SPRZECIW RODZICÓW WOBEC PLANU LIKWIDACJI OŚRODKA DLA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH W OLSZTYNIE

Komentarze

#5

Likwidacja szkoły będzie miała negatywny wpływ na rozwój syna.

Adam Guzowski (Zajezierze, )

#6

Nie zgadzam się z planami likwidacja szkoły do której uczęszcza mój głuchy syn

Małgorzata Guzowska (Małdyty, )

#7

Mój syn uczęszcza do tej wspaniałej szkoły.

Magdalena Borejko (Naterki, )

#8

Wioleta Grudkowska

Wioleta Grudkowska (Zwierzewo , )

#10

Po co likwidować..trzeba szanować szkoły na pamiątkę pokolenie

Rafał Toporek (Przodkowo, )

#11

Przemysław Grudkowski

Przemysław Grudkowski (Zwierzewo, )

#20

STOP

Manian Peplinski (Pomorskie, )

#21

Nie zgadzam się likwidację ośrodka. Moje syn i Córka uczą ,świetnie rozwijają.

Sabina Peplińska (Starogard Gdański, )

#22

Ten właśnie Ośrodek...jest właściwym miejscem dla wszystkich dzieci specjalnej troski...przede wszystkim że względu na lokalizację niezbędną dla ich bezpieczenstwa

Elzbieta Szymanska (Olsztyn, )

#24

Podpisuję ponieważ leży mi na sercu dobro mojego ukochanego wnuczka, który uczęszcza do ośrodka dla dzieci niesłyszących w Olsztynie, który ma ulec likwidacji.

Czesława Syczyło (Cekcyn, )

#26

Nie zgadzam się z decyzją o likwidacji ośrodka.

Dorota Kolanowska (Elbląg , )

#43

Jestem rodzicem Głuchego Franka. P

Maciej Sulwiński (Olsztyn, )

#44

Przeciw likwidacji!

Gosia B (P, )

#46

Nie zgadzam się likwidacją ośrodka.Tam moje dzieci się uczą świetnie rozwijają mowy mają implant ślimakowy.

Marcin Dybcio (OLsztyn, )

#48

Nie zgadzam się z tą decyzją

Mariusz Dawid (Olsztyn, )

#49

Mój syn Szymon,od kiedy uczęszcza do tej szkoły stał się radosny,pewny siebie.

agnieszka tymrek (Olsztyn, )

#54

Podpisuję się ponieważ moja córka uczęszcza do tej szkoły i bardzo dużo z niej wyniosła i dużo się nauczyła. Likwidując tą szkołę miasto skrzywdzi moje dziecko i resztę uczniów które do niej uczęszczają

Bogumiła Szoka (Olsztyn , )

#55

Ta szkoła jest bardzo potrzebna w Olsztynie

Magdalena Wróbel (Olsztyn, )

#56

Wierzę, że można szukać innych rozwiązań w trudnych budżetowo dla naszego miasta czasach, zostawiając Społeczności Przedszkolaków i Uczniów Niesłyszących Ośrodek, który został specjalnie dla Nich zaplanowany nie tylko architektonicznie ale wypełnia swoją misję edukacyjno-rewalidacyjno-wychowawczą od 50 lat. „Rola i znaczenie tego typu placówek jest nie do przecenienia. Ich codzienna praca, to budowanie możliwości i szans na funkcjonowanie dzieci niepełnosprawnych w społeczeństwie ludzi zdrowych.[...] Doświadczenie [...] lat szkolnictwa specjalnego w Olsztynie udowadniają, że jest ono niezbędne w systemie kształcenia i nauczania” przytaczam słowa samego prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza z „Listu Prezydenta Miasta Olsztyna z okazji 60.rocznicy powstania Ośrodka” (im. Kornela Makuszyńskiego) https://sosw.olsztyn.pl/60-lecie-osrodka/

Marzena Chwilczyńska-Mazgaj (Olsztyn, )

#57

Syn nie jest wyśmiewany ,ze swojej niepełnosprawności. Chodź uczy się w niej krótko zdołał nabrać pewności siebie.

Horst Tymrek (Olsztyn, )

#63

Paturalska

Dorota Paturalska (Klejnowo, )

#73

Izabela Raczkowska

Izabela Raczkowska (Olsztyn, )

#76

Nie zgadzam się na likwidacje szkoły do której uczęszcza również moje dziecko

Maria Piechula (Dąb , )

#82

Podpisuje ponieważ sprzeciwiam się likwidacji zespołu szkół oraz uważam, że tym samym zabiera się szanse dzieciom na prawidłowy rozwój w dostosowanych do ich potrzeb warunkach.

