Petycja o zmianę przebiegu linii 2x400 kV Kozienice-Ołtarzew

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja o zmianę przebiegu linii 2x400 kV Kozienice-Ołtarzew


Gość

#1

2015-05-12 20:50

Wyprowadziłem się z Warszawy właśnie tutaj bo znalazłem miejsce którego szukałem. Ucieczka przed wielkomiejskim zgiełkiem do natury zawsze była moim marzeniem. Nie wyobrażam sobie aby cywilizacja w postaci szpetnych, buczących, niezdrowych dla ludzi miała mi zabrać moje marzenia. Obietnice składane w Gminie o terenach chronionych , rezerwatach zachęciły mnie do zamieszkania tutaj. Może linia będzie przebiegała w pewnej odległości od mojej działki ,ale całkowicie solidaryzuję się z właścicielami działek mającymi bezpośredni kontakt z planowaną linią. Nie jesteśmy pojedynczymi ludkami tylko zwarto świadomą społecznością. Piszę ten komentarz z całkowitą pewnością ,że i tak nikt go nie będzie czytał
Rafi

#2 Re:

2015-05-12 20:56

#1: -  

 oczywiście, że będzie czytał - ludzie czytają, ale gorzej z pisaniem, udzielaniem się


Gość

#3

2015-05-12 21:01

W Kuklówce mieszkam od dziecka i nie wyobrażam sobie tutejszego pejzażu (niemal dziewiczego, pomijając zabudowania) ze słupami wysokiego napięcia w tle. Nie mówiąc o konsekwencjach zdrowotnych, jakie ta linia nam i naszym dzieciom funduje.Jako sołtys, będę w tej, jakże ważnej dla nas sprawie, walczyć do końca i o jeden dzień dłużej, bo tu jest nasze miejsce, gdzie jest NASZ DOM. Sołtys wsi Kuklówka Zarzeczna.

Gość

#4

2015-05-12 21:01

Nie wyobrażam sobie mieszkać koło takiej linii , co z naszym zdrowiem i naszych dzieci ?!?
jon

#5 Re:

2015-05-12 21:07

#1: -  

 Czytamy! Pozdrawiam z Osowca - 100 m od planowanego słupa.

G.

#6

2015-05-12 21:22

Linia w planach przebiega w bliskim sąsiedztwie rezerwatu Skulski Las, miejsca gdzie żyje m.in. orzeł bielik. Rezerwat jest niezwykłym miejscem na mapie przyrodniczej Mazowsza.


Gość

#7

2015-05-12 21:44

Ta ziemia ma wyjątkowe walory krajobrazowe i kulturowe, dlaczego ją zniszczyć? To trzeba jak w innych europejskich krajach zachować piękno i bioróżnorodność przyrodnicza dla przyszłych pokoleń, to nie kaprys ale obowiązek...

Gość

#8

2015-05-12 21:49

Chcę ocalić swój dom.
oszukana

#9

2015-05-12 22:16

Szukałam swego miejsca na Ziemi długi czas, kiedy trafiłam tutaj, od razu wiedziałam, że TO JEST TO!

Opuściłam miasto, żeby móc obcować z przyrodą, w srodowisku chronionego parku krajobrazowego. Przenigdy nie sądziłam, że komukolwiek przyjdzie do głowy przeprowadzić tędy linię 400 KV!

Równie dobrze ktoś za chwilę będzie mógł wpaść na pomysł wybudowania tu elektrowni jądrowej, czy wysypiska odpadów niebezpiecznych.

Czy w tym kraju można jeszcze komukolwiek wierzyć? Żyjemy w krainie absurdu!

gość

#10

2015-05-12 22:18

Jestem od 20 lat związana z tą ziemią. Może niewiele, może całkiem sporo, ale nie oddam jej bez walki! Kocham każde źdźbło trawy w Bukówce Nowej i wiem, że wielu z Was wymieni może inną wieś, może inną liczbę lat, ale czuje tak samo. Musimy zrobić wszystko, żeby ochronić nasze domy i ten krajobraz, który nie jest dla nas parawanem tylko prawdziwą wartością!


Gość

#11

2015-05-12 22:21

Proponowana trasa linii wchodzi na tereny, na których nigdy nie powinna sie pojawić. Sarny pupami swiecą za ogrodzeniem, rodziny lisie mieszkają na terenie działki i to wystarczy.
Za niespodziankę w postaci 400 kV bardzo dziekuję.

Gość

#12

2015-05-13 05:18

Nie zgadzam się by niszczyć Parki Krajobrazowe i tereny o wysokich walorach historycznych i przyrodniczych . Nie zgadzam się, by Rząd potajemnie planował tego typu inwestycje bez porozumienia z obywatelami.

