STOP patodeweloperce na Polance! Chrońmy ostatnie takie osiedle Wrocławia

Skontaktuj się z autorem petycji

Finał akcji | Teraz czas na ruch miasta

2023-08-15 16:51:37

Szanowni Państwo

W poniedziałek 14 sierpnia oficjalnie złożyliśmy do Urzędu Miasta pismo wraz z 3535 podpisami (w tym 1098 w wersji online) popierających je Wrocławianek i Wrocławian. Bardzo dziękujemy za Wasze głosy pod petycją, wsparcie i wszystko, co zrobiliśmy dotąd wspólnie!

Co dalej? Zgodnie z przepisami, Prezydent Wrocławia ma 21 dni na rozpatrzenie zgłoszonych wniosków do planu zagospodarowania dla Polanki. Z różnych źródeł spływają informacje, że tym razem miejscy planiści uwzględnią opinie mieszkańców. Czekamy na poprawioną wersję planu zagospodarowania. W zależności od jej kształtu będziemy planować dalsze działania i akcje. Nie kończymy naszej akcji, ale rozpoczynamy jej kolejny etap.IMG_20230814_130818.jpg


Komitet Sympatyków Polanki

Uwagi do planu oraz finał petycji | działamy dalej

2023-08-05 13:02:13

Szanowni Mieszkańcy i sympatycy Polanki!

Poniżej w największym skrócie przedstawiamy Wam podsumowanie naszych bieżących działań.

 
SKŁADANIE UWAG DO PLANU
Do 14 sierpnia można składać uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Gorąco zachęcamy do wnoszenia własnych uwag i zastrzeżeń przeciwko pomysłowi inwestycji deweloperskiej w miejscu przychodni.
Przygotowaliśmy dla Was szablon uwag oraz instrukcję wysyłki. Wystarczy uzupełnić w nim swoje dane i wysłać dokument do Urzędu Miasta. Oba dokumenty znajdziecie pod tym linkiem. Zachęcamy do przekazywania ich dalej!
 
 
PODPISY I SPOTKANIE NA POLANCE
Już w tę niedzielę (6.08) spotkacie nas także na ulicach. Przedstawiciele Komitetu będą zbierać podpisy pod Kościołem Franciszkanów na Karłowicach po każdym nabożeństwie.
Wieczorem planujemy natomiast krótkie plenerowe spotkanie z mieszkańcami na Polance. Jeśli pogoda pozwoli, nakręcimy film i zrobimy kilka zdjęć dla mediów - każda osoba będzie mogła wypowiedzieć się na temat naszej akcji. Zapraszamy na godz. 18:30 na skwer za przychodnią.
 
 
FINAŁ PETYCJI
Zbliżamy się do końca zbiórki podpisów pod naszą petycją do Prezydenta Wrocławia. W tej chwili mamy ok. 1800 podpisów (w tym ok. 1000 w formie papierowej, reszta w petycji online). Dokładną liczbę przedstawimy Wam w przyszłym tygodniu, gdy spłyną do nas wszystkie formularze.
Przypominamy, że zbieramy podpisy do piątku 11 sierpnia. Jeśli macie je w wersji papierowej, koniecznie skontaktujcie się z nami - odbierzemy je. Możecie je także przynieść do nas podczas jutrzejszych wydarzeń.

Komitet Sympatyków Polanki

Już 1000 podpisów pod petycją! | szczegółowe informacje

2023-07-19 11:35:05

Dzięki Państwa zaangażowaniu zebraliśmy już ponad 1000 podpisów pod petycją do Prezydenta Wrocławia w sprawie ochrony osiedla Polanka! W chwili pisania tej wiadomości mamy: 675 podpisów pod ankietą online oraz 409 podpisów papierowych - a dalsze wciąż spływają. Pięknie dziękujemy za Państwa wsparcie. Poniżej przypominamy najważniejsze informacje o petycji.


Gdzie można znaleźć petycję?

 
Kto może podpisać petycję?
 • Każdy zainteresowany naszą sprawą mieszkaniec Wrocławia :-) Osoba podpisująca nie musi mieszkać na osiedlu Polanka.
 • Prosimy pamiętać tylko, by nie dublować swoich podpisów: zwłaszcza na petycji papierowej i online.
 • Podpis pod petycją papierową musi być własnoręczny!
 
Gdzie dostarczyć podpisy w wersji papierowej?
 • Prosimy napisać lub zadzwonić do nas, na dane kontaktowe poniżej. Odbierzemy podpisy osobiście lub powiemy gdzie można je przekazać.
 • Dane kontaktowe: tel. 605 966 108; mail: wroclaw.polanka[at]gmail.com
 
Do kiedy trwa petycja?
 • Ze względu na duże zainteresowanie i okres urlopowy, przedłużamy akcję do początku sierpnia. Petycję ze wszystkimi podpisami złożymy do Prezydenta Wrocławia do 11.08 - aby zmieścić się w urzędowym terminie konsultacji do planu zagospodarowania.
 • Prosimy jednak nie czekać z podpisaniem na ostatnią chwilę :-)


Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu dowolną drogą. W przyszłym tygodniu przekażemy Państwu szczegóły w sprawie planowanego przez Urząd Miasta spotkania konsultacyjnego.

W imieniu Komitetu i Mieszkańców Polanki raz jeszcze dziękujemy za Państwa wsparcie - i prosimy o dalsze! Nadal zachęcamy gorąco do udostępniania informacji o naszej akcji. Im nas więcej, tym lepiej dla sprawy.


(-) Piotr Sebastian Kozdrowicki
Przedstawiciel Stowarzyszenia

KOMITET SYMPATYKÓW POLANKI
tel. 605 966 108
mail: wroclaw.polanka[at]gmail.com

Komitet Sympatyków PolankiUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

 • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
 • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
  1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
  2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
  3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...