Nie dla ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Lazurowej.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dla ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Lazurowej.


Gość

#1

2016-11-02 13:12

Mieszkam na Jelonkach blisko Lazurowej, nie chcę mieć wrażenia zamknięcia i odcięcia od reszty osiedla.Można to załatwić za pomocą zieleni, której nigdy za wiele a i estetyka się poprawi.

Gość

#2

2016-11-02 13:55

Moje miejsce zamieszkania jest odgrodzone od strony ulicy Górczewskiej ekranami i wiem, że takie rozwiązanie się nie sprawdza, bo hałas jest większy im wyżej mieszkamy, jest niewygodnie i brzydko, z każdym rokiem coraz brzydziej. W wielu miejscach powstały niebezpieczne ciemne zaułki. Pismo do ZDM wystosowane przez mieszkańców z prośbą o zdemontowanie naszego utrapienia, niestety zostało zlekceważone i nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za bezsensowną i kosztowną inwestycję.

bemowonanowo

#3 Re: o

2016-11-02 16:35

#2: -  

 Czy można prosić o więcej szczegółów ? Też staramy się walczyć z ekranami przy Górczewskiej.


Gość

#4

2016-11-02 19:53

Podpisałam petycję, ponieważ studiowałam ochronę środowiska i wiem, że są lepsze metody "walki" z hałasem niż ekrany akustyczne. Zgadzam się z treścią petycji, że lepszym rozwiązaniem i bardziej przyjaznym środowisku jest nasadzenie odpowiedniej roślinności.

Gość

#5

2016-11-02 20:22

Na prośbę osoby tym zainteresowanej.
Górce

#6

2016-11-05 13:35

Błagam zlikwidujmy też ekrany wzdłuż Górczewskiej, nic nie dają, są paskudne a w dodatku żyjemy za murem

mieszkaniec Lazurowej

#7

2016-11-07 18:15

Mieszkam przy Lazurowej. Jestem za budową tam ekranów. Asfalt i nasadzenia roślin nie powstrzymają hałasu z silników i spalin. Uważam, że wzdłuż nowej Lazurowej powinny być ekrany. Nie odetną one osiedla bo w miejscach przejśĆ dla pieszych i tak będą przejścia przez ekrany, a poza przejściem dla pieszych nie powinno się przechodzić. Można postawić ekrany przezroczyste jeżeli ktoś już chce mieć KONIECZNIE widok na drugą stronę ulicy. Jako mieszkaniec mieszkający tuż przy Lazurowej ZDECYDOWANIE POPIERAM BUDOWĘ WZDŁUŻ NOWEJ LAZUROWEJ EKRANÓW.

Art

#8 Re:

2016-11-08 07:00

#7: mieszkaniec Lazurowej -  

 Zobacz jak wyglądają ekrany przezroczyste na nowolazurowej na wysokości factory i cmentarza przy ryżowej. Wszystko jest matowe od brudu. Nie da się w ogóle tego domyć. W innych państwach UE nie stosuje się już takiego czegoś. Będzie brud i syf a do tego oddzielą chrzanów od jelonek. będzie za ekranami się zbierać pełno żuli.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-11-08 09:48



Gość

#10

2016-11-08 13:57

Budową osiedla po drugij stronie Lazurowej, zbyt wysokich bloków, zabrano i tak Warszawie nawiew świeżego powietrza z Puszczy.Do tego jeszcze pozostawiać ekrany i ludzie będą w tym zaduchu i spalinach truć się. Ta politka jest bez pojęcia. Człowieka mają za nic. Walczmy o swoje dobto.

Gość

#11 Re:

2016-11-08 17:49

#1: -  

 Oddajcie te ekrany na Narwik 24 przy S8


Gość

#12

2016-11-13 18:58

Nie dla ekranów przy miejskiej ulicy gdzie co 400 metrów będzie sygnalizacja świetlna. Ich miejsce jest przy drogach przyspieszonych, ekspresowych i autostradach. Poszerzenie ulicy ma poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu z racji zabudowy drugiej strony ulicy, a nie zwiększyć hałas.
TAK DLA EKRANÓW NA NOWOLAZUROWEJ

#13 Kto wam płaci za te bzdury

2016-12-05 18:49

Mieszkam przy ul. Lazurowej i nie wyobrażam sobie Nowolazurowej bez ekranów. W chwili obecnej jest już bardzo głośno, a jak otworzą Nowolazurową natężenie ruchu jeszcze wzrośnie, a co zatym idzie zwiększy się znacznie poziom hałasu. Jeżeli autor  petycji nie chce ekranów to niech sobie zrobi nasadzenia z drzewek przed własnym blokiem, a nie namawia i wciska bzdury, że ograniczenia prędkości albo odpowiedni porowaty asfalt tłumiący szum opon co kolwiek pomoże w tym względzie.