Klaudia Kobak (Olsztyn , )

#83

Staszkun Iza

Iza Staszkun (Park, )

#84

Każde dziecko potrzebuje równej szansy na rozwój, środowiska gdzie będzie czuło się bezpiecznie. Likwidacja tej placówki zabierze uczęszczającym tam dzieciom tą szansę.

Zuzanna Bartelik (Olsztyn, )

#94

Dzieci powinny być objęte szczególną troską i opieką, wszystkie. W przeciwnym razie wyrosną na dysfunkcjonalnych dorosłych, których już nam nie brakuje. Osoby słyszące czy niesłyszące, są częścią naszego społeczeństwa i należy im się zdrowy rozwój, w miejscu, w którym czują się bezpiecznie i z wykwalifikowaną kadrą. Takim miejscem jest Ośrodek Dzieci Niesłyszących w Olsztynie.

Mariola Linde (Olsztyn, )

#95

Chodziłam tam do szkoły i żeby dzieci niesłyszące mogły chodzić do szkoły tam

Agata Ostrowska (Świątki, )

#98

Jestem osoba niesłyszący i pochodzę z ketrzyna, uczyłam się przez 8 lat specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy dla dzieci niesłyszących w Olsztynie. Jestem dumna ze mogłam trafić w ośrodku szkolnego który wiele dla mnie znaczyło w życiu, tam znalazłam wspaniały miłość i przyjaciół, nauczano o wiele lepiej, wpaniele miejsce oraz wspaniele ludzi i nie wyobrażam sobie żeby odejściu ta szkoła który dla nas znaczyło o wiele w życiu i tam spędziliśmy wspaniała rodzina i dom, a tam spędziłam wspaniałe wiele lat przede mną w życiu. Jestem już absolwentka w naszym ośrodku szkolnego w Olsztynie. I jedynie coś mi to bardzo bolało kiedy się dowiedziałam ze będzie likwidacja nasze ośrodka szkolnego to już chce zgłosić ze NIE ZGADZAM LIKWIDACJA NASZGO OŚRODKA! Nie zabierajcie nas gdzies w innym miejscu to ta miejsca jest NASZA MIEJSCA TAM SA WIELE WSPANIAŁYCH OD INNYCH MIEJSC! Chce mi się płakać kiedy dzieci muszą idź w innym miejscu, JESZCZE RAZ, JESZCZE RAZ, JESZCZE RAZ, NIE ZGADZAM LIKWIDACJA NASZEGO OŚRODKA!!!!!!!!

Aleksandra Lipska (Kętrzyn, )

#100

podpisuję ponieważ sprzeciwiam likwidacji ośrodka

Paweł Kobusiński (Żyrardów, )

#101

Dobro dzieci jest ważniejsze od pieniędzy

Paweł Moder (Drawno, )

#103

Znam nauczycielkę pracującą w ośrodku, a dodatkowo obserwuję funkcjonowanie wychowanków poprzez ich rozwój artystyczny publikowany w Internecie

Mariusz Adamczyk (Zakopane, )

#123

Podpisuję że nie zgadzamy się z tym LIKWIDACJI OŚRODKA DLA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH W OLSZTYNIE!

Maria Szymczyk (Zawonia, )

#124

Podpisuje ponieważ dzieci powinni się uczyć w swoje środowisko. Poznawać wśród rówieśników nie zależnie od tego nie powinjo byc zlikwidowany ośrodek. Choć ja nie uczyłam się w tym ośrodku ale wspieram was rodzice ,dzieci.

Daria Cieśla (Kalisz, )

#127

Jestem osobą z niedosłuchem, nie uczęszczałam w Olsztynie lecz we Wrocławiu, jestem osobą która przez wiele lat była w różnych szkołach integracyjnych (5 osób z różnymi schorzeniami), teraz jestem mamą, moje dzieci słyszą ale gdybym miała dziecko głuche na pewno bym posłała do szkoły gdzie lekcje są prowadzone w języku migowym, pisane na tablicy, dogłębnie tłumaczone - tego nie miałam w normalnych szkołach i bardzo dużo rzeczy mnie omijało, i duzo miałam braków. W ośrodku dla niesłyszących lekcje były prowadzone w języku migowym, małe klasy, lekcje były pisane i każdy nauczyciel starał się wytłumaczyć każdemu uczniowi w sposób zrozumiały. Jestem na nie łączenia dzieci z różnymi schorzeniami. Powodzenia Olsztyn!

