Petycja o odwołanie Andrzeja Dudy.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja o odwołanie Andrzeja Dudy.


Gość

#1

2015-12-06 10:42

Nie zgadzam się na jawne, aroganckie, bezwstydne łamanie podstawowych praw demokracji i tym samym poniżanie i lekceważenie społeczeństwa Polskiego!

Gość

#2

2015-12-08 20:02

Bardzo dobry pomysł z tą petycją Niech duda się dowie że nikt go nie lubi bo jest kłamczuchem. A do tego jest komunistą. Najśmieszniejsze jest że jakichś mitycznych postkomunistów z układu chcą układać naprawdziwsi teraźniejsi komuniści. Polska nie ma czasu na taki krok w tył, bo trzeba gonić zachód...
Polak

#3 Odwołanie Andrzeja Dudy

2015-12-08 20:12

Eeeee kochani ...... znaleźliście sobie jak to robią w przedszkolach i szkołach "chłopca do bicia" :) Nikt tak naprawdę nie szuka źródeł całego zamieszania .....

Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem. Martwi mnie fakt, że ludzie słuchając tych którzy już mieli swoje 5 minut słuchając media, które na pierwszy rzut oka widać, że nie są bezstronne. Organizujecie takie bzdurne petycje. Politycy którzy dostali się mniejszością do sejmu lub przegrali wybory boją się tak naprawdę o swoją sakwę i zakręcenie kranu dodatkowo przeraża ich świadomość, że za rządów partii która wygrała wybory do sejmu wyjdą ich brudy na jaw. Proponuje aby skończyć z uzależnieniem od zachodu i kupowaniem ustaw i polityków, nie pozwolić nam jako narodowi dyktować jak mamy rządzić, jak mamy traktować wielkie zachodnie korporacje, jak mamy chronic obce banki.

Ludzie - czytajcie dużo na necie mądrych ludzi, nie polityków, ekonomistów, nie Kukiz15 lecz aby mieć pojęcie tego co się dzieje trzeba na necie naprawdę bardzo dużo czytać niezależnych opinii. Bazując na TVN, Polsat, TVP będziecie mieli napradę wypatrzoną rzeczywistość.

Kto tak naprawdę korzysta i boi się zmian??? Ludzie na zarządach w bankach, korporacjach, partiach politycznych, ludzi biznesu którzy nie umieją uczciwie prowadzić działalności i wciąż im mało. Tacy ludzie zrobią wszystko aby nie stracić tego co osiągnęli. Ci edukujący się, uczciwie pracujący za najniższe profity, pragnący życ godnie, nic na tym nie zyskają.

Myślę, że tak jak większość muszę stwierdzić ... rządy PO nic dobrego nie zrobiły dla zwykłych obywateli, widzę to w pracy, na ulicy, słysząc rozmowy ...... co dała nam UE ????? Otwarła granice i wprowadziła ceny europejskie. Spodziewałem się czegoś innego, wprowadzenia prawa UE, wprowadzenia wynagrodzeń UE, wprowadzenie polityki socjalnej UE. Polska - dąrzyła w kierunku państwa które służyło ekspansji zachodu na wschód aby byli kolionaliści mogli czerpać z nas profity. Niewolnictwo XXI wieku aby szczyt piramidy nic nie mógł stracić.

Apeluję do ludzi ceniących pokój, uczciwość, niezależność, godność .... nie dajcie się wkręcać w takie gierki.


Gość

#4

2015-12-08 20:27

Flagę i Prezydenta , Polskę należy szanować. tym bardziej , że Prezydent został wybrany w demokratycznych wyborach. Dla mnie to pierwszy prezydent , który ma ochotę coś zrobić , ale żeby tak moglo się stać trzba posprżtać burdel z oprzednich 8 lat. Dajecie się manipulować przez media i partię, która nie może się pogodzić z porażką i łapie każda okazję , żeby wprowadzić zamiedzanie.

