Rynek i park zamiast galerii w centrum miasta

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Rynek i park zamiast galerii w centrum miasta


Gość

#1

2015-03-11 19:30

Zieleń a nie sklepy

Gość

#2

2015-03-11 19:39

jestem za tym aby byl rynek i park rzynajmniej cos nowegow tym miesicie anie same markety sklepy i nigdzie mlodziez nie moze chodzic

Gość

#3

2015-03-12 07:26

Nie sklepy, nie rynek - po co nowe miejsce na zakupy, nie dość tego już u nas? Ja bym zostawiła ten las - pamitajcie o tych wszystkich zwierzętach które tam żyją, czy nikt na spacerze nie widział tam saren, lisa, bażanta? To piękne miejsce, zostawmy je takie, jakie jest.

Jedyna sugestia - można przenieść stamtąd państwa żulików, bo trochę strach tam chodzić :) 

Ja

#4

2015-03-12 12:43

Brzmi super, ale nie oszukujmy się, nie wyjdzie tak dobrze jak na to liczycie i będziemy mieć kolejny rozsypujący się park w którym młodzież na wagarach będzie piła.

a

#5

2015-03-12 13:32

Ja bym tam upchną 2-3 nowczesne kamieniczki, które by tworzyły aleje klubów/restauracji. Tak by w mieście było jakieś życie nocne, do tego park z alejami, ale też w dobrym stylu.

Nadzieja

#6

2015-03-12 21:03

 

W opinii dyrektora Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska należy zakwestionować informację o środowisku zawartą w Karcie Informacyjnej Przedsięwzięcia (KIP),którą zgłosił inwestor chcący zbudować galerię w centrum.W KIP brak jest  jakichkolwiek zapisów dotyczących ochrony składników ożywionych przyrody, w szczególności gatunków podlegającychochronie prawnej. O tym, że gatunki takie występują na obszarzeprzedsięwzięcia wiadomo Urzędowi Miasta od roku 2006 i 2007. W KIP-ie nie dokonano weryfikacji posiadanych informacji o przyrodzie omawianego obszaru.

Z uwagi na niekompletność KIP-u, dalsze procedury administracyjne powinny
być wstrzymane do czasu uzupełnienia treści tego dokumentu. W swej obecnej
formie dokument ten wprowadzi w błąd organ opiniujący,
czyli Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Zdaniem części mieszkańców kolejna galeria handlowa w samym centrum miasta, położona tuż obok innej galerii jest zbędna i zgoda na jej powstanie oznaczałaby branie pod uwagę korzyści inwestorów, a nie interes mieszkańców miasta jak m.in.zdrowe i estetyczne środowisko życia, lokalną przedsiębiorczość i rynek pracy (doświadczenia jastrzębskie pokazują,iż lokalizacja handlowa w bezpośrednim centrum miasta niesie zniszczenie drobnej przedsiebiorczości i handlu).

Ustawa z dnia 16.04.2004 o ochronie przyrody oraz ustawa z dnia 27.03.2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nakazuje uwzględnianie opinii mieszkańców przy wydawaniu zgody na tego rodzaju inwestycje oraz przy konstruowaniu planów zagospodarowania przestrzennego. Decyzje podejmowane do tej pory przez UM pomijają interes mieszkańców juz od kilunastu lat ,kiedy to kilka tysiecy osob domagało sie powstania w tym miejscu parku.

Ze względu na walory przyrodnicze - występowanie kilku gatunków chronionych ptaków (np dzierlatka, dzięcioł zielony, kowalik) , owadów chronionych (trzyszcz piaskowy, tygrzyk paskowany) oraz wysieków wodnych stanowiących środowisko życia chronionych płazów również CDPGŚ proponowało wielokrotnie przekształcenie terenu w obszar łaczacy funkce przyrodnicze i rekreacyjne.

Może tym razem się uda:)

 


Gość

#7 Re:

2015-03-12 21:15

#6: Nadzieja -  

 oby się nie udało, jakie kilka tysiecy ludzi? haha. oby zbudowali. mieszkaniec jastrzebia


Gość

#8

2015-03-13 11:45

Niech będzie zielono, niech będzie gdzie spędzić wolny czas z dziećmi, mężem/chłopakiem...niech będzie przyjemnie BEZ KONSUMPCJI!!!!! PROSZĘ!!!


