tramwaj ogrody morasko

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji tramwaj ogrody morasko


Gość

#1

2012-01-14 00:46

Od bieżącego roku kursuję między Moraskiem, a Szamarzewem i tramwaj numer 15 naprawdę ułatwia mi życie. Rozumiem jednak, że jego stara trasa również była potrzebna szczególnie dla mnieszkańców dzielnicy, do której dojeżdzał tramwaj. Jeśli więc niemożliwością jest pozostawienie obecnego kursowania tegoż tramwaju, to proponuje w dniach powszednich uruchomić dodatkową linię podróżującą między pętlami Ogrody i Pestka.

Gość

#2

2012-01-14 00:52

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że ta petycja ma głęboki sens aby pokazać władzom, że takie połączenie jest niezbędne biorąc pod uwagę potrzeby przede wszystkim studentów!

Gość

#3

2012-01-14 00:53

jest to bardzo ważne, bo jak tu inaczej dojechać?!

Gość

#4

2012-01-14 01:02

Pod względem ilości studentów to dwa niezwykle strategiczne kampusy UAM - zatem czas najwyższy by hasło Akademicki Poznań i w zakresie komunikacji miejskiej brzmiało dumnie;)

Gość

#5

2012-01-14 01:55

Piatkowo to tak zwana "usypialnia" studentów, to właśnie tutaj znajdują się akademiki UAM'u, w godzinach szczytu linia ta przeżywa najwieksze oblężenie

Gość

#6

2012-01-14 03:29

Gorąco prosimy o podpisywanie petycji. Decyzja pozytywna wywołana jej sukcesem ułatwi studentom oraz mieszkańcom Poznania!

Gość

#7 Re:

2012-01-14 12:07

#5: -

Sypialnia ....

Kuba K.

#8 petycja

2012-01-14 13:21

Najlepiej chyba zacząć od napisania PETYCJI, a nie jednego zdania które wyjaśnia tylko, dlaczego ludzie wpisują pod nim nazwiska. A potem jak już będzie petycja, to można sobie powiedzieć na zdrowy rozum, że :
- 15-tka po zakończeniu remontów pojedzie na starą trasę na Junikowo (?), bo tam tramwaje są naprawdę potrzebne i linia też jest pełna w godzinach szczytu (a która nie jest?)
- jeśli miasto zmniejsza częstość kursowania tramwajów danych linii np. z 6 do 5 na godzinę albo z 4 do 3 żeby zaoszczędzić (ktoś musi przecież zapłacić za krawężniki czy krzaczki przy Arenie Igrzysk dla ludu, czyli stadionie), to przekonanie że ktoś na podstawie petycji w ogóle weźmie pod uwagę stworzenie nowej linii jest po prostu naiwne
- ile linii jedzie z Os. Sobieskiego na Teatralkę? 5? 6? następnie na samej Teatralce są 2 linie, którymi można dojechać na Ogrody. wydaje mi się to naprawdę bardzo wygodne już w tej chwili. ja sam (z Sołacza) mam możliwość jazdy autobusem bezpośrednio na uczelnię, ale wtedy muszę wziąć poprawkę na korki. inaczej mogę jechać innym autobusem na Rynek Jeżycki, gdzie mam 4 (3) tramwaje na Ogrody. nie umrę od tego, że muszę przejść przez ulicę. a przecież 17 i 18 jeździ z fizycznie innego przystanku niż 2 i 15 - ale 4 linie to już niesamowita wygoda.

Gość

#9

2012-01-14 15:56

tylko, że w momencie kiedy masz 15 min przerwy między zakończeniem zajęć na jednym z kampusów a rozpoczęciem zajęć na drugim na końcu miasta, linia 15 naprawdę jest wybawieniem. co do jakości połączeń sprzed remontów:z teatralki toczy się w stronę ogrodów 18, które jeździ co 20 minut i 17, która wracając "z miasta" często ginie w niewyjaśnionych okolicznościach w godzinach szczytu. to nie jest ani wygodne, ani satysfakcjonujące. poza tym taka petycja jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż brak jakiegokolwiek odzewu ze strony studentów. zawsze jest szansa na to, że zarząd ztm zdecyduje się chociaż na włączenie tramwaju, który będzie jeździć na tej trasie choćby od poniedziałku do pt w godzinach szczytu.

