Do Pętli Winnica nie tylko linia numer 2, ale również 17

Jeżeli chcesz, aby do nowo budowanej tymczasowej Pętli Winnica poza linią numer 2, dojeżdżała również linia numer 17 - proszę podpisz tę petycję.

Do niedawna przedłużenie z Tarchomina Kościelnego linii tramwajowej numer 17 do Pętli Winnica wydawało się oczywiste i teoretycznie pewne.

Teraz jednak na kilka miesięcy przed oddaniem tej inwestycji do użytku publicznego, w obliczu cięć wielu miejskich inwestycji przez Miasto Stołeczne Warszawa spowodowanych m.in. pandemią COVID-19 pojawia się wiele głosów, w tym również głosów bezpośrednio od Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, że linia numer 17 do tego krańca nie jest planowana.

Może się więc okazać, że na wiele kolejnych lat tysiące mieszkańców Comfort City, Przystanku Tarchomin, Osiedla Winnica, Tarasów Dionizosa, Tritonu Winnica oraz wielu innych domów i okolicznych osiedli zostanie pozbawiona wygodnego bezpośrednio dojazdu do centrum i nie tylko, tworząc jeszcze większy tłok w i tak przeładowanej już linii numer 2.

Należy mieć świadomość, że docelowa pętla razem z połączeniem Światowida z Modlińską i P+R na skraju ul. Winorośli może powstać, o ile powstanie, dopiero za wiele kolejnych lat.

Ninjejsza petycja po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów zostanie przekazana do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Mam nadzieję, że pomoże ona w podjęciu decyzji - jedynej słusznej o poprowadzeniu do naszego krańca obu linii tramwajowych, czyli 2 i 17.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Damian Świecak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...