Gość

#9

2015-03-13 21:46

Dosyć tego betonu wokół naszych osiedli i zróbcie coś rekreacyjnego dla miasta bo poprzednicy to co było to zniszczyli, jar południowy ,niedokończony stadion miejski idzie w ruinę itd,itp a teraz postawcie jakieś betonowe łaj no i można pokazywać będzie całej Europie najpiękniejsze centrum miejskie, hm ....nasze władze miejskie potrafiły tylko niszczyć wszytko

Gość

#10 Re: Re:

2015-03-15 12:53

#7: - Re:  

 ha ha posiadamy te kilka tysiecy podpisów:)

Michał Chodura

#11 Strefa centrum

2015-03-16 20:52

Serdecznie zapraszam na mój nowy blog, w którym znajdziecie artykuł o "Strefie Centrum" i zabetonowaniu 10 000 drzew!

Lektura obowiązkowa dla każdego mieszkańca Jastrzębia!

 

http://michalchodura.blog.pl/2015/03/16/strefa-centrum/

yh

#12 Re:

2015-03-17 09:03

#5: a -  

 Takie rzeczy to w miastach które mają długą historię a nie takie nowe jak Jastrzębie. Jakie Ty chcesz alejki i kamieniczki robić? Śmiesznie by to wyglądało.

dingo

#13 Re:

2015-03-18 11:47

#1: -  

 Sklepy a nie zieleń , kto sobie życzy zieleni to , proszę się wyprowadzić na Wieś tm będzie miał duzo zieleni. My jako 90% Mieszkancow Jastrzebia chcemy kolejnego sklepu czy Galeri 

tobi

#14 Re: Re:

2015-03-18 15:53

#13: dingo - Re:  

 Brawo zgadzam się z tobą , też jestem za wybudowaniem Centrum Handlowego , lub Galeri , lub jakiegoś pożadnego Hipermarketu jak Auchan czy Real czy też Tesco - ale takie jak jest w Rybniku na ul Żorskiej . 

A kto życzy zieleń , to jak mój poprzednik , dobrze pise , niech wyprowadzi się na Wieś i , tam zieleni bedzie miał bardzo dużo , i posprawie z kazdej sytułacj jest rozwiązanie . Do wszystkich nie podlisujcie tej petycji , bo to jest nie potrzebne.

 

My jako 90% Mieszkańców , Miasta czeka z nie cierpliwośćią , kiedy zacznie się budowa Centrum Handlowe Rozrywkowe z małą niespodziańką , ale osoby starsze się ucieszą , ale na rażie nie zdradzę co tam będzie dodatkowo , bo mam pewne przepuszczenia co tam moze być dla każdej osoby , a szczególnie bedą mieli bardzo blisko do tej niespodzianki 


Gość

#15 Re: Re: Re:

2015-03-18 16:19

#14: tobi - Re: Re:  

 To chyba ten zagraniczny inwestor napisał, bo nie po polsku...Przez tłumacza google przepuścił, czy co?

 

Tobi

#16 Re: Re: Re: Re:

2015-03-19 04:11

#15: - Re: Re: Re:  

 Nie jestem tym inwestorem , ale jestem ża tym żeby tam powstała Galeria Handlowa z Hipermarketem jak TESCI , AUCHAN , REAL wraz z Małą kapliczką gdzie by się odprawiali Mszę Święte co dzieńie . Osoby starsze z ul Katowickiej i z ul Śląskiej i inne , by mielu dość blisko . 


Gość

#17 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-19 16:51

#16: Tobi - Re: Re: Re: Re:  

 Tobi, modlę się za Ciebie.Lubię to poczucie humoru:)

 

Tobi

#18 Tobi

2015-03-20 12:58

A co jest złego , w tym że tam powstanie jakiś Hipermarket , czy Galeria . Po 1 będzie mozna się załapać do pracy. W takim Hipermarkecie , czy w Galeri będzie dość dużo osób zatrudnionych. Ja nigdy nie podpisem tej petycji w zyciu nawet jak by tam był , jakieś krzak głupi , lub jakieś dzewko chronione to jest wyjście , te kwiaty lub dzewka , co są chronionę przesadzić w inne miejśce i po kłopocie . Ale wiem kto jest przeciwny tego budowy , chandlażs które mają sklepy na terenie osiedli , i boją się ze już zbankrutują, Ale wiadomo , jak jest możliwość wyboru , to prawie ok 90% wybiera te Hipermarkety gdzie jest o połowę tanuej niż w osiedlowych skkepach . 