 


Gość

#5

2015-12-08 22:09

Nasz kraj to nie teren dla zabaw kolesiów żądnych władzy którzy chcą wszystkim myślącym inaczej pokazać teraz nas co ich stać. Nie mają nic wspólnego z dobrem narodu. Chcą po prostu rządzić. Zresztą podobnie do poprzedniej ekipy.

polka i obywatelka europy,przestrzegająca prawa

#6 Re: Odwołanie Andrzeja Dudy

2015-12-08 22:30

#3: Polak - Odwołanie Andrzeja Dudy 

 wszystko to pięknie napisane. Tylko kto zapłaci za te wszystkie dobrodziejstwa??? Otóż my całe społeczeństwo, w taki czy inny sposób, bo z pustego i Salomon.... Tak czy siak obowiązującego prawa i Konstytucji ma przestrzegać każdy obywatel Polski, więc dlaczego twierdzisz, że Prezydentowi to wolno. PO na psucie potrzebowało 8 lat. PIS bije widocznie rekord - spierdolimy wszystko co się da w 8 tygodni... Miłego samopoczucia Panie Prezydencie Polski o przepraszam Panie Prezydencie PIS.


Gość

#7

2015-12-08 23:28

Postawa Pana Prezydenta uwłacza mojemu rozumieniu państwa prawa. Demokracja konstytucyjna jest jedynym gwarantem poszanowania prawa obywateli do wolności. Szczególną wartością demokracji konstytucyjnej jest choćby to, że konstytucja stoi i będzie stała na straży zdecydowanej większości obywateli. Przecież wyniki ostatnich wyborów do Sejmu co prawda dały większość PIS ale nie większość do zmiany konstytucji. Społeczeństwo oddało na PIS 5,6 mln głosów co wystarcza jedynie do tego aby samodzielnie rządzić.
Należy pamiętać, że ponad 25 mln obywateli na pewno nie głosowało na PIS. Wyborcy w demokratycznych wyborach nie dali PIS mandatu do zmiany konstytucji ani jej dowolnego interpretowania!


Gość

#8

2015-12-08 23:49

W pełni popieram petycję aby Andrzej Duda przestał pełnić funkcję głowy państwa Polskiego.

Gość

#9

2015-12-09 05:52

Nie może rządzić nami człowiek który łamie Prawo

Gość

#10

2015-12-09 06:24

Brak swojego zdania, realizacji wyborczego hasła "będę Prezydentem wszystkich obywateli " i kultury osobistej w stosunkach z była premią nawet na poziomie męszczyzna - kobieta

Gość

#11

2015-12-09 06:54

Bo Prezydent nie reprezentuje interesów obywateli.Jest marionetką jednej partii.

Gość

#12 Re:

2015-12-09 08:06

#4: -  

Obywatelu, BURDEL o którym piszesz to dopiero się zaczął! Niestety To TY dajesz się manipulować. Proszę abyś zważył, że zdecydowana większość społeczeństwa nie dała mandatu PiS do zmiany ustroju Państwa. Przyjmij do wiadomości, że tyko 5,6 mln wyborców głosowało na tę opcję a 25 mln na pewno nie głosowała na PiS.

Jestem osobą która za obecnym porządkiem prawnym głosowała w referendum i zdecydowanie sprzeciwiam się aby ta mniejszość bezprawnie zmieniała ustrój mojej Ojczyzny.   

          

Gość

#13 Prezydent

2015-12-09 15:13

Uważam, że Polska nie ma w chwili obecnej Prezydenta. Trudno nazwać człowieka, który obecnie sprawuje ten urząd takim określeniem. Wykouje ściśle to, co nakaże mu Prezes Kaczyński i tu należy zastanowić się i zadać pytanie dlaczego Prezes Kaczński tak nienawidzi swojego kraju, że chce doprowadzić do jego zniszczenia, anarchii, czy też tyranizmu.

Odpowiadając na wywód Polaka to chcę przypomnieć, że tak wychwalany PIS był u sterów władzy w latach 2005-2007 i nic nie zrobił pozytywnego dla kraju oprócz bałaganu, a mógł tak dużo! Nie zastopował inwazji zagranicznych korporacji, wtedy to jeszcze było możliwe, dzisiaj wymaga bardzo dużej wiedzy o rynku i znajmości przepisów a tego im brak. 20-latek z amerykańskiej uczlni (chyba polskie są za słabe) doradcą ministra obrony, to są standardy? Uważasz, że tacy ludzie zmienią naszą rzeczywistość, odpowiadam nie ma takiej możliwości.

