojnę narodowi a Wy powiniście wypowiedzieć posłuszeństwo temu rządowi, który jest nielegalny.Dokonano zamachu stanu poprzez sfałszowanie wyborów parlamentarnych!Potrzeba nam rewolucji różańcowej takiej jaka dokonała się na Filipinach, w Austrii, czy na Węgrzech.

Wyjdżmy wszyscy na ulice z modlitwą na ustach, różańcem w rękach w żałobnych strojach i w wielkim skupieniu błagajmy Jezusa Chrystusa i jego matkę o ratunek.
Niech nasi generałowie i żołnierze a także policja stanie po naszej, narodu polskiego stronie i wypowie posłuszeństwo zdradzieckiemu prezydentowi, rządowi i parlamentowi oraz Sądowi Najwyższemu, który odrzucił wnioski dokumentujące sfałszowanie wyborów parlamentarnych!
ptasiek

#791 Re: Re: Re:

2011-12-03 01:40

#789: nadzieja - Re: Re:

Którym, argumentom, tym o które pytałem?? Żadnych nie podałeś, nie odpowiedziałeś na, żadne z moich pytań.

Czy mam Ci podkreślać, bo literki widzisz słówka składasz ale w całość sie ułożyć nie może?

Trochę otworzyły ci się jednak oczy na temat różnicy w prawie polskim, a amerykańskim co?

CZY JESTEŚ W STANIE PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM ART KTÓRY MÓWI, ŻE KOPALINY NALEŻĄ DO SKARBU PAŃSTWA?? Jeżeli tak to dlaczego bredzisz w kółko o oddaniu czegokolwiek usa.

Zdaleszj części się kompromitujesz jeżeli wiesz co to słowo znaczy. Pytanie - Czy tobie zależy na ochronie środowiska, czy cie boli,

to ŻE ZŁOŻA NIE NALEŻĄ DO CIEBIE????????? TYLKO DO CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA? WIDZIAŁAŚ MAPE KONCESJI JAK PISZESZ, ZOBACZ W ILU MIEJSCACH POLSKI NIE MA ŻADNYCH SUROWCÓW

WIĘC JAK PISZESZ O OBYWATELACH TO PISZ O INTERESIE WSZYSTKICH A NIE O SWOIM WŁASNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PYTANIE A PROPOS DZIAŁKI Z DOSTĘPEM DO RZEKI NADAL AKTUALNE??? CHCESZ JA DLA SIEBIE TĄ WODE CZY TO JEST TWOJA WODA CZY OBYWATELI RP??????????????

A TERAZ DZIEKI TEMU, ZE WSTANACH JEST TAKIE PRAWO A NIE INNE, WLASNIE PRZEZ TAKICH LUDZI KTORZY NIE MYSLA O CALOSCI NARODU TYLKO O SWOIM WLASNYM BIZNESIE MASZ TE WSZYSTKIE ZATRUCIA I KLOPOTY, BO DLA NICH TAK JAK DLA CIEBIE NIE LICZY SIE ZE KTOS INNY NIC NIE MA WAZNE ZEBYM JA MIAL!!!!!!! I SIE NIE PODZIELIL BO TO MOJE!!!!!

i TACY LUDZIE JAK TY NA TEJ SWOJEJ ZIEMI, BO WSZYSTKO JEST MOJE WYNAJMOWALI TZW "SPECJALISTÓW" ZA MINIMALNE PIENIĄŻKI I OSZCZĘDZALI NA TECHNOLOGII BO CHCIELI MIEĆ WIĘCEJ DLA SIEBIE TAK JAK TY

BOGACTWA POLSKIE NALEŻĄ SIĘ WSZYSTKIM POLAKOM PO RÓWNO A NIE TOBIE,

ptasiek

#792 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NIBY harytatywne firmy !

2011-12-03 01:55

#788: nadzieja - Re: Re: Re: Re: Re: Re: NIBY harytatywne firmy !

przepraszam, że nazwałem was idiotami, obraziłem ludzi dotkniętych tą straszną chorobą, za was sie trzeba modlić, albo rozumu swojego brak albo celowe sianie fermentu:

""Obszar górniczy"-tereny pod wiertnię, baseny na płuczkę, drogi dojazdowe, inne obiekty niezbędne do wydobywania kopaliny, magazynowania bezzbiornikowego podziemnego substancji (ale jakich, już ustawa nie wyjaśnia, czy wszystkich? używanych do szczelinowania/)"

OBSZAR GÓRNICZY - JEST PRZESTRZEŃ, W GRANICACH KTÓREJ PRZEDSIĘBIORCA JEST UPRAWNIONY DO WYDOBYWANIA KOPALINY ORAZ ROBÓT GÓRNICZYCH ZWIĄZANYCH Z WYKOONYWANIEM KONCESJI"

NIE WYJASNIA - Z WYKONYWANIEM KONCESJI TO NIE JEST DLA CIEBIE WYJASNIENIE

TY JESTES ZWYKŁYM TORUŃSKIM MANIPULAKIEM, A TAK BTW PO JASNA CHOLERE AMERYKANA TWOJA ZIEMIA JAK ONI CHCA TYLKO TO CO POD NIĄ? WIDZIAŁAŚ WIERTNIE - WIDIZAŁAŚ ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ ŻE WIERTNIA STOI NA JEDNYM MIEJSCU 3 TYGODNIE POZNIEJ PRZYJEŻDŻA SPRZĘT DO SZCZELINOWANIA, A POZNIEJ TEJ TWOJEJ ZIEMI POTRZEBA 1/100 CO BYLO POTRZEBA POD WIERTNIE

ptasiek

#793 Re: Re: Re:

2011-12-03 02:22

#789: nadzieja - Re: Re:

przypominam następny z twoich faktów, potwierdzonych przez profesorów ekologów, twoich bożków jak powiedzmy mgr.  powiedzmy ze inż. Puzyna vel manipulak przyznam, że w manipulowaniu ludzmi to moze byc nawet profesorem, tak szyb znalazł sobie sekte wiernych wyznawców, którzy potrafią zamieszcze kopiuj wklej cytaty ze stronki na serwerze    .de

Dlaczego powtarzasz kłamstwa?? cyt.

"NIE MASZ RACJI I TYLE! O wodę pitną zapytaj profesorów ekologów, oni wiedzą lepiej niż ja. Napisałem, że Polska ma mniej wody pitnej niż Egipt! - i to jest FAKT!"

według danych: Ilość wody na jednego mieszkańca w Egipcie = 830 m3/na mieszkańca - rocznie (wszystkie naturalne odnawialne źródła wody) http://www.egyptchm.org/chm/implementation/pdf/water_resources.pdf

a w Polsce podają, że mamy 1600 m3 na mieszkańca rocznie, która z tych liczb jest większa?? To są właśnie twoje "FAKTY" i takie masz ARGUMENTY to jest fakt i już!!!!!!!! a jeżeli fakty nie zgadzają się przyjętymi założeniami to gorzej dla faktów.

nadzieja

#794 Re: Re:

2011-12-03 03:10

#779: ~~@~~ - Re:  

 Brawo, nareszcie głos nadziei

nadzieja

#795 Re: Re: Re: Re:

2011-12-03 03:37

#791: ptasiek - Re: Re: Re:  

 Noi widzisz Ptasiek - SKARB PAństwa - To TY. NIE MY OBYWATELE, nie społeczna gospdarka rynkowa, zgodnie z Konstytucją RP, tylko amerykańskie i inne obce korporacje, które od Skarbu Państwa dostają koncesje mające status CELU PUBLICZNEGO - nie wiadomo jakiego PUBLICZEŃSTWA,  bo nie NARODU POLSKIEGO. Mamy geotermii na WSZE CZASY. TWOJA ŚWIETNA TECHNOLOGIA SZCZELINOWANIA eliminuje geotermię PO WSZE CZASY. nie będzie możliwe wykonywanie odwiertów tam, gdzie zatłoczono szkodliwe substancje. Węgiel kamienny lubelszczyzny, też ODDAŁEŚ jako złoże towarzyszące. Największe złoża węgla kamiennego w Europie. Możemy je zgazowywać w złożu, jak zrobiła to z sukcesem Jastrzębska Spółka Węglowa w 2010r. Gaz taki możemy bez emisji dwutelnku węgla przetwarzać na paliwa płynne. Ale trzeba było za bezcen JSW wystawić na giełdę i pozbyć się sprawdzonej technologii na rzecz Chevronu (to on ma węgiel na lubelszczyźnie jako złoże towarzyszące za 50% opłaty koncesyjnej-nawet kilku groszy na 1 tonie było CI żal dla zysku Polaków). Zyski i bogactwa, które tak podkreślasz nie należą już do Polaków, ale do POlaków. Nie oszukuj społeczeństwa. Koncesjonariusz jest właścicielem kopaliny, a podkreślany przez Ciebie Skarb Państwa jest właścicielem zasobu, to znaczy "wydmuszki" po jego zczerpaniu. Które równo należy sie wobec ciebie dla Polaków? - chyba g...o po tym co TY dostałeś od koraporacji za miliardowy majątek NARODOWY,  kórego zgodnie z Art. 1 Konstytucji RP, nie jesteś dysponentem, bo nie jesteś Polakiem. Ja jestem właścieielem tak jak pozostali obywatele w części odpowiadającej ułamka będącego częścią właśnie tego Narodu, właśnie Tej Konstytucji. A ty jesteś przedstawicielem służb podobnych lub tożsamych Czempińskiemu i sprzedajesz Polskę za g......e srebrniki!!!

NADZIEJA

#796 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NIBY harytatywne firmy !

2011-12-03 04:03

#792: ptasiek - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NIBY harytatywne firmy ! 

 rewewlacja, 3 tygodnie i wiertnia przemeiszcza się o 3 kilometry dalej, w bok, na skos, nie istotne. w promieniu 1,5 km od wiertni pod ziemią sa spękane łypki, które nigdy juz nie powrócą do stanu pierwotnego. Szczeliny na skutek nturalnych fizycznych i chemicznych praw powiększają się. Trzęsienia ziemi, wydobywanie się resztek gazu i płuczki na powierzchnię ziemi, deficyt wód podziemnych, bo je wypompowano do szczelinowania.

Wytłumaczyłeś, a raczej powtórzyłeś treść definicji z ustawy co do "obszaru górniczego", a co z "terenami górniczymi"? - już nie masz argumentów? - przeciez nie chodzi o to co pod moją ziemią, ale o to ile będzie warta ta ziemia i jakie straty dla ich właścicieli. Chcesz udowodnić, że właśność Skarbu Państwa (białych kołnierzyków, bo nie Narodu obecnie) stoi powyżej własności pracy pokoleń, czyli kupionych nieruchomości? - i do tego ta własność Skarbu Państwa przysługuje jak to określiłeś na podstawie "Użytkownia górniczego", na kóre nie Skarb Państwa, tylko Główny Geolog Kraju, podsekretarz w Ministerstwie Środowiska jako Organ Koncesyjny WYDAJE KONCESJE BEZPRZETARGOWO (Kto da więcej ten lepszy), ma jednoosobowo prawo wydawania decyzji administracyjnej, jest INETERSEM WSZYSTKICH POLAKÓW?. Nie igraj z wiedzą i świadomością. Módl się. WSZYSTKO WRACA W DWÓJNASÓB!!!

nadzieja

#797 Re: Re:

2011-12-03 04:14

#786: ptasiek - Re:  

Nigdy tak twierdzili komuniści i staliniści. Ziemia ojców to nasza ziemia. Wejdź pod nią, fedruj, jęsli nie uznałeś własności pracy za oczywistą, ale na jej powierzchni gdzie moja woda i drzewa i ptaki  i zwierzyna i kwiaty. WARA!!!! ŻADNYCH WIERTNI. Wydobywaj sobie ten gaz i ropę od SPODU. oD ŚRODKA ZEIMI !!!!

człowiek mały

#798 Re: Re: Re: godne prawdziweg Polaka patrioty

2011-12-03 09:29

#797: nadzieja - Re: Re:

Ja zadałem pytanie, ale odpowiedź uzyskałem połowiczną. Umiesz czytać, ale nie rozumiesz co czytasz. Terminy obszar górniczy oraz teren górniczy są istotne z prawnego punktu widzenia. W tej chwili, firmy poszukiwawcze mają koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie kopalin użytecznych jakim są węglowodory.  W momencie rozpoznania złoża, należy je udokumentować, a na tej podstawie może być wydana koncesja na eksploatacje. Po określeniu charakteru złoża, jego wielkości, położenia i obrysu ustanawia się obszar górniczy.

Obszar górniczy ma się ni jak do obszaru koncesji. Na tym obszarze na podstawie badań geofizycznych i wykonanych wierceniach eksploatacyjnych ustala się miejsca wierceń, aby można złoże optymalnie eksploatować. W przypadku otworów wiertniczych są to stosunkowo niewielkie obszary.  Teren wokół otworów jest przywracany do stanu pierwotnego.  w trakcie trwania prac jest to teren górniczy, na którym panują szczególne obostrzenia jeśli chodzi o przepisy prawa  i kontrolę Urzędu Górniczego i innych uprawnionych organów.

Wszystkie kopaliny podstawowe niewydobyte (niektóre pospolite, ze względu na nagromadzenie) i ich złoża należą do skarbu państwa, tak było, tak jest i tak będzie. Koncesjonariusz nabywa prawa do eksploatacji i dalszej odsprzedaży kopaliny po spełnieniu szeregu wymogów. Nie jest rolą państwa zajmowaniem się techniczną stroną eksploatacji, Zadaniem państwa jest stworzenie takich regulacji, aby obie strony umowy osiągnęły maksimum korzyści, a jednocześnie interes obywateli był zabezpieczony. Tego właśnie Nadziejo zdaje się nie rozumiesz, a co gorsza nie chcesz zrozumieć.


Gość

#799 Re: Re: STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!

2011-12-03 11:37

#781: - Re: STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!

 

ROZLICZMY ZDRAJCÓW  na każdym szczeblu decyzyjnym !!!!

