Petycja w sprawie budowy chodnika przy DW 368 w miejscowości Długołęka ( odcinek przystanek autobusowy Volvo do ulicy Gajowej )

Komentarze

#14

jest to petycja w słusznej sprawie

Małgorzata Lachowicz (Długołęka , )

#41

To jest kuriozalna sytuacja, że część mieszkańców Długołęki i praktycznie cały Domaszczyn, pozbawiona jest dostępu do szkoły, przedszkola, żłobka, domu kultury czy sklepów. Niejednokrotnie widziałam, jak ryzykują życiem idąc pieszo lub jadąc rowerem.

Agata Sągol (Długołęka, )

#49

Jestem mieszkańcem i nie mam możliwości bezpiecznego dotarcia do najbliższego przystanku autobusowego oraz do centrum miejscowości Długołęka.

Katarzyna Miodyńska (Długołęka , )

#61

Podpisuję ponieważ budowa chodnika przy DW 368 zwiększy bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców szczególnie naszych dzieci!!

Małgorzata Oleksa (Długołęka, )

#79

Dojeżdża ta trasą do pracy, chodnik ułatwił by mi dojazd rowerem i podniósł by bezpieczeństwo przy ruchliwej drodze

Adam Kawiński (Długołęka , )

#90

Chodnik jest konieczny, a magazyny i firmy które się wybudowały i zatrudniają pracowników, powinny za chodnik zapłacić. Gmina powinna naciskać na firmy bosh, inpost, DHL aby jak najszybciej sfinansowały bezpieczna drogę do pracy dla swoich pracowników.

Jowita Jarek (Kiełczów, )

#112

Podpisuję ponieważ mieszkam na ulicy Gajowej nr domu 13A

Agnieszka Sobol (Długołęka , )

#116

mieszkam w okolicy i chodnik jest w tym miejscu niezbędny, ponieważ poruszanie się poboczem ruchliwej drogi jest niebezpieczne a w tym kierunku znajdują się sklep i przystanek autobusowy.

Leszek Drabent (Długołęka, )

#120

Mieszkam przy ulicy Gajowej i są dni, kiedy mogłabym skorzystać z drogi pieszej, a przez wzgląd na bezpieczeństwo jadę samochodem.

Joanna Korneluk (Długołęka , )

#124

Jest to bardzo ważny aspekt dla codziennego funkcjonowania.

Łukasz Wtorek (Domaszczyn, )

#127

Z ulicy Gajowej nie mam jak się dostać do przystanku autobusowego oraz do przedszkola w Długołęce aby odprowadzić córkę.

Łukasz Korneluk (Długołęka, )

#132

W pełni popieram petycję.

Karolina Kuchne (Długołęka, )

#135

Chodnik jest niezbędny dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Jarosław Pierzchała (Długołęka, )

#141

Jestem zatroskany o bezpieczenstwo ludzi

Paweł Podeszwa (Długołęka , )

#143

W pełni zgadzam się z powyższym. Brak chodnika w tym miejscu równa się z brakiem możliwości korzystania z komunikacji publicznej, a także dotarcia do centrum gminy. Przejście przy dwupasmowej drodze jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób z małymi dziećmi, starszych i niepełnosprawnych. Biorąc pod uwagę brak jakiejkolwiek innej możliwości dotarcia czy to na przystanek autobusowy, czy PKP, jak i brak drogi rowerowej w tym miejscu jest to absolutna konieczność, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom osiedli Słoneczne domy i Park Domaszczyn. Tym bardziej że w tej okolicy bardzo szybko przybywa mieszkańców, a wiele osób już teraz potrzebuje się bezpiecznie tamtędy przedostać.

Paweł Marszałek (Długołęka , )

#144

Brak bezpiecznej drogi dzieci do szkoły

Joanna Pira (Domaszczyn, )

#145

Całkowicie się zgadzam z treścią petycji.

Sławomir Jarmolinski (Donaszczyn, )

#148

Choćby mały chodnik jest tam kluczowy! Proszę się tam przejechać samemu i sprawdzić jakie są możliwości dojścia do przystanku bez narażania życia lub zdrowia...

Marcin Radny (Domaszczyn, )

#154

Jestem mieszkanka, która korzysta często pieszo z tego odcinka a moje dzieci uczęszczają tam na przystanek autobusowy do szkoły poboczem bardzo ruchliwej drogi

Kamila Drygielska (Domaszczyn , )

#157

Potrzebna jest bezpieczna droga do autobusów dla dzieci dojeżdżających do szkół , jak i dla tych , które chodzą pieszo do szkoły w Długołęce

Magdalena Pawlowski (Domaszczyn, )

#163

Chcę normalnie funkcjonować bez przymusowego korzystania z samochodu, chcę by dzieci i dorośli mieli bezpieczną i normalną drogę do szkoły, sklepu, komunikacji miejskiej

Kasia Bartoszewska (Długołęka , )

#186

Ten element infrastruktury jest niezbędnym warunkiem do zachowania bezpieczeństwa, a jak wiadomo nie ma nic ważniejszego od Naszego zdrowia.

Przemysław Pira (Domaszczyn, )