Pracowałam w korporacji a teraz pracuję w prywatnej firmie i nie widzę od początku wyboru nowej osoby na stanowisku Prezydenta, czy też sejmu, aby ktoś choć przez chwilę zainteresował się takimi małymi firmami, jak moja. Pomocą, wsparciem, rozwiązywaniem barier, to jest najważniejsze w chwli obecnej, zaintereowaniem żywotnymi potrzebami kraju i jego rozwojem.

A oni czym się zajmują? Ogłaszaniem zminan w nocy, jak przestępcy.

UE nie da nam gotowych rozwiązań, musimy je wypracować sami, ale nie      metodami pronowanymi i realizowanymi przez PIS  jego Prezydenta.

 


Gość

#14

2015-12-09 17:37

Szkoda że petycja nie zmieni stanu faktycznego jednak może samouwielbienie choć troszkę osłabienie naszemu Chomikowi

Gość

#15

2015-12-09 19:31

W Polsce potrzebny Prezydent, a nie czyjaś MARIONETKA!

Gość

#16

2015-12-10 11:33

Bo się zawiodłam, oczekiwałam że młody, aktywny, wykształcony człowiek to dobe rozwiązanie dla Polski i Polaków. A tymczasem to partyjny służący!!!!!!

Gość

#17

2015-12-10 20:29

Hipokryta i lokaj nie może być prezydentem. Obiecywał demokrację, ale zapomniał dodać, że jedynie w odniesieniu do jego pana.

Gość

#18

2015-12-11 09:04

bo nie jest prezydentem wszystkich polaków

Gość

#19

2015-12-12 12:31

Ponieważ skandalem jest to, w jak szybki i sprytny sposób"Marionetka Jarosława" wraz ze swoją zakłamaną partią robią bałagan w Państwie. Należy otworzyć oczy chorym, fanatycznym "Fanom " Pisu, pokazać, że ICH PREZYDENT nie jest godzien miana Prezydenta Państwa !!!


Gość

#20 Re:

2015-12-12 16:50

#19: -  

 słuszna ocena szczególnie nominacje w nocy

Polak

#21 Odwołanie Andrzeja Dudy

2015-12-13 00:16

A widzę, że rozpisaliście się w tej kwestii :) No to odwołujcie Dudę, nie zmieniajcie TK, konstytucji itd ...

Kiedyś uchwalono konstytucję 3 maja, jedna z pierwszych na świecie był to fenomen w tamtych czasach i pewne siły się na to nie zgadzały. Tak jak i teraz obrona interesów była nadrzędna niż dobro narodu. PIS rządzi zaledwie kilka tygodni, nie wiem co zrobią, czy coś poprawią, czy może spieprzą. Widzę jednak, że są ruchy i interesy którym zależy na podziale Nas - narodu na zwolenników i przeciwników. W końcu ilu ludzi tyle opinii ale czym lepsi są homosekualiści od ludzi wierzących, czym lepsi są ludzie sukcesu od ludzi pracujących na najniższych stanowiskach, dlaczego wartości europejskie mają być lepsze od wartości lokalnych regionalnych??? Media mocno polaryzują jednych i faworyzują a milczą lub przedtstawiają w złym świetle drugich. Nie podoba mi się to wszystko. Nie jestem wierzącym ale szanuję wszystkich z którymi żyję i nie podoba mi się zgnilizna jaka sączy się z mediów. Pytam, w imię czego?

Dlatego marzy mi się kraj który nie da sobie w kaszkę dmuchać jeśli tego nie chcę, dlatego europę która karmi swoje dziecko "mlekiem" a z drugiej strony wypija krew nie popieram.

Jednak..... PIS się dostał jak coś spieprzy to ludzie już z pewnością go nie poprą w następnych wyborach no ale się dopiero przekonamy za kilka lat.

