Podpisujmy deklarację poparcia dla abp. Henryka Hosera!

Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisy dostarczone

2013-10-13 23:21:50

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Zgodnie z pierwotną intencją, jaka przyświecała naszej deklaracji, Państwa podpisy zostały wydrukowane i przesłane ks. abp. Henrykowi Hoserowi [internetowe śmieszki niech się nie cieszą - ich wulgarne podpisy usunąłem przed wydrukowaniem]. Kilka dni temu otrzymałem od księdza arcybiskupa listowną odpowiedź, którą chciałbym Państwu zacytować, gdyż jest ona skierowana do nas wszystkich:

"Dziękuję za podjętą inicjatywę internetową, która dla ponad sześciu i pół tysiąca osób stała się płaszczyzną umożliwiającą danie świadectwa wierności prawdzie Ewangelii i nauczaniu Magisterium Kościoła.

Atak na moją osobę jest w prostej linii pochodną niezgody Kościoła na liberalizację Bożej antropologii.

Takie i podobne reakcje wyrażające wsparcie są wymownym świadectwem, jak głęboko prawdziwe są słowa Apostoła: "Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska" (Rz 5,20).

Jestem przekonany, że te, nas wszystkich dotyczące doświadczenia, umocniły jedność Kościoła w jego roli głoszenia Ewangelii w całej integralności "w porę i nie w porę" (por. 2Tm 4,2).

Oby to dobro, które się uaktywniło owocowało w naszym codziennym życiu.

Biskup Warszawsko-Praski Abp Henryk Hoser SAC"

Ze swojej strony również chciałbym podziękować Państwu za wzięcie udziału w tej inicjatywie oraz wyrazić nadzieję, że gdy znów zajdzie konieczność obrony dobrego imienia Kościoła przed niesprawiedliwym szkalowaniem, kolejny raz staniemy na wysokości zadania.

Patrząc na to, co się dzieje w polskich mediach, oceniam, iż taka konieczność nadejdzie raczej prędzej, niż później.

Króluj nam Chryste!


Jan CyraniakUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook