Legalna broń palna dla Polaków

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Legalna broń palna dla Polaków

alan.l
Gość

#1

2015-11-26 18:10

Terroryści - wiedząc, że przeciętny europejczyk nie posiada broni - strzelają do nas z taką beztroską jakby kosili trawę a ja nie chcę być taką pozbawioną obrony rośliną.


Gość

#2

2015-11-26 23:34

Z powodu coraz bardziej niebezpiecznej sytuacji miedzynarodowej polski..uwaza ze gdyby polacy na Wolyniu mieli bron takiej rzezi by nie bylo.

Gość

#3

2015-11-27 08:36

jesteśmy w Unii więc prawo Unijne pozwala na posiadanie broni np: Austria, Niemcy - tylko my rozbrojeni bez szans na obronę = przywrócić prawo do posiadania broni = na dowód osobisty obywatel idzie i kupuje sobie broń.

Gość

#4

2015-11-27 23:13

Każdy ma prawo do obrony siebie i swojej rodziny i tyle.

 


Gość

#5

2015-11-28 03:26

Podpisałem tą petycję ponieważ każdy obywatel powinien mieć dostęp do broni palnej. Człowiek musi być zabezpieczony w razie niebezpieczeństwa.
JAWA

#6 Re:

2015-12-01 15:52

#2: -  Z powodu coraz bardziej niebezpiecznej sytuacji miedzynarodowej polski..uwaza ze gdyby polacy na Wolyniu mieli bron takiej rzezi by nie bylo.

 "polski", "polacy" fajna pisownia 

JAWA

#7 Re:

2015-12-01 15:53

#1: alan.l -  

 a jak terrorysta użyje broni bakteriologicznej czy chemicznej to czym się obronisz?

JAWA

#8

2015-12-01 16:06

Posiadanie broni reguluje ustawa o broni i amunicji z 21 maja 1999.

Do posiadania broni palnej potrzeba zezwolenia które wydaje wojewódzki komendant Policji.  

We wniosku o wydanie zezwolenia na broń należy określić cel, do jakiego miałaby być ona przeznaczona, np:

  • do ochrony osobistej (trzeba przy tym wykazać, że wnioskodawca podlega zagrożeniu "realnemu, trwałemu i ponadprzeciętnemu")
  • do ochrony osób i mienia
  • do celów łowieckich
  • do uprawiania sportów strzeleckich
  • do rekonstrukcji historycznej (broń przystosowana tylko do strzelania amunicją ślepą)
  • do celów kolekcjonerskich
  • do celów pamiątkowych
  • do celów szkoleniowych.

Pozwolenia odmawia się zwłaszcza nieletnim; chorym umysłowo; alkoholikom; narkomanom; notowanym w rejestrze karnym czy bezdomnym. 

Petycja jest zbyt oglnikowa, należałoby wyszczególnić co należy zmienić w ustawie.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-03-18 09:35


JAQ

#10 Re: Jestem za

2016-07-23 18:50

#9: Angelika Kazanecka - Jestem za 

 chyba Ci się mylą strony