Co do konstytucji 3 maja - składam propozycję ....... stwórzmy cos na miarę tamtej konstytucji dlaczego by nie?

Być może się to innym krajom nie spodoba ;) wiadomo dlaczego ..... ale taki twór który będzie lepiej chronił swoich obywateli, dawał równy start, nie pozwolił łamać prawa, będzie przykładem dla innych krajów, gdzie obywatel za granicą będzie z godnością nosił koszulkę z napisem POLSKA a każdy będzie nam zazdrościł.

Jeśli wymaga tego zmiana prezydenta, TK, konstytucji, obalenie partii i wprowadzenia metody rządów zupełnie na innych zasadach w imie dobra narodu ..... podpisuję się jako pierwszy.

No ...... ale obalicie prezydenta i co???? Petru prezydentem ???? He ....... miłego życia życzę. Powrót do przeszłości korporacje, banki, media, zachód górą a Ty polaku jesteś dobry ale tylko wtedy jak jesteś na smyczy u innych Panów.

 


Gość

#22 Re: Odwołanie Andrzeja Dudy

2015-12-13 12:18

#21: Polak - Odwołanie Andrzeja Dudy 

Drogi Polaku, z uwagą przeczytałem Twoje przemyślenia na temat aktualnej sytucji w naszym kraju i naszej Europie. Ja także jestem Polakiem i jak zrozumiałem uszanujesz również moje poglądy.

Otóż takie widzenie rzeczywistości może świadczyć, że istnieje gdzieś inny "Świat" w którym można stworzyć bajeczną rzyczywistość, a ściślej mówiąc taką o której Ty i wielu Polaków marzy. Zwróć uwagę, że tu na Ziemi nigdy taki Świat nie istniał i istnieć nie będzie. Oczywiście, że rozumny człowiek musi mieć swoje marzenia, ja też takie mam. Ale prawdą też jest, że życie jedynie marzeniami nie zmienia rzeczywistości. Zatem tylko porzez działanie wpływamy na zmianę rzeczywistości. Społeczeństwo, państwo zwłaszcza tak spolaryzowane musi zawierzć prawu a nie ideologom. Racz zwrócić uwagę, że państwo w którym prawo tworzy tylko jeden człowiek musi budzić ogromny niepokój. Kto ma stać na straży mniejszości w parlamencie jak nie prawo konstytucyjne. Zwróć również uwagę na fakt, że społeczeństwo w wyborach nie dało legiytymacji rządzącym do zmiany konstytucji ponieważ PiS uzyskało tylko większość parlamentarną. I dlatego szanuję możliwość ich rządów. Nasuwa się jednak fundamentale pytanie co takiego szykuje i dokąd zmierza p. Jarosław, że konstytucja przyjęta przez naród w referndum tak bardzo mu przeszkadza. Polityczne zmiany mogą być dobre, ale mogą i były też dramatyczne. Choćby sytemy totalitarne które tworzyli i nadal tworzą ideolodzy twierdzący, że prawo będzie takie jakie oni sami stworzą, nie pytając zdecydowanej większości. Proponujesz aby poczekać jakiś czas z oceną działań obecnie rządzących. Otórz każdy człowiek powinien stosować zasadę ograniczonego zaufania do innych a zwłaszcza do polityków którzy obowiązujące prawo mają za nic. Nie mam nic przeciwko zmianie w prawie ponieważ takie zmiany wymusza życie. Byle by to było zmiany które nie niszczą zdobyczy ludzkości i mojego poczucia wolności. Społeczeństwo musi być czujne i nie może dopuścić do monopolu jednej opcji politycznej bo oznaczać to będzie koniec demokracji konstytucyjnej!

Stwierdziłeś, że w ostanich latach nic nie zrobiono dla Polaków. Czy aby jesteś tego pewien, bo ja od zawsze mieszkam w tym kraju i rzeczywistość widzę zupełnie innaczej?    

Polak

#23 Odwołanie Andrzeja Dudy

2015-12-13 23:16

Witam Kochani.

