WSPARCIE DLA RODZIN

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji WSPARCIE DLA RODZIN


Gość

#1

2015-09-08 20:30

Ja sama jestem matka trojki dzieci i co nam pozostalo musimy emigrowac z kraju bo tutaj nie stac nas na utrzymanie dzieci..musze zostawic miesieczne dziecko z opiekunka by isc do pracy bo nie mam zadnej pomocy z panstwa nawet smieszego swiadczenia rodzinnego mi nie przydzielono a ta sterta bezsensownych dokumentow ktore musialam zlozyc aby wogole rozpatrzyli wniosek jest poprostu chora. Polska prorodzinna.. wstyd dla kraju tak sie cisna kazdy na prezydenta i po co po to zeby kase brac za nasze podatki.. a my sami sobie pozbawieni pomocy od ,,góry,, wstyd!

Gość

#2

2015-09-08 21:25

By żyło się lepiej.

Gość

#3

2015-09-08 22:44

Ponieważ się w pełni zgadzam z tą Panią.

Gość

#4

2015-09-09 04:34

Bo także jestem matką
...

#5

2015-09-09 04:44

Jeśli zwiększona zostanie liczba dni przysługujących na każde następne dziecko, firmy przestaną zatrudniać każdego, kto w życiorysie/przy rekrutacji wykaże się posiadaniem więcej niż jednego. Chyba nie tędy droga niestety, choć sama borykam się z tym samym problemem przy trójce (a chorują seryjnie i po kolei...).


Gość

#6

2015-09-09 05:37

Bo sama jestem matką. ...


Gość

#7

2015-09-09 06:03

Zgadzam się. Mamy dwójkę dzieci. Synek od września poszedł do przedszkola, a ja szukam pracy, bo chce żeby mąż tyle nie pracował, chce żeby się lepiej żyło. Choć pewnie nadal ciężko będzie. Za szkołę i przedszkole zapłacić trzeba, dzieci ubrać troszkę lepiej niż na podwórku. Synek już przyniósł przeziębienie z przedszkola, więc zapewne i na leki nie poszczedzimy. Druga sprawa to kto przyjmie mamę dwójki dzieci do pracy, w tym 3-latka? Jest ciężko. Uśmiecham się, ale w głębi duszy chce mi się płakać.... Proznia, zawieszenia..... Kocham moje dzieci najbardziej na świecie, ale gdy pomyślę, że gdyby nie one to miałabym pracę.... Powiecie wyrodnia matka.... Ale czy same czasem tak nie myslalyscie?

Gość

#8

2015-09-09 06:04

Również mam 4 dzieci jestem samotną mamą mąż były jest osadzony w zk całe alimenty na dzieci wydaje na wynajem 3 pok mieszkania nie mamy meldunku w ogóle a nie mam szans na nic gdyby nie ludzie dobrej woli i pomoc min w ubraniach sprzętach domowych łóżek nie wiem czy nie wylądowali byśmy na jakimś ośrodku dla bezdomnych czy innych Łomża piękne fajne miasto i są tu dobrzy ludzie ale dla czego nie mogę dać dzieciom azylu pod postacią mieszkania? Rodziców nie mam rodzeństwa które by pomogło też nie nie piję nie palę moje dzieci chodzą czyste ludzie dają ubrania lub kupię używane ale mają chodzą do szkoły uczą się a ja próbuję związać koniec z końcem nie potrzebuje niczego ja wszystko mam oprócz jednej ważnej rzeczy MIESZKANIA gdzie była by to ostoja dla mnie i dzieci

Gość

#9

2015-09-09 06:14

Uważam, że polityka prorodzinna w naszym kraju jest źle prowadzona, ponieważ nie trafia do rodzin takich, jak Pani Karoliny, które faktycznie pomocy potrzebują. Polska jest obecnie w takim stanie, że nawet pracując we dwoje ciężko jest utrzymać rodzinę - podatki są po prostu za wysokie i jest ich za dużo, przez co gospodarka się dusi a Panią Karolinę (mimo, iż pracują z mężem oboje) nie stać na mieszkanie i godne życie. Podpisałam petycję, gdyż uważam, że urlopy macierzyńskie i "opieka" powinny być proporcjonalne według liczby dzieci i przysługujące obojgu rodzicom. Uważam, że Pani Karolina powinna mieć możliwość elastycznych godzin pracy, że przy zakładach pracy powinny powstać dofinansowane przez państwo punkty opieki dziennej, że rodziny takie jak Pani Karoliny powinny mieć ulgi podatkowe i komunikacyjne. Uważam, że należy obniżyć podatki (proszę przestudiować krzywą Lefera, jakby ktoś nie wiedział, o co mi chodzi) i obniżyć VAT na produkty dla dzieci i produkty pierwszej potrzeby. Do tego powinniśmy zmodyfikowac prawo tak, żeby rynek nieruchomości się rozwinął, tj. żeby powstało więcej tanich mieszkań na wynajem (taki system jak np. w Niemczech).

Gość

#10

2015-09-09 07:24

Podpisalam poniewaz mam 2 dzieci w tym skrajnego wczesniaka z 24 hbd i brakuje nam pieniazkow na dojazdy do szpitali i inne wydatki ( wazne)

Gość

#11

2015-09-09 07:36

Bo zgadzam się z tym w 1000%
kon

#12

2015-09-09 07:45

PODPISANE a dla czego

dlatego że jestem matką dwójki dzieci mąż tylko pracuje. mamy te szczście mieszkanie ale... kredyt również jest i to bedzie się ciągło jeszcze kilka lat. mąż tyra całymi dniami żeby nas utrzymać-ja nie stety nie mam możliwości iść do pracy na wsi jej nie ma dla kobiet a dojeżdzać do miasta poprostu się nie opłaca.wstaje rano dzieci śpią przychodzi wieczorem częśto w nocy dzieci  spią.a my ledwo wiążemy koniec z końcem bez żadnych świadczeń z mopsu bo za duży dochód mamy. a nikt nie bierze pod uwagę wydatki rachunki lekarstwa itp.