Apeluję i bardzo proszę o , nie podpisywanie się pod tą petycją , bo my żadamy jakiegos super Hipermarketu lub jakieś dobrej Galeri Handlowej i może też być z małą kapliczką , gdzie by co dzienie byli odprawiane Msze Swięte i po Mszach Świętych by było można porobić zakupy czy to w Tygodniu . A w Niedziele też by było można sobie porobić zakupy po Mszach Świętych lub przejśc się z innego osiedla , i w takiej Galeri miło spędzić czas orzed południem lub po obiedni spacerek i przy okazji coś kupić z ubrań , butów czy z Hemi i tak dalej 

 

Jestem za Galerią lub Hipermarketem z prawdziwego zdazenia to będzie jedyne dobre miejsce na powstawienie 

 

A jak ktoś sobie , życzy parku czy dużo zieleni , to proponuję wam się przeprowadzić się na Wieś ale odalonej od ulicy i Miasta ok 20 km w szczerym polu , i Dom od nastepbego Domu odalony o 5 km to wtedy będziecie mieli duży karitas i dużo zieleni pod samym mosem i będziw git

Balon

#19

2015-03-20 19:23

Kiedy dotrze do wasz my chemt Galeri bo już zieleni mamy serdecznie dość . I życzę wan z całego serca , te podpisy nić wam nie dali , i inwestor by i tak wam powinno wybudować, Ja nigdy w życiu nie podpisę tej petycji. Jedynie mogę podpisać petycje w sprawie budowy Centrum Handlowe Rozrywkowe , lub za Galerią wraż z Hipermarketem jak TESCO , REAL , AUCHAN i z Kaplicką 

 

Mam pomysł może ktoś naoise taką petycję , w sorawie budowy galeri , to ja 1 podpisuję się pod nią czekam ma taką petycję i podpisy zbierać kto jest za budową Galeri i będzie git


Gość

#20

2015-03-20 22:16

wole park
Michał Chodura

#21 Kto Wam płaci za negatywne komentarze.

2015-03-20 23:23

To już wiadome, że płaci się ludziom za wypisywanie komentarzy, aby wywołać pewien efekt wśród tłumu ludzi. Jednak powiem Wam jedno - my się nie poddamy i mieszkańcy sami się wypowiedzą co chcą na Tym terenie, a na razie ponad 300 osób (Jak nie ponad 500 - bo trzeba doliczyć podpisy pod petycją papierową) mówi głośno ze nie chcę galerii w takiej formie jaką inwestor obecnie zaproponował.

Gość

#22 Re: Kto Wam płaci za negatywne komentarze.

2015-03-21 22:54

#21: Michał Chodura - Kto Wam płaci za negatywne komentarze. 

 A może jest inaczej. Inwestor przeszarżował z ceną skupując grunty po najwyższych cenach gdy była hossa w nieruchomoaciach. Gdy przyszedł kryzys okazało się, że kolejna galeria jest nie opłacalna i teraz finansują Pana Chodurę, żeby wywierać presię na urząd miejski, po tożeby miasta odkupiło zakupione grunty po zawyżonych cenach.


Gość

#23

2015-03-22 09:13

Dlatego, bo mamy w naszym mieście za dużo marketów. Jeżeli nie park, to powinien tam powstać aqua park.

Gość

#24 Re: Kto Wam płaci za negatywne komentarze.

2015-03-22 20:19

#21: Michał Chodura - Kto Wam płaci za negatywne komentarze. 

 @ Michał Chodura. A kto płaci? Chętnie popiszę. Gdzie się można zgłaszć po kasę?

Kacper

#25 Re:

2015-03-23 06:55

#23: -  

 Mi aqupa park - jest nie potrzebny , bo nie korzystam z takch Miejsc . Za to wolę większy wybur w , cenach i , wiadomo kupuje się tam gdzie jest taniej . Co według ciebie jest na 1 miejscu Praca czy Rozrywka ? Bo mi to robota , a w Galeri będzie można się załapać do roboty . JESTEM NA TAK ZA GALERIA W CENTURM MIASTA !!!!