Stop gwałtom!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop gwałtom!


Gość

#51

2015-07-02 08:05

Nie wystarczy mówić, że potępia się przemoc wobec kobiet. Nie wystarczy nawet zmiana prawa na lepiej chroniące ofiary przemocy. Konieczna jest edukacja nt. przemocy wobec kobiet i przede wszystkim wola realizowania strategii sprzeciwu wobec przemocy. Zawsze i wszędzie. Przez każdego. Tej woli, wiedzy i zrozumienia zabrakło. Musimy to zmienić. To sprawa kazdej z nas i każdego. To nie jest tylko sprawa brutalnego gwałtu w Elblągu. To może zdarzyć się i zdarza wszędzie. Dlatego podpisałam te petycję.

Gość

#52

2015-07-02 08:06

Nic mnie tak nie razi jak zachowanie typu "to pani wina, a przecież nic się nie stało " wobec ofiar gwałtu. To przerażające jaką mentalność prezentują mężczyźni i kobiety(!) względem kogoś, kto przeżył coś tak strasznego. Przyzwolenie społeczne na gwałt powinno pozostać tylko wstydliwym echem przeszłości, a nie codziennością. I nie odbierajmy mężczyznom wolnej woli, to nie alkohol gwałci, tylko człowiek, świadomy i odpowiedzialny, niech więc poniesie adekwatne konsekwencje. Aż krew się burzy...

Gość

#53

2015-07-02 08:45

Czas najwyzszy,zeby kobiety byly traktowane podmiotowo,a nie przedmiotowo. A juz karygodne,zeby byly zabawka dla pijanych facetow,jakakolwiek by to nie byla sytuacja

Gość

#54

2015-07-02 09:11

Kiedy przeczytalam ,ze za gwalt nie zostali przykladnie ukarani poprstu szlak mnie trafia.to co wlasciwie musialoby sie wydaazyc ,zeby gwalt nazwac gwaltem.najbardziej okrutne sa. dla siebie kobiety.

Gość

#55

2015-07-02 09:32

Podpisałam ponieważ nie mieści mi się w głowie jak można obarczaj winą ofiarę gwałtu, a przestępców - bo tylko tak można nazwać tych gwałcicieli - usprawiedliwiać. Wychowujmy chłopców na mężczyzn, którzy nie uważają sie za panów całego świata i przede wszystkim nie pozwólmy na to, żeby takie sytuacje zostały wyciszone. Musimy ruszyć niebo i ziemię, żeby uświadamiać ludzi. Nie chce być następna ofiara, nie chce by nią była moja przyjaciółka, koleżanka czy w przyszlosci córka.

Gość

#56

2015-07-02 10:38

Zanim zaczniemy pomagać komuś daleko, pomóżmy tym kobietom, które najbliżej nas nie mogą doprosić się o sprawiedliwość.

Gość

#57

2015-07-02 10:41

Uwazam, ze ofiary powinny miec zapewniona opieke i ochrone, a napastnicy powinni ponosic odpowiednio wysoka kare, zeby to odstraszalo od takich czynow. Niestety czesto dzieje sie inaczej. Pytanie dlaczego? Glupota? nieswiadomosc czy nie respektowanie praw kobiet ?

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-07-02 11:03



Gość

#59

2015-07-02 11:20

Jak najbardziej sluszna inicjatywa!

Gość

#60

2015-07-02 12:15

Podpisałam, ponieważ jestem kobietą. To chyba wystarczajacy powód.
gosia

#61

2015-07-02 12:49

Nie dla gwałtów i dla gwałcicieli! Nie dla zachowań ludzkich, które nie wspierają kobiety po tak traumatycznym wydarzeniu jakim jest gwałt!!!


Gość

#62

2015-07-02 12:51

Stop przemocy wobec kobiet!
Dość niekompetencji policji i prokuratury!
Koniec z uchylaniem się od odpowiedzialności lekarzy!

Gość

#63

2015-07-02 12:53

Jestem oburzona wyrokiem sądu i przebiegiem procedur policyjnych i sądowych. Poza tym sama jestem tłumaczką i czuję wielką solidarność z Panią Aleksandrą.

Gość

#64

2015-07-02 13:25

Bo zastanawiam się jaka byłaby kara i reakcja otoczenia gdyby pokrzywdzonym był mężczyzna...

Gość

#65

2015-07-02 13:47

Jestem kobietą i mówi nie - nie ma jakiegokolwiek usprawiedliwienia dla gwałtu. nie zgadzam się na to i z całego serca chce żeby w końcu państwo zaczęło chronić ofiary a nie ich oprawców.

Gość

#66

2015-07-02 14:05

Mam dosyć tego, że policja i sądy mają tak ważną sprawę w głębokim poważaniu... cieszę się, że są takie organizacje jak Feminoteka, gdzie można uzyskać rzetelną informację i pomoc.

Gość

#67

2015-07-02 14:44

Nie ma mojej zgody na akceptację braku ochrony ofiar wszelkiej przemocy..!!!!!!!!!!!!!!!!

W naszym  kraju  instytucje nie wspierają  ofiar przemocy  . Policja nie ma co zrobić z oprawcą ( po 24 h) więc umywają ręce , bo wiedzą ,że i tak wyjdzie i będzie dalej bił ,gwałcił , obrażał .Sama byłam świadkiem jak policjant przekonywał kobietę ( po awanturze domowej)  aby nie zakładała niebieskiej karty, bo to można tylko na interwencji w domu , a po co jej taki rozgłos...... Instytucje pomocy społecznej są mało skuteczne a sądy nieudolnie ulegają presji społecznej , bo przecież w "katolickim " kraju kobiety powinny "dobrze" się prowadzić zamiast prowokować męższczyzn. I tak cofamy się do średniowiecza............

 


Gość

#68

2015-07-02 15:36

Stop kulturze przemocy! Szczerze współczuję pani Aleksandrze, jej rodzinie oraz osobom, które spotkały podobne historie.


Gość

#69

2015-07-02 16:16

W Polsce prawo i organy ścigania gwałcą ofiary ponownie

Gość

#70

2015-07-02 16:20

Zeby elblaska policja, prokuratura i sad byly tak bardzo slepe na gwalt, musi byc on slabo widoczny nie tylko w tym miescie ale przede wszystkim w kulturze i w swiecie, w ktorych zyjemy.

Gość

#71

2015-07-02 16:28

Czas, aby polskie prawo przestało chronić przestępców, pobłażać im na każdym kroku, dbać by nie spadł im czasem wlos z głowy. Wyroki w zawieszeniu nie są żadną karą, tym bardziej, że taki wyrok nawet odwieszony można odraczać i zawieszac setki razy, co tylko rozzuchwala sprawców w bezxkarności. Czas, by polskie prawo przestało dbać o interesy sprawców, a zaczęło chronić pokrzywdzonych dając im poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Czas, by istnienie zapisu prawa nie bylo tylko na papierze, gdyz martwe prawo służy jedynie przestępcom.


Gość

#72

2015-07-02 16:56

Bo sposób w jaki potraktowana została już po zdarzeniu zgwałcona kobieta jest bestialski i oburzajacy. Godzi w człowieczeństwo wszystkich związanych. Nie zgadzam się na traktowanie drugiego człowieka w ten sposób.

Gość

#73

2015-07-02 17:22

Podpisałem ponieważ jestem człowiekiem.

Gość

#74

2015-07-02 17:39

Gwałt to ogromna tragedia w życiu osoby poszkodowanej, trauma nie do wymazania. Sprawcy gwałtu powinni otrzymywać 25 lat więzienia, w przypadkach szczególnego okrucieństwa nawet dożywocie!

Gość

#75

2015-07-02 18:24

przemoc seksualna to przestępstwo