Petycja do Papieża Franciszka w sprawie ks. Wojciecha Lemańskiego


Gość

#1

2013-07-13 09:30

Ksiądz Lemański promuje właściwe rozumienie funkcji Kościoła i trzeba Go wspierać.
mnm

#2 To obłędna petycja

2013-07-13 10:04

Ta petycja powstała chyba w oparach absurdu. "Poglądy zbliżone do W. Ś-ści". Ktoś ma najwidoczniej kłopoty z odbiorem rzeczywistości ze zrozumieniem. Cytowane są - a jakże - 3 podstawowe Centra Odnowy Kościoła w Polsce: Gazeta Wyb., Newsweek no i TOK FM. Na liście sygnatariuszy brakuje mi redakcji Nie oraz posłów klubu Ruchu Palikota - jak rozumiem otrzymają link niezwłocznie. Szczęść Boże! Papież na pewno odwoła wizytę w Brazylii, aby rozwiązać obłęd Lemańskiego.
Sealia
Gość

#3 Re: To obłędna petycja

2013-07-13 10:29

#2: mnm - To obłędna petycja

No cóż- przeczytałam wypowiedzi księdza lemańskiego. przeczytałam wypowiedzi papieża. Są zbieżne. Ksiądz lemański nie jest za in vitro. jesty przeciwko piętnowaniu (bruzdy) dzieci. Nie zgadzam sie z nim w wielu punktach. jednak szanuję za kulturę, odważne bronienie poglądów i przyzwoitośc. Podobnie jak papież franciszek jest przeciwko chciwości Kościoła, podobnie jak papież Franciszek jest za ujawnianie pedofili i wydawaniu ich organom ścigania, podobnie jak papież Franciszek, szanuje ludzi. hmmm.  Jest to jeden z ludzi, którzy mogą innych zachęcić do powrotu do religii.


Gość

#4

2013-07-13 12:30

Jestem agnostykiem,ale ten ksiadz jest diamentem wsrod duchownych tego kraju

Gość

#5

2013-07-13 13:48

Jest potrzebna ,koniec kneblowania ust przez zacofanych katabasów .
Jasiu Zguba

#6 Reprezentatywność

2013-07-13 14:12

Cudowna grupa tworzy tę listę: agnostycy, ateiści, katolicy niepraktykujący.
Zwracam się z zażaleniem do inicjatorów akcji, iż w sposób krzywdzący (nietolerancja?) pominięto środowiska: buddystów, muzułmanów, sikhów, masonów, Świadków Jehowy, LGBT (a cccooo...!), szamanów voodoo i wiele, wiele innych. Oni też mają prawo się podpisać w trosce o dobro Kościoła katolickiego :)
Wiernych Kościoła katolickiego zapraszamy natomiast na sąsiednią stronę: http://www.petycjeonline.com/popieramy_abp_hosera

 

PS.

Doszedł podpis pastafarianina - coś się ruszyło w dobrą stronę

Ada Śmigiel
Autor petycji

#7 Re: Reprezentatywność

2013-07-13 16:10

#6: Jasiu Zguba - Reprezentatywność

Petycja jest w sprawie działania przedstawicieli Kościoła Katolickiego, a nie w sprawie legalizacji marihuany czy związków partnerskich, zakazu medytacji w Tybecie, promowaniu laleczek voodoo, ograniczenia prędkości na zakrętach do 0,5 km/h, rzucania papierosów przed 12-ym rokiem życia czy w sprawie zakazu logicznego myślenia.. a jak widać i bez zakazu tego ostatniego "niektórzy" sami się do niego dostosowują:)
Ale bardzo się cieszę, że z taką troską obserwujecie tę petycję i liczycie ile osób, jakiego wyznania ją podpisuje. Dziwi mnie jednak, iż musicie posuwać się do umieszczania linków do swoich petycji właśnie tutaj. Taka desperacja, zwłaszcza, iż nasza petycja jest jeszcze bardzo świeża, pokazuje jak słabą macie wiarę w powodzenie Waszej akcji. O klasie nie wspomnę, bo po latach trollowania, musiało wejść w krew :) Ostrzegam jednak, że to jest ostatni wpis zaśmiecający w ten sposób tę petycję. Wystarczy, że takie popisy uskuteczniacie na każdym internetowym forum. Pozdrawiam :)


Gość

#8

2013-07-13 16:14

Pycha polskich hierarchów, winna być potępiana!!

Gość

#9

2013-07-13 18:01

Przestałem chodzić do kościoła i wierzyć w Boga ,po pierwsze zostałem bezczelnie oszukany przez przedstawiciela kościoła (Księdza) na kwotę 180 tyś zł i stwierdziłem ze boga nie ma jeżeli ksiądz oszukuje i nie boi się swojego pana to znaczy ze go niema .Drugie nie podoba mi się ze jako księża i wysoko postawieni duchowni w kościele katolickim nie zajmują się nauczaniem wiary i przekazywanie tej wiary tylko ciągle polityka i kasa . Trzecia sprawa to pedofilia w kościele ,uważam ze gdyby był bóg to kościół przestrzegałby tych zasad i księża żyliby w czystości i służyli bogu a nie diabłu

