Petycja w obronie edukacji domowej.

Skontaktuj się z autorem petycji

"W obronie edukacji domowej" - kolejne posiedzenie Komisji Edukacji na temat druku 2710

2022-11-03 21:10:06

Szanowni Państwo!
Szkodliwy i uderzający w edukację domową projekt ustawy z druku nr 2710 wpłynął do Sejmu zaledwie 2 tygodnie temu, dzisiaj (03.11.2022) jest już po drugim czytaniu, a jutro o godz. 10:00 (04.11.2022) kolejne posiedzenie Komisji Edukacji na jego temat. Pomimo naniesionych poprawek dokument nadal zawiera karygodne zapisy godzące w szeroko pojęty interes środowisk edukacji domowej. Nie możemy zgodzić się na takie zapisy jak:


- przepis nie pozwalający na przejście na edukację domową w ciągu roku szkolnego (umożliwiający to tylko w terminach 1 lipca - 21 września)
- wprowadzanie rejonizacji na poziomie sąsiednich województw
- delegalizacja możliwości zdawania egzaminów w formie zdalnej


Projekt ten nie przeszedł wystarczających konsultacji społecznych, nie uwzględnia on kompletnie postulatów szeroko pojętych środowisk związanych z edukacją domową – zarówno naszych, jako rodziców, ale także środowiska pedagogicznego, które również w dużej mierze wyraża głębokie zaniepokojenie proponowanymi zmianami.


Prosimy Państwa o udostępnienie naszej petycji w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do tych, którzy wesprą naszą inicjatywę swoim podpisem oraz by umożliwić zaznajomienie się ze sprawą oraz zaangażowanie się w obronę edukacji domowej tym, którzy do tej pory tego nie zrobili.

Pozdrawiamy,
Fundacja Ave Maria


Fundacja Ave MariaUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...