TAK_dla_otwartych_niedziel

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TAK_dla_otwartych_niedziel


Gość

#1

2016-11-18 13:08

Bo jestem wolnym człowiekiem
Sr

Gość

#2

2016-11-18 20:43

Chcę samemu podejmować decyzję czy w niedziele robić zakupy czy iść do restauracji. W większości krajów Europy sklepy w tym dniu sa otwarte.

Gość

#6

2016-11-20 09:32

Dodatkowy dzień pracy dla mnie

Gość

#7

2016-11-20 15:01

Jestem za otwartymi niedzielami handlu w niedzielę.

Gość

#8

2016-11-20 15:06

Uważam, że handel w niedzielę powinien zostać.Kto nie chce robić zakupów w niedzielę ten nie musi.Wolny wybór.Ale wybór musi być. Niech jest tak jak jest i nie zmieniamy tego.
ZaWolnaNiedziela

#9

2016-11-22 20:15

Skoro sklepy maja być otwarte to niech i urzędy będą. chce mieć wolność wyboru i załatwienia spraw obywatelskich w każdy dzień tygodnia.

Oczywiście w ramach tej samej pensji z możliwością odbioru dnia wolnego na tygodniu. 

Aaa

#10

2016-11-22 20:33

Każdy  może wybierać  ale  niech  jest z  czego wybierać

ec

#11 nie dla niedzieli

2016-11-23 12:39

tylko się podpisują co mają niedziele wolne i nie wiedzą co to jest praca w niedziele chociarz ten jeden dzień by mógł być wolny zeby spędzić z rodzinną 

qqq

#12 Re: nie dla niedzieli

2016-11-23 16:16

#11: ec - nie dla niedzieli 

 albo poprawić w niedzielę swoją ortografię

czy chcielibyście

#13 Re:

2016-11-24 19:30

czy #1: -  

 czy ktoś pomyślał o tym, że ci pracujący w sklepach też chcą wypocząć w niedzielę? Nie, ważne przecież abym to ja mogła /mógł spędzić czas z rodzin w niedzielę, inni się nie liczą. Chcielibyście pracować w każdą sobote/niedzielę, a nawet co drugą? Zakupy można zrobić np. w sobotę.

NIE podpiszę tej petycji

#14 Re:

2016-11-24 19:39

j#1: -  

 TaK dla WOLNYCH niedziel. Sami pracujcie w niedziele.

Paweł

#15 Wolne niedziele

2016-11-24 21:20

Ludzie boją się zamkniętych sklepów w niedziele. Jeśli zamknie się galerie handlowe w niedziele 75% społeczeństwa nie będzie wiedziało co ze sobą zrobić. To nie chodzi o to, że ktoś musi coś kupić. To jest sposób spędzania wolnego czasu, spacer po galerii to jest to... Ludzie stali się tak płytko myślący, że nie potrafią zorganizować sobie niedzieli bez chodzenia po sklepach. 

podróżnik

#16 propozycja

2016-11-25 17:34

Na Zachodzie są niedziele pracujące i niedziele wolne od pracy ustalone jasno i klarownie która kiedy przypada ale w polskim zaścianku to nie przejdziel musi być ze skrajności w skrajność, a najlepiej to jak najmniej praw dla obywateli. 

Karolina

#17

2016-12-05 17:18

 

Jestem za otwartymi niedzielami. Ludzie pracują cały tydzień, muszą kiedyś zrobić zakupy.

Mój mąż pracuje w tzw.ruchu ciągłym i bywa. że pracuje 4 niedziele w m-cu, a także  święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, nie mamy wekendów bo mąż musi do pracy ! I co ? nikogo nie obchodzi , że mało czasu poświęca rodzinie. A przecież nie piecze chleba, nie robi innych spożywczych art. ,tylko przemysłowe, które mogą poczekać  "do poniedziałku". Nie ma godzin nadliczbowych, a za te świąteczne, nocne i sobotnie otrzymuje 2 zł/godz dodatkowo !!! Czy to jest w porządku ??? Jakoś nikomu nie przeszkadza, tylko handel, a ile osób straci pracę, czy w niedzielę nie mogą pracować Ci, którzy chcą i za odpowiednią zapłatą ! Chętni z pewnością się znajdą.   Karolina

Ciekawa

#18 Re:

2017-01-07 10:42

#17: Karolina -  

 Czy pani mąż pracuje,też za najniższą krajową tak jak ludzie w sklepach ?

Może pani podzieli się stawka podstawowa za godzinę A nie tylko pani napisała że ma 2 zł więcej ?

 

rafi

#19 Re: Re:

2019-04-07 08:33

#14: NIE podpiszę tej petycji - Re:  

prowadze własny biznes i doskonale wiem ze jak czlowiek caly tydzien jest zalatany od poniedzialku do soboty wieczorem niechce sie jeszcze o 17-19isc do tego sklepu a zostaje tylko niedziela na spokojne zakupy ...przecież taka argumentacja ze ludzie ktorzy niepopierają zakazu handlu sami powinni stanąć na kasie jest niedorzeczna ,a każda osoba przyjmująca sie do pracy podpisuje warunki umowne :wiec niepasuje ta praca to szukam innej taka ktora odpowiada albo na takie warunki na ktore jestem sie wstanie jako osoba pracująca zgodzić.Ja niemam tego konfortu własny biznes to dotrzymywanie terminów i nierzadko też praca w niedziele ! i niepłacze ze musze robić w niedziele