Wniosek do PRM o powołania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Geodezyjn

Leszek Piszczek
Autor petycji

#26 Re:

2015-07-15 12:04

#10: Adam -  

Kolego Adamie,
nie ma mowy o jeszcze jednym czy też kolejnym haraczu. Jeśli w tych kategoriach już rozmawiamy to proszę sobie przeliczyć ile zyskalibyśmy gdyby nasza praca została uwolniona z weryfikacji ośrodków dokumentacji? Ile wycenia Pan ten czas, który zabierają nam weryfikacje i uwierzytelnienia? Gdyby przyjąć że będziemy mieć identyczne zasady jak architekci - projektanci, to ja jeszcze z miłą chęcią dołożę drugie tyle, bo czas realizacji zleceń mi się skróci co najmniej o 2/3. Dzisiaj średni czas zabierany nam przez ośrodki z tyt. zgłoszenia i weryfikacji to min. 2 miesiące przy czasie poświęconym na faktyczną pracę jednego tygodnia. To czy taki system się nie opłaca?

Natomiast kwestia obligatoryjnej przynależności do Samorządu Zawodowego jak ustalił Trybunał Konstytucyjny jest konieczna bo w przeciwnym razie nie ma możliwości oddziaływania na przypadki złej pracy.

Leszek Piszczek
Autor petycji

#27 Re:

2015-07-15 12:16

#16: -  

 Jak wielokrotnie określiły sądy "geodeta uprawniony" to zawód zaufania publicznego mimo, że stosownej ustawy brak. I w związku z tym, uwolnienie go całkowicie, tak by "rynek" wszystko regulował jest nieporozumieniem. W większości państw ten nasz zawód jest reglamentowany w różny sposób, ale jednak reglamentowany. Można by bardzo dużo o tym pisać dlaczego tak jest ale jedno jest najważniejsze jeśli państwa Europy reglamentują ten zawód to jednak coś jest na rzeczy.


Gość

#28

2015-08-22 20:21

szlak mnie trafił bałwany uchwalają prawo

Gość

#29

2015-08-27 12:03

Bo niestety wszystko co w niej napisane jest prawdą :-)Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook