Petycja do Papieża Franciszka w sprawie ks. Wojciecha Lemańskiego


Gość

#101 Re:

2013-07-19 03:42

#100: wuj -

Posluchaj najpierw i zrozum, co ks. Lemanski mowil o in vitro, a pozniej wyglaszaj takie bzdury. Najgorzej paplac trzy po trzy nie wiedzac o czym sie mowi, a krakac tylko bo inni kracza/ bo tak trzeba. Nie swiadczy to dobrze o Tobie ;) Wszyscy sie przyczepili do tego In Vitro w kontekscie ksiedza. Tak, moze to byl blad, ze powiedzial, ze jest przeciwny tej metodzie, zgodnie z nauka KK w Polsce, ale nikt nie ma prawa pietnowac osob (co twoj umilowany KK zrobil- nie slyszalo biedactwo?), ktore juz powstaly ta metoda i sa Bogu Ducha winne. Tacy ludzie sa i beda w przyszlosci i oni rowniez beda nalezec do KK, o ile ktos im nie powie jeszcze raz ze sa gorsi, uposledzeni, czy cos tam jeszcze  ;) Bo wtedy podziela los A. Szymanskiej, ktora jak sie dowiedziala, ze ma bruzde i inne wady to podziekowala za taki kosciol. Co tak krytykowany przez Ciebie ks. Lemanski, probowal zmienic i ja naklonic by jednak nie rezygnowala z KK. Tak, to byl jego ogromny blad!

Szkoda mi ciebie z takimi pogladami :/

I otoz sie mylisz! Poczytaj Nowy Testament, poczytaj co Chrystus mowil i o kosciele, ktory SAM ustanowil! Wszedzie tak ucza, nawet w Biblii jest napisane, ze Nowy testament jest dopelnieniem i wypelnieniem dobrej nowiny. Wielokrotnie przeczy staremu, bo Nowy Testament jest testamentem milosci! I pomimo tego, ze nie "kasuje" a jedynie dopelnia slowa bozego, to jednak w jest on w calej mierze wiazacy. Nie mam zielonego pojecia, kto cie religii uczyl, mnie katolicki kler... Kosciol jest wiernych! dla wiernych, z pasterzami na czele. To mowi wielokrotnie Chrystus! Owce w pierwszej kolejnosci z madrymi pasterzami prowadzacymi do Pana. Jezus daje wyrazne wskazowki jak maja czynic zarowno jedni i drudzy i NIGDY! nie wspomina o zadnym posluszenstwie w takim rozumieniu jakim ty go przedstawiasz! i jak przedstawia go nasz KK w obronie dekretu.


Gość

#102 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 04:09

#64: Concordia - Re: Re: Re: Re:

Dla mnie moja droga To ty sie skompromitowalas tym wpisem w ankiecie poparcia Abpa:

Concordia 2013-07-16 01:18

#243 Skrobanka

Fakt, że można kupić alkohol, nie znaczy, że musimy się nim upijać. Gdy prawo pozwala na in vitro czy aborcję, to nie znaczy, że kogokolwiek się do tego zmusza. Wiązanie Kościoła z państwem jest drogą donikąd. Mamy tak głosić Ewangelię, by człowieka do niej przekonać, a nie zmusić.

Ks.Lemański

Lubię, ten cytat - bo może nie warto zakazywać zabójstw, kradzieży i zgwałceń - może warto zastąpić Kodeks Karny jakimś dobrym kursem albo lekcją w szkole

 

 

Nie dosc, ze droga Concordio czytac nie umiesz, to zupelnie nie rozumiesz tego co czytasz.

