Pistolety nie dla myśliwych

Quoted post

myśliwy

#246 myśliwyRe:

2016-01-06 19:17

#8: -  

 Szanowny Panie proszę zapoznać się dokładnie z ustawą o broni i amunicji wide/internet/ oraz ustawami o Polskim Związku Łowieckim.1/ kandydat na myśliwego musi odbyć 1 -no roczny staż łowiecki znać obowiązujące przepisy jw. zdać egzamin pisemny i praktyczny z posługiwania się bronią. 2/Zaliczyć na strzelnicy praktyczny egzamin do rzutków w locie orz do tarcz z dzikiem. sarną i zającem/którego od ponad 10 lat chodujemy w woljerach i wypuszczamy do zasiedlenia pól i lasów oraz na niego nie polujemy aby zwiększć jego populacje w środowisku.3/ Kandydat następnie przechodzi szczegółowe badania psychologiczne koszt 400 zł.Nie wspomnę już o kosztach w/w egzaminów.Piszę to jako myśliwy z 35 letnim doświadczeniem.Ja oraz  my mysliwi nie tylko pozyskujemy zwierzynę lecz ją też dokarmiamy porą zimową.Proszę zapytać się ekologów /zielonych/, który z nich zaniósł do lasu chciażby garść siana lub kolbę kukurydzy????

Odpowiedzi

Bocian

#248 Re: myśliwyRe:

2016-01-06 19:26:52

#246: myśliwy - myśliwyRe:  

 Ta, dokarmiacie. Żeby populacja ich była duża i żeby było do czego strzelać... :(

Bocian

#251 Re: myśliwyRe:

2016-01-06 20:23:35

#246: myśliwy - myśliwyRe:  

 

Tak, dokarmiacie. Żeby populacja ich była duża i żeby było do czego strzelać... :( Zwierząt nie ma potrzeby dokarmiać. Zwierzęta same doskonale dadzą sobie radę. A jeśli nawet nie dają rady, to natura sama ureguluje liczebność.

Proszę podać choćby jeden przykład, gdzie w wyniku naturalnej selekcji wyginęła cała populacja gatunku... A teraz proszę z ręką na sercu przyjrzeć się sytuacji, gdzie myśliwi rzekomo pomagali w regulacji. Jeśli pan jest myśliwym od przeszło 30 lat, to zna doskonale zwierzęta które możemy oglądać tylko w encyklopedii...

Skoro tacy jesteście szlachetni względem zwierząt, to po kiego grzyba Wam te pukawki??? I jeszcze mielibyście mieć broń krótką... tą już całkiem nie wiem po co?

Te teksty, że macie szkolenia, takie trudne procedury, jakoś nie robią na mnie wrażenia.

CPL

#252 Re: myśliwyRe:

2016-01-06 21:19:25

#246: myśliwy - myśliwyRe:  

 To nie uzasadnia konieczności posiadania broni krótkiej.