NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

Mieszkanka Wysokiej

#76 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-05 05:50

#75: Mieszkanka Św katarzyny. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Mieszkanko Św katarzyny - wszystko zostało już powiedziane i nie ma sensu dyskutować z tobą oraz tobie podobnymi osobami, ponieważ i tak wiecie wszystko najlepiej bez względu na to, jakie argumenty wam się przedstawi. Zarzucacie mieszkańcom Wysokiej, że nie sprawdzili planów, a sami jesteście zbyt leniwi, żeby sprawdzić dokładnie wszystkie fakty. Obyście tylko potem sobie w brodę nie pluli, jak będziecie kląć stojąc w korku na obwodnicy w Wysokiej.

Mieszkanka Św katarzyny.

#77 Mieszkanka ŚRe: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-07 06:44

#76: Mieszkanka Wysokiej - Re

 Mieszkanko Wysokiej, jeśli masz do mnie jakieś pytania odnośnie WOW bardzo prosze pytaj mnie - chetnie odpowiem :)

Na obecna chwile, jak piszesz wszystko zostało już  powiedziane - ale  nikt z Was nie chce odpowiadać  konkretnie na pytania.

Tak wiec, jesli możesz odpowiedz mi na pytania które zadałam wczesniej IRYSowi -post #70

ON NAJWYRAZNIEJ SIE WYSTRASZYŁ!:)

Pozdrawiam i oczekuję na "rzeczową" rozmowe.

 

Mieszkanka Wysokiej

#78

2014-08-12 14:55

Otóż Mieszkanko św Katarzyny oprócz postawienia kilku pytań nie zadałaś sobie więcej trudu, żeby sprawdzić, jakie były fakty, a upierasz się przy tym, że mieszkańcy Wysokiej to gapy, które nie sprawdziły planów przed zakupem mieszkania. W planach był i nadal jest korytarz pod drogę po jednym pasie w każdą stronę ze zjazdami na osiedla i skrzyżowaniami. Taka droga faktycznie ułatwiłaby życie wielu osobom i byłaby odciążeniem komunikacyjnym. Mieszkańcy kupując mieszkania liczyli się z tym, byli tego świadomi i nie mieli nic przeciwko. W pewnym momencie inwestor przypomniał sobie jednak, że przecież buduje obwodnicę i gdzieś ją trzeba spiąć w całość. Dopatrzył się, że ma zostawiony korytarz pod drogę i usilnie próbuje wcisnąć w niego kawałek tej obwodnicy puszczając tam tranzyt. Ponieważ korytarz był przewidziany pod zwykłą drogę, obwodnica o takich gabarytach, jakie zaplanował inwestor, zwyczajnie nie mieści się w tym miejscu (nie mówiąc już o przekroczeniu dopuszczalnych norm poziomu hałasu, spalin, drgań i zanieczyszczeń). Próbuje więc teraz wcisnąć tam na siłę wąskie gardło, podczas, gdy na innych odcinkach trasa ta jest szersza lub przynajmniej z możliwością jej poszerzenia w przyszłości (nigdzie nie ma tak bliskiej odległości od zabudować mieszkalnych!).

Rozumiem zatem Twoje potrzeby, ale nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy się poświęcać dla dobra ogółu i zgadzać się na budowę kolejnego bubla budowlanego, który zaraz się zakorkuje. Nie możemy odpowiadać za nieodpowiedzialne decyzje urzędników i ich przeoczenia. Jeśli ktoś tu coś zawalił to zdecydowanie nie mieszkańcy Wysokiej.


Gość

#79 Re:

2014-09-02 13:39

#78: Mieszkanka Wysokiej -  

- W planach był i nadal jest korytarz pod drogę po jednym pasie w każdą stronę ze zjazdami na osiedla i skrzyżowaniami. Taka droga faktycznie ułatwiłaby życie wielu osobom i byłaby odciążeniem komunikacyjnym.

