NIE dla oskładkowania umów cywilnoprawnych w Polsce!

Jarosław Kaczyński zapowiedział stopniową likwidację umów cywilnoprawnych (umów zlecenia i umów o dzieło), nazywanych niesprawiedliwie "umowami śmieciowymi", utrudniając radykalnie pracę milionom pracowników (szczególnie młodych) i pracodawców!
 
Zmiany planowane są na wrzesień 2021 roku. Mamy jeszcze czas, aby to zatrzymać!
 
Pełne oskładkowanie umów zlecenie (wraz ze składkami na NFZ) to ogromny cios w portfele przedsiębiorców, ale co ważniejsze - przede wszystkim pracowników! Ta niezwykle szkodliwa zmiana oznacza w praktyce, że studenci do 26. roku życia nie będą mogli się już dłużej cieszyć z ulgi podatkowej. Zamiast tego czeka ich wyrzucanie ciężko zarobionych pieniędzy na tzw. składkę zdrowotną, czyli ratowanie trupa w postaci NFZ i tzw. "służby zdrowia".
 
Rząd zastanawia się także nad wprowadzeniem PRZYMUSOWEGO opłacania ZUS przy umowach o dzieło, co byłoby całkowitym pogrzebaniem większości rynku działającego w oparciu o takie kontrakty. Tego typu zmiany rozbudują jedynie szarą strefę, przez co większość studentów będzie zmuszona pracować "na czarno".
 
Do tej pory każdy zatrudniony na umowę cywilnoprawną miał stosunkowo duży wybór i mógł sam zdecydować, czy chce przeznaczać swoje wynagrodzenie na składkę zdrowotną/ZUS, czy nie. Propozycje w ramach "Nowego Ładu" zabierają taką możliwość - jeszcze bardziej zwiększając opodatkowanie zarobków młodych Polaków.
 
Podpisz petycję i przekaż ją swoim znajomym! Jest jeszcze czas, aby poprzez nacisk społeczny wymusić odstąpienie od szkodliwych przepisów. Petycja jest apolityczna.

Jacek Wilk (Kancelaria Adwokacka Jacek Wilk)    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Jacek Wilk (Kancelaria Adwokacka Jacek Wilk) do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...