Allegro, Petycja do Zarządu MIH Allegro B.V.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Allegro, Petycja do Zarządu MIH Allegro B.V.


Gość

#1

2011-10-16 12:50

Allegro wygląda w tej chwili jak bliźniak Ebay-a. Wszystko -CO DO JOTY!!!- w tym samym układzie. Zobaczcie sami!

Bardziej przejrzysty był stary wygląd, czego tylko pracownicy nie dostrzegą tak dobrze, jak użytkownicy.

Uwagi uwagami, a... i tak "nowe jest zawsze lepsze" - dla kogoś, kto zgarnia kasę za modernizację (prawdziwą, czy pseudo - nie istotne).

Gość

#2

2011-10-16 12:57

oby jak najwięcej osób to podpisało, a petycja dotarła we właściwe ręce .
Allegrowicz zniechęcony

#3 ebay a Allegro

2011-10-16 13:02

#2: -

Zastanawiam się nad równoległym sprzedawaniem na ebay. Tam w wielu kategoriach dla sklepów  nie ma opłat za wystawianie a prowizja od sprzedaży to tylko 2,5%.


Gość

#4

2011-10-16 16:42

co tu komentować, troszkę nas mało
enter

#5 Tylko sprzedający ?

2011-10-16 17:37

Mało sprzedaję,więcej kupuję. Czy też mam /mogę/ podpisać petycję ?
Allegrowicz

#6 Re: Tylko sprzedający ?

2011-10-16 18:41

#5: enter - Tylko sprzedający ?

Możesz podpisać jeśli zgadzasz się z petycją.

Zdziwiony

#7 Allegro zapomniało

2011-10-16 23:00

Wprowadzając wygląd jak z Ebaya ułatwią Klientom przejście do konkurencji, ponieważ trudno zmienia się przyzwyczajenia Klientów co było przewagą Allegro, a teraz sami pchają klientów w ręce Ebaya. W ten sposób nauczą korzystać Klientów z ebaya. Myślę, że konkurencja będzie zadowolona.
Brawo za gol samobójczy.
Sprzedający

#8 Ja już mam dosyć allegro, niech nauczą klientów ebaya to się przeniosę

2011-10-16 23:10

Allegro nie dba w ogóle o Sprzedawców, którzy generują głównie zyski firmy. Najprostszym przykładem jest system cofania komentarzy, który chroni tylko kupujących. Prosty przykład: ktoś kupuje przedmiot na aukcji i go nie odbiera ani za niego nie płaci, ja jako Sprzedający występuję do allegro o zwrot prowizji i Kupujący otrzymuje ostrzeżenie.
Efekt jest taki, ze kupujący w odwecie za ostrzeżenie wystawia mi negatywa. W moim przypadku, Klient w odpowiedzi do allegro w związku z ostrzeżeniem odpisał, że wystawia negatyw ponieważ otrzymał ostrzeżenie. Wystąpiłem do Allegro i odpisali, ze nie ingerują a jak chcę wycofania to mam wystąpić do sądu przeciwko kupującemu i wtedy wycofają komentarz.
Oczywiście Allegro jest tego świadome, a my Sprzedający nie mamy innego wyjścia jak tylko nie występować o zwrot prowizji ponieważ pojawiają się na naszych kontach fałszywe komentarze.
Efekt oczywisty my nie chcąc negatywa nie występujemy o zwrot i Allegro zarabia wspierając oszustów i naciągaczy.
JG

#9 Re: Ja już mam dosyć allegro, niech nauczą klientów ebaya to się przeniosę

2011-10-17 09:08

#8: Sprzedający - Ja już mam dosyć allegro, niech nauczą klientów ebaya to się przeniosę 

 Dokładnie jak napisał Sprzedający!

Allegro zdaje się bandą nadętych bufonów co to niby wiedza wszystko najlepiej, więc po co mieliby pytać użytkowników o zdanie.