Pokaż mi w jakich planach a uwierzę- oczywiscie pewnie jakis historycznych.

- W pewnym momencie inwestor przypomniał sobie jednak, że przecież buduje obwodnicę i gdzieś ją trzeba spiąć w całość.

Powiedz mi mieszkanko Wysokiej od kiedy istnieje plan odnosnie przebiegu WOW a od kiedy stoja wasze pierwsze bloki. Jesli potrafisz sobie odpowiedziec na to pytanie to wiesz ze WOW była planowana co najmioniej 10 lat wczesniej. Jesli natomias wierzysz w to co piszesz to powiedz mi któredy miała byc planowana WOW według Ciebie bo chyba nie wierzysz to zdanie

Dopatrzył się, że ma zostawiony korytarz pod drogę i usilnie próbuje wcisnąć w niego kawałek tej obwodnicy puszczając tam tranzyt.

 

Chcesz dalej dyskutować odpowiedz sobie na pytanie, kiedy była planowana WOW a kiedy Wasze bloki! - i to Ty odrób lekcje!!!.

M ŚwK

 

 

Mieszkanka Wysokiej

#80 Re: Re:

2014-09-04 14:36

#79: - Re:  

Otóż musisz odzielić od siebie dwie różne kwestie: planowanie budowy WOW od planowania jej faktycznego przebiegu w terenie! Urzędnicy wykazali się sporą niekompetencją ponieważ (jak większość spraw w naszym kraju) zaplanowali, że ma być WOW, ale nie zaplanowali, którędy ma ona przebiegać i jak ma dokładnie wyglądać na całej trasie. A jak już zabrali się za planowanie  umiejscowienia WOW, to okazało się, że nie zadbali o odpowiednie korytarze (w pewnym momencie zrezygnowali nawet z "naszego" odcinka). Ale upieraj się bez sensu dalej przy swoim. Jak będziesz stała na zakorkowanym odcinku w Wysokiej, którego w żaden sposób nie będzie można poszerzyć, to może wtedy najdą cię odpowiednie refleksje. Pogrzeb sobie w całej dokumentacji, to może uwierzysz i przestaniesz mi zarzucać, że nie odrobiłam lekcji. 

Kali

#81 Re: Re: Re:

2014-09-05 10:18

#80: Mieszkanka Wysokiej - Re: Re:  

To ja sie podłacze do tej rozmowy jesli Panie pozwolą:)

Mieszkanko Wysokiej -

Skad masz takie informacj,że urzednicy wykazali sie niekompetencja.? WOW była od dawna zaplanowna w tym przebiegu i nie pisz bzdur, że ktoś najpierw postawił bloki a później próbował wepchac pomiedzy nie obwodnice bo to jest śmieszne.

(w pewnym momencie zrezygnowali nawet z "naszego" odcinka).

-tak ale to nie dlatego, ze sie nie zmiesci tylko, ze względów finansowych i  zakładali ze bedzie przedewszystkim ruch  tranzytowy podążajacy w strone autostrady i chcieli od ronda w Żernikach wrzucic wszystko na A4 wezeł Wrocław Wschod.

Jednak Gminy międzyinymi moja sie przeciwstawiły takim pomysłom mówic, że duza czesc ruchu bedzie lokalna własnie do Bielan (pomysleli o mnie:)

Jak będziesz stała na zakorkowanym odcinku w Wysokiej, którego w żaden sposób nie będzie można poszerzyć, to może wtedy najdą cię odpowiednie refleksje.

Przeczytaj mój post #59  i Ty uwierz w to ze tam sie spokojnie miesci droga klasy 2x2 +chodniki.

(co zreszta od dawna planowali urzędnicy).

Dodamm, że szukając działki pod budowę domu w 2005, bedzac w Gminie Kobierzyce na ścianie koło geodezji wisiała duza mapka z MPZP i zaznaczony był tam przebieg WOW we wsi(podkreśle słowo :) bo teraz to juz prawie miasto) Wysoka w takiej postacji jak obecnie.

Byłaś w gminie, chociaż raz ? i co Ci powiedzieli ?

 

 

pzdr kali

 

@Mieszkanko Św katarzyny  dojeżdzasz do Bielan czy dalej?

Miszkanka Wysokiej

#82 Re: Re: Re: Re:

2014-09-08 08:05

#81: Kali - Re: Re: Re:  

 Niestety to, co piszesz to szczątkowe, nie do końca sprawdzone informacje, które można było wyczytać z mediów, a nie z oficjalnej dokumentacji. Gdybyś zgłębił się w całą dokumentację od początku, kiedy WOW była planowana, przekonałbyś się, że nie masz racji. Pierwotnie na tym odcinku przechodzącym przez wieś Wysoka miała być drogą po jednym pasie w każdą stronę. WOW była planowana od dawna, ale wirtualnie, bo co do jej ostatecznego przebiegu urzędnicy nie mogli się zdecydować. Względy finansowe to zupełnie inna kwestia, bo śledząc plany inwestycyjne można powiedzieć tylko jedno - szopka na kółkach, decyzje zmieniane jak wiatr zawiał, praktycznie z dnia na dzień. W 2004 roku, kiedy osiedla we wsi (podkreślę to słowo, bo mimo Twojego chciejstwa, jest to wciąż wieś, a nie miasto! Jakoś kiedy jest wam wygodnie nazywacie nas wieśniakami, a innym razem okazuje się, że według was mieszkamy niemalże w metropolii. Może się w końcu zdecydujecie, bo zaczynamy się gubić:P) Wysoka były w trakcie budowy, inwestor przypomniał sobie, że przecież miał budować WOW. Przypomniał sobie, że w tym miejscu ma korytarz, ale stwierdził, że WOW powinna być 2x2, więc chciał poszerzyć korytarz, bo zorientował się, że w tym miejscu nie zmieści mu się to, co chce budować. Na poszerzenie nie było miejsca, ponieważ wokół budowały się już osiedla i korytarz pozostał bez zmian. Pomysłodawca WOW ogłosił więc w mediach, że ten odcinek nie powstanie wcale.Wyobraź sobie również, że byłam w gminie i informacje, których udzielała gmina dotyczyły drogi lokalnej. Jak sobie poczytasz mpzp, to będziesz wiedział, że z jego zapisów wcale nie wynika, że w tym miejscu miała przechodzić WOW a nie zwykła droga, więc może uprzejmie raczycie zaprzestać wyzywania nas od leni, którym nie chciało się sprawdzić planów.

Sam inwestor wie doskonale, że w tym miejscu nie zmieści się obwodnica 2x2 i już oficjalnie chce budować 1x2, ale ty wiesz lepiej i będziesz się ciągle upierał, że się zmieści.

Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu, bo nie masz nic nowego do powiedzenia oprócz tego, że "się zmieści" i "było w planach od dawna". Szkoda mi czasu na przekonywanie ślepego i głuchego, który zwyczajnie będzie szczęśliwy, kiedy wbrew zdrowemu rozsądkowi i na siłę wybudują ludziom autostradę pod oknami. No, ale masz do tego prawo, bo żyjemy w demokratycznym państwie. Na szczęście my mamy takie same prawa.

kali

#83 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-09-09 14:43

#82: Miszkanka Wysokiej - Re: Re: Re: Re:  

 Pozyjemy zobaczymy:-)  

To musielismy byc w roznych Gminach!

Postu #59 nawet nie przzeczytalas bo po co , lepiej bzdury pisac, ze sie nie da.

