tramwaj ogrody morasko

 

Za kilka tygodni zakończy się remont Kaponiery i tramwaj nr 15 prawdopodobnie wróci na swoją starą trasę. Dwa ogromne uniwersyteckie kampusy znów zostaną bez bezpośredniego połączenia. Nie czekając, aż to nastąpi chcemy działać!

Mnóstwo ludzi przyjeżdża do Poznania na studia. Codziennie dojeżdżają na zajęcia komunikacją miejską. Są w Poznaniu ogromną siłą, a miasto reklamuje się jak najbardziej akademickie spośród wszystkich w Polsce. Czas pokazać, że nie jest to pusty slogan. Tramwaj kursujący pomiędzy pętlą Sobieskiego a Ogrodami ułatwia przemieszczanie się studentom między kilkoma wydziałami. Kiedy masz 15 minut na przejechanie z jednych zajęć na drugie, szybkie i wygodne połączenie bardzo się przydaje. Nie bez znaczenia jest też obecność na trasie Domów Studenckich UAM czy innych uczelni (np. Uniwersytetu Przydrodniczego). Chcemy by powołano do życia linię kursującą na wspomnianej trasie (choćby tylko od pon do pt i od października do czerwca).

Pismo wraz z Waszymi poniższymi podpisami zostanie przedstawione Władzom Uniwersytetu z prośbą o poparcie, a następnie trafi na ręce ZTMu.  Czy w dobie kryzysu i oszczędności uda nam się coś wskórać? Tego nie wiemy. Ale chcemy spróbować!

 

My, niżej podpisani, chcemy, by na stałe kursował trawaj na trasie Sobieskiego - Ogrody ułatwaiając wielu tysiącom studentów szybkie i wygodne poruszanie się między Kampusem Morasko a Kampusem Szamarzarzewo.