Petycja do Papieża Franciszka w sprawie ks. Wojciecha Lemańskiego


Gość

#126

2013-07-21 20:24

Co tu komentować ! Polski kościół hierarchiczny po prostu rozmija się z Ewangelią ! Zdumiewające , że za pokrzywdzonego uważa się arcb Hoser, który sam dał upust megalomanii, dygnitarstwa i mówiąc oględnie brakowi miłości bliźniego, która w wierze chrześcijańskiej - jak poucza św. Paweł - powinna być na pierwszym planie. A obecne próby zohydzenia ks Lemańskiego to niegodne posunięcia rzekomego nastepcy apostołow , to nie tylko wstyd to grzech, za który przyjdzie temu hierarsze odpokutować !
Obserwator

#127

2013-07-21 21:30

37-letni ksiądz, dominikanin z Gdańska, został tymczasowo aresztowany pod zarzutem gwałtu. Ksiądz Andrzej W. dziś usłyszał zarzuty. (…) Śledczy na razie nie mówią, czy duchowny przyznał się do winy. Grozi mu od 6-ciu miesięcy do 8 lat więzienia. - to pewnie za karę, że nie podpisała petycji.
Concordia

#128 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-21 22:32

#102: - Re: Re: Re: Re: Re:

"Nie dosc, ze droga Concordio czytac nie umiesz, to zupelnie nie rozumiesz tego co czytasz." - to zdanie jest kwintensencją logiki, tej wypowiedzi.

 

1. "Nigdzie ks. Lemanski nie mowil, ze nie warto zakazywac zabojstw, kradziezy i zgwalcen. Nigdy i nigdzie" - po pierwsze, ta wypowiedź, to tylko pararela, jeżeli tego nie rozumiesz, to nie będę zastępował Twoich nauczycieli, po drugie właśnie w cytowanej przeze mnie wypowiedzi, tzw. ksiądz Lemański, mówi, że nie warto zakazywać mordestw, a edukować ludzi, że zabijać nie warto. Bo każdy zdrowomyślący człowiek wie, że zgodnie z systematyką polskiego Kodeksu Karnego, przestępstwo aborcji, jest przestępstwem, w którym dobrem chronionym jest właśnie życie ludzkie i dlatego ustawodawca umieścił to przestępstwo w rozdz. XIX kk

 

2. Na szczęście, o tym kto ma rację, w Kościele Katolickim, nie decydujesz Ty, ani pan Lemański, a Episkopat, który w sposób jednoznaczy potępił postawę pana Lemańskiego.

 

3. Bardzo dużą odwagą się wykazałeś, komentując ten komentarz wśród lewackiej gawiedzi i kółka wzajemnej adoracji, a nie na stronie poparcia Biskupa Hosera, gdzie pewnie większość podpisujących, to ludzie niezwykle wyczulenia na sprawy Bioetyczne

 


Gość

#129 Re:

2013-07-21 22:37

#127: Obserwator -

Skąd masz tę informację ? bo w Polsce nie ma ani przestępstwa gwałtu ( jest co najwyżej zgwałcenie), ani kary więzienia ( już dawno zastąpiono ją karą pozbawienia wolności), a za zgwałcenie gorozi od lat 2 do 12, a nie od 6 miesięcy do 8 lat <zdziwoony>

Głupia Rózia

#130 Ależ moi Drodzy...

2013-07-22 02:30

Ależ moi Drodzy... Dość już tych sporów, obelg, kpin... Nie przystoi. A przynajmniej: nie szkoda Wam energii?
Droga Pani Ado zamykamy (?). Nic już tutaj się nie wskóra. Wczoraj wieczorem Kuria Warszawsko-praska (jeśli ktoś ma alergię na tę nazwę - są na to zioła) opublikowała nowe fakty. No cóż, nasz bohater to pieniacz, który ma już od dawna swoją teczkę w Watykanie. Można nie lubić, można być zafascynowanym Lemańskim, ale ... "przeoczył" on w swoich wypowiedziach (nawet TVN tak "obiektywny" się nie zająknął - ... ajjjj), że rekursy (odwołania) do Rzymu wysyła już prawie regularnie od kilku lat (zaczęło się od pozbawienia prawa nauczania religii w szkole) - i wszystkie są odrzucane lub jest przyznawana racja bpowi Hoserowi. Lemański ma już swoją teczkę nad Tybrem. Niestety pełną trefnych papierów. Sprawa jest pogrzebana ....
Kto jest katolikiem, niech się od jutra (poniedziałek) zajmie chrześcijańskim świadectwem i mozolnym trudem Ewangelii, a kto uprawiał na tej stronie i liście podpisów hucpę, niech sobie znajdzie nowe pole do brużdżenia Jezusowi i Jego Kościołowi.

Z naj- najserdeczniejszymi pozdrowieniami

Ada Śmigiel
Autor petycji

#131 Re: Ależ moi Drodzy...

2013-07-22 02:43

#130: Głupia Rózia - Ależ moi Drodzy...

A może jakieś źródła, linki.. cokolwiek Głupia Rózia? Bo póki co to tylko Twoje slowa.


Gość

#133

2013-07-22 09:54

Popieram!
Ada Śmigiel
Autor petycji

#134 Re: Re: Re: Ależ moi Drodzy...