 

EOT

Mieszkanka Wysokiej

#84

2014-09-10 05:58

Kali czytaj może z troszkę większym zrozumieniem, zanim wytkniesz mi kolejny raz, że piszę bzdury! W poście #59 napisałeś, że według ciebie, twoich wyliczeń i najlepszej twojej wiedzy droga 2x2 się zmieści. No i super, jesteś domorosłym budowlańcem, który zna się na budowaniu dróg, ale inwestor zmienił zdanie i chce budować drogę 1x2 właśnie dlatego, że 2x2 nie chce mu się tam zmieścić w takiej formie, w jakiej planowali. No, ale może zatrudnią ciebie, to im ją jednak zmieścisz:-P

Zgodzę się z tobą, że pożyjemy, zobaczymy:-)

Mieszkanka Sw.Katarzyny

#85 Re:

2014-09-11 05:29

#84: Mieszkanka Wysokiej -  

 Tak mieszkanko aTwoje dane ,ze investor zmienil zdanie jest z pierwszej reki:-) 

A jesli inwestor, jak piszesz zechce budowac droge 1x2 to nie bedziesz/bedziecie protestowac? Bardzo w to watpie bo widze, ze jestescie typowymi pieniaczami i nic wiecej.

Pozdrawiam Mieszkanka Sw.Katarzyny

@Kali tylko do Bielan

Mieszkanka Wysokiej

#86

2014-09-11 08:30

Wyobraź sobie mieszkanko św. Katarzyny, że są to informacje od inwestora :P My w przeciwieństwie do was staramy się być na bieżąco w tej sprawie i sprawdzać wszystkie możliwe dostępne źródła. Wy pozostajecie na etapie jakiś planów, które powstały sto lat temu i z którymi na dodatek zbyt dobrze się nie zapoznaliście, bo napisali o tym w gazecie.

Nie będziemy protestować, jeśli droga 1x2 nie będzie miała spełniać obwodnicy obsługującej ruch tranzytowy, a będzie zwykłą drogą odciążającą ruch ze Zwycięskiej. Pieniaczami są bardziej takie osoby, jak ty i kali, których jedynym argumentem jest to, że obwodnica była w MPZP od dawna i nie przyjmują żadnych racjonalnych argumentów, że nie mają racji. Poczytaj sobie dobrze ten nieszczęsny MPZP i powiedz mi, w którym miejscu jest tam napisane, że ta planowana droga to WOW.

Tak naprawdę to nasze interesy są bardzo podobne, z tą różnicą, że wam dodatkowo sprawi złośliwą przyjemność fakt, że tiry będą ludziom jeździć pod oknami. Nie jest wam to do niczego potrzebne, ale będzie cieszyć :-(

irys

#87 ulica

2014-09-16 18:44

Sasiadko z Wysokiej ! dyskusja z kalim i mea to zadna powazna rozmowa.pieniactwo i zlosliwosc to cecha ludzi,ktorzy chca siac zamet wsrod naszej spolecznosci ale nas jest 507 osob i co te dwie istoty moga zdzialac??? NIC NIE MOGA!!!bedzie tak jak nasza spolecznosc zaakceptuje!!!! POZDRAWIAM!!

kali

#88 Re: ulica

2014-09-18 05:41

#87: irys - ulica 

 Pieniactwo to jest z Waszej strony, bo nie potraficie napisac nic sensownego od tego ze kupiliscie mieszkania przy planowanej od dwna obwodnicy. Powiadasz 507 to az tylu kupije mieszkanie w ciemno.Szczerze wspolczuje:-) 

I ta garstka ludzi ma utrudnic zycie mnie, mieszkance sw Katarzyny oraz tysiaca ludzi ktorzy wyczekuja tej obwodnicy.Nie badzcie smieszni.

