Nie dla beatyfikacji abp. Andrzeja Szeptyckiego!!!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dla beatyfikacji abp. Andrzeja Szeptyckiego!!!


Gość

#176

2015-12-09 21:30

Urodziłem się na Wołyniu w Żawrowie pow. Równe w r. 1940.
Niewielu stamtąd wróciło. Dzięki ostrzeżeniu i pomocy syna Popa który zawiózł nas furmanką na dworzec kolejowy, moi rodzice (nauczyciele) z trójką dzieci uciekli w 1943r do Lwowa, do dziadków. Niech ten mój podpis będzie głosem pamięci o wszystkich pomordowanych , jednocześnie prośbą o sprawiedliwość i podziekowaniem dla tych, którzy mieli odwagę nas chronić.


Gość

#177

2015-12-11 01:22

Moj Ojciec zostal zamordowany przez bandytow ukrainskich w Buszczu 22 stycznia 1944r., dlatego ze byl Polakiem. Byl lekarzem okregowym w tamtym rejonie.
Znana mi jest podla postawa wobec spraw polskich abp. Andrzeja Szeptyckiego.

jedna z wielu
Gość

#178

2015-12-11 07:18

Moj Ojciec (33 lata) zostal zamordowany przez nacjonalistow ukrainskich na oczach mojej Matki zostawiajac 3 dzieci w wieku od 3 lat do 3 dni. Wobec innych okropnych i masowych mordow na Wolyniu byla to i tak "milosierna" smierc bo bez tortur a obecne przy niej Matka i najmlodsza Siostra ocalaly. Podburzajac instynkty nacjonalistyczne wsrod Ukraincow i niechec do Polakow,  bp Szeptycki ponosi chocby czesciowa wspolodpowiedzialnosc za ludobojstwo na Wschodzie. Niech mu Pan Bog wybaczy, jednak dopuszczenie go do grona Swietych w Kosciele byloby czyms bardzo niestosownym.


Gość

#179

2015-12-11 11:36

Często jestem we Lwowie, od 20 lat. Rozmawiałam z lwowiakami nt. życia bpa Szeptyckiego podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej. Wszyscy potępiali zachowanie się bpa A. Szeptyckiego, jego postawę wobec Polaków w czasie wojny (grzech zaniechania) a także wystawne biesiady z okupantami.
Nie wiem ile w tym ostatnim stwierdzeniu (biesiady) jest prawdy ale są jeszcze gazety z tamtego okresu i można sprawdzić, co mówił i jak zachowywał się bp A. Szeptycki. Absolutnie nie zasługuję na miano "Sługi Bożego" a tym bardziej "blogoslawionego".


Gość

#180

2015-12-15 12:53

Dość fałszowania historii w imię poprawności politycznej!
Jeśli Ojciec Święty zgodzi się na tą haniebną beatyfikację niech ma świadomość, że i On wówczas mieć będzie swój udział w popieraniu mordów ukraińskich na Polakach.

Gość

#181

2016-01-15 20:02

Rodzina mojej cioci Marii Janowskiej: mąż, synowie, synowe i wnuki została zamordowana przez Ukraińców. Dwa razy chcieli uciekać do rodzinnych stron (okolice Krasnegostawu) ale sąsiedzi, Ukraińcy zatrzymywali ich obiecując obronę. Niestety nie obronili. Uratował się najmłodszy kuzyn Bronek, który był wywieziony na roboty do Niemiec. (Potem osiedlił się na Opolszczyźnie koło Namysłowa)

Gość

#182

2016-01-30 20:08

Sam przezylem jako niemowle majac trzy tygodnie. Przezyle i wraz z mama znalazlem sie na Majdanku. Jestem zaniepokojony tym, ze na Ukrainie stawiaja pomniki Bamderze. To jest zgroza

Gość

#183

2016-02-11 11:41

Debilizm polskich faszystów! Odstawcie narokotyki - może wróci wam rozum!!!

Gość

#184

2016-02-17 13:38

Moja rodzina ze strony ojca i mamy mieszkała na Wołyniu na Zasłuczu w gminie ludwipol powiat Kostopol i osobiście doświadczyli co to było UPA. Jako dziecko niejednokrotnie słuchałam ich wspomnień z Wołynia, ale drastyczność wydarzeń i mordów poznałam dopiero jako osoba dorosła.

Gość

#185

2016-03-20 19:18

moja rodzina miała gospodarkę za Bugiem i z ich opowiadań wiem że kośćiół ukrainski popierał mordy na polakach.To co zrobili nam okryło ich hańbą po wsze czasy!

Gość

#186

2016-03-22 19:39

Moje korzenie są STAMTĄD, byłam wielokrotnie na Kresach, znam historię tych ziem zbroczonych krwią Polaków.

Gość

#187

2016-03-22 20:11

Aby nie profanować grona świętych i błogosławionych.

Gość

#188

2016-03-22 20:22

Nie gloryfikować tchórzostwa! Dla niego wystarczy Boży sąd.

Gość

#189

2016-03-23 15:19

Mój sąsiad jako dziecko przeżył te dni grozy na Wołyniu. Zamordowano mu część rodziny, sam cudem ocalał i tułał się po domach dziecka. Nawet dziś nie potrafi o tym mówić na spokojnie. Rodzina Miszkiewiczów- Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
Piotrx

#190

2016-04-24 13:25

 

"Milczenie metropolity" - Agnieszka Rybak  - "Do Rzeczy" nr 13/164.  29 marca- 3 kwietnia 2016.

Arcybiskup Andrzej Szeptycki ma szansę zostać wkrótce błogosławionym. Środowiska kresowe już nazywają go „patronem niezgody" między Polakami a Ukraińcami. Decyzja Watykanu prowokuje pytanie o to, ile wolno świętemu   Od kiedy papież Franciszek zaapro bował dekret o uznaniu heroiczności cnót abp. Szeptyckiego, środowiska kresowe protestują. „Wielu z nas wzdryga się na myśl, że miałoby się modlić do takiego świętego"- piszą. Greckokatolicki metropolita Lwowa był bodaj jedynym człowiekiem, który mógł, jeśli nie powstrzymać, to ograniczyć rzeź wołyńską. On jednak milczał w swym pałacu. Próby wyniesienia apb. Szeptyckiego na ołtarze podejmowano od dawna, jed­nak skutecznie blokował je polski Kościół. Dwa razy protestował w sprawie planów tej beatyfikacji kard. Stefan Wyszyński. Co się zmieniło? - Sytuacja polityczna na Ukrainie i chęć pokazania wiernym, że Watykan dostrzega aspiracje narodu ukraińskiego - mówi osoba duchowna dobrze znająca kulisy tej sprawy. Nie bez znaczenia są też relacje osobiste. Papież Franciszek dobrze zna Światosława Szew-czuka, arcybiskupa greckokatolickiego z Kijowa, który na początku lat 90. stu­diował w Centrum Studiów Filozoficzno-Teologicznych „Don Bosco" w Argentynie. - W Watykanie wiedzą tyle, ile powiedzą im Ukraińcy. Polscy biskupi się tym nie zajmują. A materiały dostarczone kiedyś przez kard. Wyszyńskiego ktoś usunął jako niewygodne dla procesu. Beatyfikacja Szeptyckiego przejdzie - przewiduje mój rozmówca.


Gość

#191 Uniwersytet Wroclawski

2018-11-22 06:04

Jestem absolwentka UW. Mam w Indeksie i w Dyplomie nazwe swojej Alma Mater ; Uniwersytet Wroclawski im.Boleslawa Bieruta ( !!!). Juz jako studenci chcielismy to zmienic!! I wtedy sie nie dalo. Wielki ''uczony'' B.Bierut byl patronem mojego Uniwerku. Tylko , ze nikt do dzis nie wie? jakich to odkryc dokonal. A wiec do dzisiaj nic sie nie zmienilo, chociaz mamy niby Demokracje.