Nigdzie ks. Lemanski nie mowil, ze nie warto zakazywac zabojstw, kradziezy i zgwalcen. Nigdy i nigdzie. A, ze szanuje dana czlowiekowi przez BOGA wolna wole, to w tym duchu naucza. Jesli powiedzial, ze fakt dozwolenia czegos nie oznacza, ze nalezy z tym przesadzac, to jest to niezgodne z nauka kk? no to sobie poczytaj o grzechu nieumiarkowania. W kazdym zdaniu ks lemanski ma racje! Nie zmusisz nikogo do Ewangelii, nawet Chrystus tak powiedzial do swoich uczniow. Oni maja tylko uczyc, zblizac owce do Pana, a jak ktos nie chce sluchac, odrzuca te nauke, to maja odejsc. Jesli jest im to dane, to przyjdzie czas ze wroca (przypowiesc o dobrym pasterzu i zaginionej owcy, Ewangelia według św. Łukasza 15). Zabójstwa, kradzieże i zgwałcenia, sa rowniez zakazne w Ewangelii, wiec o czym ty Kobieto wygadujesz? Co za herezje glosisz?

Psycholog

#103 Re: Re:

2013-07-19 06:39

#101: - Re:

Ojej, jakie fajne. Co za oszołom. Hej Tyy, weź sobie może letni prysznic, pogadaj z kims, kto Cię lubi.

No nie mogę - takie wpisy :)  :)

Psycholog

#104 @102

2013-07-19 06:45

#102

Nigdzie ks. Lemanski nie mowil, ze nie warto zakazywac zabojstw, kradziezy i zgwalcen. Nigdy i nigdzie.

Pewnie, że tego Lemański nie mówił. Autor tamtego postu po prostu ironizuje. Zobacz, gdzie kończy się cytat. Wiesz..., jak ktoś nie rozumie ironii, i ją traktuje jako tekst poważny, to jest podwójna beka.

Spokojnie. Odpuść sobie emocje a powróci zdolność czytania ze zrozumieniem. Jutro też jest dzień :) :)

Dawid Bielak

#105 Re: Re:

2013-07-19 08:50

#101: - Re:

Petycje przetłumaczono na język obcy z pewną wadliwością. Warto poprawić ich treść nim ktoś przeczyta te łamańce. Trochę wstyd gdy ktoś przekłada język mówiony na język pisany.


Gość

#106 Re: Re: Re:

2013-07-19 08:52

#105: Dawid Bielak - Re: Re:

.... przecież tego raczej nikt nie będzie czytał :)  :)  Tekst może zostać jak jest (np. "alarmed with" bu hah hah hah).


Gość

#107 @ #103, #104, #105, #106

2013-07-19 12:21

Psioczcie, psioczcie... Co Wam pozostało? Zero argumentow, zwykle czepialstwo. Ale czegoz to mozna by bylo sie spodziewac po Jedynie Wielkich, Jedynie Wiernych Polakach ;) Prawde i racje macie przeciez na wylacznosc :D
Parafianka

#108 Re: Re: Lucyfer

2013-07-20 12:05

#81: Lucyfer - Re:

Ten niby zdjęty za życie ponad stan ksiądz, to były proboszcz, którego parafianie przez wiele lat zwracali sie do kurii z informacjami o jego "problemie". Listy i delegacje parafian były przez kurię zbywane (brak jakiejlkolwiek reakcji), a problem księdza sie pogłębiał.  Kiedy ksiądz osiągnął stosowny wiek, przeszedł na emeryturę a  kuria godnie i z honorami go pożegnała. I takie to było zdjęcie z urzędu. Przez wiele lat zwierzchnicy  księdza byli "głusi na i ślepii  na jego chorobę.  A piszący o tym dziennikarze tzw niezależni - są  faktycznie niezalezni ale od prawdy.  Podali newsa, a nawet nie ustalili własciwego nazwiska księdza.

Obserwator

#109 Re: Re:

2013-07-20 13:04

#24: Ada Śmigiel - Re:

Kościół wciąż kształci i promuje kapłanów w taki sposób, by broń Boże nie byli zbyt blisko ludzi – przyznaje gorzko ks. prof. Wiesław Przyczyna z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kiedyś redemptorysta (musiał odejść z zakonu, bo krytykował działalność swojego współbrata ojca Tadeusza Rydzyka i jego Radio Maryja), a dziś kapłan diecezjalny.