 

Mieszkanka Wysokiej

#89 Re: Re: ulica

2014-09-18 14:24

#88: kali - Re: ulica 

Kali zakończmy tą dyskusję, bo ona nic nowego nie wnosi oprócz wzajemnego obrażania się. Ty widzisz swój czubek nosa i swoje potrzeby, obrażasz mieszkańców Wysokiej zupełnie niesłusznie, bo wciąż upierasz się, że kupili swoje mieszkania w ciemno i nie sprawdzili przebiegu planowanej obwodnicy. To są tylko i wyłącznie twoje subiektywne odczucia, bo z faktami nie mają nic wspólnego. Będziesz się do końca upierał przy swoim twierdząc, że nic sensownego nie napisaliśmy, ale chyba po prostu nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Mam nadzieję, że nigdy nie staniesz przed koniecznością walki z niekompetencją urzędników i że zawsze będziesz mógł wszystko dokładnie sprawdzić, przewidzieć, a nawet wróżyć z fusów albo czytać ze szklanej kuli (bo czasem pozostaje chyba tylko takie rozwiązanie). Tak by było, gdybyśmy żyli w świecie idealnym, ale niestety żyjemy w naszej rzeczywistości.

Mieszkanka Św katarzyny.

#90 Re: Re: Re: ulica

2014-09-23 14:01

#89: Mieszkanka Wysokiej - Re: Re: ulica 

Tak tylko Wy swoimi działaniami utrudniacie życie innej - nie ukrywajac zdecydowanie wiekszej liczbie ludzi. Pamietasz pewnie,  protesty i utrudnianie przy budowie AOW przez dwóch profesorów prawa z UWr, którzy mieli działki obok planowanej od dawna AOW. Podobało Ci sie to - pewnie nie. Jechałac kiedyś AOW - widzisz jaki jest ruch  na nie a wyobraż soebie teraz te auta pędzące przez miatso.

 

Mieszkanka Wysokiej

#91 Re: Re: Re: Re: ulica

2014-09-23 14:57

#90: Mieszkanka Św katarzyny. - Re: Re: Re: ulica 

 Ręce, nogi i uszy mi opadły :-( wy naprawdę macie problem z czytaniem ze zrozumieniem :-( Jak można rozmawiać z głuchym?... 

IRYS

#92 nie dla WOW

2014-09-25 18:50

Marzenie jakiegos  kalego i sw. katarzyny jest wow pod oknami  mieszkancow Wysokiej !Argumentem tych dwojga nieszczesnikow jest to - po co kupowaliscie tutaj mieszkania -argument tych zcietrzewionych jes t tak cienki jak piwo w Lubartowie !! Kto by nie kupil tutaj mieszkania  to sa ludzie  i oni beda decydowac o wow!! Obecnie mamy demokracje i bedziemy decydowac  co bedzie MY MIESZKANCY wYSOKIEJ!!!!! Koniec  kropka !!!!!!!!!!!!!!!!

kali

#93 Re: nie dla WOW

2014-10-01 07:33

#92: IRYS - nie dla WOW 

 @Mieszkanka Wysokiej

Ręce, nogi i uszy mi opadły- a dlaczegoż to  czyżby Mieszkanka ŚwK nie pisała prawdę, jeśli tak to w którym miejscu?

@Irys - Marzenie jakiegos  kalego i sw. katarzyny jest wow pod oknami  mieszkancow Wysokiej - i bardzo dużej grupy mieszkanców pow. wrocłwskiego, choć nie koniecznie pod oknami mieszkańców DWÓCH osiedli.

Koniecznośc budowy obwodnicy (obojetnie któredy) zapewne i Wy dostrzegacie, chocby nawet dlatego by dostać sie do Bielan a nie stać w korkach na Zwycięskiej

Powtórze to co pisałem dużo wcześniej. Palny WOW istnieja wczesniej niz plany budowy Waszych osiedli. (Kiedyś się poświece, wybiore sie do Waszej gminy i zrobie skany planów WOW).

Przesuwnanie przebiegu  trasy obwodnicy, podnosi koszty, przesuwa ja w czasie oraz co najważniejsze zmiana przebiegu spowoduje puszczenie ja pod domostwami starej czesci wsi Wysoka,  co uważam, za czyste skur.......

