Allegro, Petycja do Zarządu MIH Allegro B.V.

Petycja do Zarządu MIH Allegro B.V.

 

Szanowni Państwo,

 

Jesteśmy sprzedającymi na Allegro. To nasz codzienny wysiłek generuje wolumen sprzedaży tego portalu.

 

Zwracamy się do was bezpośrednio, gdyż odnosimy wrażenie, że nasz głos nie dociera do osób decydujących o kształcie Allegro. Kroplą która przelała czarę goryczy, jest zapowiedź wprowadzenia nowego wyglądu aukcji. W ciagu dwóch dni na forum Allegro pojawiło się ponad 600 krytycznych komentarzy w tej sprawie.

 

Wszyscy zgodzimy się z tym, że ciagłe poprawianie działania portalu jest korzystne i nieodzowne.

 

Odnosimy jednak wrażenie, że większość zmian wprowadzanych na Allegro nie jest poparta głębszą analizą, uwzględniającą aspekty psychologii i ergonomii.

 

Zmiany są często wprowadzane wbrew negatywnym opiniom wyrażanym na forum.

 

Odnosimy wrażenie że wprowadzane są przez osoby nie mające żadnego doświadczenia w handlu i marketingu, zamiast tego mających doświadczenie informatyczne. Taki ograniczony punkt widzenia powoduje, że portal staje się trudny w obsłudze i nieintuicyjny dla kupujących, z których większość robi zakupy sporadycznie i nie jest pasjonatami zgłębiania tajników Allegro.

Portal powinien być prosty w obsłudze i przyjazny!

 

Niestety na Allegro jest tak coraz rzadziej. Poniżej kilka przykładów z ostatnich tygodni.

 

Komunikat pojawiający się przy zakupach tanich przedmiotów:

„Przypominamy:licytowanie przedmiotów oferowanych "za darmo" oraz składanie ofert wyłącznie w celu uzyskania pozytywnego komentarza jest sprzeczne z zasadami Allegro”.

Spora część kupujących przez to rezygnuje z zakupu! Wiemy o tym bo to do nas dzwonią takie osoby. Było o tym sporo na forum ale nikt z administratorów nie poprawił tego ewidentnego błędu.

 

Ostatnia zmiana w FOD. Pole wiadomość dla sprzedającego zostało ukryte za mało widocznym linkiem i w efekcie sprzedający przestali dostawać wiadomości od kupujących! I znów droga przez mękę na forum próbując wytłumaczyć adminom że koń jest taki jak każdy widzi!

 

Ekstermalnym przykładem braku zdrowego rozsądku i nie liczenia się ze sprzedającymi jest sposób realizacji pomysłu  zmian wyglądu aukcji. Nasze zastrzeżenia są opisane na forum. Zapraszam Państwa do tej lektury.

 

Sugerujemy podjęcie następujących działań:

 

- Każdorazowo przeprowadzanie dogłębnej analizy przed wprowadzeniem zmian w części portalu widocznej dla klientów. Zmiany powinne być wprowadzane przez ludzi z „otwartą głową” a jednocześnie doświadczonych handlowóców, konsultowane przez specjalistów psychologii sprzedaży oraz ergonomii. Informatycy powinni być jedynie wykonawcami warstwy niewidocznej dla klienta.

 

- Dokonywanie poważnych zmian na Allegro (takich jak nowy wygląd aukcji) po wcześniejszej konsultacji  z najaktywniejszymi sprzedawcami na Allegro. Na przykład w formie ankiety.

 

- Liczenie się z opinią sprzedawców piszących na forum. Ich doświadczenie i wiedza są nie do przecenienia. Do tego mają najwiekszą motywację do poprawienia działania portalu.

 

- Szybsze reagowanie na oczywiste błędy opisywane na forum.

 

Mamy nadzieję, że dzięki temu zostanie poprawione działanie portalu oraz zostaną nawiązane lepsze relacje sprzedających z personelem Allegro.

 

Jesteśmy w tej samej drużynie!

 

Sprzedający na Allegro.


Sprzedający na Allegro    Skontaktuj się z autorem petycji