POSZERZENIE CHODNIKA, Białołęka, ul. Odkryta 76/78

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji POSZERZENIE CHODNIKA, Białołęka, ul. Odkryta 76/78


Gość

#1

2016-09-29 06:54

popieram pomysł

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-09-29 06:58



Gość

#3 Im więcej poparcia tym szybszy efekt!

2016-09-29 07:14

Popieramy!


Gość

#4

2016-09-29 07:55

Mam dziecko male i strach chodzic tamtedy na spacery bo dwa wozki sie tam nie mina a jak mina to trzeba schodzic na jezdnie,nie wspomne z dzieckoem malym za reke isc tamtedy .

Gość

#5

2016-09-29 09:17

Potrzebujemy dobrych szlaków komunikacyjnych, bezpiecznych i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Gość

#6 Re:

2016-09-29 09:28

#5: -  

 Proszę wysyłać na maila piotr.cieszkowski@razemdlabialoleki.waw.pl wszystkie bariery dla niepełnosprawnych. Będę starał się rozwiązywać Państwa problemy.

Msh1278

#7 Re:

2016-09-29 09:50

#5: -  

 Osoby niepełnosprawne powinny siedzieć w domu, przecież i tak nie mogą chodzić, tylko zabierają miejsce normalnym ludziom

 


Gość

#8 Re: Re:

2016-09-29 09:58

#7: Msh1278 - Re:  

 Obyś nigdy Ty lub nikt Twojej rodziny nie musiał/a jeździć na wózku inwalidzkim. Nie życzę Tobie tego. Przykro widzieć taki wpis.


Gość

#9

2016-09-29 11:00

Na tej części ulicy nie ma alternatywnego chodnika po drugiej stronie jezdni. Zostaje tłoczenie się po jednej a nie daj Bóg jak trafi się rowerzysta bo ścieżki też tam nie ma wiec zdarza się mijanka.MB

Gość

#10

2016-09-29 11:26

jest wąski i bardzo niebezpieczny
kasia

#11 Re: Re:

2016-09-29 11:27

#7: Msh1278 - Re:  

 Nie wiesz co przyniesie los, czy za pare lat Ty nie będziesz prosił o pomoc

Warszawianka

#12 petycja

2016-09-29 14:31

popieram! Uwazam ze to jak najbardziej dobry pomysl zeby poszerzyc chodnik w tamtej okolicy.


Gość

#13

2016-09-29 15:19

pieszy wymaga większego bezpieczeństwa niż samochód więc aby było większe bezpieczeństwo dla pieszego musi być odpowiednio dużo miejsca do przemieszczania się

Gość

#14

2016-09-29 17:25

Ponieważ mi zależy

Gość

#15

2016-09-29 21:48

"Szerokość " tego chodnika stanowi zagrożenie zarówno dla pieszych jak i kierowców. Tam nawet pieszy omijający psią kupę chcąc nie chcąc wskakuje na jezdnię przez co jest to bardzo niebezpieczny fragment ulicy dla wszystkich użytkowników ruchu.

Gość

#16

2016-09-30 06:42

Mój synek chodzi do przedszkola terapeutycznego, które znajduje się w jednym z budynków pod tym adresem. Codziennie "przeciskamy" się tamtym chodnikem. Ciężko jest przejść czy to z wózkiem czy po prostu z dzieckiem za rękę. A kierowcy tamtędy jadący nie patrzą, że małe dziecko idzie tak blisko ulicy. Popieram inicjatywę całkowicie
Natalia

#17 Re: Re:

2016-09-30 06:54

#7: Msh1278 - Re:  

Człowieku skąd Ty się urwałeś? Piszesz o osobach niepełnosprawnych a sam nie wiesz co to znaczy. Po pierwsze niepełnosprawność to nie tylko poruszanie się na wózku. Co według Ciebie z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Też byś ich pozamykał w domach? A może lepiej w szpitalu psychiatrycznym? Uważasz, że dziecko z autyzmem które chodzi i normalnie funkcjonuje a jednak ma orzeczenie o niepełnosprawności, też trzeba zamknąć? Ogarnij się i módl się do kogo tam tylko chcesz o rozum i o to aby Ciebie nigdy nie dotknęło takie nieszczęście


Gość

#18

2016-09-30 07:13

dlatego że jest strasznie wąski ten chodnik ...