Szkoda tylko, skoro są tacy mądrzy, że jak bezmózgi kopiują wszystko z ebaya, co świadczy tylko o ich zakompleksieniu i faktycznym nieznajomości tematu.

Mam nadzieję, że w końcu sami podetną gałąź na której siedzą, albo ebay to z nimi zrobi.

Ci którzy sprzedają nie maja faktycznie żadnej ochrony, oprócz tego co napisane powyzej, centrum sporów to też fikcja. Jeden pajac nie zapłacił za przedmiot kupiony u mnie, olał tłumaczenie w wytoczonym sporze i... tyle!!! Spór zakończył sie jako...  nierozstrzygnięty!!!

Natomiast wszelakie próby zgłaszania błędów kończą się identycznie: "To nie jest sprawa allegro. Powinna być wyjaśniona miedzy kupującym i sprzedającym" - taki idiotyzm dostałem gdy zgłosiłem błąd, że gdy pieniądze z płacę z allegro utknęły gdzieś w systemie (dwukrotnie) ani sprzedajacy ani kupujący nie zostali poinformowani, że jest problem z przelewem...

 


Gość

#10

2011-10-17 09:47

Mam nadzieję,że petycja zostanie potraktowana powaznie przez Zarząd i przyniesie oczekiwane przez allegrowiczów efekty.
Allegrowicz zniechęcony

#11 Rozpowszechanienie ptycji

2011-10-17 11:24

Proszę o pomoc w rozpowszechnieniu petycji. Administracja Allegro potraktowała ją następująco:

Uprzejmie informujemy, że Twój wątek o tytule:

PETYCJA DO ZARZĄDU ALLEGRO, PODPISZ!!!,

został przeniesiony przez opiekuna forum z:

Cafe > Sugestie i pomysły,

do bardziej odpowiadającego mu tematyką:

Cafe > Mydelniczka.

Nasze działania mają na celu podniesienie popularności oraz ilości wypowiedzi w dyskusji.

Definicja Mydelniczki na Allegro:

Porozmawiaj z przyjaciółmi i nieznajomymi, o Allegro i nie tylko. Każdy temat dozwolony. Uważaj na wszechobecne mydło ;-)

Proszę o pomoc polegającą na wklejaniu petycji na forach Allegro. Link do petycji: http://www.petycjeonline.com/allegro_petycja_do_zarzdu_mih_allegro_bv

Vry

#12

2011-10-17 14:04

W skrócie - jedyne, co możecie, to popłakać. Allegro to prywatna firma, ukierunkowana na zysk. Czy oni się wam wpieprzają w wasze biznesy? Czy jest jakiś przymus handlu na Allegro?
Przez wiele lat na All widziałem wiele podobnych inicjatyw. I dużo o wiele większych, jak forum, na które zaglądała nawet prasa. I wszystkie, jak i tą, można o kant dupy potłuc. Bo nie ma takiego prawa, które by mogło im cokolwiek nakazać w kwestii prowadzenia prywatnego biznesu. A działają zgodnie z prawem.
Jedyne, czym by się przejęli, to trzepnięcie ich po kieszeni. Ale na to jesteście za malutcy.
Zajmijcie się lepiej czymś pożytecznym, zamiast łudzić się, że macie na cokolwiek wpływ. Bo nie macie i mieć go nigdy nie będziecie.
I tyle ode mnie.
A..i cieszcie się, że to wylądowało na Mydle, bo powinno w śmietniku.

sick

#13 Re: Vry

2011-10-17 14:48

Tradycyjnie język z rynsztoka, wracaj już na forum serwisu bo tam juz sie przyzwyczaili do tej rozdziawionej "twarzy" konia. Jesli cie interesuje owies to szukaj owsa, jak nie interesuje cie jakas inicjatywa to kto cie zmusza opierajac sie na sugestii "Czy jest jakiś przymus podpisywania jakiejkolwiek petycji?". Niezainteresowany, popierasz zmiany to pisz laurki gdzie indziej, mozesz nawet jezyka stajennego uzywac.

