LEGALNA ŻYWNOŚĆ LOKALNA

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji LEGALNA ŻYWNOŚĆ LOKALNA


Gość

#126

2013-11-17 09:01

Oprócz nalewek,wina, cydru muszą być też domowe miody pitne

Gość

#127

2013-11-17 13:42

Bardzo potrzebne regulacje

Gość

#128

2013-11-22 00:39

Brawo za inicjatywę - nawet nie wiedziałem, że jest taki zamordyzm w Polsce.... :(

Gość

#129

2013-11-23 08:14

Co z tego, że petycja słuszną jest, jak rządzący takich szarych obywateli jak ci co petycję podpisali mają głęboko gdzieś. Jak się nie wie o co chodzi - to zawsze chodzi o pieniądze, a my podpisując tą petycję nikomu łapówek nie dajemy, więc nie wierzę w jej powodzenie.

Gość

#130

2013-11-23 10:12

popieram

Gość

#131

2013-11-23 17:46

Jetem za

Gość

#132

2013-11-23 18:59

podpiszcie koniecznie ...

Gość

#133

2013-11-23 20:56

Wspaniała inicjatywa !!!

Gość

#134

2013-11-24 18:08

Jestem za tym, aby każdy drobny rolnik czy hodowca mógł bezpośrednio sprzedawać swoje produkty. Marzy mi się Polska z moich dziecięcych lat. Wtedy mogliśmy kupować różne produkty bezpośrednio od wytwórców. Były bez zarzutu, pyszne i nikt po nich nie chorował. Każdy wiedział CO i od KOGO kupuje.

Gość

#135

2013-11-24 18:40

największe pieniądze ( zyski) mają pośrednicy , zarabiać powinien ten , ktory wyprodukował, włożył swoją prace w produkt, tym samym my, odbiorcy mniej zapłacimy za dobry produkt

Gość

#136

2013-11-25 14:06

jestem za całym sercem,jak wolnosc to wolność dla wszystkich nie tylko "wielkiemu biznesowi'

Gość

#137

2013-11-27 00:31

obvious

Gość

#138

2013-11-29 18:21

Super inicjatywa.
Dlaczego polski rolnik ma mieć mniejsze prawa I możliwości sprzedaży swoich produktów na lokalnym rynku. Sam hoduję daniele w niewielkim gospodarstwie I niestety aktualne prawo ogranicza mnie w kwestii sprzedazy chocby niewielkich ilości mięsa.
Popieram przez duże "P"

Gość

#139

2013-11-29 19:48

genialny pomysł, dzięki że to robicie

Gość

#140

2013-12-01 23:15

Najwyższa pora na kolejny krok do społeczeństwa obywatelskiego.
Petycjoner Parlamentu Europejskiego 0578/2012

#141 ZATRUTA WODA TO JADŁO ZATRUTE I ŻYCIE ZATRUTE !

2013-12-04 05:50

http://www.monitor-polski.pl/chca-nas-wytruc-woda-z-kanalizacji/

 

Z wystąpienia do władz unijnych " dlaczego władze unijne sprzyjają uzurpatorskim władzom w Polsce?".


PROTES PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE - Petycjeonline.com

(z ogłoszeń pod petycją)


...My Polacy, płatnicy składki do budżetu unijnego, mamy bezwzględne prawo, w zaistniałej sytuacji wymagać od władz unijnych  pomocy w odsunięciu uzurpatorskich władz w celu powstrzymania działań polityków w Polsce na szkodę Narodu Polskiego. Na  rządzących Polską po 1989 r. jak też na władze unijne  spada odpowiedzialność za doprowadzenie na skraj ubóstwa znacznej części społeczeństwa polskiego.

Pomoc żywnościowa finansowana ze środków unijnych, wobec faktu grabieży majątku narodowego Polaków jest jak na ironię. Ze względu na toksyczne dodatki zmierza do podtruwania w celu  fizycznego wyniszczenia biednych obywateli Polski. Wnioskujemy o zbadanie jakości żywności rozdawanej biednym obywatelom, ponieważ jej jakość jest tak zła że psy omijają takie jedzenie z daleka, o czym m.in. przekonał się Krzysztof Szczurko z Podkarpacia , co opisał w wierszu pt.:

" POMOC UE "

Pomoc  z  UE nam tu dają,

- niech Biedacy wyzdychają.


