Petycja do Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy o powstrzymanie budowy w Katowicach - Ligocie budowy osiedla przez Grupę Murapol.

Komentarze

#3

Solny

Gabriela Solny (Katowice , )

#13

Ta część Ligoty jest porośnięta lasem i służy mieszkańcom do wypoczynku. Nie można całego miasta zabetonować!

Grzegorz Ganszczyk (Katowice, )

#27

Brak dróg, korki, wycinka lasu

Radosław Rogóż (Katowice, )

#35

Mieszkaniec Ligoty.

Tomasz Dziedzic (Katowice, )

#36

Mieszkam blisko i dbam o bezpieczeństwo moich dzieci i spokoj w okolicach parki

Dagmara ANTOSIEWICZ (Katowice, )

#40

Nie chcę kolejnej dewastacji środowiska naturalnego i dopóki nie będzie rozwiązań komunikacyjnych dla południowych dzielnic nie wyobrażam sobie napływu kolejnych mieszkańców. Już teraz z Ligoty na Załęże autem jadę 40 min., a komunikacją miejska nawet 1.5 h. To jest koszmar.

Aleksandra Kusio (Katowice , )

#45

Miejsce to jest ostatnią zieloną enklawą tej dzielnicy. Tu w ciszy i spokoju można rzeczywiście odpocząć, przespacerować się czy pojeździć rowerem. Budowa osiedla pociągnie za sobą budowę całej infrastruktury i nic z tego zielonego zacisza nie zostanie. Park Zadole zaleją ludzie, dzielnica jeszcze bardziej się zakorkuje i nikt tu nie będzie chciał mieszkać, bo teren straci na wartości. Poza tym, ktoś pomyślał dlaczego niektórzy z nas wybrali to miejsce ? Właśnie z powodu zieleni i spokoju. I tego, my, tubylcy, chcemy nadal.

Ewa Bobowska (Katowice Ligota, )

#46

Nie zgadzam się na ciągłe zmniejszanie terenów zielonych , wycinanie lasów , zamienianie naszej zielonej dzielnicy w betonową pustynię

Irena Usowicz (Katowice, )

#47

Popieram argumentację. I zgadzam się z wnioskdawczynią.

Izabela Kuczek (Katowice, )

#49

W pełni popieram przedstawione argumenty.

Krzystof Kuczek (Katowice, )

#50

Piękna zielona Ligota zaczyna zamieniać się w betonową pustynię z problemami komunikacyjnymi, smrodem i hałasem

Ewa Olejniczak (Katowice, )

#54

Mieszkam w Ligocie. A juz teraz jest zakorkowana.

Sylwia Budziszewska (Katowice, )

#59

Ligota jest moja dzielnicą, tu się urodziłam. Nie chce żeby wspomnienia zielonych drzew i spacerów zastąpiły murowane giganty i smród spalin samochodowych.

Oliwia Chaciej (Katowice , )

#63

Sam mieszkam na Panewniku i wiem jak trudno jezdzi sie po dzielnicy w czasie szczytu. Mamy nowe osiedle Franciszkanskie, na Baltyckiej itd. Moze starczy tych osiedli? Jeszcze kosztem lasów...

Damian Zachara (Katowice, )

#70

mieszkam w katowicach ligocie od urodzenia. i jestem przeciwny niszczeniu naszego zielonego lasu.

Damian Różycki (katowice , )

#71

Chcę dalej mieć w tym miejscu las

Rafał Szwed (Katowice, )

#78

Nie podoba mi się wizja betonowej ligoty, bez miejsca na spacery czy wycieczki rowerowe. Katowice reklamują się jako zielone miasto, a tymczasem coraz częściej wycina się połacie drzew, w miejsce których powstają nowe osiedla, które często świeca pustkami. Do tego Ligota jest już wystarczająco zakorkowana dzielnica, a przez wybudowanie kolejnego osiedla będzie jeszcze gorzej. Skoro już centrum Katowic jest zabudowane, to nie zmieniajmy naszej małej dzielnicy w centrum Katowic. Pamiętajmy, że miejsce do wypoczynku i relaksu jest bardzo potrzebne.

