PETYCJA O USUNIĘCIE prof. dr hab. Jakuba Steliny z listy pracowników Uniwersytetu Gdańskiego

Skontaktuj się z autorem petycji

Przekazanie petycji - zamknięcie

2020-11-02 17:37:04

Szanowni Sygnatariusze,

 

W weekend podjąłem decyzję o zredagowani komentarzy - postanowiłem, przed przekazaniem petycji, usunąć komentarze zawierające wulgaryzmy.

 

W dniu dzisiejszym na adresy mailowe Dziekana WPiA UG, p.o. Rektora UG i samego prof. Steliny przekazałem wiadomość mailową z linkiem do petycji, prośbą o uwzględnienie treści petycji w organizowaniu życia uczelni oraz załączoną listą podpisów w formacie PDF.

W przypadku oficjalnej odpowiedzi poinformuję Was o stanowisku Uczelni.


MG

Przekazanie petycji - info

2020-10-29 20:02:24

Szanowni Sygnatariusze,

w dniu jutrzejszym ( 30.10.2020 r.) petycja zostanie oficjalnie przekazana na adresy mailowe: Rektora UG, Dziekana WPiA UG oraz samego prof. dr hab. J. Steliny.

Już dziś można spodziewać się jakie stanowisko zajmą władze Uniwersytetu - otóż wieść o petycji rozeszła się lotem błyskawicy i osoby związane z uczelnią udzielili już odpowiedzi dziennikarzom:

https://polskatimes.pl/studenci-ug-zadaja-dymisji-sedziego-tk-prof-jakuba-steliny-juz-23-tys-podpisow-pod-petycja/ar/c1-15260820

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26445056,nie-chca-by-sedzia-tk-wykladal-na-uniwersytecie-gdanskim.html

Na mocy art. 121a ustawy prawo o szkolnictwie wyższym (tj. Dz.U.2020.85) wykładowcy powołani na stanowisko sędziego TK, SN, WSA są właściwie nieusuwalni z uczelni. Wskazany przepis stanowi przywilej dla sędziów, który godzi w autonomię uczelni - jest ona bowiem zmuszona do kontynuacji współpracy z sedzią wykładowcą, nawet jeśli jest on negatywnie oceniany. Mam nadzieję, że studenci walczący o zachowanie autonomii uczelni będą pamiętać o wskazanym przeze mnie przepisie.

Wraz z przekazaniem petycji wystosuję apel o potraktowanie petycji i woli wyrażonej przez osoby, które ją podpisały jako wezwanie do przedsięwzięcia wszelkich środków do ograniczenia roli prof. Steliny w życiu Uczelni oraz zachowania woli Sygnatariuszy Petycji na przyszłość  - myślę bowiem, iż emocje oraz energia ostatnich dni pozwolą na początek dobrych przemian społecznych oraz prawnych i w niedalekiej przyszłości uda się osiągnąć cel naszej petycji.

Na marginesie wskazuję, iż pojawiły się inne inicjatywy, które mają na celu uwolnienie państwowych uczelni od współpracy z wykładowcami - sędziami quasi TK.

https://gloswielkopolski.pl/sedzia-tk-justyn-piskorski-poproszony-o-rezygnacje-ze-stanowiska-minister-czarnek-zapowiedzial-interwencje-w-jego-sprawie/ar/c1-15259148

 

PS. Pojawiła się także petycja w obronie dziekana Steliny.

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_obronie_prof_dr_hab_jakuba_steliny_oraz_wolnoci_przekona_pracownikow_naukowych?u=6300811

Pragnę zaznaczyć, iż postulat usunięcia Prof. Steliny z UG nie ma związku z jego poglądami - te bowiem powinny pozostać poza naszą oceną. Nie ma również charakteru ataku personalnego. Sprzeciw dotyczy tego, iż rękami quasi Trybunału Konstytucyjnego, którego prof. Stelina jest członkiem próbuje się narzucać skrajnie konserwatywne poglądy, w sposób bezprawny, nam wszystkim.Najprawdopodobniej jest to także działanie inspirowane przez rządzącą koalicję.

Pozdrawiam,

MG

PPS. Gdyby ktokolwiek z Was miał jakieś pytania - zachęcam do pisania. W miarę możliwości czasowych postaram się odpowiedzieć.


MGUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...