List otwarty do prezydenta elekta w sprawie farm wiatrowych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji List otwarty do prezydenta elekta w sprawie farm wiatrowych


Gość

#1

2015-07-07 07:16

Ze względu na konieczność pilnego uregulowania sprawy i zakończenia nikczemnego,szkodliwego i korupcyjnego procederu budowy farm wiatrowych w Polsce uważamy petycję za bardzo potrzebną.

Gość

#2

2015-07-07 17:33

Problemy opisane w petycji powinny być natychmiast rozwiązywane z korzyścią dla mieszkańców wsi i miasteczek Polski. Wieloletnie zaniechania pod wpływem lobbystów wiatrakowych są ogromnym skandalem i powinny skutkować usunięciem z urzędów ludzi sprzyjających korupcji.

Gość

#3

2015-07-07 18:40

1.Zbyt dużo naruszeń procedur zmiany planów przestrzennego zagospodarowania.
2. Energia z wiatraków nie rozwiązuje problemów emisji CO2-przykład ,Niemcy.
3. Negatywne oddziaływanie na organizmy żywe,w tym człowieka jest udowodniona.

Gość

#4

2015-07-07 21:33

Osobiście jestem dotknięty tym nielegalnym procederem stawiania turbin.Na własne oczy widzę skalę korupcji i bezprawia jaka ma miejsce w gminie Grodków gdzie w szaleńczych zamysłach burmistrza,miejscowych biznesmenów i lobby wiatrowego chciano nam postawić dosłownie na podwórkach 150 turbin 200 metrowej wysokości.Jest to skala absurdu dotąd nie spotykana w Europie,a zaznaczyć trzeba że teren gminy jest gęsto zaludniony,wsie sąsiadują ze sobą często w odległosci mniejszej niż 2km co stawarza ludziom prawdziwe getto otoczone wirującymi łopatami śmigieł.To jest nie do wyobrażenia co chcą zgotować ludziom skorumpowani gminni urzędnicy wraz z ich poplecznikami.

Gość

#5

2015-07-08 17:46

Uważam, że obecna polityka energetyczna związana ze źródłami odnawialnymi a w szczególności dot. to farm wiatrowych, jest oparta o lobbowanie bogatych inwestorów , z którymi zwykli obywatele mają niewielkie szanse. Brak jest uregulowań prawnych, inwestorzy wykorzystują naiwność i brak wiedzy ludzi przeważnie z terenów rolnych i będących w trudnej sytuacji ekonomicznej. Powstające farmy blisko domów zagrażają zdrowiu i spokojowi obywateli, prowadzą do wielu konfliktów społecznych.Brak jest konsultacji społecznych oraz obiektywnych informacji na temat tego rodzaju energii
gość

#6 #6

2015-07-08 21:24

To wstyd żeby w XXI wieku królowało takie bezprawie.Chyba już najwyższy czas zmnienić . Chaos zastąpić porządkim.Bo nie da się tak dalej żyć żeby marnować zdrowie ,czas i pieniądze na walkę z machiną która trawi zwykłych szarych ludzi i wypluwa. Pokazując im środkowy palec.

Wsi spokojna wsi wesoła.

Już tylko w literaturze.


Gość

#7

2015-07-09 07:26

jestem za OZE, jestem za wiatrakami równiez, ale w ni od zabudowań. od 2 lat interesuje się ta tematyką. to zo sie dzieje w gminach, to skandal. Decyzje środowiskowe i pozwolenia na budowę wydawane sa bez przestrzegania podstawowych zasad, nie mówiąc już o przestrzeganiu prawa (notabene, którego właściwie w tej kwestii nie ma). Mam wielką nadzieję, że po objęciu stanowiska przez nowego prezydenta, sprawy zostaną unormowane, ludzie czekają i liczą na pomoc, ze w końcu w szybkim czasie zostaną uregulowane odległości budowy wiatraków od siedzib ludzkich.

Gość

#8

2015-07-09 15:55

dlaczego ? krótkie pytanie a odpowiedz się tu nie zmieści , jak chcesz wiedzieć dlaczego podpisałem to przeczytaj tekst - 1 min , na www. mazurskiewiatraki.pl

Gość

#9

2015-07-09 17:15

To z myślą o nas i o tych co po nas przyjdą

Gość

#10

2015-07-09 21:47

natura przede wszystkim

Gość

#11

2015-07-10 11:22

Ponieważ jestem przekonany do prawdy przedstawionych w petycji argumentów. Wierzę w słuszność podejmowanych działań. Mam nadzieję,że Pan Prezydent elekt zechce pomóc w rozwiązaniu tego ogromnego problemu.