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-07-13 18:33


katolik

#11

2013-07-13 20:24

Jestem wierzącym człowiekiem. Wierzącym w Boga. Mam wrażenie ze polski kosciol znacznie się różni od tego w Watykanie. Tam mówi się o ubóstwie i o pokorze. U nas tego nie ma. W polskim kościele jest dążenie do gromadzenia bogactw i pycha. "Idźcie i nauczajcie w imię moje"... Czy pan Hozer /celowo używam formy "pan",bo nie zasługuje on na miano kapłana wg mnie/moze z czystym sumieniem nauczać w imię Jezusa? "Niech wasza mowa będzie prosta -tak,nie". Słyszałem w radiu w wiadomościach dzisiaj,ze o sprawie ks.Lemanskiego poinformowany został jakiś rabin który jest od lat przyjacielem papieża Franciszka. Obiecał poinformowanie go o tym i interwencje. Mam nadzieje ze tak się stanie,bo o jednym kościele tu nie można mówić.
Ada Śmigiel
Autor petycji

#12 Re:

2013-07-13 20:50

#11: katolik -

I będę za to trzymać kciuki z całych sił!

szpilowyhanik z Lublina

#13 Szydło kuko z miecha

2013-07-14 03:50

Czyli szydło wychodzi z worka,pieronsko szkoda ze piko (kuje) moją duchowa HISTORIE

Gość

#14

2013-07-14 11:26

To co się dzieje w Kościele i polityce zatrważa . Jestem tym przerażony . Pozdrawiam Wik(A)ry

Gość

#15

2013-07-14 11:42

precz z hipokryzją w kościele... dobrych księży się nie uwowa gdy jest się starszawym szatańskim pomiotem w skórze sługi Bożego
Skrzat

#16 re

2013-07-14 11:50

Jestem wierzącym, praktykującym chrześcijaninem i lektorem w posłudze kościoła rzymskokatolickiego i lezy mi na sercu dobro kościoła i jego wiernych a biskupą to dobro lezy w brzuchu podczas jazdy nowym wypasionym samochodem. Istnienie takiej hipokryzji i odstepst od ideału kapłaństwa (jak powtarza papiez) gdrozi samodestrukcji tej instytucji i pozostawienie wiernych na pożarcie przez nienawiść do wiary - więc nie popieram biskupa za jego podejście do ludzi i bycie mędą!!!!

 


Gość

#17

2013-07-14 12:38

Popieram
mario

#18 Re: To obłędna petycja

2013-07-14 13:40

#2: mnm - To obłędna petycja

Skoro brakowało Pani/Panu kogoś z Ruchu Palikota, postanowiłem podpisać.

Z poważaniem

Mariusz Orłowski,

www.mariuszorlowski.edu.pl

Ada Śmigiel
Autor petycji

#19 Re: Re: To obłędna petycja

2013-07-14 13:43

#18: mario - Re: To obłędna petycja

Mariusz :D
Puszczaj dalej, proszę :)

mario

#20 Re: Re: Re: To obłędna petycja

2013-07-14 14:01

#19: Ada Śmigiel - Re: Re: To obłędna petycja

abcdef

Udostępniłem na swojej osi czasu na Facebooku. Gratuluję inicjatywy!

Jan Majowski

#21 Re: Szydło kuko z miecha

2013-07-14 14:39

#13: szpilowyhanik z Lublina - Szydło kuko z miecha

Czeba zdumą dodać ze szpilowyhanik z Lublina jest Buddystą


Gość

#22

2013-07-14 15:20

Katoliczka
ooo

#23

2013-07-14 17:29

Mając takiego pasterza, jakim jest ks. Lemański czy Papież Franciszek, czuję dumę, że jestem w tym Kościele. Kiedy slyszę, że jedni są lepsi czy równiejsi od innych, chcę się jak najszybciej z niego wypisać. Hierarchowie kościelni w końcu musi zacząć słuchać swoich wiernych i zacząć zbliżać do Boga i Chrystusa. Czy się to komuś podoba czy nie, ale to wierni tworzą Kościół. Od spraw ziemskich sa instytucje świeckie. Musi nastąpić zmiana, musi być więcej nauki o Bogu i Chrytsuise, więcej jednoczenia ludzi, więcej dialogu a jak najmniej polityki, podziałów społeczenstwa na katolikow i bezboznikow oraz pustego moralizatorstwa za ktorym nic wiecej nie idzie. Księża nie są świetymi krowami, które mają prawo do wszystkiego, przy okazji mowiac innym jak mają żyć, że sa źli czy niegodni. Bycie księdzem, to jest misja, powołanie. Chrystus okazał miłość wszystkim, umarł za każdego, był ubogi i nie szczycił sie bogactwem, miał również odwagę wygonić bankierow i tragarzy z Domu Ojca (J 2,13-25). Takich kapłanów nam potrzeba-wiernych Chrystusowi, co bedą nas odważnie zbliżać do Świętości i prawdy, a nie takich, dla ktorych ważniejsze są kolejne super wielkie pomniki czy świątynie, albo awantura o multipleks dzieląc przy okazji Polaków.
Ada Śmigiel
Autor petycji

#24 Re:

2013-07-14 17:36

#23: ooo -

Właśnie tak! Dziwne, że "spasione brzuchy" tego nie widzą... a jeszcze dziwniejsze, że nie widzi tego duża grupa tych, którzy im te brzuchy pasą.

Ada Śmigiel
Autor petycji

#25 Re: Re: Re: Re: To obłędna petycja

2013-07-14 17:36