Gość

#13

2015-05-13 05:42

Czujemy się oszukani przez nasze władze niedopuszczalne jest żeby w dzisiejszych czasach robić wszystko za plecami mieszkańców i wyborców. 

Nie oddamy naszych pięknych krajobrazów.

Mieszkanka tej ziemi od ponad 30 lat.


Gość

#14

2015-05-13 06:04

Stanowcze NIE dla budowania linii nad domami obywateli, przez środek terenów chronionego krajobrazu!

Gość

#15

2015-05-13 06:28

LINIA 400KV JEST NIEBEZPIECZNA DLA NASZEGO ZDROWIA, SLUPY BĘDĄCE NA NASZYCH DZIAŁKACH ZAJMUJA TETENY KTÓRE SĄ NASZĄ WŁASNOŚCIĄ, NIEKORZYSTNE WPŁYWAJĄ NA NASZ KRAJOBRAZ KTORY JEST CHRONIONY. POZA TYM NIKT NAS NIE INFORMOWAL O TAK DUZEJ INWESTYCJI W NASZEJ GMINIE PRZEZ CO LUDZIE BUDUJA SIE NA TETENACH WDLUZ LINII 400 KV

Gość

#16

2015-05-13 06:29

Mieszkam od 10 lat w Zalesiu w gminie Żabia Wola. Linia nie będzie przebiegać obok mojego domu, ale będzie obok moich znajomych i przyjaciół. Teoretycznie mogłabym powiedzieć: mnie to nie dotyczy,bo nawet tych słupów widzieć nie będę, ale nie mogę i nie chcę - stanowię tę społeczność i mój głos też się liczy.


Gość

#17

2015-05-13 06:46

Wybudowałam (tak jak i wielu moich sąsiadów) dom moich marzeń w pięknym miejscu., Wśród przyrody. Dla tej przyrody i cudownego pejzażu Ziemi Chełmońskiego opuściłam Warszawę,w której się urodziłam i wychowałam. A teraz mam mieszkać znów na terenie przemysłowym. Nigdy ! Nie ustępujmy pod naciskami PSE. Walczmy o przyszłości naszą ,naszych dzieci i następnych.pokoleń. Bo gdy zgodzimy się na takie działania to jak kiedyś mówił ktoś:NIC TU NIE BĘDZIE. NICZEGO NIE BĘDZIE.
gość

#18

2015-05-13 06:50

3 lata temu kupiłam działkę budowlaną w Kolonii Jaktorów, teraz buduję dom. Linia 400kV ma przebiegac 35 metrów od mego domostwa. Nie wyobrażam sobie tego. Stanę się bankrutem, nie będę w stanie tego sprzedać, zostanie mi mieszkać tam i chorować.

NIKT nie poinformował nas o tej inwestycji. Gdyby nie mój sąsiad nie wiedziałabym o całej sprawie, do tej pory na obecny adres zamieszkania nie zostałam ŻADNEJ informacji o linii i innych inwestycjach.

Mówimy NIE dla linii 400kV.


Gość

#19

2015-05-13 06:58

Ponieważ mieszkam w miejscu, które będzie bezpośrednio pod wpływem zarówno szkodliwego wpływu fal elektromagnetycznych jak też i zepsuje widokową atrakcyjność miejsca, a wiem, że można tę potrzebną inwestycję przeprowadzić inaczej, tzn, jako kabel podziemny.

Gość

#20

2015-05-13 07:09

Projektowana linia wysokiego napięcia w tej lokalizacji rozcina przestrzennie i funkcjonalnie zarówno cenne przyrodniczo jak i urbanizujące się tereny powiatu grodziskiego. Budowa linii obniży wartość terenów przeznaczonych pod inwestycje mieszkalne oraz zahamuje rozwój powiatu przez wycięcie wielometrowego martwego pasa. Kilkudziesięciometrowe konstrukcje stalowe zdominują niestety i zniszczą krajobraz powiatu.


Gość

#21

2015-05-13 07:35

Linia ma przebiegać 250 metrów od mojego domu, horror!!!


Gość

#22

2015-05-13 08:00

Nie wybrażam sobie tej linii na mojej ziemi

Gość

#23

2015-05-13 09:08

Bo nie zgadzam się na niszczenie ludziom zycia w imię zarabiania pieniędzy przez duże koncerny!

Gość

#24

2015-05-13 09:27

W petycji dodałbym pytanie dlaczego zadano sobie tyle trudu i wydłużono linię elektroenergetyczną o 30-40km w stosunku do zakładanej od lat 70-tych trasy, generując tym samym straty na przesyle energii i kosztach realizacji inwestycji itp.

Gość

#25

2015-05-13 09:31

Ponieważ projekt zagraża środowisku naturalnem!