Ksiądzu Lemanskiemu jest bliżej do ludzi i dlatego taka ostra reakcja "urzędników" kościelnych.


Gość

#110 Re: Re: Re:

2013-07-20 14:51

#109: Obserwator - Re: Re:

Do rzeczy. Lemański popadł w kłopoty nie przez bliskość do ludzi (trzeba mu oddać wzorową pracę w Jasienicy), ale przez bliskość do kamer i za to co tam wygadywał. Proszę nie robić koglu moglu. Już dość go narobił "bohater" Lemański.


Gość

#111 Re: Re: Re: Re:

2013-07-20 15:47

#110: - Re: Re: Re:

Mialo byc do rzeczy, a skonczylo sie na od rzeczy... Kogla mogla tez nikt nie robi, wystarczy ze ty go zrobiles/as...

Bliskosc kamer i to co wygadywal.... O moj Boze, a cozesz ten ksiadz wygadywal? Glosil nauki niezgodne z nauka KK? Dzielil wiernych? Namawial do zbrodni, grzechu, przestepstwa? Odnosze wrazenie, ze musiales/as sluchac go w chinskiej telewizji, nie rozumiejac ani slowa.


Gość

#112 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-20 16:00

#111: - Re: Re: Re: Re:

Jak nie rozumiesz o co chodzi w ostatnich miesiącach, to sprawdź czy napoje gazowane nie podrożały w Twoim sklepie osiedlowym. Bedzie z tego większy pożytek. Co za beka :) :)

Ada Śmigiel
Autor petycji

#113

2013-07-20 16:16

Nie usuwam tych żałosnych komentarzy trolli tylko dlatego, że pokazując swoją "klasę", zacietrzewienie oraz totalny brak tolerancji, jedynie potwierdzają to, co jest napisane w petycji. Kierują się przecież naukami Kościoła... a raczej "Kościoła". W sumie nie ma co się dziwić - słaby umysł jest podatny na manipulacje - a że w polskim KK od wielu lat właśnie tak się uczy miłości do bliźniego, mamy tego efekty. Oczywiście mówię o większości tych "nauczycieli miłości". Na całe szczęście uchowało się "paru" takich, jak ks. Lemański.
Oszołom z Jasienicy

#114 Re: Reprezentatywność

2013-07-20 17:25

#6: Jasiu Zguba - Reprezentatywność

Masz rację,Jasiu.Dlaczego na petycji popierającej Lemańskiego nie podpisał się jeszcze Nergal-reprezentant satanizmu?To prawdziwe niedopatrzenie,przecież Nergal vel Holocausto również Lemańskiemu sprzyja.


Gość

#115 Re:

2013-07-20 17:28

#4: -

A skąd ty to możesz wiedzieć,skoro jesteś agnostykiem?Przecież na msze nie chodzisz,księży prywatnie też znasz pewnie niewielu,to skąd możesz wiedzieć,jacy są?Ale tu oszołomy piszą.


Gość

#116 Re:

2013-07-20 17:30

#5: -

Ja rozumiem,że to "katabasów" to z troski głębokiej o Kościół w Polsce?


Gość

#117 Re:

2013-07-20 17:43

#47: -

"To jest mój kościół jakiego pragnę"-powiedział Nergal.


Gość

#118 Re:

2013-07-20 18:02

#113: Ada Śmigiel -

Nie bądź taka skromna-gdzie tam "paru".O Pieronku opowiedz,który ludzi kazał pałować,a który jest autorytetem dla twojego autorytetu.To jest dopiero człowiek tolerancyjny i "nauczyciel miłości".