2013-07-22 10:12

#132: Concordia - Re: Re: Ależ moi Drodzy...

I to jest dowód na: "Lemański ma już swoją teczkę nad Tybrem. Niestety pełną trefnych papierów. Sprawa jest pogrzebana ...." ?? 
Poza tym, to już czytałam. I nie tylko ja. Jak będziesz miała jakieś niezbite dowody ujawnione np. przez DZIENNIKARZY z Radia Maryja, daj znać, proszę :)
A póki co, Papież Franciszek dopiero rozpoczyna "panować" nad Tybrem, więc poczekajmy może, aż "założy swoje teczki" :)

Obserwator

#135 Re: Re:

2013-07-22 10:16

#129: - Re:

Jest już we wszystkich mediach, a sprawę skomentował przeor gdańskiego klasztoru, o. Marcin Mogielski. "Jesteśmy zszokowani. To bolesne wydarzenie. Żal nam tej biednej kobiety. Postaramy się udzielić jej koniecznej pomocy i wsparcia. Przykro nam, że to się wydarzyło i to że strony naszego współbrata. Jako pełnoletni powinien odpowiedzieć za swoje czyny, ale to sprawa wymiaru sprawiedliwości"


Gość

#136 Re: Re: Ależ moi Drodzy...

2013-07-22 11:42

#131: Ada Śmigiel - Re: Ależ moi Drodzy...

Pani Ado, zamykamy petycje? A skad! Wczorajsze kuriozalne oswiadczenie Kurii, tylko ukazalo, ze jest o co walczyc. Jesli my znowu zamilkniemy, ugniemy sie pod klamstwem, oskarzeniami, polityka nienawisci, a to wszystko w imie Boga i Chrystusa, to znowu dobro i prawda przegraja. Zbyt duzo dobrego zrobil dla KK ksiadz Lemanski i jemu podobni, by zostawic ich samych. Podpisujemy dalej! :) Jestesmy im to winni.


Gość

#137 Re: Re: Re: Ależ moi Drodzy...

2013-07-22 12:09

#136: - Re: Re: Ależ moi Drodzy...

Tylko podpisów jakoś nie ma .... Nie chwyciło.

Obserwator

#138 Re: Re: Re: Re: Ależ moi Drodzy...

2013-07-22 12:28

#137: - Re: Re: Re: Ależ moi Drodzy...

Na stronie "O prawo do głosu ks. Lemańskiego" jest już ponad 8300 podpisów. Po wczorajszym oświadczeniu kurii przybyło ich ok. 2000!!!

 


Gość

#139

2013-07-22 12:42

niezmiernie się cieszę że wreszcie można przyłączyc sie do inicjatywy ktora ma przeciwstawic się bucie i wszechwiedzy dygnitarzy KK w Polsce, przy wsparciu tak wielkiej osobowaości jak papież Franciszek

Gość

#140

2013-07-22 19:08

Popieram,ksiedza lemanskiego..prawdziwy ksiadz

Gość

#141

2013-07-22 19:11

Mam nadzieję.

Gość

#142

2013-07-22 19:25

Kościół to ludzie i księża, a Biskupi zachowują się tak jakby niebyło ludzi i nawet Papieża.Dobrze że mamy Pana Boga i zdarzają się tacy księża jak Ks.W.Lemański.Jestem z Gdańska i takie jest moje zdanie.
rocki7

#143 Re:

2013-07-22 21:44

#8: -

popieram ten poglad !

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-07-22 21:44



Gość

#145

2013-07-22 21:50

poprostu w glowie mi sie nie mieci co robia te grubasy obrosniete w tluszcz z kurii waeszawsko =praskiej,jestem katolikiem i to jest "mój kosciół"ale boli mnie to kurestwo tych szubrwcow purpurowych ,brawo ksiadz lemanski

Gość

#146 Re:

2013-07-23 00:30

#1: -

Dawno juz oddalilam sie od Kosciola, z wlasnej winy i przez swoje slabosci.  Nie bylo kolo mnie duszpasterza...nikogo kto wyciagnal by do mnie reke, kto pokazal mi na prawde Droge Pana...Zaluje, ze nie mialam kogos obok takiego  jak ks. Wojciech...moze wszystko bylo by inaczej. A tak mi sie chce Jezusa ...

Prawda nas wyzwoli..prosze sie trzymac i nie dac im sie.

Pozdrawiam z Berlina

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-07-23 00:37


jola
Gość

#148 sprawa ks.Lemańskiego

2013-07-23 08:13

Liczę na to, że z ewidentnego zła jakim jest postawa kurii wobec sprawy ks. Lemańskiego wyniknie dobro-oddolny ruch zmierzający do naprawy Kościoła w Polsce.

Obserwator

#149

2013-07-23 10:29


NaTemat.pl •Wydarzenia •Mieszkańcy Jasienicy odpowiadają na "kuriozalny komunikat kurii"
Mieszkańcy Jasienicy odpowiadają na "kuriozalny komunikat kurii"

i jeszcze to:

http://stacja-tluszcz.pl/?p=6362  -  z lokalnej prasy  jak  odebrano księdzu prawo nauczania religii w szkole


Gość

#150

2013-07-23 23:56

Bardzo słuszna. Niektórzy hierarchowie zapomnieli o przykazaniu Miłuj bliżniego jak siebie samego.