Anna Węglarz (Dzierżoniów, )

#128

Podpisuję tę petycję, ponieważ moim szczęściem było urodzenie się zdrową osobą, mimo że moi rodzice są niedosłyszący. Ja nie potrzebowałam nauczania specjalistycznego, za to moja mama lata temu dzięki tego typu szkole zwalczyła wadę wymowy, nauczyła się zawodu i na dzień dzisiejszy jest niemal w stu procentach samodzielna.
Dla osób z niedosłuchem lub głuchych istotą powinno być nauczenie ich samodzielności, jakiej niestety nie mają szansy osiągnąć dzieci ciężko chore z powodu niepełnosprawności umysłowych.
Odebranie dzieciom głuchym lub niedosłyszącym możliwości uczenia się w tej szkole to odebranie im szansy życia w całkowitej niezależności od drugiej osoby.
Bardzo proszę nie traktować tych osób, jako takich, które nie mogą mieć możliwości normalnie żyć.
Od lat staramy się walczyć z dyskryminacją chorób, a Państwo tym sposobem (zamknięciem szkoły) cofacie się, zamiast iść naprzód.

Ola Hałajko (Olsztyn, )

#131

Uważam ze ten ośrodek jest bardzo potrzebny dzieciom

Alina Karwowska (Gizycko, )

#132

Jestem mamą niesłyszącego dziecka, w Ośrodku mamy wspaniałą terapeutkę Marta Punda, dzięki czemu dziecko wkracza w świat dźwięków. Nie wyobrażam sobie, żeby zabrać dzieciom i rodzinom dostęp do placówki. Co będzie, jeśli okaże się, że dziecko, mimo iż posiada implant ślimakowy musi uczyć się w szkole dla niesłyszących. Gdzie w całym województwie będzie dostęp do takiej nauki?? Takie dzieci przy odpowiedniej rehabilitacji mogą być przystosowane do życia na równi z ich słyszącymi rówieśnikami. Dlaczego skoro świat woła o równy dostęp wiedzy dla wszystkich, w Olsztynie planuje się ograniczenia. Na co reklamy społeczne Milki, projekty z językiem migowym jeśli władza nie rozumie potrzeb społeczeństwa.
To są mądre, zdolne dzieci, które potrzebują wsparcia w procesie edukacji. Dobre wspracie = dobry start w dorosłe życie.
Chcę równego startu w dorosłe życie dla mojego dziecka, tak samo jak Ty i Ty i Ty.

Joanna Łotysz (OLSZTYN, )

#141

Uważam że warto

Agnieszka Siedlecka-Ciężka (Nidzica, )

#148

Podpisuję, ponieważ dzieci nie powinny ponosić odpowiedzialności za szukanie oszczędności. Nie powinno się karać za to dzieci.

Katarzyna Gloger (Szczytno , )

#155

Posiadam dziecko z implantem ślimakowym, wiem jak ważna jest regulowana rehabilitacja.

Monika Fedorowicz (Nidzica, )

#159

Nie zgadzam się z zamykaniem ośrodka. Miasto powinno gdzie indziej szukać oszczędności... Może niech ratusz zacznie od uszczuplenia swojego budżetu a nie zabiera świat tak ważny dla tych dzieci...

Emilia Kamińska (Olsztyn, )

#168

Moja córka kontynuuje naukę w Ośrodku od 13 lat.Nie ma słów,które by mogły wyrazić podziękowanie dla całego personelu Ośrodka za to ile pracy wkładają w rozwój psychiczny i emocjonalny Naszych dzieci poświęcając tak naprawdę swoje życie prywatne.
Dla Naszych dzieci to DOM.
NIE ZGADZAM SIĘ na likwidacje Ośrodka!

Anna Szamryło (Elbląg, )

#177

Zależy mi na jak najlepszej opiece nad dziećmi, optymalnej terapii i dobremu przygotowaniu do życia.
Chciałabym , aby dzieci już narodzone żyły jak najlepiej.

Hanna Brakoniecka (Olsztyn , )

#184

Nie zgadzam się na zlikwidacje nasze ośrodek dla niesłyszących w szkoły Olsztynie

Marta Trawińska (Węgorzewo, )

#188

Na Moc Nie będzie likwidacja Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie

Roman Kruszewski (Olsztyn, )