Gość

#119

2013-07-20 18:51

Ludzie, nie macie co robic w piekny, letni, sobotni wieczor, tylko musicie innym dogryzac? Ada Śmigiel ma calkowita racje, wystawiacie TYLKO SOBIE etykietke, a nie nam. Jesli myslicie, ze takim jezykiem przekonacie nas do swoich racji, mylicie sie sromotnie. Mozecie nas wyzywac, nazywac jak chcecie, pogladow nie zmienimy, a wrecz przeciwnie utwierdzacie nas w tym, ze TO my mamy racje i Kosciol w obecnym ksztalcie jest daleeeki od Boga i Chrystusa.


Gość

#120 Re: Reprezentatywność

2013-07-20 20:16

#6: Jasiu Zguba - Reprezentatywność

To i pastafarianie się podpisali?Ufff!Nawet miłośnicy latającego potwora spaghetti zaangażowli się w tę "chlubną" akcję?Podejrzewam,że nie brakuje tu również miłośników bigosowania?Czekamy na wyznawców zsiadłego mleka i majtek Zochy.Może i mój pies to podpisze?

Jasiu Zguba

#121 Re: Re: Reprezentatywność

2013-07-20 20:42

#120: - Re: Reprezentatywność

Może i mój pies to podpisze?

Mój pies już się podpisał - na blogu Bobika (radzę zajrzeć - to są dopiero jaja). Swój do swego ciągnie.

Ludzi tylko szkoda, bo część ludzi tam jest na pewno przekonana, że dzieje się coś poważnego (sporo podpisów z Jasienicy) - a to nawet nie będzie miało swojego 5 min. w Rzymie. Po prostu: porządne rzeczy robi się porządnie.

Jasiu Zguba

#122 Re: Re: Reprezentatywność

2013-07-20 20:53

#53: JanOsik - Re: Reprezentatywność

Jasiu Zguba trudno o bardziej trafny nick. (...) Jeśli ktoś tego nie rozumie ....

Cieszę się, że mój nick Ci odpowiada, i że go rozumiesz [ :)  :)  :) - super gość ten JanOsik]. Ajajaj, a bo ja taki nieudany jestem. Nic nie rozumiem. I we wsi na mnie Zguba wołają. Pożal się Boże (nade mną)!

A tak w odpowiedzi - oceniam Twoje IQ na >85. Gratuluję. Gratuluję też oceny rzeczywistości!! Mamy tu spory ubaw przy kompie :) :)

Ada Śmigiel
Autor petycji

#123

2013-07-20 21:16

Najlepiej zawsze uczyć przykładem.
Dziękuję wszystkim "dobrym" katolikom za to, że tak chętnie i bezinteresownie pomagają zrozumieć sens tej petycji. Bez Was nie byłaby tak dobitna. Pozdrawiam.

Gość

#124 Re: Re: Re: Reprezentatywność

2013-07-20 23:11

#121: Jasiu Zguba - Re: Re: Reprezentatywność

Nie wciagaj w swoje dywagacje ludzi z Jasienicy. Żyjemy w wolnym kraju i każdy może sie podpisać gdzie chce. Nie dosc, ze sie panoszysz tutaj wypisujac dyrdymaly, to na dodatek piszesz o ludziach, ktorych bezposrednio dotyczy problem zawarty w petycji w takim a nie innym kontekscie. Nie nauczyla Cie matka empatii? Jesli ktos rozpacza, to dobic jeszcze musisz? Tak uczyl Cie ksiadz na religii? No chyba, ze nauki pobierales od swojego psa. Nic mnie wowczas nie zdziwi.

Obserwator

#125 Re: Re: Re: Reprezentatywność

2013-07-21 07:34

#121: Jasiu Zguba - Re: Re: Reprezentatywność

No to pies mądrzejszy od swojego pana, a mieszkańcy Jasienicy nie potrzebują twojej troski o nich. Jeszcze chyba się nie zdarzyło żeby lokalna społeczność w całości stanęła w obronie swojego proboszcza. Zawsze są grupy "za" i "przeciw". To jednak o czymś świadczy świadczy.