Oczywiście szanuję poglądy każdego z Was. Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów i mam nadzieję to się nie zmieni. Zgadzam się, że należy działać i przez to mamy wpływ na zmianę rzeczywistości. Wybory są takim działaniem gdzie my Polacy mamy szansę wpłynąć na rzeczywistość. W ostatnich wyborach szkoda, że tak mało obywateli chciało na tą rzeczywistość wpłynąć a sądzę, że wielu z nich teraz ma pretensje, że się dzieje tak a nie inaczej. Czy mogą oni narzekać skoro w odpowiednim czasie nie wpłynęli na teraźniejszą rzeczywistość? :) Wcześniej ktoś napisał, że obecna władza nie może zmieniać TK ani konstytucji gdyż naród nie dał im do tego upoważnienia - zostali wybrani większością wyborczą nie większością narodu. Zgadzam się z tym ...... myślę jednak gdyby więcej obywateli poświęciło trochę swojego czasu i udało by się na wybory, może teraz nie toczylibyśmy tej dyskusji? :) Jednak też rozumiem tych którzy nie poszli, większość tych którzy nie poszli sądzą, że po co skoro i tak nie mają na to wpływu co się dzieje w naszym państwie. Czy mają rację? Myślę, że tak. Dlatego wcześniejsza moja propozycja ...... należy podjąć takie kroki aby każdy obywatel wiedział, że ma wpływ na los naszego wspólnego domu.

Ktoś pisał: konstytucja została wybrana przez naród. OK. To prawda ale wiecie co w tym jest najśmieszniejsze? Konstytucja została wybrana przez 6mln obywateli. Czyli tak samo nie wszystkich !!! Ja się muszę przyznać .... ja jej nie wybierałem bo nie miałem na nią wpływu :/

Należy mieć nadzieję, że skończą się czasy gdy partie będą realizowały interesy "swoich ludzi" i będa podatne na sugestie innych narodów.  Co do mediów "niezależnych" :) tych popularnych które możemy oglądać za pomocą pstryknięcia na pilot lub włanczając net i czytając wielkich wydawców .... he myślę, że też już nie w naszych polskich rękach - świeża sprawa :

Wczoraj: marsz Komitetu Obrony Demokracji. Czytam, że nawet 50 tys ludzi brało udział w marszu - wszędzie w tych mediach nagłaśniane itd itd Hmmmm na djęciach i w niezależnej prasię czytam, że tyle nie było :)

Dzisiaj: marsz o którym jakoś dziwnie cicho albo wzmanki bardzo słabo przedstawiane i komentowane z negatywną nutką :) Czytam w niezależnych informacjach że sobotni marsz się kryje pod względem ilości obywateli którzy wzięli udział w dzisiejszym marszu.

A jeszcze dziwne bo słucham telewizji i widzę, że Kaczyński znów coś tam podskakuje, znów wkurza obywateli kilka zdań w telewizji na ten temat i jakieś z danie z jego wystąpienia z marszu - ogólnie rzenada ech znów ten PIS ....... ale myślę sobie, no przecież nie będę się na niego wkurzał może gdzieś znajdę całe wystąpienie ..... no i co widzę?!?!?! Nie taki diabeł straszny jak go malują. :) A już mało brakowało abym się dał nabrać na ifno z telewizji.

Co chcę przez to powiedzieć - kochani czytajcie i oglądajcie dużo niezależnych informacji nie protegowanych przez partie, ludzi interesu i media kupione przez zachodnie molochy. Liczę na to, że świadomość każdego z nas nie będzie kreowana przez populistów i tych którzy chcą abyśmy tak a nie inaczej myśleli. Jako naród musimy się obudzić i zacząć myśleć. Nie dawajcie sobie podawać myślenia na "tacy" bo mogą być zatrute :)

 


Gość

#24

2015-12-20 19:26

Prezydent obiecał,że będzie prezydentem wszystkich Polaków.
Ja tego nie odczuwam.

Gość

#25

2015-12-26 20:19

Jest KŁAMCĄ jest mi wstyd ze jest prezydentem mojego kraju to marionetka w rękach Kaczyńskiego . Nie sprząta po poprzedniej obsadzie to on i jego zaplecze polityczne rujnują Wszystko WSTYD