Petycja o zmianę kolorystyki Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej


Gość

#101

2015-07-06 14:26

bo obecna kolorystyka przypomina mi pomalowane we Francji spalarnie śmieci !

Gość

#102

2015-07-06 16:22

Co tu komentować? Wystarczy popatrzyć. Widać że ktoś wziął w łapę bo nikt o zdrowych zmysłach nie używa takich kolorów do malowania.
Kosztami obarczyć winnych!!!

Gość

#103

2015-07-06 17:44

Lublin jest naprawdę pięknym miastem,ma przepiękną Starówkę,a bryła i kolorystyka tego budynku jest jakby z innej bajki. Na bryłę nie mamy już wpływu ,to poprawmy choć kolor.Bryła będzie ostrzeżeniem dla przyszłych architektów Lublina.Każde pokolenie uczy się na swoich błędach.

Gość

#104

2015-07-06 18:35

Bo kolory tego obiektu nie pasują do Lublina.

Gość

#105

2015-07-06 18:46

bo zabiera urok lublinowi

Gość

#106

2015-07-06 19:59

Proponuję dobrać nową kolorystykę szpitala tak by była zgodna z tłem panoramy pólnocnej  tj. widoku na północny-zachód z mostu-drogi na Zamek. To oznacza ze powinny dominować stonowane kolory: biel, szarosci lub, jak wiekszość kamienic w mieście, piaskowy beż


Gość

#107

2015-07-06 20:47

Ta elewacja jest tak brzydka, że chyba powstała w chorej głowie albo po przedawkowaniu jakichś psychotropów.

Gość

#108

2015-07-06 22:56

Budynek w obecnej kolorystyce jest ohydny. Ktoś chyba chciał się pozbyć zalegającej w magazynie farby.

Gość

#109

2015-07-07 04:18

Zakłóca panoramę miasta

Gość

#110

2015-07-07 07:30


Wystarczą chorzy ludzie wewnątrz ,chory od nadmiaru kolorów budynek koniecznie trzeba przemalować !

Gość

#111

2015-07-08 21:32

uważam, że Lublin jest fantastycznym miastem i warto powoli zaczać go ,,kolorowac'' i poprawiac niedoskonałości , pozostałości po PRL. Ponadto sama bywałam w tym centrum i naprawdę jest bardzo ważne pierwsze wrażenia miejsca, w którym będzie ratowane Twoje życie. Być może, to pierwsze wrażenie budynku, może byc podstawą skutecznego leczenia, zbudowaia zaufania do miejsca, lekarzy etc...

Gość

#112

2015-07-08 22:02

Lublin jest starym, przepięknym miastem i wpisanie w jego obraz brzydkiej bryły budynku COZL o tak jaskrawej, paskudnej, kolorystyce, jest czymś niewybaczalnym. Budynek ten jest - niestety - widoczny z wielu punktów miasta, a zwłaszcza z miejsc odwiedzanych przez turystów, a więc szkodzi jego wizerunkowi. Opublikowane w swoim czasie wizualizacje wskazują na to, że zmiana kolorystyki elewacji może w istotny sposób wpłynąć na poprawę estetyki budynku COZL. Jest to szczególnie istotne z tego względu, że rozbudowa tej placówki jeszcze trwa, co wywołuje obawy, że całość budowli - jeśli powstająca część będzie w podobnej kolorystyce - stanie się monumentem odbierającym podstawowe walory naszego kochanego miasta! Nie róbmy mu takiej, niewybaczalnej szkody!
od 66 lat lublinianin

#113 Re:

2015-07-08 22:23

#55: -  

 Ponieważ stała się rzecz straszna, nie można żałować pieniędzy na ratowanie zmasakrowanego wizerunku miasta. Już łatwiej przebolejemy dalszą zwłokę w przebudowie Placu Litewskiego, niż zaniechanie szybkiego wycofania się z tego koszmaru. Uważam jednak, że przynajmniej rozsądną część kosztów powinny ponieść osoby, które miały wpływ na taki wizerunek COZL.

od 66 lat lublinianin

#114 Re:

2015-07-08 22:50

#40: -  

 Szlag mnie trafia, gdy widzę elewacje budynków oszpecane przez pseudografficiarzy (po prostu - chuliganów). Wiem, że były przypadki ukarania takich (lub obciążenia ich rodziców kosztami napraw elewacji). W przypadku, którym się zajmujemy, oszpecono nie ścianę lub bramę jakiegoś budynku, ale całe miasto! Chyba można ustalić, kto i jakich obowiązków nie dopełnił, albo jakie uprawnienia przekroczył, że mamy taki skutek? Niech poniesie on (oni) chociaż część kosztów! Tego wymaga poczucie sprawiedliwości! Ktoś powinien ponieść "nauczkę", po to, aby w przyszłości nikt już nie popełnił takich "błędów".

hohoho

#115 Zmiana

2015-07-11 00:15

Budynek jest ochydny, wielki kloc i pomalowany na takie kolory jakby Lublin był jakąś małą wiochą. Ja pomalowałabym go może na ciemny beż, biały zaraz będzie cały brudny, dodałaby jeszcze elewacje na jakąś nowoczesną i dobudowała dach, ale to pewnie będzie za bardzo kosztowne. Teraz porównajcie sobie to ochydztwo to budynków we Francji, Holandii czy we Włoszech ; D


Gość

#116

2015-07-12 14:32

Kolorystyka tego budynku to "masakra" i to w mieście, w którym kształci się architektów.

Gość

#117

2015-07-29 18:49

Bo budynek szpeci Lublin, to jest tragedia dla miasta i wstyd przed turystami, żeby zniszczyć tak piekne miasto przez kogoś kogo obchodzą tylko pieniążki.

Gość

#118

2015-09-30 21:41

Cały budynek postawiony lecz na farby nie wystarczyło...
Budżet projektu z zasady uwzględnia WSZYSTKIE potrzebne do jego realizacji materiały. Każdy wie, że miasto traci na atrakcyjności, jeśli elewacja tak obszernego budynku nie współgra z innymi wokół. Tak się składa, że jestem mieszkańcem miasta Lublin i każdego dnia, gdy patrzę na panoramę uwzględniającą Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej bolą mnie oczy. Nie da się go nie zauważyć, ponieważ jest w barwach niemal neonowych!
Jestem całkiem pewna, że wydatek w postaci paneli aluminiowych znacznie przewyższa zwykłe farby, w dodatku trzy różne (cóż za artyzm) lecz realizator tego arcydzieła powinien zmieścić się w budżecie lub z góry zaznaczyć, że kosztorys jest za mały. Obiekt jest w końcu w centrum Lublina,a nie pośród polany! Wykonawcy a także ( a może przede wszystkim) ludzie, którzy projekt zatwierdzili powinni być tego świadomi jak też konsekwencji godzących w panoramę miasta z powodu ich niekompetencji bądź braku poczucia estetyki.
Z poważaniem.
Agata Gołębiewska

Gość

#119

2016-05-19 04:19

jestem rodem z Lublna chociaz mieszkam w Pionkach ale wciaz czuje sentyment do rodzinnego miasta dlatego iteresuje mnie wszystko co dotyczy sie tego miasta