Nadal zbrodniarze, konformisci, bandyci sa przez ten Uniwersytet honorowani???!!!

Magister Sybilla Korbel

 

Sławomir Tomasz Roch

#192 To wielki błąd papieża Franciszka

2019-01-31 21:43

Ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski na swojej stronie napisał trzy dni temu: „28 lutego br. minie 75 rocznica ludobójstwa Polaków w Hucie Pieniackiej przez ukraińskich ochotników do SS Galizien i w Korościatynie przez ‘herojów’ z UPA, a papież Franciszek, obojętny na protesty kard. Stefana Wyszyńskiego i rodzin ofiar, ogłosił ‘heroiczność cnót’ abp. Andrzeja Szeptyckiego, który wspierał SS. To wielki błąd papieża. Trzeba przeciwko temu protestować, aby nie było za późno.” Wpis jest dostępny pod adresem: http://isakowicz.pl/beatyfikacja-szeptyckiego-jest-wielkim-bledem-papieza-franciszka/

Sławomir Tomasz Roch

#193 Na miłość Boską ludzie czy może być b. podły i diabelski plan

2019-01-31 21:47

Skandal! Z tego co powyżej widać jak na dłoni, nie można już więcej pobłażać Ukraińcom! Dlatego należy absolutnie żądać zmiany współczesnej polityki ukraińskiej, która wiedzie ich bieny kraj do piekła nienawiści! Zatem mam moralne prawo żądać natychmiastowego wezwania Ambasadora Ukrainy na dywanik do polskiego MSZ! I to już, do roboty! To przecież niespotykane barbarzyństwo, wymordować nieludzko, okrutnie ludzi, potem zabrać wszystko co posiadali od pokoleń, zakopać ciała niewinnych ofiar ludobójstwa pod płotami, krzakami i na polach, ich wsie i kolonie spalić do gołej ziemi i zaorać, nie ponieść za to kary, ogłosić cerkiewnie i państwowo sprawców zbrodni bohaterami współczesnej Ukrainy, a ofiar OUN-UPA nie pozwalać godnie pochować, dopóki nie uznamy ich to właśnie świeżo namaszczonych bohaterów. Na miłość Boską ludzie czy może być b. podły, barbarzyński diabelski plan, który przecież widzimy na własne oczy, jak Ukraińcy bezczelnie od 75 lat realizują?! Po temu apeluję do Was Rodacy, otóż zrobiliśmy już wiele, nawet b. dużo, a ten 1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych oraz 11 lipca Dzień Pamięci Pomordowanych na Wołyniu i Kresach, to właśnie owe wspaniałe owoce ciężkiej pracy całych pokoleń patriotów polskich i Kresowian. Teraz trzeba tylko odważnie i konsekwentnie bronić prawdy, bo to święty nasz obowiązek! Teraz nasza kolejka, teraz to nasza działka! Godności nie można bowiem sprzedać na żadnym targu i za żadne skarby świata! Z Panem Bogiem

Sławomir Tomasz Roch

#194 Ludzie moralnego Nerona naszych czasów chcą wepchnąć na Ołtarze

2019-01-31 21:53

Tamten chciał tylko zbudować nowy Rzym, a kiedy ludzie szukali winnych spalonego miasta, wskazał po prostu na chrześcijan, bo dlaczego nie w końcu kto się za nimi oto ujmie?! Ten współczesny abp Andrzej Szeptycki ze Lwowa chciał tylko zbudować nowy świat z Adolfem Hitlerem, bo dlaczego nie wszak III Rzesza Niemiecka to brzmi b. poważnie. A Wy niepoprawni, co o tym dziś powiecie, napiszecie, nie dotyka Was to?! Chcecie milczeć, bo papież Franciszek o to zabiega?! Uważacie, że to w porządku?!   W takim razie powiem Wam Kresowianie oraz nasi sympatycy, co ja o tym myślę. Ja nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę nigdy tchórzem! Jestem absolutnie przekonany, że Neronów nie wynosi się na Ołtarze, to myślę! Pozdrawiam b. serdecznie

Sławomir Tomasz Roch

#195 Krytycznie o beatyfikacji przez papieża Franciszka…..