Mój pies bardzo głodny był,

- nawet i opadał z sił.

A, że karmy ja nie miałem,

- to z POMOCY  UE dałem.


To mielonka jest wieprzowa,

- z dodatkami ,,E” ,..czy zdrowa?

Dzień i noc przy budzie stała,

- i choć ,,ślinka” mu leciała.

I choć pies opadał z sił,

- to wykręcił do niej tył.


Wreszcie grosze ja zdobyłem,

- karmę dla psa i kupiłem.

Głodny pies się i ucieszył,

- i do karmy się pośpieszył.

Tu na koniec jest pytanie,

- jakie z UE pomaganie?


26 październik  2013

Autor: KYSY


Zamiast takiej toksycznej żywności  Polakom należą się godziwe zasiłki pieniężne, tak jak to ma miejsce w innych krajach UE np. w Niemczech, gdzie zasiłek na przeżycie wynosi od 306 do 382 Euro na 1 osobę bezrobotną a 184 Euro na 1 dziecko, przy cenach żywności prawie takich samych jak w Polsce.

Linki:1) “Mehr Geld für Arbeitsuchende und Sozialhilfeempfänger “ ( “Więcej pieniędzy dla  osób poszukujących pracy  i  osób występujących o pomoc socjalną “) ; www.bundesregierung.de/Content/DE/Artikel/2012/09/2012-09-19-regelbedarf-erhoeht-mehr-geld-fuer-arbeitsuchende.html 2)”Kindergeld, Entwicklung des Kindergeldes”(“Zasiłek dla dzieci, rozwój tego zasiłku”, tabela 1996-2013); www.guckmal.de/kindergeld-hoehe.htm.


W imieniu obywateli Europy stanowczo protestujemy przeciwko dopuszczaniu do jakiegokolwiek lobbingu siejącego śmierć i spustoszenie. Żądamy wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do osób winnych wprowadzania lobbingu koncernów wydobywczych. Domagamy się również wydalenia z terenu EU koncernów wydobywczych jak też spółek powiązanych z tymi koncernami, na  których ciążą wyroki sądowe za łamanie praw człowieka i niszczenie środowiska w innych częściach świata.

Niedopuszczalnym błędem jest mówienie o hydraulicznym szczelinowaniu w odniesieniu tylko do gazu łupkowego, gdyż ta technologia stosowana jest we wszystkich odwiertach geologicznych, każdego rodzaju, nawet gazu konwencjonalnego.


Jeżeli Unia Europejska i życie na terenie Unii ma przetrwać to konieczne są odważne, niezwłoczne i radykalne działania.


DLA WODY NIE MA ALTERNATYWY !  DLA WĘGLOWODORÓW SĄ ALTERNATYWY !

ZIEMIA JEST WŁASNOŚCIĄ PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, WIĘC OBECNE POKOLENIA  POWINNY Z POKORĄ I SZACUNKIEM ZARZĄDZAĆ JEJ ZASOBAMI, Z MYŚLĄ O PRZYSZŁYCH POKOLENIACH .


Gość

#142

2013-12-09 15:35

Jestem zainteresowana tą petycja,ponieważ przeprowadziłam się na wieś i mam działkę, na której produkuję warzywa bez nawozu,stosuję tylko naturalne metody na szkodniki,i zasilam środkami naturalnymi w postaci wyciągu z pokrzywy.itd.itp.Mam kilka przetworów własnego patentu,wypróbowane od pokoleń w mojej rodzinie,chciałabym je wytwarzać i sprzedawać,aby choć trochę dorobić do nędznej emerytury (780 zł)

Ten wpis został usunięty przez administratora strony (Pokaż szczegóły)