Ludzie pomyślcie.

Kris

#14 Re:

2017-01-25 21:58

#7: mieszkaniec Lazurowej -  

 Rownież popieram ekrany tak przy Lazurowej jak i Gorczewskiej przy ktorej mieszkam, mniejszy halas.

Anna

#15 Ekrany chronia skuteczniej

2017-02-27 17:13

O ponad roku prowadze grupe na FB Głośno o hałasie w Łodzi. Wielkokrotnie zamieszczałam informacje o szkodliwości hałasu, a w szczególnosci o niszczeniu zdrowia przez hałas nocny.

Nie znam dokładnej sytuacji na Bemowie- nie wiem jak szeroka ma byc ulica, jak blisko sa budynki, ale ogólnie ekrany chronią przed hałasem znacznie skuteczniej niż zieleń. Zieleń tak - pomaga, pas drzew o szerokości 1 m redukuje hałas o około 0,03-0,3 decybela, a ekran o około 8-12 db.

jesli zalezy wam na ochronie przed hałasem to jakąś propozycję stanowią ekrany pokryte zielenią. Jest tyle przykładów - również z Polski, albo wały ziemne obsadzone drzewami i krzewami, jesli jest miejsce.

http://edroga.pl/drogi-i-mosty/  estetyka-ekranow-akustycznych-zielen-i-dekoracje-ii-20111112

jesli budynki są blisko drogi to popieram ekrany (z pnączami)

Anna

#16 Re: Re: zielone ściany

2017-02-27 17:17

#8: Art - Re:  

 Na zachodzie jest sporo ekranów - tam sie przestrzega prawo i dlatego chroni sie ludzi przed ponadnormatywnym hałasem. Ale ekrany sa ładne, kolorowe, karbowane,  bardzo często pokryte pnączami i stanowia zielone sciany.

MB

#17 Re: Kto wam płaci za te bzdury

2017-03-24 08:47

#13: TAK DLA EKRANÓW NA NOWOLAZUROWEJ - Kto wam płaci za te bzdury 

 Ekrany nie niwelują hałasu tylko go odbijają. Powodując że hałas w bezpośredniej odległości 3 /4 metrów owszem nie jest słyszalny na wysokości 0 - 4 m. (do wysokości ekranu). Hałas jest słyszalny w dalszej odległości + na wyższych wysokościach. 

Takie rozwiązania jak są przedstawione w Petycji, zostały wprowadzone w wielu miejscach min. ul. Wołoska na Mokotowie. 

Budując ekrany, budujemy ekspresówkę jak to ma miejsce na południowych odcinkach Nowolazurowej. Kierowcy nie przestrzagają ograniczenia prędkości do 60 km/h, co skutkuje jeszcze większym hałasem (odbijanym przez ekrany) oraz jest czynnikiem powodującym wypadki. Byłem świadkiem dwóch wypadków samochodowych na jednym ze skrzyżowań oraz kilku sytuacji krytycznych.

Czy wyobrażają sobie Państwo budowę ekranów wzdłuż ul. Powstańców Śląskich ?! tam dodatkowo jeżdżą tramwaje. Bemowo jest dzielnicą Warszawy a nie miejscowością na drodze krajowej. 


Nikt nie płaci. 

Pozdrawiam i wzajemnie rzyczę Panu/Pani tego samego. 

MB

#18 Re: Ekrany chronia skuteczniej

2017-03-24 08:52

#15: Anna - Ekrany chronia skuteczniej 

 Ekrany nie chronią przed hałasem w odległości większej niż 4/5 metrów od ekranu ( w zależności od ekranu i wysokości). 
Zieleń pochłania hałas a go nie odbija, użycie odpowiedniej technologi do budowy ulicy powoduje zmniejszenie hałasu, pozostawienie ograniczenia prędkości do 50 km/h oraz sygnalizacja świetlna która pozostanie taka jak obecna, będzie skutkować tym że zaproponowane rozwiązania będą skuteczne w przeciwieńswie do NIESKUTECZNYCH ekranów, które powstaną w "środku" dzielnicy. 

Dodatkowo nasadzenia zieleni powodują oczyszczenie powietrza w większym stopniu niż pnącza.
Zielone ekrany = pochłanianie hałasu i czyste powietrze.

Dziękuję za link.

MB

#19 Re: Re: Re: zielone ściany

2017-03-24 09:00

#16: Anna - Re: Re: zielone ściany 

 
W lutym przejechałem 1600 km. przez Szwecję z południa na północ. Ekrany na odcinku kilku kilometrów były tylko w Sztokcholmie. 

Powtórzę jeszcze raz. 
"... Zieleń pochłania hałas, a ekrany odbijają. Dodatkowo użycie odpowiedniej technologi do budowy ulicy w znacznej mierze zmniejsza hałas. Pozostawienie ograniczenia prędkości do 50 km/h oraz sygnalizacja świetlna, która pozostanie taka jak obecna, będzie skutkować tym że zaproponowane rozwiązania będą skuteczne w przeciwieńswie do NIESKUTECZNYCH ekranów, które powstaną w "środku" dzielnicy. 

Czy wyobrażają sobie Państwo EKRANY wzdłuż ul. Powstańców Śląskich ?! Tam dodatkowo jeżdżą tramwaje. ..."

Pozdrawiam

Ewa

#20

2017-03-29 16:58

Odkąd ekrany są przy Górczewskiej hałas jest zdecydowanie większy. Nie tylko ja, ale i większość moich sąsiadów jest tego samego zdania. Im ktoś mieszka wyżej, tym bardziej to odczuwa. Do tego dochodzą niedogodności w swobodnym przemieszczaniu się pieszych i liczne niebezpieczne ciemne zakątki, pełne pustych butelek po alkoholu, bo stały się miejscem nocnych biesiad.  Nie możemy się doczekać, kiedy wreszcie znikną sprzed naszych okien i zaczniemy się czuć jak wolni ludzie.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2017-03-29 17:04


Re#17

#22 Re: Re: Kto wam płaci za te bzdury

2017-05-21 14:27

#17: MB - Re: Kto wam płaci za te bzdury 

Jeżeli ma Pani/Pan mieszkanie na 2 piętrze w czteropiętrowym budynku w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy to jednak ekrany pomogą (również na 3 i 4 piętrze). Ponadto przy dużo niższych ekranach (ok. 3-4m) wybudowanych w odległości  ok. 20 m hałas uliczny słyszalny na 2 p. jest bardzo stłumiony. Hałasu nie zniweluje w tym samym stopniu żadna cicha nawierzchnia. Wysokie gabiony może ograniczą hałas, ale czy one są dobrym rozwiązaniem ?.  Ja Pani/Panu naprawdę życzę rozsądnego podejścia do problemu ekranów akustycznych. Prawdopodobnie nie mieszka Pani/Pan w pobliżu ruchliwej ulicy. Pozdrawiam mieszkaniec ul.Lazurowej.

Karol

#23 Re: Re: Re: Re: zielone ściany

2017-05-27 08:36

#19: MB - Re: Re: Re: zielone ściany 

 Weź człowieku kitów ludziom nie wciskaj. Mieszkasz sobie 100 metrow od Lazurowej to I nie ma dla ciebie znaczenia hałas bo go nie słyszysz. Ja mieszkam w bloku wzdłuż i odkąd zaczęli budować te wszystkie osiedla na Chrzanowie huk z ulicy sukcesywnie wzrastał do dramatycznego poziomu jaki mamy dziś. Bez zamkniętych okien i drzwi balkonowych nie da sie wytrzymać, a i z zamkniętymi jest głośno. Na już wybudowanym początkowym fragmencie Lazurowej sa wysokie i przepuszczające światło ekrany, ktore praktycznie do zera likwidują wszelkie odgłosy. Zastosowanie identycznych bedzie i skuteczne i estetyczne.

MB

#24

2017-06-01 18:23

Budowa drogi ekspresowej osłoniętej ekranami nie pomaga w niwelowaniu hałasu. Poprzez zastosowanie ekranów i ograniczenie prędkości do 60km/h, tak jak jest to zrealizowane na wcześniejszych odcinkach, skutkować będzie faktycznie budową drogi ekspresowej przez nasze osiedle. Samochody przez Ursus aleją 4 czerwca 1989 r. jeżdżą z prędkościa około 90 / 100 km/h. 

Tak więc ponownie cacytuję cytat z wcześniejszej wypowiedzi swojej:

"... Zieleń pochłania hałas, a ekrany odbijają. Dodatkowo użycie odpowiedniej technologi do budowy ulicy w znacznej mierze zmniejsza hałas. Pozostawienie ograniczenia prędkości do 50 km/h oraz sygnalizacja świetlna, która pozostanie taka jak obecna, będzie skutkować tym że zaproponowane rozwiązania będą skuteczne w przeciwieńswie do NIESKUTECZNYCH ekranów, które powstaną w "środku" dzielnicy. 

Czy wyobrażają sobie Państwo EKRANY wzdłuż ul. Powstańców Śląskich ?! Tam dodatkowo jeżdżą tramwaje. ..."


Pozdrawiam

lazurowy gość

#25 TAK DLA EKRANÓW PRZY LAZUROWEJ

2017-06-11 19:37

ciekawe czy cichy asfalt wytłumi hałas silników, trochę rozsądku