Petycja w sprawie obrony przed zamknięciem centrum radioterapii


Gość

#1

2015-07-30 07:35

ze względu braku dostępności do leczenia radioterapeutycznego.

Gość

#2

2015-07-30 14:51

Jestem osobą wyleczoną z nowotworu. Wiem jaka jest wartość nowoczesnejradioterapii. Marnotrawienie tej inwestycji jest dla mnie czymś przereżającym. Dlaczego urząd doprowadza do ruiny ośrodek w Otwocku? Jeżeli nie życzył sobie jego powstania to dlaczego kontraktuje tam dużo droższą od radioterapii chemioterapię? To tak jakby powiedział: dajemy pół samochodu i jedźcie.

Gość

#3

2015-07-30 19:38

Z powodu bliskiej mi osoby, zmagającej sie z choroba. Jestem swiadoma jakie wsparcie i podstawowa opiekę otrzymuje dzieki centrum. W ten sytuacji z pewnością jest
Wiele nieznanych mi osob, których zdrowie i dostęp do jednostek medycznych nie powinny nigdy byc lekceważone.

Gość

#4

2015-07-30 20:31

Byłam pacjentką tego centrum i byłam bardzo zadowolona z jakości jej usług.

Gość

#5

2015-07-30 21:01

Podpisalam petycje poniewaz sama bylam chora i
wiem jak wyglada leczenie .
Nie mozna ludziom utrudniac leczenie ,trzeba ulatwiac leczenie a nie zamykac placowki .

Gość

#6

2015-07-31 06:20

wiem co to znaczy być chorym na raka, sama walczę z tym intruzem od 2 lat.,
wiem co znaczy wyczekiwanie na wizytę na wyniki także w pełni i z całym sercem popieram petycję

Gość

#7

2015-07-31 07:56

Bliska mi osoba byla pacjentka tego centrum. Byla bardzo zadowlona z jakosci uslug. I liczy sie tez czas od rozpoznania do rozpoczecia leczenia. To centrum umozliwilo natychmiastowe podjecie leczenia. W szpitalu na Ursynowie kolejki byly kilku miesieczne. Oczekiwanie na wizyte kwalifikujaca na Ursynowie to byl dramat - ludzie chorzy czekajacy godzinami na zaproszenie do gabinetu. Centrum w Otwocku umawia sie na godziny i je respektuje.

Gość

#8

2015-07-31 15:20

Każdy ma prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej, zwłaszcza
w zagrożeniu życia. Trudno zgodzić się z sytuacją, że na leczenie i terapię są fundusze tylko na kilka miesięcy.
Płacimy składki na ZUS i mamy prawo do rzetelnej, bezpłatnej opieki zdrowotnej

Gość

#9

2015-08-02 21:05

Rozumiem doskonale problem pacjenta!!!

Gość

#10

2015-08-03 06:46

Potrzebna jest prywatna konkurencja dla publicznej onkologii w ramach NFZ

Gość

#11

2015-08-03 13:26

Uważam, że odmowa zawarcia kontraktu z tą placówką jest ze strony mazowieckiego NFZ dziwnym kunktatorstwem. Liczba chorych onkologicznie na Mazowszu się nie zmieni, koszty dla NFZ będą te same przy 3, co przy dwóch placówkach. Tyle, że zmniejszą się kolejki oczekujących (tu przedstawiciel NFZ cytowany w artykule na Onecie popisał się zdumiewającym podejściem do tematu: "oczekiwanie na terapię jest przy 2 placówkach krótsze, niż w zachodniej Europie"; a dlaczego nie może być jeszcze krótsze??? Wystarczy, że wynik rywalizacji jest korzystny???). Poza tym - co bezcenne - wykorzystany będzie znakomity sprzęt do naświetlań, oraz fachowa kadra zatrudniona w otwockiej Affidei. Niepojęte jest dla mnie, że opracowano wielką i kosztowną kampanię, by ułatwić i przyspieszyć diagnostykę i terapię nowotworową, a świetnie funkcjonującej placówce odmawia się kontraktu. Sprawie tej powinien moim zdaniem przyjrzeć się państwowy nadzór, nie tylko resortowy, ale i kontrolny (z CBA włącznie). Bo gdy nie wiadomo o co chodzi...
Przemysław Tomkowiak, pacjent onkologiczny, Warszawa

Gość

#12

2015-08-03 13:29

Mój mąż jest pacjentem ecz w Otwocku po operacji prostaty.Decyzja nfz to skandal.Wystarczy pofatygowac się do centrum onkologii na Ursynowie,żeby zobaczyć tłumy ciężko chorych pacjentów, upodlonych ,w gigantycznych kolejkach.W nfz rozdaje się gigantyczne premie,trwoni się pieniądze, które powinny być przeznaczone na ratowanie ludzi.Otwock przez 2 lata naświetlal chorych,finansując pieniedzmi z pozostalych 3 affidei i licząc, że wreszcie nfz łaskawie podpisze kontrakt również z Affidea Otwock.okazało się ,ze bezdusznosc i arogancja nfz nie ma granic.

Gość

#13

2015-08-04 10:10

Ponieważ u nas w polsce nie ma wystarczajacej ilosc takich srodkow wiec nie ma co zamykac. Wiadomo ze leczenie chem. rodziny chorych kosztuje czasem wszystkie pieniadze jakie posiadaja to nie utrudniajcie im jeszcze mozliwosci walki z choroba.

Gość

#14

2015-08-05 10:46

Mądra, przejmująca i smutna petycja. Rozumiem ludzi chorych i potrzebujących pilnej pomocy.Wspieram Ich z całego serca.

Gość

#15

2015-08-06 16:33

Bowiem centrum radioterapii odgrywa ogromna medyczna i socjalna role wsród jej uzytkowników. Takich osrpdków jest w Polsce duzo za malo i zammykanie istniejacych jest zupelnie nieodpowiedzialne.

Gość

#16

2015-08-07 10:47

To ważna inicjatywa dla ludzi leczonych onkologiczne, warto dołączyć do tej petycji i oddać swój głos.

Gość

#17

2015-08-07 18:44

Bo skandalem jest zamykanie wspaniałej, nowoczesnej placówki przy tłumach pacjentów n.p. Na Ursynowie.

Gość

#18

2015-08-08 08:58

Petycji nie skomentuję, a działania naszego państwa, które działa przeciw naszym obywatelom. Zgrozą jest, by w dobie komputerów i lotów kosmicznych ograniczano pacjentom dostęp do leczenia, nowych zdobyczy techniki, leków, badań itp. To są działania wbrew Konstytucji. Czy to jest tak zwana,,ścieżka onkologiczna"?
czlowiek

#19

2015-08-08 10:05

to skandal zeby zamknac takie potrzebne centum !!!!


Gość

#20

2015-08-08 15:33

nigdy nie wiadomo na kogo padnie a niedługo nie będzie w Polsce lekarzy wcale i sprawy wezmą w swoje ręce znachorzy nie wolno zamykać placówek gdzie ratuje się życie ludzkie tym bardziej że ta jest ostatnią linią obrony

Gość

#21

2015-08-08 16:26

Wiem z autopsji jaki jest dostęp do leczenia onkologicznego bez znajomości nie ma szans na normalną opiekę i dostep do dobrego szpitala w którym leczą a nie wykańczają

Gość

#22

2015-08-09 08:58

ponieważ uważam że jest za mało ośrodków onkologicznych a problem narasta. tłumaczenie p. wiceministra zdrowia że 2 ośrodki onkologiczne w okręgu warszawskim w zupełności wystarczą jest żenujące. Zachęcam do odwiedzenia chociażby Centrum Onkologii w Warszawie przy ul. Roentgena.................

Gość

#23

2015-08-09 13:38

Uważam że mamy za mało tego typu ośrodków a chorzy czekają zbyt długo na leczenie co w rezultacie dla niektórych kończy się tragicznie. W przypadku tej choroby liczy się czas

Gość

#24 Re:

2015-08-10 06:33

#17: -  

 jest jeszcze  coi na Wawelskiej w Warszawie gdzie nie ma kolejek na radioterapię


Gość

#25

2015-08-10 11:22

Nowotwory muszą być leczone bez zwłoki, profesjonalnie.
Zamykanie placówek leczniczych skazuje ludzi na smierć.