Gość

#10

2012-01-14 16:08

Wspaniała inicjatywa!

Gość

#11

2012-01-14 18:18

Jak najbardziej za. Kampus Szamarzewo jest jednym z większych w Poznaniu, tramwaj linii 15 kursujący na trasie Sobieskiego-Ogrody jest zwyczajnie potrzebny, by zapewnić wygodny i bezpośredni dojazd wielu tysiącom ludzi.

Gość

#12

2012-01-14 22:27

Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ rok temu mieszkałem na Winogradach i to koło trasy szybkiego tramwaju. Zawsze musiałem na moście Teatralnym się przesiadać i nieraz przechodzić przez całe skrzyżowanie i nieraz mi uciekała 17 podczas gdy na zajęcia musiałem zdążyć. To jest ułatwienie dla studentów tym bardziej, że większość ma W-F na Morasku. A już nie mówiąc o tym, że część ludzi studiują więcej niż jeden kierunek na różnych wydziałach a nawet uczelniach. I do gościa co mieszka na Sołaczu. Rzeczywiście ci nie jest potrzebna ta linia bo do szybkiego tramwaju nie opłaca tobie z Sołacza iść więc nie wypowiadaj się o tym, co ciebie się nie tyczy.


Gość

#13

2012-01-14 22:47

Jeszcze lepszym pomysłem byłoby utworzenie linii tramwajowej Os. Jana III Sobieskiego - Ogrody, która skręcałaby w prawo na Moście Teatralnym, zamiast biec przez Zwierzyniecką (czas przejazdu skracałby się do około 20-24 minut). Tramwaje mogłyby jeździć tylko w godzinach 7-19 i wystarczyłyby kursy co 15, a później (np. po godzinie 15) co 20 minut. Taka linia na pewno byłaby bardziej oblegana niż np. "3", w szczególności, jeśli udałoby się dopasować godziny odjazdów tramwajów do godzin zakończenia zajęć na wydziałach (oczywiście z odpowiednim marginesem czasowym na dojście do pętli). Niestety plan ten ma małe szanse realizacji, gdy spojrzy się na politykę miasta, które oszczędza na czym tylko się da. Zamiast nęcić najlepszych absolwentów liceów socjalnymi wyprawkami, powinno ułatwiać się życie wszystkim chętnym (mając na uwadze też to, że panuje system boloński i zawsze można przyciągnąć ludzi, którzy studia I stopnia ukończyli gdzie indziej). Tym bardziej, że Ci najlepsi zapewne i tak wyfruną gdzieś dalej, jeśli faktycznie zależy im na wielkiej karierze.

Gość

#14

2012-01-14 23:13

Dobry pomysł!

Gość

#15

2012-01-14 23:13

- ta petycja powinna być skierowana do ZTMu a nie MPK
- powinna to być nowa linia a 15 powinna wrócić na starą trasę
- obawiam się, że przy obecnej sytuacji na ul. Dąbrowskiego ten tramwaj może więcej stać niż jechać
- może zaproponujmy skierowanie tam linii 26?
- najbardziej prostudencką linią jest i tak 16: Kampus UAM Morasko - Akademiki UP i UAM - niektóre wydziały UAM w centrum - Kampus PP Warta (znany szerzej jako Kampus Piotrowo) ;P
Skandal

#16 Absolutnie NIE! Chyba, że z Grunwaldu będzie jeździć jakiś inny tramwaj!!!!

