Nie dla likwidacji 511 i zamiany charakteru linii na 101

Pan Wiesław Witek

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

ul. Żelazna 61 00-848 Warszawa

 

W związku z planowanym przekształceniem przez ZTM linii przyspieszonej 511 w linie zwykłą 101 na trasie Dąbrówka Wiślana - Modlińska - Most Północny - Metro Młociny i uruchomienia dodatkowych zespołów przystankowych

- Aluzyjna (n/ż)

- Dąbrówka Szlachecka (n/ż)

- Winnica (n/ż)

- Drogowa (n/ż)

- Braci Zawadzkich (n/ż)

- Świderska (n/ż)

- Prozy (n/ż)

- Zajezdnia Żoliborz (n/ż)              

         Apelujemy o pozostawienie linii 511 bez zmian przystankowych i zmiany charakteru linii, zwiększenie częstotliwości kursów porannych z krańca Dąbrówka Wiślana, i popołudniowych z krańca Metro Młociny znacznie poprawi komfort podróży.

Niewątpliwą zaletą linii 511 jest sprawny i szybki dojazd do Metra Młociny mieszkańców Północnej Białołęki ulic tj. Aluzyjna, Sprawna, Przylesie, Winorośli, oraz mieszkańców Jabłonnej i Legionowa, z dogodna przesiadka w zespole przystankowym Poetów.            

         Argumentacja iż przystanki na trasie znajdują się w dużych odległościach jest niezrozumiała obecne przystanki zlokalizowane są na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach  z ulica Modlińską, uzupełnieniem linii 511 na odcinkach ulicy Modlińskiej są linie 126, 723 i 731, na trasie mostu Północnego linia tramwajowa 2, i autobusowa 114,należy również zaznaczyć iż zmiana charakteru w linie zwykła wiąże  się z koniecznością  podjazdów do zespołów przystankowych Prozy i Zajezdnia Żoliborz co  wymusza konieczność zjechania z trasy Mostu Marii Skłodowskiej Curie na skrzyżowanie z ulicą Marymoncką z sygnalizacją świetlną na rondzie, w konsekwencji całkowity czas przejazdu znacznie się wydłuży.

Korekta trasy 511 i wycofanie tej linii z pętli Metro Marymont ( budowa trasy ekspresowej S8 i zjazdów ) pokazuje iż obecna trasa i charakter linii przyspieszonej spotkała się z pozytywną akceptacją mieszkańców, co do czasu przejazdu i ilości zespołów przystankowych na trasie.                                  

 

                                                                                                                                                    W imieniu mieszkańców

Piotr Paczowski 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Piotr Paczkowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...