Gość

#19

2016-09-30 13:20

Probiłem z przejściem dla matki z wozkiem. Koszmar a wystarczy tylko usunąć tuje które i tak są w fatalnym stanie

Gość

#20

2016-10-01 18:44

Jest w słusznej sprawie
Mieszkaniec z Marcina z Wrocimowic

#21 POSZERZENIE CHODNIKA, Białołęka, ul. Odkryta 76/78

2016-10-08 12:37

Oto mój list do autora petycji:

 

Szanowny Panie [czyli do autora petycji],

 

z całym szacunkiem, petycja jest źle sformułowana. Otóż próbowałem tym tematem zainteresować pana radnego Marcina Korowaja, powiedział, że sprawa jest trudna i na tym poprzestał, cytuję jego słowa z dnia 03.11.2014r. "Co do chodnika to temat bardziej złożony, wymaga konsultacji w ratuszu, na dzień dzisiejszy nie mam merytorycznej wiedzy, czy jest możliwe jego poszerzenie, czy są środki wykup gruntów, etc. Ale zajmę się tym, dziękuję za kontakt, jak coś się dowiem dam znać."

To jest odpowiedź na moją prośbę z 03.11.2014r. cytuję:

"Mam jeszcze prośbę, czy można coś zrobić, aby chodniki wzdłuż Odkrytej były zgodne z przepisami, szczególnie chodzi o te wąskie, choćby na odcinku między Dzierzgońską a SIMPLY ? Tam jest problemem minięcia się dwóch wózków z dziećmi na pokładzie, a o jeździe na rowerze w towarzystwie pieszych nie mówię. Nadto po drugiej stronie w ogóle nie ma chodnika. Pragnę zauważyć, że niektóre autobusy mają pomontowane lusterka dość nisko i zwyczajnie mogą uderzyć pieszego na tych wąskich chodniczkach. To uderzenie lusterkiem w głowę pieszego jest całkiem realne w sytuacji mijania się w obu kierunkach dwóch autobusów czy też autobusu i dużej ciężarówki. Kierowcy tych pojazdów często zwalniają by nie zahaczyć się lusterkami, ale już o pieszym mogą zapomnieć. Jadą wówczas przy samym krawężniku, a pieszy nie ma dokąd uciec bo wzdłuż chodnika po drugiej stronie ma stały metalowy parkan posesji.

Czy planowane są przebudowy chociaż skrzyżowań naszych wąskich uliczek, tj. jezdni, szczególnie w bardzo newralgicznym węźle komunikacyjnym: Odkryta, Dzierzgońska, Sprawna i Marcina z Wrocimowic. Ja rozumiem że drogi zaplanowano, kiedy tu jeszcze furmanki jeździły, ale na chwilę obecną np. aby autobus skręcił z Odkrytej w Dzierzgońską cały inny ruch musi być wstrzymany, bo nie wyrabia bus na zakręcie. Inaczej staranuje inne pojazdy. Ten węzeł wymaga przebudowy bo kto widział tak dziwne skrzyżowanie."

Zatem, w petycji proszę wskazać dokładnie ten odcinek ulicy Odkryta 76/78 to za mało, wskazać proszę od ulicy Dzierzgońskiej do SIMPLY przy ul. St. Barei, z uzasadnieniem że tylko po jednej stronie jezdni istnieje obecnie chodnik o nieprzepisowej szerokości, także wspomnieć o zagrożeniu dla wszystkich pieszych niekoniecznie na wózkach inwalidzkich i z wózkami dziecięcymi.

 

Oby wypadek śmiertelny na tym odcinku z udziałem pieszego nie był faktycznym powodem zajęcia się tym problemem przez Zarząd Dzielnicy. Warto zanim się coś opublikuje owe coś zobaczyć i dobrze obejrzeć w czasie kiedy piesi faktycznie korzystają z tego czegoś. Proszę także zainteresować się wszystkimi chodnikami na skrzyżowaniu Dzierzgońska, Odkryta i Sprawna.  Tam są rachityczne chodniczki, szczególnie przy skwerku, który tak zażarcie bronił pan radny M. Korowaj - klepisko jak było tak jest a był parking na samochody mieszkańców.

Proszę o informację w niniejszej sprawie, tj. petycji chodnikowej. Konkrenie czy petycja zostanie skorygowana aby sens zmian był pełniejszy.

---------

Niestety autor milczy, nie odezwał się do mnie, a jednocześnie zamknął petycję. Czyli co kolejne manipulowanie wyborcami, czy faktyczne działanie ale nieudolne ?

Janusz