2012-01-14 23:21

Powinna powstać NOWA linia, a 15 zostawcie w spokoju, niech wraca na starą trasę, nie bądźcie samolubni ;)
gość

#17

2012-01-14 23:23

Nie byłaby bardziej oblegana niż 3, w tej chwili w dobie remontów, 'trójka' zapewnia ludziom z Rataj i Starołęki dojazd do centrum podobnie jak 13, w godzinach rannych, szczególnie ludzie z GTR wsiadają w 3 niczym bydło, wpychając jedni drugich do środka, żeby się tylko zmieścić(na przystanku Kórnicka) to samo tyczy sie linii numer 13, też wpychają jedni drugich, młodzi czy starsi nieważne.
Z drugiej strony dobre by było ustawienie linii skręcającej w prawo z Teatralki na Ogrody.
Bardziej bym tu zamiast stworzenia dodatkowej linii próbował zmiany w kursowaniu linii np. nr 26, która mogłaby z Teatralki właśnie w prawo skręcać do Rynku Jeżyckiego, a następnie w lewo i przez Kraszewskiego do Kaponiery i z powrotem na Sobieskiego. To jest wg mnie bardziej możliwe do realizacji, aniżeli zostawienie linii 15 tak jak teraz kursuje. Jest to nierealne, chociażby z jednego powodu, że to jest linia prowadząca na stadion - główna dojazdowa dla mieszkańców Piątkowa. Więc nie ma co się łudzić, że zostawią 15 tak jak teraz.
inżynier

#18

2012-01-14 23:48

Studiuje na polibudzie i też mam 15 min na przejazd pomiędzy Piotrowem a Wildą. Teoretycznie 15 min, ale wystarczy ze prowadzącymi poprzekładać przerwy i sie ma 30-45 min na dojazd co w zupełności wystarcza.
Jedynie na kogo macie jakiś realny sens wpłynąć to na władze waszej uczelni, więc to do nich piszcie żeby inaczej wam układali plan.
studentka

#19 Re:

2012-01-14 23:52

#1: -

rowniez uwazam ze linia nr 15 lub inna jezdzaca ta trasa jest mi i wielu studentom niezbedna do bezposredniego odojazdu na uczelnie. nie wyobrazam sobie jak to bedzie bez niej...


Gość

#20 26

2012-01-14 23:56

Zobaczcie ile osób jeździ 26 w zupełności mogła by jechać w kierunku ogrodów ...dobra inicjatywa
Asia z Poznania

#21 TAK

2012-01-15 00:02

Tak popieram ten tramwaj jest bardzo potrzebny zwłaszcza przed godziną 8 rano i w godzinach popołudniowych.

Gość

#22

2012-01-15 00:12

Zrobiliscie z tego akcje studencka zamiast uderzyc przede wszystkim do samych Poznaniakow. Moim zdaniem duzy blad.

Watpie zeby powstala nowa linia. Juz teraz tramwaje jezdza rzadziej, ludzie sa zwalniani, bo nie ma pieniedzy.

Nie rozumiem co za problem jest przy tej ilosci tramwajow przesiasc sie na teatralce lub kaponierze skoro tramwaje na Sobieskiego jezdza z tych przystankow co 2 minuty

Gość

#23

2012-01-15 02:00

Problem jest taki, że 18 jeździ rzadko, a 2 i 17 nie należą do tramwajów, które jeździłyby zgodnie z rozkładem . Nie muszę chyba tłumaczyć, jaki ma to wpływ na punktualność studentów. Tramwaj bezpośredni miałby pod tym względem ogromną przewagę, ewentualne opóźnienie łapałby jedynie na Dąbrowskiego (gdzie inne tramwaje jadące na Ogrody i tak je zwykle łapią, a oprócz tego mają do przejechania jeszcze centrum miasta).
Co do adresata petycji, to jak to ktoś słusznie wcześniej zauważył, powinna być skierowana do ZTMu, a nie MPK!

Gość

#24

2012-01-15 09:45

popieram

Gość

#25 Re:

2012-01-15 11:32

#23: -

no i 15 lapie takie same opoznienia jak 2 i 17. Wiec nie wiem w czym tkwi Wasz problem... W 2 minutach przesiadki chyba.