Obecnie mamy demokracje i bedziemy decydowac  co bedzie MY MIESZKANCY wYSOKIEJ!!!!!

- jeśli wiesz na czym polega demokracja to to co napisałeś  nią nie jest. Dla mnie to sie to nazywa Anarchia

 

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-10-01 15:28


janek

#95

2014-10-02 11:19

"należy odłożyć na bok..." a to niby dlaczego? jeśli ktoś kupił sobie taniej mieszkanie w Wysokiej, to mógł wziąć pod uwagę z czego to wynikło. Czy w związku z tym ktoś inny, kto kupił kawałek ziemi, mieszzanie etc w innej lokalizacji, na którą potencjalnie przełożony zostałby dotychczas wyznaczony przebieg, powinien w związku z protestem stracić??? czy może powinien również zacząć protestować i próbować przekładać z powrotem lub w kolejne miejsce???


Gość

#96

2014-10-02 12:37

"[...] wójt gminy nie brał w ogóle pod uwagę planów budowy obwodnicy w tym miejscu pozwalając na tak dużą rozbudowę osiedli w tak bliskim sąsiedztwie." To zdanie jest nieprawdziwe, gdyż specjalnie z myślą o przyszłej obwodnicy został zarezerwowany pas terenu przebiegający przez osiedle (widoczny na mapach i zdjęciach satelitarnych). Kupując mieszkanie w tej okolicy trzeba było liczyć się z tym, że ta droga kiedyś powstanie i że będzie przebiegać zgodnie z pierwotnymi załozeniami, jeśli się nie zapoznalo z planem zagospodarowania przestzennego okolicy lub się go zignorowało, to można mieć pretensje wyłącznie do siebie. Co do proponowanego wariantu przez Magnice to ma on sens wyłącznie dla ciężarówek chcących ominąć południe Wrocławia. Jedną z funkcji obwodnicy ma być odciążenie wiecznie zakorkowanej ul. Zwycięskiej jako alteratywny dojazd do Bielan, jazda przez Magnice byłaby kompletnie nieopłacalna i droga nie realizowałaby jednego ze swoich głównych celów.

Kuba

#97 Re:

2014-10-02 13:19

#6: -  

 To czego by to wtedy była obwodnica? 

Ra

#98 Re: Sprzeciw wobec obwodnicy

2014-10-02 14:24

#5: Mieszkaniec Wysokiej - Sprzeciw wobec obwodnicy 

 Przepraszam, tylko wtedy dla kogo by ta obwodnica była? Droga była w planach w tym miejscu od 11 lat. Wójt Kobierzyc chce zrobic obwodnicę do Bielan i tam co? wbić się w skrzyżowanie drogi ze ślęzy, które juz teraz jest zakorkowane? Jako mieszkaniec Ślęzy zaprotestuję, bo chce mieszkać w spokojnej wsi bez dróg przelotowych. Jako mieszkaniec Bielan zaprotestuję, bo nie po to nam wybudowali obwodnicę autostradową, żebyśmy znów mieli przyjmować większy ruch, itp. itd. -> wszędzie byle nie u mnie = warcholstwo.


Gość

#99 Re:

2014-10-02 16:19

#95: janek -  

 kolejny, który wyssał sobie z palca informacje o tańszych mieszkaniach w Wysokiej! Gdzie to przeczytałeś, w Fakcie?? 

Wybierz swojego nicka

#100 Re:

2014-10-02 16:29

#96: -  

 owszem w mpzp był pozostawiony korytarz pod drogę, ale nigdzie nie było mowy o tym, że ma to być obwodnica z ruchem tranzytowym!! W gminie były również udzielane informacje, że będzie to droga lokalna. Czy zatem kupując mieszkanie należy udawać się do wróżki, żeby popatrzyła w szklaną kulę i powiedziała, czy za 10 lat urzędnikom się nie odmieni i nie będą chcieli puścić tirów przez środek osiedli??