2019-01-31 22:01

…. moralnego upiora abp Andrzeja Szeptyckiego, kolaboranta Hitlera i łotra jakich mało w historii świata całego! Kresowianie gorąco polecam żywe świadectwo ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego opublikowane ledwie wczoraj 28 stycznia 2019 r. Na swojej stronie ks. Tadeusz napisał we wstępie: “Z Watykanu dochodzą informacje o zgodzie papieża Franciszka na beatyfikację greckokatolickiego arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego ze Lwowa, kolaboranta Hitlera i SS Galizien. Czy to tylko niewiedza o II wojnie światowej, czy też celowe zacieranie pamięci i prawdy o ofiarach ludobójstwa? To grozi wielkim konfliktem, nie tylko w Kościele w Polsce, ale i w Europie.“ A zatem zapraszam gorąco:   [video:https://youtu.be/Fcy6oBuG0LU]  

Przy tej okazji polecam nadto relację video z kolejnej manifestacji pod Uniwersytetem Wrocławskim przeciwko gloryfikacji arcybiskupa-kolaboranta, a zatem:

  [video:https://vimeo.com/313500120]

Sławomir Tomasz Roch

#196 Człowiek niegodny nie nadaje się na Ołtarze

2019-01-31 22:03

Niedalej jak godzinę temu wróciłem z naszego kościoła św. Krzyża w Watford k. Londynu. W czwartki o 7pm mamy zawsze polską mszę świętą. Po nabożeństwie udałem się do zakrystii i nadmieniłem naszemu proboszcowi ks. Romanowi Wernerowi TChr, iż ledwie kilka dni temu przyszła zatrważająca wiadomość z Watykanu, jakoby papież Franciszek nosi się z planami ogłoszenia beatyfikacji łotra abp Andrzeja Szeptyckiego. Wiadomość otrzymał od wiarygodnej, zaufanej osoby z Rzymu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i natychmiast opublikował na swojej stronie (szczegóły w video konferencji ks. Tadeusza w jednym z komentarzy powyżej).             Poinformowałem zatem naszego proboszcza, iż Kresowianie przygotowują obecnie List Otwarty w tej sprawie, który będzie można publicznie podpisać i który będzie złożony na ręce Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Bądzie to zdecydowany protest przeciw wynoszeniu na Ołtarze człowieka, na którym ciążą b. poważne błędy i moralne zbrodnie. Ks. Roman odniósł się do tej mojej deklaracji z dużym zrozumieniem i podkreślił, iż akcja ks. Tadeusza oraz Kresowian jest słuszna i b. potrzebna bowiem nie wynosi się na Ołtarze Kościoła katolickiego człowieka, który jest tego niegodny. Dlatego ks. Roman podkreślił, że wszystkie te dowody w sprawie, winne być starannie zebrane i przesłane do Watykanu, gdzie zostanie zbadana ich autentyczność i prawdziwość.

Osobiście zwierzyłem się proboszczowi również, iż dla mnie osoba abp Szeptyckiego jawi się wprost jako moralnego, współczesnego Nerona (szczegóły powyżej w komentarzu). Pytałem nawet, czy ks. Roman byłby w stanie temu w świetle dostępnych faktów o życiu, tego moralnego upiora zaprzeczyć. I tu nasz proboszcz odpowiedział wymijająco: „Nie zaprzeczam i nie potwierdzam!”.             A jak zapatrują się na tę sprawę nasi sympatycy, śmiało nie żałujcie sobie...... . Do odważnych świat należy.....