NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

Quoted post

Os. Chabrowe 1

#22 Obwodnica powstać musi, ale są lepsze warianty

2014-03-22 17:00

Rozumiem głosy osób, które obstają przy argumentacji, że droga przez środek Wysokiej planowana była 20 lat temu. Problem jednak polega na tym, że
1) w ciągu ostatnich kilku lat - w związku z nieustannie prowadzoną zabudową wsi, jak również faktem że na pierwotnie planowaną drogę (w sensie jej szerokości) zostało zwyczajnie za mało miejsca, zaproponowano kilka nowych wariantów przebiegu drogi. Część z nich ma przebiegać między Wysoką i Ślęzą - bliżej A4 i dochodzić do Bielan. Nie chodzi o blokowanie czegoś co nadal jest w sferze planów, chodzi o wykorzystanie innych możliwości poprowadzenia drogi, a tych na szczęście nie brakuje.
2) W tzw międzyczasie gmina postanowiła przeznaczyć teren przy Os. Chabrowym na budowę szkoły - z racji na niż demograficzny plany nie zostaną szybko zrealizowane, ale droga typu obwodnicy zapewne przy szkole potrzebna nie jest.
3)Na przyszłość, może warto zastanowić się nad wprowadzeniem obowiązku informowania przez dewelopera o planach zagospodarowania przestrzennego. Gdyby nie obecne larum dotyczące budowy obwodnicy, zapewne kolejne firmy sprzedawałyby zbudowane przez siebie nieruchomości, a ich nabywcy naiwnie wierzyliby, że zapewne ktoś by ich poinformował ...

Odpowiedzi

kali

#25

2014-04-01 06:52:38

#22: Os. Chabrowe 1 - Obwodnica powstać musi, ale są lepsze warianty

ad 1) wyszukiwanie nowych mozliwości poprowadzenia drogi to strata czasu i pieniedzy. Nie wspomne o tym że chcac poprowadzić iunaczej obwodnice przybliżacie ja do starej czesci wioski.

ad 2) malo to jest szkół we Wrocławiu zlokalizowanych przy drogach o dużym natężeniu ruchu?

Wolisz miec szkołe dalej od osiedla ale nie przy obwodnicy czy odwrotnie?

ad3 ) argument może i dobry ale wydaje mi sie, że nie zwalaj winy na kogoś. W gminie dostepne sa plany zagospodarowania przestrzennego i warto z nimi było sie zaznajomic jak wywala sie po kilkaset tys za mieszkanie.

Mleko sie rozlało i ja jako przyszły użytkownik tej drogi oczekuje, że zostanie jak najszybciej wybudowana a jakieś marudy z bloków Wesołej nie bedą jej blokować.