Gość

#12

2015-07-10 12:37

Właśnie obecnie jesteśmy na ścieżce wojennej z Wójtem , częścią radnych i osób zainteresowanych . Miejmy nadzieję , aby odpowiedź prezydenta elekta była niezwłoczna , oczywiście na naszą korzyść . Pozdrawiam

anna

#13

2015-07-10 17:11

Wielka nadzieja. Nowy Prezydent może nam pomoże. Prosimy o jak najszybsze zablokowanie wydawania wszelkich pozytywneych Decyzji na lokalizacje EW w bliskim sasiedztwie zabudowań. Teraz po wyborach, Wójtowie ida na całego. Realizuja objetnice ale nie dane mieszkańcom ale przedstawicielom firm wiatrakowych. Błagamy o pomoc Panie prezydencie. Jedynie w Panu Nadzieja. 


Gość

#14

2015-07-10 20:25

Mam nadzieję, że w końcu coś się zmieni w naszym kraju, ze władza się otrzasnie i przejrzy na oczy. Tysiącom obywateli dzieje się krzywda a władze są na to obojętne. Każda forma protestu i każde działanie zapobiegające tej korupcyjne procedurze jest dobre. Miejmy nadzieje że nasze starania w końcu przyniosą jakiś skutek.

Gość

#15

2015-07-11 06:28

Produkcja OZE powinna mieć charakter prokonsumencki .

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-07-11 06:51



Gość

#17

2015-07-11 07:03

Chcę produkować energię odnawialną w trybie prokonsumenckim , z korzyścią dla mnie i środowiska.

Gość

#18

2015-07-11 16:55

Nic gorszego nie może się przydarzyć mieszkańcom gminy, jak sąsiedztwo farm wiatrowych. Na oszustwie globalnego ocieplenia fortuny zbijają zachodnie firmy, a u nas niszczy się co jeszcze nam zostało: polską wieś i polskie górnictwo węgla.

Gość

#19

2015-07-12 11:52

Widzę zagrożenie wynikające z braku wyraźnych i restrykcyjnych przepisów regulujących zasady budowy farm wiatrowych w naszym kraju. Obywatel i jego interes (czyste i bezpieczne środowisko naturalne) nie mają w rezultacie szans w starciu z wpływami wielkich korporacji międzynarodowych dla których ważny jest wyłącznie ich doraźny wynik finansowy.

Gość

#20

2015-07-12 12:47

Bo wkurzają mnie wiatraki oraz kłamstwo jakim są tzw OZE

 


Gość

#21

2015-07-12 12:57

Bardzo dobry dokument dla wszystkich Polakow bo chyba nadszed czas na dzialanie i skonczenie walki z tymi co udaja ze wiatraki to dla wszystkich duze szczescie i duze pienadze jak za czasow tego Rzadu wielkie klamstwo Jan

Gość

#22

2015-07-12 15:38

Poparłam ponieważ przeczytałam stronę www.mazurskiewiatraki.pl


Gość

#23

2015-07-12 18:21

Traktowanie naszej ojczyzny jak kraj neokolonialny wreszcie musi się skończyć. Państwo nie chroni swoich obywateli a działa już tylko w interesie wielkich korporacji. Biznes wiatrakowy to najlepszy przykład tego, że obywatel w starciu z urzędniczo-biznesowo-polityczną machiną praktycznie jest bez szans. Najwyższy czas do zmienić...

Gość

#24

2015-07-12 18:27

Wybudowano mi wiatraki pod domem praktycznie bez mojej wiedzy. Co teraz z dorobkiem mojego życia? W jakim ja państwie żyję?

Gość

#25

2015-07-12 19:01

Zgadzam się z treścią tej petycji chociaż uważam, że można było mocniej zaakcentować kombinacje firm wiatrowych, które z ratowaniem planety od zagrożeń CO2 nie mają nic wspólnego a jedynie kombinacje finansowe.Wskazuje na to procedowanie bez udziału lokalnej społeczności, w ukryciu i zatajaniu już w urzędach gminnych.