Głowny Geolog Kraju = ptasiek =mały człowiek ... zdrajcą POLAKÓW !!!

Już sam sie gubi .. wpisujac się pod mały człowiek zapomniał ,ze dokonywał wpisu pod ptasiek...


ptasiek

#800 Re: Re: Re: Re: Re:

2011-12-03 11:42

#795: nadzieja - Re: Re: Re: Re:

Skarb państwa pani zaślepiona, to budżet polski i on się przekłada na bagoctwa Polaków, dalej nie odpowiadasz na pytanie czy WODA W POLSCE TEŻ MA BYĆ PRYWATNA?? Z jednej strony bredzisz o prywatnych zasobach bo to twoje a z dugiej strony bredzisz o państwowych kopalniach i żeby tego ie prywatyzować. Dobry przykład wegiel kamienny w Polsce - kopalnie państwowe - wszyscy Polacy dokładają, górnicy strajkują i tak, zamiast mieć zyski tak jak z miedzi to trzeba dokladac I TO JEST TWOJA LOGIKA NADZIEJO! A teraz zobacz na swój akt własności i przeczytaj czy tam jest napisane, że jesteś właścicielką powierzchni, czyli m2, km2, arów, hektarów czy jesteś właścicielem objętości ziemi?? tzn m3, km3 itd

Zrozumiałaś? jak nie to siądz przeczytaj jeszcze raz, i tak wkoło aż zrozumiesz poźniej odpisz, Jeżeli dalej kłopot to polecam pytanie ratunkowe o wodzie. Może zaskoczysz.

Geotermia - następny banialuk nie mający nic wspólnego z rzeczywistością - podaj jakiś przykład, a jak nie to zobacz na mapie gdzie jest geotermia i czy tam sie węglowodorów nie wydobywa? Rydzykowi jakos ta geotermia wyszła bokiem, no ale Puzyna twierdzi, że mamy! Przestań bredzić jedno z dugim nie ma nic wspolnego.

Czy wiesz że otwory geotermalne też trzeba wiercić i też sie stsouje tak przez was nielubiane płuczki z "biozidami" i innymi jak twierdzisz substancjami mogącymi spowodować "rozświetlenia promienitwórcze" -

- nie wiem co to jest ale brzmi groźniej niż rozbłysk gamma!

Chevron ma koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego, więc nie wiem jak bardzo by Ci wszyscy Źli jak ich nazywasz kombinowali to nie ma takiej technologii, żeby węgiel kamienny dało się wydobywać otworem wiertniczym razem z gazem łupkowym. JEŻELI TY TAKOWĄ POSIADASZ TO JESTES JEDYNA NA SWIECIE PROS O KONCESJE ZAROBISZ!

Gaz łupkowy nie ma nic wspólnego z węglem kamiennym!!!!!!! Z ropa naftą gaz, z miedzią srebro i złoto ale - z gazem łupkowym węgiel kamienny??? jak na to wpadłeś ach zapomnialem, że masz problem z 3 wymiarem.

a ty dalej nie rozumiesz co czytasz ostatni raz zacytuje!

art 10.1 Złoża.... są objęte własnością górniczą....
5 PRAWO WŁASNOŚCI GÓRNICZEJ PRZYSŁUGUJE SKARBOWI PAŃSTWA

Wie skoncz juz z ta mantra że jest inaczej, albo miej pretensje do sąsiada, że ma koncesje na sprzedaż alkoholu i nie oddaje go za darmo!

APROPOS WYDMUSZKI - JEŻELI TO SA ZŁOŻA KONWENCJONALNE TO TĄ WYDMUSZKA JEST NAJCZESCIEJ PIASKOWIEC - WYJDZ NA POLE WEZ KAWAŁEK PIASKOWCA I SIĘ NIM WALNIJ W ŁEB ZOBACZYSZ JAKA TWARDA JEST TA TWOJA WYDMUSZKA

Tyle bredni napisalaś, że już sie chyba pogubiłem czy na wszystko odpowiedziałem.

Acha jeszcze jedno WEDŁUG JAKIEJ NAJNOWSZEJ FIZYKI JAK TO UJĘŁAŚ SZCZELINY JAK WIADOMO SIE POSZERZAJĄ?????????  CZY TY SUGERUJESZ, ŻE W RAZ Z GŁEBOKOŚCIĄ CISNIENIE STWARZANE PRZEZ GÓROTWÓR SIE ZMNIEJSZA?? MOZE BARDZIEJ OBRAZOWO, BO FIZYKI TEJ PODSTAWOWEJ TY TY NIE WIDZIAŁAŚ

JAK OKRĘT PODWODNY "TAKA DUŻA SZCZELINA W WODZIE" SIE ZANURZA TO JEST ON ROZRYWANY CZY ZGNIATANY PRZEZ CISNIENIE WODY?