Mateusz Lany (Katowice, )

#86

Kategorycznie sprzeciwiam się budowie nowego osiedla przez jakąkolwiek firmę developerska w rejonie Ligoty

Karol Sokołowski (Katowice, )

#90

Podpisuję ponieważ całe miasto Katowice jest przeludnione i już nie ma możliwości normalnego poruszania się po nim

Marek Magner (Katowice, )

#97

Nie wyobrażam sobie kolejnych zabudowań w tak pięknym miejscu, gdzie jest piękna zieleń lasów. Oczywiście nie będę wspominała o większych korkach.

Natalia Skiba (Katowice, )

#98

Podpisuję ponieważ na Ligocie jest i tak wystarczająca liczba mieszkań, jedna droga dojazdowa do centrum zakorkowana przez cały dzień od godziny 6 rano, a teren gdzie chcą wybudować bloki to LAS i teren wycieczek rowerowych

Zofia Kotlarz (Katowice, )

#99

Nic o Nas bez Nas. Nie może tak być, że urzędnicy nie liczą się z głosami mieszkańców. Dość wicinania lasu bo zrobimy z niego za chwilę Park jak na Zadolu.

Maciek Sakowski (Katowice, )

#105

Mieszkam na Ligocie i kolejna inwestycja będzie tragiczna w skutkach dla mieszkańców (korki, hałas,) już teraz mamy problemy z dojazdem a co będzie później. Dodatkowo nie przemawia do mnie wycinka takiej ilości drzew aby powstało nowe osiedle, nie rozumiem tej inwestycji. W pobliżu już wybudowano Osiedle Franciszkańskie które nadal się rozbudowuje i co będzie dalej. Ile jeszcze drzew wytniemy aby budować nowe osiedla.

Dominika Tomas (Katowice, )

#107

Jestem mieszkanką Katowic , Dzielnicy Ligota - Panewniki. Razem z podpisanymi pod petycją mieszkańcami wyrażam niezadowolenie budowy nowego osiedla w tej dzielnicy.

Dorota Żywica (Katowice , )

#109

Kupiłam w tej dzielnicy mieszkanie właśnie dlatego żeby mieszkać w cichym, zielonym miejscu. Budowa kolejnego osiedla zmieni całkowicie wygląd i charakter tej okolicy.

Ewa Depak (Katowice, )

#111

Stop rozlewaniu miasta, 1/3 miasta wymaga rewitalizacji, w obszarze śródmieścia istnieją olbrzymie rezerwy rozwojowe oraz łatwy dostęp do infrastruktury i sieci usług miejskich

Arkadiusz Godlewski (Katowice, )

#120

Ponieważ teren w/w jest miejscem rekreacji i odpoczynku mieszkańców Ligoty a także całych Katowic

Jakub Małowiecki (Katowice, )

#123

Zbyt duża ingerencja w tereny zielone ,,zbyt duże już natężenie ruchu a budowa jeszcze go spiętrzyły zaraz obok szpitale co nie jest chyba zbyt przyjemny widok z okna ,ale to akurat już jest problem potencjalnych mieszkańców .poza tym ewentualną budowa ulic połączeń chyba w tym miejscu jest nieprzemyślana .

Andrzej Świerczek (Katowice Ligota, )

#124

Chcę aby Ligota nadal była "zieloną dzielnicą Katowic"

Katarzyna Zidek-Bołda (Katowice , )

#127

Już w tej chwili jest problem dla nas - mieszkańców Ligoty i Panewnik - powrót z pracy i do pracy. Wyjazd na zakupy możliwy najwcześniej po 18, bo są olbrzymie korki. Jest skandalem niszczenie ostatnich miejsc zielonych - płuc naszej aglomeracji. Stanowcze NIE dla tego pomysłu!

