Sprzeciw wobec Rozporządzenia o spec. z psychoterapii dorosłych

Skontaktuj się z autorem petycji

Ostatnia PROSTA w SPRZECIWIE

2022-12-15 11:06:18

Dzień dobry,

Nazywam się Krzysztof Błażejewski, jestem jednym z autorów petycji wyrażającej sprzeciw wobec wprowadzenia specjalizacji z psychoterapii dorosłych oraz wyrażającej poparcie za powrotem do prac nad Ustawą o Zawodzie Psychoterapeuty.

Chciałbym z całego serca podziękować za poparciem naszej petycji i tym samym wyraźnie swojego sprzeciwu wobec tego co najmniej szkodliwego pomysłu Ministerstwa Zdrowia.

Jestem pełen wdzięczności za Państwa obecność przy tej sprawie i z pewną dozą nieśmiałość chciałbym poprosić o jeszcze jeden gest poparcia i sprzeciwu!

Dzisiaj mija termin składania indywidualnych uwag do tego projektu w ramach konsultacji społecznych. BARDZO WAŻNE byłoby gdybyście w ostatnim akcie mobilizacji przeznaczyli Państwo 10 minut swojego czasu na wysłanie do ministra zdrowia swoich uwag.

Żeby ułatwić ten proces Polska Rada Psychoterapii (w tych 16 Stworzyszeń członkowskich), Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, PT Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej wraz z prawnikami stworzyli wzór uwaga gotowy do przesłania do Ministerstwa Zdrowia.

Dokładną instrukcję jak to zrobić można znaleźć na stronie:To sytuacja dotychczas NIESPOTYKANA w historii polskiej psychoterapii, że zdecydowana większość środowiska i Towarzystw walczy w tej samej sprawie i patrzy w tym samym kierunku. To BARDZO ważne żeby skorzystać z tego wydarzenia i zrobić coś dobrego dla bezpieczeństwa osób korzystających z psychoterapii oraz osób pomagających jako psychoterapeuci.

Także bardzo proszę o ten gest poparcia i WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD :) !

 

JAK ZGŁOSIĆ SWOJE UWAGII?

 

Na stronie Polskiej Rady Psychoterpii znajduje się prosta instrukacja krok po kroku jak wysać swój sprzeciw:

https://prp.org.pl/wzor-do-zglaszania-uwaga-i-stanowisko-organizacji-w-sprawie-specjalizacji/?fbclid=IwAR3i68iKB2i6W0PIrPBFUQ_XMS2m89_AFJzStL8em_Wk5fg2wMyCSZhXqtk 

 

Na stronie Polskiego Twowarzystwa Psychiatrycznego moża również znaleźć instrukcję, ale też wpisać się na LISTĘ sygnatariuszy żebyśmy mogli zobaczyć ile osób wysłało swój sprzeciw:

https://sekcjanaukowapsychoterapii.org/wspolne-dzialanie/?fbclid=IwAR1EWbyR4w8ZnOzrGrIZ5YMrH8C0iGMD6KDBEcP8aWTWJ7xxEZbC7Naf1k8

 

Co BARDZO WAŻNE mail trzeba wysłać DZSIAJ.

 

Ogromne  DZIĘKUJĘ za ten gest solidarności!

 

Z wyrazami szacunku,

 

Krzysztof Błażejewski

 

 

 

 

 

 

 


Krzysztof BłażejewskiUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...