NIE dla oskładkowania umów cywilnoprawnych w Polsce!

Jarosław Kaczyński zapowiedział stopniową likwidację umów cywilnoprawnych (umów zlecenia i umów o dzieło), nazywanych niesprawiedliwie "umowami śmieciowymi", utrudniając radykalnie pracę milionom pracowników (szczególnie młodych) i pracodawców!
 
Zmiany planowane są na wrzesień 2021 roku. Mamy jeszcze czas, aby to zatrzymać!
 
Pełne oskładkowanie umów zlecenie (wraz ze składkami na NFZ) to ogromny cios w portfele przedsiębiorców, ale co ważniejsze - przede wszystkim pracowników! Ta niezwykle szkodliwa zmiana oznacza w praktyce, że studenci do 26. roku życia nie będą mogli się już dłużej cieszyć z ulgi podatkowej. Zamiast tego czeka ich wyrzucanie ciężko zarobionych pieniędzy na tzw. składkę zdrowotną, czyli ratowanie trupa w postaci NFZ i tzw. "służby zdrowia".
 
Rząd zastanawia się także nad wprowadzeniem PRZYMUSOWEGO opłacania ZUS przy umowach o dzieło, co byłoby całkowitym pogrzebaniem większości rynku działającego w oparciu o takie kontrakty. Tego typu zmiany rozbudują jedynie szarą strefę, przez co większość studentów będzie zmuszona pracować "na czarno".
 
Do tej pory każdy zatrudniony na umowę cywilnoprawną miał stosunkowo duży wybór i mógł sam zdecydować, czy chce przeznaczać swoje wynagrodzenie na składkę zdrowotną/ZUS, czy nie. Propozycje w ramach "Nowego Ładu" zabierają taką możliwość - jeszcze bardziej zwiększając opodatkowanie zarobków młodych Polaków.
 
Podpisz petycję i przekaż ją swoim znajomym! Jest jeszcze czas, aby poprzez nacisk społeczny wymusić odstąpienie od szkodliwych przepisów. Petycja jest apolityczna.

Jacek Wilk (Kancelaria Adwokacka Jacek Wilk)    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Jacek Wilk (Kancelaria Adwokacka Jacek Wilk) będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...