NIE dla krzyża w Sejmie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla krzyża w Sejmie


Gość

#1

2011-11-09 11:53

Sejm to nie miejsce dla krzyża . Do tego są wszelkiej maści świątynie .

Gość

#2

2011-11-09 15:36

Nie ma miejsca dla symboli religii katolickiej w miejscach publicznych, bedacych wlasnoscia calego Narodu. Jestem czescia tego Narodu i nie zycze sobie, by ten barbarzynski znak wisial w Sejmie RP!

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2011-11-09 17:14


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2011-11-09 17:16



Gość

#5

2011-11-09 18:26

POLITYKA BEZ RELIGII, RELIGIA BEZ POLITYKI !!!

Gość

#6

2011-11-09 19:27

Popieram w 100%

Gość

#7

2011-11-09 21:20

Nie chcę by w Sejmie oraz we wszystkich instytucjach państwowych, samorządowych były jakiekolwiek symbole religijne.
...................

#8

2011-11-09 23:46

POLACY, WALCZMY O SWOJE MIEJSCE W POLSCE,a nie w piekle na naszej OJCZYSTEJ ZIEMI !!!
2011-11-09 11:29


Te szatańskie zamiary są dowodem że SZATAN próbuje całkowicie zawładnąć POLSKĄ, a POLAKÓW wyrugować z OJCZYSTEJ ZIEMI.
To że w urzędnikach państwowych, ustawodawczych nie ma Boga, nie znaczy, że BOGA nie ma !!!

Tak nie można wywodzić !!!

To nasza winna,że w sejmie siedzą osoby niegodne reprezentowania interesów POLSKI I POLAKÓW i które skazują naród, POLAKÓW na zagładę.

To podstępne jest działanie szatana abyśmy uważali ,że po zdjęciu krzyży będzie lepiej. Lepiej dla kogo? Lepiej ,bo zawisną inne symbole? Gwiazdy?
DLA POLAKÓW ŚWIĘTOŚCIĄ: BÓG, HONOR, OJCZYZNA !!!!

KRZYŻ,jako symbol, nigdy POLAKOM nie przeszkadzał wręcz przeciwnie!
Co JEST WINIEN KRZYŻ w Sejmie??
WINNI SĄ CI BEZBOŻNICY, których powinniśmy osądzić i przepędzić.

Jak bardzo trzeba nie być POLAKIEM, by ranić POLAKÓW samym nawet mówieniem o zdjęciu krzyża.

NIE WOJUJMY Z KRZYŻEM ,tylko z szatanem ,który zagnieżdził się w sejmie ,senacie, urzędach,mediach i uśpił czujność,rozsądek obywateli !

SAMEMU BOGU NALEŻY SIĘ CHWAŁA! IDŻ PRECZ SZATANIE!
Grzegorz Brzezicki
Autor petycji

#9 Czy to ksiądz Natanek?

2011-11-10 00:00


Gość

#10

2011-11-10 00:11

w konstytucji mamy zagwarantowany rozdział Kościoła od panstwa,
w zwiazku z tym preferowanie jakiegokolwiek wyznania jest dyskryminacja innych grup wyznaniowych

Gość

#11 Bo Krzyż i miłość Ojczyzny - to nasza obrona !

2011-11-10 00:50

Za twą miłość do Polski nazwą cię faszystą
I czerwone przykryją niebieskim i złotym
Bo teraz złote gwiazdy będą ci świeciły
I szumiała niewolą chorągiew wspólnoty

I zadepczą granice oborane krwawo
Kiedyś przez naszych Przodków w imieniu wolności
Zboczeńcy będą wspólne ustanawiać prawo
Szydzić z polskie historii wiary i miłości

Ci którzy już stracili instynkt narodowy
Pójdą na krótkiej smyczy kłamstwa i mamony
W karnawale pozorów już nikt nie odróżni
Kto niebieski zielony biały czy czerwony

Ja też jestem faszystą bo Cię kocham Polsko !
I Tyś jest dla mnie pierwsza w modlitwie i czynie
Przyjmij więc Panie Boże tę publiczną spowiedź
Jeśli miłość jest grzechem niech mnie sąd nie minie!

Pójdziemy Bracia razem w marszu ku wolności
I nikt nie będzie szydził z Boga i Honoru
A jak wyglądał faszyzm mamy wypisane
W Oświęcimiu Katyniu w fabrykach terroru

I z lękiem się oglądamy na Zachód i Wschód
Bo to nie myśmy Krzyżom łamali ramiona
I właśnie w imię Krzyża dziś bronimy Polski
Bo Krzyż i miłość Ojczyzny - to nasza obrona !

Gość

#12 Wracajcie OBCY skad przyszliście ..

2011-11-10 00:54

TYLKO WROGOM POLAKÓW KRZYŻ MOŻE PRZESZKADZAĆ !!!
Lucipheros

#13 Re:

2011-11-10 02:21

#8: ................... -

Nie wycieraj sobie gęby "Polakami" sługusie watykańczyka, nie wypowiadaj się w imieniu Polski bo nie masz do tego delegacji. Chcesz w swoje zabobonki wierzyć, to obwieś się tymi krzyżami, przybij na czole jak ci pasuje, obwieś się na nim, tylko nie mów mi co dla mnie jest dobre. Jestem Polakiem i przeszkadzają mi znaki głupoty, podległości i wasalstwa przed watykanem. Nie życzę sobie krzyży w Sejmie, urzędach i szkołach, wont z religią na zakrystie i tam niech ci co chcą opłacają szamanów otępiających i często wykorzystujących ich dzieci. Krzyże wraz z ich wyznawcami na smyntorze ....


Gość

#14

2011-11-10 11:02

NIE dla krzyża w Sejmie
Grzegorz Brzezicki

#15 Re: Wracajcie OBCY skad przyszliście ..

2011-11-10 12:17

#12: - Wracajcie OBCY skad przyszliście ..

Jestem Polakiem i sram na Wasz krzyż…

Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że tylko Debile i ludzie niegodni tego by nazywać się Polakami potrzebują krzyża do życia.

Dlaczego po prostu nie wsadzicie go sobie głęboko w dupe i nie będziecie z nim się afiszować.

Wtedy ten krzyż byłby zawsze przy Was.

 


Gość

#16

2011-11-10 17:15

Świeckość państwa wyklucz moim zdaniem obecność symboli religijnych w przestrzeni publicznej. A jeśli już argumentować w sposób, jaki katolicy powinni pojmować, to należy tu przywołać dwa cytaty. Pierwszy to trzecie przykazanie dekalogu, którego katolicy nie znają, bo zostało przed nimi ukryte przez KK - "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich". Drugi cytat to słowa Chrystusa : "Oddajcie co cesarskie cesarzowi, a co boskie - Bogu".
Chyba tyle wystarczy!
smok wawelski

#17

2011-11-21 16:44

Jestem za pozostawieniem Krzyża w Sejmie. To symbol RP taki sam jak Orzeł czy Sztandar BC.

Kto mysli inaczej nie jest patriotą.

Gość

#18 Re:

2011-11-21 20:03

 

A według mnie nie jest patriotą ten kto chce pozostawienia krzyża w Sejmie.

 

#17: smok wawelski -

 


Gość

#19

2011-11-23 01:22

Co tu komentować?
Polska ma być państwem prawa i nic więcej.
Istnieje konstytucyjnie zagwarantowany rozdział kościoła od państwa.
Jeśli mają w Sejmie wisieć jakieś symbole religijne to wszystkie możliwe albo żaden.

Gość

#20

2011-11-23 17:05

Jestem przeciwny aby krzyż był w sejmie!

Gość

#21

2011-11-23 18:17

ale gdzia ta petycja? i do kogo bedzie skierowana? ja bym chciala najpierw przeczytac, pod czym sie podpisuje
wybierz nicka

#22 Re:

2011-11-23 18:51

#8: ................... -

jesteś pierdolnięty tak sam od siebie czy ktoś ci za to płaci??? :)


Gość

#23

2011-11-23 23:59

Brak krzyża wyrazem neutralności światopoglądowej?

Za usunięciem krzyża z sejmu przemawia idea państwa neutralnego światopoglądowo. Zdjęcie krzyża nie oznacza wrogości czy niechęci do chrześcijaństwa. Nawet gorliwy chrześcijanin może opowiedzieć się za rozdziałem Kościoła od państwa. Zasada neutralności światopoglądowej oznacza aktywną postawę samokontroli państwa, przeciwdziałającej manifestowaniu jakichkolwiek preferencji światopoglądowych lub religijnych. Państwo nie może pozostawać bierne, jeśli reprezentujące je urzędy zamieniają się w słup ogłoszeniowy, na którym różne osoby prezentują swoją wiarę. Dla większości polskich chrześcijan obecność krzyża w siedzibie organów państwowych jest nieodłącznym elementem tradycji. Natomiast krzyż w sejmie razi tylko tych, którzy posiadają odpowiednią kulturę prawną, czyli rozumieją, czym jest zasada świeckości państwa oraz rozdział państwa i Kościoła.

prof. Jan Hartman, filozof i etyk

Gość

#24

2011-11-24 01:56

Świeckość - by każdy był równy!

Gość

#25 Re: Re: Wracajcie OBCY skad przyszliście ..

2011-11-24 03:53