NIE dla paczkomatu ORLEN przy ul Pasaż Ursynowski 7

My Mieszkańcy i Użytkownicy terenu w okolicy budynku Pasaż Ursynowski 7 (Warszawa,  Ursynów) wyrażamy sprzeciw przeciwko lokalizacji paczkomatu ORLEN przy tym adresie.

Zwracamy uwagę na następujące argumenty przeciwko jego lokalizacji:

1. Paczkomat planowany jest w miejscu, w którym nie ma miejsca na postawienie samochodu dostawczego aby rozładowywać paczki. W ciągu dnia panuje tu bardzo intensywny ruch.

2. Paczkomat planowany jest w miejscu położonym bardzo blisko okien budynku mieszkalnego Pasaż Ursynowski 7. Rozładowywanie (i korzystanie) z paczkomatu w godzinach ciszy nocnej będzie powodowało dyskomfort dla mieszkańców budynku.

3. W odległości poniżej 100 m znajdują się 2 paczkomaty (DHL i Allegro) a nieco dalej w lokalu PU7 paczkomat InPost.

4. Do planowanego paczkomatu nie ma bezpiecznego przejścia chodnikiem, znajduje się on bezpośrednio przy drodze wewnętrznej. Powoduje to,  że osoby odbierające paczki będą stanowić potencjalne zagrożenie na tej drodze ponieważ są zmuszane do poruszania się po drodze a nie po sąsiednim chodniku.

5. Wycięto żywopołot pod lokalizację paczkomatu. Wyrażamy sprzeciw przeciwko takiemu nieestetycznemu i nieekologicznemu zaaranżowaniu przestrzeni.

 

Żądamy od spółdzielni SBM Ursynów i od firmy Orlen odstąpienia od lokalizacji paczkomatu i przywrócenia na tym miejscu zieleni.

 

Na załączonym zdjęciu miejsce przygotowane pod paczkomat, dalej widoczny już istniejący paczkomat DHL (umieszczony zaledwie miesiąc wcześniej w listopadzie 2023, również po wycięciu żywopłotu). Na wysokości widocznego na zdjęciu przechodnia jest paczkomat Allegro OneBox.

 

EDIT: 08.12 Pismo z załączonymi 58 podpisami wysłane na adres mailowy spółdzielni SBM sbmursynow@sbmursynow.pl 08.12, pismo podane dw. usluga@orlenpaczka.pl, marketing@orlenpaczka.pl
 
Jeśli jeszcze Państwo nie podpisali, proszę podpisać, każdy głos się liczy :)
 
EDIT: 22.12.  Dnia 20.12 otrzymaliśmy odpowiedź od Spółdzielni, w której Spółdzielnia odwołuje się jedynie do aspektu prawno-administracyjnego (czyli nie ma przesłanek prawnych, żeby zatrzymać lokalizację paczkomatu). W odpowiedzi, wyslanej 22.12 wskazuję, że należy wziąć pod uwagę aspekty estetyczne i jakość życia mieszkańców. Wskazuję też na wciąż wzrastającą liczbę podpisów pod petycją. Załączam jako zdjęcia wszystkie pisma. 

paczkomat_orlen.jpeg

Screenshot_2023-12-22_at_13.09_.11_.pngScreenshot_2023-12-22_at_13.07_.30_.pngScreenshot_2023-12-22_at_13.08_.11_.png


Marta Wróblewska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marta Wróblewska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...