Barbara Nowak (Katowice, )

#138

nihil novi sine communi consensu

Sławomir Czech (Katowice, )

#139

moim zdaniem budowa kolejnych mieszkań w sytuacji gdy brak jest drogi wyjazdowej z dzielnicy Ligota-Akademiki/Stare Panewniki jest bez sensu i nie przemyślana. Mieszkałam na Ligocie połowę swojego zycia, a korki jak były tak są. Poza tym - wycięcie kolejnych drzew ? Zostawmy zielona Ligotę zieloną, rodziny tu spacerują, dzieci sie bawią, a studenci odpoczywają.

Barbara Pochylczuk (Katowice, )

#145

Jestem mieszkanką Ligoty, która zmaga się z problemem złej komunikacji i coraz większej ilości nowo powstalych osiedli. Zależy mi również na pozostawieniu tej części Ligoty, w której planowana jest inwestycja w stanie niezmienionym ze względu na dostęp do terenów zielonych

Dominika Madej (Katowice , )

#148

Nie zgadzam się z decyzją ponieważ są to tereny zielone , służą mieszkańca do odpoczynku. Dzielnica i tak już jest zakorkowana. W okolicach godziny 15 jest bardzo utrudniony wyjazd z ul. Medyków. Bardzo duża
Ilość nowych mieszkańców analogicznie zwiększy ilość samochodów. Proponuję najpierw zająć się infrastruktura drogowa Ligoty a potem myśleć o nowych miejscach lokalowych.

Izabela Mrowiec (Katowice, )

#149

Bywam na Ligocie w celach rekreacyjnych i pragnę wyrazić wsparcie mieszkańcom, którzy walczą o swoją przestrzeń, w której żyją na co dzień.

Katarzyna Andrzejewska (Mysłowice , )

#152

Podpisuje ponieważ uważam, że spokój jaki tu jest powinien zostać, dalej. Poza tym Ligota nie jest przystosowana do tak dużej liczby mieszkańców.

Mateusz Jakubczyk (Katowice, )

#158

Wystarczy niszczenia lasów i betonowania miasta. Łapy precz!

Anna Jureczko (Katowice, )

#159

Podpisuję ponieważ nie życzę sobie niszczenia zielonych terenów w dzielnicy Ligota

Dariusz Biały (Katowice, )

#163

Niszczą najpiękniejszą dzielnicę Katowic zmieniając ją w betonową dżungle.

Anna Morcinek (Katowice, )

#164

Chcę ochronić dzielnice, na której mieszkam!!

Dominik Cholewa (Katowice, )

#168

Iwona Makowiecka

Iwona Makowiecka (Katowice, )

#172

Dzielnica Ligota już teraz jest przeładowana, a co dopiero kiedy powstanie jeszcze tak dużo mieszkań. Nie można do końca utrudnić życia już tutaj mieszkającym kosztem wątpliwych interesów dewelopera. Należy starać się zachować to co jeszcze można, aby nam Mieszkańcom i Wyborcom żyło się lepiej. Niech Pan będzie prezydentem patrzącym i wsuchującym się w niepokoje mieszkańców.

Gabriela Stępniak (Katowice , )

#173

Nie zgadzam sie z budowa osiedla.Ligota jest JEDYNA ZIELONA dzielnica Katowic.Dlaczego ma byc zniszczona.

Katarzyna Kulik-Głuszek (Katowice, )

#174

Jestem przeciw niszczeniu ostatnich zielonych terenów w tym mieście!

Michał Bok (Katowice, )

#175

Jest to szkodliwa dla Ligoty inwestycja.

Wojtek Kinasz (Katowice, )

#181

Na Ligocie się wychowałem, na Ligotę wracam regularnie... Kolejna zabetonowana dzielnica, kolejne wycięte lasy! Komu to potrzebne?

Karol Wdowiak (Wymysłów, )

#194

Zależy mi, aby w Ligocie było chociaż troszkę zielonych terenow do spacerowania, a nie same blokowiska i duże sklepy.

Daria Schramel (Katowice , )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...