Ale powiem wam że tych u góry my i nasze problemy guzik interesują ważne dla nich jest ich pensja diety i dodatki tyle co oni maja na miesiąc my czasami na pół roku może i więcej . już po wyborach nie ma co się łudzić że bedzie lepiej ale dobrze że ktoś kombinuje żeby coś poprawić w tym chorym państwie.


Gość

#13

2015-09-09 07:47

w naszej gminie patologia ma wszystko.nawet nowo wybudowany blok mieszkalny. a my normalna rodzina wielodzietna bez problemów nie ma nic. czy to jest sprawiedliwe ?

Gość

#14

2015-09-09 07:59

Ponieważ dokładnie rozumiem sytuacje tej Pani. Uważam również ze szanse powinno dawać się tym którzy ją wykorzystają. Niestety w większości rodzin z problemami rodzice skupiają się na swoich potrzebach by mieć za co życie używać a nie na dzieciach. Brakuje miejsc w zlobkach a prywatne są bardzo kosztowne nie mówiąc już o niani. Musimy żyć kosztem czekogos. Nie myślę tu o żadnych luksusach ale tak jak Pani która wystosowała pismo mieć spokojna głowę ze gdy dziecko będzie chore możemy zapewnić mu opiekę i bliskość która potrzebuje i najważniejsze mieć swój kąt w tym świecie. Miejsce gdzie rodzina może wypocząć pobyć razem w godnych warunkach,zawsze wrócić poprostu Dom.

Gość

#15

2015-09-09 08:10

Bo sama jestem mamą i prawie w takiej samej sytuacji.

Gość

#16

2015-09-09 09:39

Podpisałam petycję mimo posiadania własnego mieszkania.
Mam 3 dzieci, obydwoje z mężem pracujemy.
Niestety posiadanie własnego mieszkania wiąże się z płaceniem co miesiąc równowartości pensji i tak jeszcze ponad 20 lat.
Nie korzystamy z żadnych zasiłków, źadnej pomocy ponieważ mamy za duży dochód, szkoda, że nikt nie widzi tego dochodu po opłaceniu wszystkich opłat.

Gość

#17

2015-09-09 10:05

Wychowałam się w rodzinie 2+4 i uważam, że taki model należy wspierać.

Gość

#18

2015-09-09 10:35

W pełni popieram postulaty autorki, gdyż sama jestem matka trójki dzieci i borykam się z podobnymi problemami.

Gość

#19

2015-09-09 11:31

ZE WZGLĘDU NA GŁOS W SPRAWIE ILOŚCI DNI OPIEKI I ZWOLNIENIA NA DZIELI LEKARSKIEGO MAM DWOJE DZIECI I TEŻ NIE CHCĄ CHOROWAĆ W TYM SAMYM CZASIE

Gość

#20

2015-09-09 18:41

Też mam czwórkę dzieci i zero szans na mieszkanie, na dwóch mam alimenty w kwocie po 400 na jedno dziecko, dwójkę mam z partnerem. Otrzymuję rodzinne w kwocie 526 zł. Ja nie pracuję. Dzieci w wieku 11,6,3 i najmłodszy 10 miesięcy. W tym trzy wcześniaki. Jak pójdę do pracy, to nie za robię nawet na opiekunkę. Jak powiem na rozmowie, że mam czwórkę dzieci, to nawet nie będą chcieli dalej rozmawiać. Ciężko jest.

Gość

#21

2015-09-10 03:50

Zgadzam się w 100 % mam troje dzieci w tym ostatnie bliźniaki i jest ciężko:-( .Pozdrawiam

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-09-10 03:51



Gość

#23

2015-09-10 04:57

Jestem matką trojga dzieci, razem z mężem pracujemy, mieszkamy z moją mamą w trzech pokojach. To co opisane w petycji dotyczy i naszej rodziny dlatego ją popieram. Wiem ile kosztuje szkoła, przedszkole, ubrania dla dzieci. Znam te miny i gesty pań i panów w banku gdy chcieliśmy z mężem wziąć kredyt na własne moeszkanie. Bezduszne przepisy i kryteria bardzo utrudniają nam życie i wychowanie naszych dzieci, które już rozumieją i widzą co się dookoła dzieje.


Gość

#24

2015-09-10 05:00

Bo mam 2 dzieci 3 w drodze,straciłam pracę przez ciąże i nie mam środków na utrzymanie rodziny,pracujący mąż jest ciągle w delegacji więc jestem praktycznie sama Z problemami a dzieci jeść chcą

Gość

#25

2015-09-10 05:03

Jestem matką trojga dzieci, razem z mężem pracujemy, mieszkamy z moją mamą w trzech pokojach. To co opisane w petycji dotyczy i naszej rodziny dlatego ją popieram. Wiem ile kosztuje szkoła, przedszkole, ubrania dla dzieci. Znam te miny i gesty pań i 0panów w banku gdy chcieliśmy z mężem wziąć kredyt na własne mieszkanie. A przecież chcemy żyć normalnie i wychować dzieci na porządnych ludzi. Bezduszne przepisy i kryteria bardzo nam to utrudniają.