Allegrowicz zniechęcony

#14 Vry

2011-10-17 14:50

#12: Vry -

Szanowny Panie,

Allegro jest prywatne i dobrze że tak jest. Prywatne firmy w wiekszości kierują się w swoim działniu zdrowym rozsądkiem. Bo wtedy zarabiają pieniądze. Te które działają inaczej- po jakimś czasie znikają z rynku. Problemem w prywatnych firmach jest skala. Firmy korporacyjne, gdzie właściciel jest daleko od bieżącej działalności firmy czasami zaczynają żle pracować, czego przykładem jest Allegro.

Jak siegnie Pan pamięcią wstecz to z pewnością zgodzi się Pan ze mną, że obecne Allegro działa lepiej niż 5 lat temu (wtedy np. nie było można zakładać sklepów na Allegro, nie funkcjonowało PzA) itd. Można więc domniemywać, że za pięć lat Allegro będzie lepsze niż dzisiaj. Zmany wymuszają ludzie i do ludzi chcemy dotrzeć.

Idea naszej petycji to dotarcie do zarządu firmy któremu, choćby z powodów finansowych zależy na dobrym działaniu portalu. Podejrzewam, że zarząd nie śledzi działań w firmie na tak niskim szczeblu więc nie wie o sytuacji. Jednocześnie ma kompetencje do uzrowienia sytuacji.

Pozdrawiam i zapraszam do dalszych wypowiedzi

 


Gość

#15

2011-10-24 16:07

Bardzo dobrze napisane.

Gość

#16

2011-11-03 11:35

Bardzo dobry pomysł , przecież to my jesteśmy solą tego serwisu , a zmiany są tragiczne trzeba coś z tym zrobić

Gość

#17

2011-11-03 11:48

protestujmy
eeeeeeeeeee

#18

2011-11-03 14:24

Co za debil tak spierniczył najlepszy portal aukcyjny w PL. osoby które są odpowiedzialne za wszystkie zmiany mają nasrane pod deklem.
LL

#19 nie funkcjonowało PzA

2011-11-03 19:02

#14: Allegrowicz zniechęcony - Vry

Był system płatności on-line.Nie wiesz ,lub nie pamiętasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd - to takie Allegrowe :)

Gość

#20 Było dobre jest tragicznie

2011-11-03 20:02

Nowy interfejs jest tragiczny!!! Miało być czytelniej, a niestety wyszło beznadziejnie i wszystko zlało się w jedną za przeproszeniem "kupę". Upodobnienie się do Ebaya, moim zdaniem to gol samobójczy jak już ktoś napisał, nigdy nie lubiłem Ebaya ze względu słabą czytelność menu, dlatego wolałem allegro, ale widzę że upodobnili się do "gorszej" wersji!!!Dodać należy, że po wpisaniu w wyszukiwarkę danej rzeczy nie ma, a jak poszukam ręcznie to jednak jest!!!Proszę wróćcie do poprzedniej wersji!
sprzedający
Gość

#21

2011-11-04 08:38

Ktoś wpadł na rewelacyjny pomysł w końcu pełny szacunek - chodzi o tą petycje

Co do Allegro jest całkowicie nie czytelne przez duże ikony poprostu tragedia i to jeszcze przed świętami.

Co do zakupów nie będę już robił ich na Allegro


Gość

#22 Aduś

2011-11-04 10:44

No jeżeli chodzi o nowy wygląd to wszystko spieprzyli, wszystko nie namiejscu

Gość

#23

2011-11-05 01:31

popieram

Gość

#24

2011-11-05 08:46

Beznadziejne to niby nowe allegro
stareallegro

#25 www.stareallegro.pl

2011-11-05 17:39

Zapraszam na stronę:

http://www.stareallegro.pl

Tam dowiesz się, jak zlikwidować zakładki w nowej szacie Allegro, cofniesz się w czasie i zobaczysz, jak wyglądało Allegro przed modernizacją, sprawdzisz statystyki polskich serwisów aukcyjnych i wiele innych ciekawych rzeczy.