2013-12-13 17:27



Gość

#144

2013-12-14 10:23

Dziadek zawsze wypiekał chleb, pierniki , babki drożdżowe i odsprzedawał sąsiadom . Babcia pomidory , kwiaty i palemki Wielkanocne . Jeśli to ma zniknąć tylko dlatego że ktoś koniecznie musi zarobić 0,10 groszy to ja dziekuję za takie państwo .Dodatkowo właśnie Ci mali nawet nie producenci ale chałupnicy są elementem bezpieczeństwa narodowego . To oni są ostoją i skarbnicą wiedzy na wypadek klęsk żywiołowych , epidemi ,wojen itp. W sytuacjach gdy zabraknie dystrybucji przemysłowej żywności to tam będziemy szukali ratunku . Tak jak wydatki na obronność bezdyskusyjne ! powinniśmy wydatkować jeśli tak to nazwać lub ponosić koszty istnienia takich mini producentów . A skąd czerpać wiedzę jak upiec chleb samemu z internetu ? Prądu może nie być i co wtedy do sąsiada oby nie pokazał Wam figi

Gość

#145 Marek

2013-12-14 10:58

#144: -

Cała żywność powinna być zwolniona z podatków . Pokarm to podstawowa potrzeba życiowa człowieka . Za szliśmy za daleko . To na oddychanie powietrzem też można podatek wprowadzić . Paranoia tych co sprawują władzę sięga zenitu . Im więcej zbiorą z podatków tym więcej mogą dzielić  , to proste . Władza zawsze wiązała się z pieniędzmi i nie ważne czy zdobytymi w sposób moralny . Ważne by były . Coś się jednak zmienia powoli . Społeczeństwo powolutku trzeźwieje i zaczyna myśleć alternatywnie . Popieram petycję całym sercem .


Gość

#146

2014-01-15 08:27

Proces wędzenia to jeden z najstarszych w północno-wschodniej Europie sposobów utrwalania mięsa i ryb. Wprowadzanie ograniczeń w ilości tzw. substancji smolistych to działanie lobbistyczne. Mali producenci wykorzystują stare sposoby polegające na umieszczaniu żywności w atmosferze dymu pochodzącego ze spalania drewna liściastego. Wielcy producenci wprowadzają do żywności koncentrat dymu wędzarniczego w postaci płynu pozbawionego niektórych składników. Wędzone produkty są tylko jednym z elementów całodziennej racji pokarmowej. Zakładając, że wędzonki tradycyjne stanowią 10% tego co spożywamy to automatycznie następuje jakoby 10-krotne rozcieńczenie benzopirenu i w tym samym stopniu zmniejsza się zagrożenie zdrowia ludzkiego.

prof. dr hab. Jerzy Borowski, Katedra Żywienia Człowieka UWM w Olsztynie

Gość

#147

2014-01-15 08:36

Popieram ponieważ w pewnym zakresie korzystam z takiej formy zaopatrzenia w produkty,które kupuję na targowisku.Wiem co jem i od kogo.

Gość

#148

2014-01-15 09:19

Link to tej petycji zamieszczę na stronie głównej mojego bloga o winach http://wino.atranspl.org
Pozdrawiam Koala Andrzej Szadkowski

Gość

#149

2014-01-15 10:21

W świetle nowych przepisów zakazujących wędzenia dymem na rzecz malowania mięsa (rzekomo mniej szkodliwą) chemiczną breją, zrobię sobie wędzarnię na balkonie w bloku. A mięso i jajka i tak będę kupował na wsi u małych producentów i rolników, kiedy tylko się da.
Ps. Animex i jego lobby nie dało rady wykończyć polskich "małych" wędliniarzy wymogami dostosowania do unii, więc teraz chcą ich po prostu rozjechać politycznym walcem, bez owijania w bawełnę. Uzasadnienie dla nowego przepisu (rak w dymie), jeśli mu się przyjrzeć - posługuje się identyczną retoryką jak "dowód logiczny na to, że świnie potrafią latać".
Pozdrawiam wszystkich smakoszy
Marek, Olsztyn

Gość

#150

2014-01-16 19:27

oczywiście trzeba popierać i podpisywać